free web hit counter Skocz do zawartości

looksmatters

Members
 • Liczba zawartości

  302
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Zawartość dodana przez looksmatters

 1. Przestał stosować finasteryd na co najmniej rok, więc nic dziwnego, że wypadły. Odstawiając fina na tak długo osiągnął taki efekt jakby go nigdy nie brał.
 2. Wejść na finasteryd 1mg. Może być na początku tabletka co dwa dni, ale docelowo najlepiej codziennie.
 3. Masz w Belgii Bisangę i Mwambę. Ale w ogóle nie jest powiedziane, że będziesz zakwalifikowany jako kandydat do BHT. Mnie np. Bisanga powiedział, że moja broda to średnio nadaje się do przeszczepu. Chodziło o to, że zbytnio się różni od natywnych włosów. Generalnie nie jestem zwolennikiem BHT, bo to nie to samo co prawdziwe włosy. Ale najsłabszym punktem w Twoim planie jest to, że nie leczysz łysienia i nawet po przeszczepie 6000+ Twoja walka z łysieniem może się okazać walką z wiatrakami.
 4. FUE + BHT to Eugenix lub Felipe Pittella. Jeżeli chodzi o wszystko za jednym razem bez poprawiania to bardziej Pittella.
 5. Zależy co wolisz. Czy FUE z BHT czy może FUT i same włosy ze skalpu. Początkujących lekarzy od przeszczepów jak Przybylski sobie bym na Twoim miejscu odpuścił, bo tutaj potrzeba doświadczonego chirurga, co zrobi solidny plan. Wszystko zależy jaki masz budżet na graft. Jak masz budżet około 6 zł na graft, to dobrą opcją będzie ta klinika, gdzie ja byłem czyli Eugenix. Chociaż oni mi solidnego planu nie zrobili, ale przynajmniej odrost był na poziomie. Ostatnio zauważyłem, że na hairrestoration jest co raz popularniejszy Laorwong z Tajlandii. Jeżeli FUT, to Muresanu ze Szwajcarii, Bisanga(BHR) z Belgii. Na pewno plusem u Murresanu są gigasesje i w ciągu 2 dni będziesz miał przeszczepione 6000+ graftów. FUT Gigasession - Hair Transplant With 8143 Grafts - YouTube Z budżetowych opcji to jeszcze możesz sprawdzić Yamana z Turcji, około 1.5 euro za graft. Ogólnie to sobie posprawdzaj na www.hairrestorationnetwork.com. W prawym górnym rogu masz "search" i po nazwisku możesz wyszukiwać. Co musisz sprawdzać to wyniki pod kontem high norwoodów. Bo masz diffuse thinning na całym obszarze Norwooda 6, coś podobnego do mojego przypadku. Skontaktuj się z wieloma klinikami i dowiedz się co Ci zaproponują. Decyzję podejmij na spokojnie, bo to życiowa decyzja.
 6. 7000 graftów to lekko. Z tego względu tureckie kliniki bym sobie odpuścił.
 7. Wątpię, żeby to była prawda. Ale faktem jest, że DHI może być szczególnie niebezpieczne w tanich tureckich klinikach. Bo jeżeli DHI jest wykonywane przez niedoświadczonych techników, to de facto technik ustala kierunek wszczepiania i gęstość wszczepiania. I stąd często są te dziwne kierunki rośnięcia włosów. Ktoś kiedyś na hairrestoration wrzucił tabelkę z podziałem na techniki u znanych doktorów :
 8. DHI i FUE to dwie różne rzeczy. DHI to sposób implantacji, a FUE ekstrakcji. Wszystkie te zabiegi w klinikach, które wymieniłeś to FUE, czyli pobieranie pojedynczych graftów punchami albo skalpelem. I teraz tak, kliniki, które wykonują FUE mają różne podejścia. Np. pobierają po 500 graftów i wszczepiają, potem pobierają kolejne 500 i wszczepiają. Ale są też kliniki, które pobierają wszystko na raz 3000-4000 czy nawet 5000 i potem dopiero wszczepiają. Można pomyśleć, że pobieranie etapowe będzie o wiele lepsze, bo grafty będą o wiele krócej poza ciałem. Ale Dr Zarev pobiera 3000-4000 na raz i osiąga świetnie rezultaty z dużą przeżywalnością. A implantacje też można wykonywać różnie. Właśnie z premade slitsami, czyli wszystkimi nacięciami zrobionymi jeszcze przed zaczęciem pobierania graftów albo DHI, gdzie na raz wykonujesz nacięcie i implantację. Wybór metody zależy od preferencji, z każdą metodą można mieć wysoką przeżywalność. Każda z wymienionych metod w rękach małpy może się skończyć katastrofą i niską przeżywalnością. Po prostu w wielu tureckich klinikach jest brak staranności i potem wyniki są opłakane, grafty są prawdopodobnie uszkadzane podczas pobierania, bo tak im się śpieszy do kolejnego klienta.
 9. 1. Nie 2. Bo jeszcze muszę zrobić drugi przeszczep i nie skończyłem swojej podróży. 3. Utrzymują się odkąd właśnie zacząłem stosować finasteryd i minoxa. A było to gdzieś rok przed przeszczepem. Teraz jest prawie półtora roku po przeszczepie. 4. Jak się ogolisz maszynką na 0 to oczywiście, że będzie widać. Ja natomiast tego nie robię, więc nie widzę blizn. 5. To zależy od kliniki. Jak jest to zrobione prawidłowo, to nawet obcięte na krótko wyglądają ok. Wtedy blizny widać jak się przyjrzysz, ale jest to zrobione jednolicie: Microneedling for Donor Area? Is this even possible? - YouTube A jak pójdziesz do beznadziejnej kliniki, to w skrajnych przypadkach będzie to wyglądać tak : 6, DHI to jest ogólnie chwyt marketingowy. Nie daje żadnej przewagi nad innymi sposobami implantacji. Ciężko odpowiedzieć na drugą część pytania, bo nie wiem jak długie masz włosy. Zazwyczaj najlepiej ogolić, bo wtedy jesteś na łyso, ale wszystko równo zaczyna rosnąć.
 10. Możesz też spróbować naprawy u Muresanu ze Szwajcarii. powinno być trochę taniej. Wiem, że ten youtuber Matt Dominance właśnie do niego jechał na naprawę My Hairline Repair Surgery after the 1st Hair Transplant! - YouTube.
 11. A może przyśpieszona konsultacja, a potem zabieg w zwykłym trybie za 5 euro. Tylko pytanie ile wtedy będzie się czekać na zabieg. To i tak się przyśpieszyło, bo jak ja z nimi gadałem 2 miesiące temu, to konsultacja była najszybciej w marcu 2026 roku. Tyle, że koszt konsultacji wtedy wynosił 150 euro, a teraz widzę, że cena za zwykłą wynosi 500 euro. Pytanie czy jak się weźmie przyśpieszoną konsultację za 900 euro, to na zabieg w standardowej cenie też trzeba czekać do 2027
 12. Kolejka do Zareva to duży problem, gdzie trzeba czekać teraz ponad 2 lata na konsultację. Ale zauważyłem, że ostatnio na swojej stronie dodał opcję konsultacji bez kolejki za 900 euro xD
 13. A widzieliście naprawę od Dr. Zareva? Sztosik
 14. Topowe kliniki Turcja - Leczenie chirurgiczne - Pokonaj Lysienie
 15. Nie wszyscy faceci ogoleni na łyso wyglądają jak Bruce WIllis czy Zinedine Zidane. Większość nie wygląda.
 16. Ja bym powiedział, że to już Norwood 6 i 5000 graftów to będzie zdecydowanie za mało na pełne pokrycie. Z tego powodu rozważyłbym na Twoim miejscu FUT zamiast FUE. Bo alternatywą pozostaje FUE z BHT (broda np.).
 17. Trzeba powiedzieć, że donor na bokach przez ostatnie miesiące się mega poprawił. Efekt końcowy wygląda naturalnie, wir od tyłu głowy też jak najbardziej w porządku. Od góry na koronie jedynie widać jakieś tam przerzedzenie, ale sytuacja jeszcze się pewnie poprawi w kolejnych miesiącach, gdyż tam włosy rosną najwolniej. Na pewno też pomoże branie finasterydu, o którym wspominałeś w pierwszych postach (nie wiem czy kontynuujesz)
 18. Przy jego łysieniu zainteresowałbym się starym dobrym FUT-em
 19. Na cały obszar łysienia potrzebowałeś co najmniej 8 tysięcy graftów. W Twoim zabiegu było użyte tylko 2500 graftów, czyli niemożliwe było pełne pokrycie obszaru łysienia. Teraz pytanie jak wyglądała Twoja rozmowa z doktorem, czy planowaliście kilka procedur itd. W każdym razie doktor tutaj zdecydował, żeby na przodzie posadzić z większą gęstością (ale i tak nie jest jakaś super, pewnie około 30graftów /cm2), a resztę posadzić bardzo rzadko na pozostały obrzar łysienia - midscalp i koronę. Finalnie odrost widać jedynie na przodzie, bo tam było sadzone gęściej. Podsumowując - dla mnie ten przeszczep był bez sensu. Przy tak zaawansowanym stopniu łysienia, robić przeszczep na 2500 graftów, to strata czasu i pieniędzy pacjenta.
 20. Wygląda bardzo przyzwoicie, gratuluję efektu. Polecam kupić sobie maskę do włosów (30 minut raz w tygodniu), znacząco poprawia kondycje włosów, może być np. Onlybio dostępna w rossmanach.
 21. Konsultacja online to trochę za mało, bo po samych zdjęciach nie oszacują jaki masz gęsto donor. Napisz do Bisangi i Feriduniego, są konserwatywni i jak pacjent nie nadaje się do przeszczepu, to mówią wprost, zamiast mamić byle tylko zarobić.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...