free web hit counter Skocz do zawartości

Atis1997

Members
 • Liczba zawartości

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Atis1997

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Generalnie jeśli gość odstawił fina tylko po to żeby zrobić badanie PSA, to błąd. Badania PSA robi się w trakcie terapii standardowo, a wynik na terapii staje się po prostu nową wartością wyjściową, która stanowi ok. 50% wyniku pierwotnego. W diagnostyce CaP czy BPH ważna jest nie sama wartość PSA, a dynamika jej zmian.
 2. Nie wiem tylko na ile jest to miniaturyzacja, a na ile zwykłe procesy starzenia, za które odpowiedzialne są inne mechanizmy niż szkodliwy z punktu widzenia wzrostu włosa wpływ androgenów. Utrata jakości włosa wraz z wiekiem występuje nawet u osób, którym genetyka oszczędziła podatności na męskie łysienie.
 3. Z tym finem to zależy od organizmu. U mnie libido na ducie wzrosło, bo wolny testosteron dwukrotnie przekracza u mnie normę. A z klinikami oferującymi przeszczepy włosów jest jak ze wszystkim w chirurgii plastycznej. Jeśli chce się bujnej, a przy tym naturalnej fryzury, trzeba zatrudnić artystę. A artyści z reguły biorą więcej.
 4. Przeszczepione włosy oczywiście mogą wypaść, jeśli u kogoś nie przewidzi się najgorszego możliwego wzoru NW7, który występuje u ok. 10% łysiejących i pobierze mieszki za wysoko. Inni zatrzymują się na poziomach niżej, różnie w zależności od genetyki. Sam biorę dutasteryd, więc widzę jak to wygląda, rzeczywiście cofa mi się tylko linia włosów, a wszystko inne stoi, ale równie dobrze bez leczenia też by mogło tak być, bo dokładnie identycznie wygląda to u mojego ojca, który bez terapii traci włosy jedynie na zakolach.
 5. Dla bezpieczeństwa trzymałbym w lodówce. Niższa temperatura w przeciwieństwie do wysokiej na pewno nie zaszkodzi.
 6. Jeśli ktoś ma wyłysieć do jakiegoś patternu, to i tak tak będzie, tylko z finem trochę wolniej. Ogólnie najlepiej z przeszczepem zaczekać aż łysienie się ustabilizuje, bo pattern to kwestia genetyki i pokryć od razu cały obszar nie martwiąc się o dalsze ubytki. Chyba że dla kogoś pieniądze nie grają roli i jest w stanie wyłożyć na 2-3 zabiegi.
 7. Atis1997

  BADANIE DHT

  Generalnie nie zaleca się wykonywania badań DHT zarówno przed kuracją, jak i w trakcie, bo za wiele nie wnoszą. Sam zrobiłem z ciekawości po 6 miesiącach przyjmowania dutasterydu i wynik był nieoznaczalnie wysoki, co przy prawie całkowitej supresji duta jest niemożliwe.
 8. Poczekaj do roku. Jeśli dalej nie będziesz obserwować poprawy i stan zatrzyma się w miejscu, możesz dorzucić duta raz w tygodniu. Badania wykazały wtedy poprawę. Jeśli efekty nadal nie będą lepsze, przerzuć się z fina na duta każdego dnia. W przypadku wystąpienia ewentualnych efektów ubocznych zrób krok do tyłu. Jeśli mimo stosowania duta każdego dnia nie zauważysz poprawy, oprócz duta dorzuć Ru-58841 na okolice, w których chcesz zagęścić włosy.
 9. Co jest takiego charakterystycznego w tej linii? Moim zdaniem elegancko poprowadzona.
 10. Przechodzę pełną diagnostykę. Jutro robię badanie androstendionu, 17-OH progesteronu, FSH, wolnego testosteronu i PSA (dwukrotnie obniża się przy stosowaniu duta). Do tego rzeczywiście może dołożę kolejne DHT. Chociaż jestem na końcówce studiów medycznych i gdyby taki wynik się potwierdził, zburzyłby mój przez lata kształtowany pogląd na logikę wszystkiego, co dzieje się w ludzkim organizmie. Szczególnie w przypadku substancji, która ma tak ograniczony szlak syntezy. By wystąpiły podobne poziomy DHT musi towarzyszyć temu znacznie podwyższony poziom testosteronu, nawet zakładając zwiększoną ilość enzymu. Nie mam też (ani nie miałem przed podjęciem terapii, kiedy poziomy musiałyby być kilkanaście razy wyższe) żadnych innych objawów towarzyszących ekstremalnym stężeniom DHT. Moja skóra od zawsze jest sucha i nigdy nawet nie doświadczyłem trądziku. Trochę mnie to martwi i trochę dziwi, że pierwszy cud jaki widziałbym w medycznym świecie miałby stać się akurat z moim udziałem.
 11. Z fina przerzuciłem się na duta właśnie dlatego, że po 8 miesiącach widziałem, że zakola się trochę pogłębiają. A widziałem badania, gdzie u wszystkich osób, na które fina nie podziałał duta albo tylko zatrzymywał łysienie, albo powodował odrosty. Reakcja była u wszystkich, nie było przypadków żeby ktoś miał wysoki poziom DHT, więc coś tu bardzo nie gra. Lekarz zaczął coś proponować, ale wszystkie jego pomysły albo opierały się o choroby, w których musiałbym mieć również inne objawy, albo te, w których androgeny byłyby podwyższone, nie tylko sam DHT, który jest de facto na końcu ścieżki. Jeśli wszystkie testy laboratoryjne wyjdą bez odchyleń, chyba nie ma co się przejmować tym dht i spokojnie czekać na efekty duta, bo te występowały u wszystkich pacjentów niezależnie od badania, więc chyba musiałem mieć pecha do laboratoriów. Sam doktor mówił, że takich wartości DHT nie widział, tym bardziej po prawie całkowitej eliminacji enzymu przez bloker.
 12. No dobra. Ale po pierwsze, szansa na to byłaby koszmarnie niska, a po drugie, to trochę niemożliwe patrząc na mechanizm. Coś musiało być u tych osób nie tak z testami. Dut przyłącza się do cząsteczki enzymu blokując go, przez co nie dochodzi do wytworzenia dht z testo. Nie ma tu możliwości zwiększenia poziomu DHT. Słyszałem przypadki tzw. reflex hyperandrogenicity, ale to tak niezwykle rzadkie, że trudno jest znaleźć o tym jakieś sensowne prace naukowe, a przede wszystkim musi dojść do znacznego podbicia testosteronu (jako reakcja fizjologiczna na znaczne obniżenie DHT lekami, dążenie do równowagi), bo innej drogi nie ma. A u mnie testosteron jest w normie. Więc raczej testy na DHT wykazały wartości nie wiadomo skąd. DHT musi z czegoś powstawać, a ze źródeł innych niż testosteron powstaje w nie mających znaczenia ilościach (chyba że mówimy o jakichś nowotworach nadnerczy i silnej produkcji przez "backdoor pathway", ale tu raczej podbicie DHT byłoby najmniej niepokojącym objawem).
 13. Też miałeś kosmicznie wysoki poziom DHT przy stosowaniu duta? Nie widziałem takiego przypadku w żadnym z badań, a prowadzone były na kilkuset osobach. Duta najmniej zbił chyba o ok. 90%, a u pacjentów hormon był na poziomie kilkunastu-kilkudziecięciu. Dzisiaj robiłem sobie usg. Wszystko jest w normie, więc nie ma mowy o produkcji DHT jakąś dziką ścieżką inną niż z testosteronu przez jakąś masę rozrostową. Dokładając do tego mój wynik testo w normie wygląda to tak jakby wysłali mi wynik DHT innego pacjenta dwa razy pod rząd w różnych laboratoriach, bo przecież to jest niemożliwe żeby przy normalnym testosteronie i blokadzie na poziomie 90+% wychodziły takie szopki.
 14. Włosy przerzedzają się na zakolach - właśnie to było bodźcem do wykonania badania DHT. Ale przy takim poziomie przerzedzenie nie jest niczym dziwnym, całe szczęście widzę, że jakieś tam włoski wyrastają, więc mam nadzieję, że szybko uda się to opanować i wszystko wróci do stanu wyjściowego.
 15. Rozmawiałem z endokrynologiem i zalecił wykonanie usg brzucha i jąder oraz oznaczenie stężenia wolnego testosteronu, FSH, 17-OH progesteronu oraz LH (LH akurat robiłem, było w normie). Zobaczymy jak dalej się potoczy, bo być może to nie nadwrażliwość mieszków na DHT jest u mnie problemem i łysienie należy ugryźć od innej strony.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...