free web hit counter Skocz do zawartości

smutny12

Members
 • Liczba zawartości

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Zawartość dodana przez smutny12

 1. Najwyższa gęstość na lini wynika z kilku rzeczy. Najczęściej szczepi się tam grafty pojedyncze i zaraz za linią podwójne. Trzeba ich więc naturalnie więcej. Jest to też miejsce w którym widać najwięcej "wad" i braków w gęstości. Włosy na środku głowy leżą ba sobie i ładnie maskują jakieś małe braki gęstości (nie dotyczy to korony z której wychodzą). Średnia dobra gęstość to ok 50 graftów na cm². Wystarczy pomnożyć przez pole. Ale Gęstość ta nie musi być jednolita. Może to być 60 na lini i 40-45 dalej itd.
 2. DHI oznacza wszczepienie bez nacięcia. Narzędzie jednocześnie wsadza włos i tworzy nacięcia. Ma się to nijak do czasu przebywania poza ciałem
 3. Z plusów to: wiadomo jaki lekarz będzie operował i brał odpowiedzialność, nie napiszę co sądzę o podejściu innych wymienionych bo zaraz mi ktoś będzie groził pozwami. Jest tłumacz polski. Masz sporo efektów na forum. Ciężko znaleźć jakiś zły. Inne pytanie to czy koniecznie chcesz się ograniczać do tych 3? Jeśli tak to ja nie widzę alternatywy.
 4. Aestopool zdecydowanie z tych trzech.
 5. Patrząc na HRN nie wiem czy ryzykował bym Mwambe - wcale nie ma gwarancji że będzie lepiej. Czy zdjęcie które wstawiłeś to po przeszczepie czy aktualne? Sama gęstość nie wygląda tak źle na tym zdjęciu. Być może tutaj faktycznie kąt wszczepienia daje wizualnie dużo gorszy efekt niż mógłby być?
 6. Rogal będzie pomocny, a tak to postępuj z zgodnie z zaleceniami kliniki. Każda sensowna klinika ma swój protokół i zestaw produktów które powinieneś dostać. Najwygodniej jest jeśli przez pierwsze 2 tygodnie nie musisz wychodzić z domu. Z doświadczenia nie warto się stresować że pogubi się grafty itd. Trzeba uważać szczególnie przez 1 tydzień. Ale jakbyś sobie przypadkiem wydrapał graft to będziesz tego świadomy bo będzie krwotok. Jakby się tak stało to się nie stresuj, pamiętaj że masz jeszcze kilka tysięcy innych. Nie jest tak że można sobie wydrapać 80% grafów bez konsekwencji i nikt tego nie zauważy jak sugerują niektórzy "spece" z polski
 7. Z BHR masz dużo niezależnych relacji na HRN i trochę tutaj. Z mojego doświadczenia polecam. Co prawda miałem trochę inny zabieg niż planujesz i dopiero będę miał pełny zabieg odtworzenia linii więc ciężko powiedzieć jak będzie wyglądał odrost ale doświadczenie na pewno na +. Już wyglądam dużo lepiej po zabiegu usunięcia graftów. Co do Turcji to jeśli chodzi o top ludzie na HRN i reddicie polecają najczęściej Pekinera (minusy to długi czas oczekiwania i długi czas odpowiedzi, najczęściej robi tylko ubytki mniejsze niż NW4), Dr Bicer ( mi się akurat jej rezultaty średnio podobają, ale można przejrzeć bo jest ich sporo), Dr Gur i Turan jako bardziej budżetowe opcje. Dr Kesser (tutaj wg mnie nie ma za dużo relacji, ale podobno jest dobry, polecam zrobić własny research). Ostatecznie HLC, ale tam nie masz pojęcia kto cie operuje do dnia operacji - niezła klinika ale trzeba to rozważyć. Zaznaczam tylko, że nie są to moje personalne doświadczenia a opinia na podstawie relacji które widziałem. Są jeszcze opcje budżetowe które oferują cenę za cały zabieg a nie za graft jak wymienieni powyżej. Są tam lepsze i gorsze wybory, ale unikał bym większości budżetowych klinik które przewijają się na grupach na fb i innych dziwnych miejscach.
 8. W 35k będzie trudno. Szczególnie przy takim ubytku. Pozostaje Turcja. HLC(chociaż myślę że 2 zabiegi to z 50 tys), ewentualnie bardziej budżetowo. Poszukaj na forum, mniej więcej widać które tureckie kliniki budżetowo umieją posadzić tak żeby wyrosło. Jeśli chodzi o resztę europy (Belgia Hiszpania) to w dobrych klinikach przy 5000 graftów trzeba 60-80 tyś liczyć.
 9. Skoro przejrzałeś wszystkie rezultaty to raczej nikt więcej nie pomoże. Jak w polsce to napewno tylko tych 2 panów. Myślę że jest szansa że przy niewielkim ubytku zrobią dobrą robotę, ale zadaj sobie pytanie czy napewno musi być to polska? Nie warto tutaj kierować się sentymentami tylko wybrać najlepszą opcją biorąc pod uwagę budżet. No i warto się wybrać do nich na konsultację, zobaczysz co zaproponują i jaki mają pomysł, będzie łatwiej podjąć decyzję.
 10. Na pewno jest duża poprawa ale linia faktycznie wygląda średnio. Można by się zastanowić nad dogęszczeniem. Jest też trochę dwójek w linii, dodanie trochę jedynek powinno pomóc. Grafty na domknięciu linii też się trochę odcinają - tutaj też pewnie można było dobrać trochę cieńsze grafty z boków głowy, na szczęście rosną w dobrym kierunku . Zabieg chyba był przed tym jak doktor zaczął używać mikroskopu do weryfikacji graftów, co widać.
 11. Linia wygląda mega, zupełnie inna osoba.
 12. A u ciebie jak odrost szacujesz? Trochę pocieszeniem jest fakt że jeśli zabieg został dobrze wykonany (czyli dobry kierunek wzrost, kąt, brak powikłań typu ridge, cobblestoning, donor w dobrym stanie) to brakujące miejsca zawsze można dogęścic. Ja musiałem usunąć prawie wszystko (finalnie wyszło poniżej 400 graftów jak się okazuje) bo nie było mowy żeby to dogescic i żeby to dobrze wyglądało. Oczywiście szkoda każdego włosa który nie wrośnie, ale nawet najlepsi lekarze mają przypadki z gorszym odrostem.
 13. Co do samej gęstości nie tylko ilość graftów ma znaczenie. 3000 graftów 1 włosowych nie da tej samej gęstości co 3000 graftów 4 włosowych - oczywiście przykład celowo przesadzony. Duże znaczenie ma oczywiście odrost, ilość włosów na graft (tutaj u autora wygląda nieźle, czasami są zabiegi gdzie jest 2,10 na graft), kaliber samego włosa i kąt wszczepienia. Włosy pod kątem 90 nie będą blokować tak dobrze światła jak te wszczepione pod mniejszym kątem i będą wyglądać na rzadsze. Tutaj najbardziej rzetelną miarą sukcesu takiego zabiegu (nie licząc samego elementu artystycznego linii) byłby odrost, ale to ciężko policzyć, chyba że jest dramatycznie niski, no to wtedy łatwo
 14. No generalnie jest pole do poprawy jak tanie tureckie kliniki robią dużo lepszą robotę niż ty za wiele większe pieniądze.
 15. Można porównać "najwyższą staranność" w warszawce z najwyższą starannością w turcji.
 16. Ładnie to wygląda, może mogło by być ciut gęściej przy linii ale i tak jak na taki ubytek bardzo fajnie. Myślę że 80-85% odrosło, a może się jeszcze ciut zagęści przez 2 miesiące.
 17. Tam nie ma już co skubać. Albo to jakii bardzo długi shockloss, albo jakieś stan zapalny, albo to niestety tak wygląda. Boki mają tak mała gęstość, że można policzyć grafty. Myślę że jakaś wizyta u dobrego dermatologa mógłby coś dać.
 18. Co do uzupełnienia donoru to tylko włosy z ciała pozostają, ale nie jest to zawsze takie proste i oczywiste bo mają sporo ograniczeń i tutaj już warto skonsultować się z jakaś dobrą kliniką która oceni możliwość takiego zabiegu.
 19. Ja tu niestety nie widzę donoru. Dramat jakiś, ale może chociaż góra się jeszcze zagęści, chociaż na 5 miesięcy też słabo.
 20. To prawda, ale po przeszczepie nosił włosy do góry z odsłoniętą linią i źle to nie wyglądało (nie wiem czy używał jakiś zagęszczaczy czy nie, to już inna kwestia). Dopiero ostatnio zaczesuje grzywkę - zresztą nie śledzę go za bardzo ale domyślam się że łysienie za przeszczepem mogło postąpić, albo jakaś desynchronizacja i trochę przeszczepionych włosów poleciało. Ostatnio widziałem na fb post gdzie inny influencer twierdził że u niego doktor był cały czas na zabiegu - widać, że dla bardziej znanych ludzi się starają i tyle. Niech sobie każdy sam oceni takie podejście.
 21. Metoda nie ma żadnego znaczenia jeśli chirurg/zespół wie co robi. Najlepsi lekarze zarówno wykonują przeszczepy poprzez robienie nacięć a inni przez DHI. Warto wiedzieć jakiej techniki uzywa miejsce gdzie idziemy ale nie ma to większego znaczenia w porównaniu z doświadczeniem i efektami jakie doktor i jego zespół osiąga. Każda z tych technik ma jakieś + i - dla lekarzy ale przeżywalność nie jest tu absolutnie czynnikiem który biorą pod uwagę bo przy poprawnie wykonanej technice jest ona praktycznie taka sama.
 22. Ale DHI w przygotowane otwory to trochę zaprzeczenie DHI. Definicją tego słynnego DHI jest że nie ma robionych otworów. Otwór powstaje w wyniku wprowadzenia implantera pod skórę. Nawet jak ktoś zrobi otwory i uzyje CHOI pena do prowadzenia graftu to nie jest to DHI z definicji. Jest to natomiast bardzo rzadka technika i chyba najtrudniejsza do wykonania (najłatwiejsza dla technika to ponoć otwory + tępy implanter (keep)).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...