free web hit counter Skocz do zawartości
Nerd

[NERD][1987][2014] - Moje łysienie (zdjęcia)

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie o taki rozumowanie mi chodzi.

 

Mam na myśli to, żeby właśnie grzywka i zakola wyglądały dobrze, porządnie. Tylko w racjonalny sposób, a nie, że zagęszczenie będzie tak wysokie, że większe od mojego donoru czy coś.

 

Tylko mam na myśli, że jeśli może mi włosów nie starczyć, bo mam taki słaby donor to wyjście jest jedno. Zrobić grzywkę i zakola i cały czas stosować RU, żeby łysienie nie postąpiło.

 

I to chyba ma sens nawet przy moim słabym donorze?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty pierdzielisz Nerd . Kto Ci posadzi grafty gęściej niż naturalna gęstość ?

 

Twoje rozumowanie nie ma sensu , ponieważ przeszczep powinno się robić wtedy , gdy łysienie jest zatrzymane . Na razie nie wiesz nawet czy Ru na Ciebie działa.

Wyjątki stanowią osoby, które mają bardzo dobry donor i nawet jak maksymalnie wyłysieją np. do NW4 , to mają czym pokryć braki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozumowanie nie ma sensu , ponieważ przeszczep powinno się robić wtedy , gdy łysienie jest zatrzymane . Na razie nie wiesz nawet czy Ru na Ciebie działa.

Wyjątki stanowią osoby, które mają bardzo dobry donor i nawet jak maksymalnie wyłysieją np. do NW4 , to mają czym pokryć braki .

 

W pełnie się z Tobą zgadzam i nie podejmę się przeszczepu jeśli np. RU mi nie pomoże. To logiczne.

Bardziej chodziło mi o to, że przy takim donorze jak mam to piszą mi, żebym w ogóle odpuścił, bo się nie da. I tutaj się zdziwiłem. Sądziłem, że przy donorze 63g/cm2 i zatrzymaniu łysienia przez RU. Można coś zdziałać.

 

Tylko o to mi chodziło.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź także pod uwagę, że Lupanzula nie zbadał właściwie twojego donoru . Możliwe , że na same zakola potrzebujesz 2200 graftów, a o dogęszczeniu grzywki nawet nie wspominam.

Gdybyś chciał zrobić wszystko ( zakola + grzywka ) to po pobraniu odpowiedniej ilości graftów z donoru może być bardzo widoczny brak tych graftów . Zrobisz sobie przód , ale w donorze może być lipa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź także pod uwagę, że Lupanzula nie zbadał właściwie twojego donoru . Możliwe , że na same zakola potrzebujesz 2200 graftów, a o dogęszczeniu grzywki nawet nie wspominam.

Gdybyś chciał zrobić wszystko ( zakola + grzywka ) to po pobraniu odpowiedniej ilości graftów z donoru może być bardzo widoczny brak tych graftów . Zrobisz sobie przód , ale w donorze może być lipa .

Lupanzula badał mój donor. Byłem na konsultacji ostatniej jak jeszcze była Anna.

 

To jest mail od Anny po mojej konsultacji:

Gęstość obszaru dawczego - 70/70/80

Stosowane środki przeciwko wypadaniu włosów - Nie

 

Uwagi - dobra gęstość oraz dobra elastyczność skóry głowy, włosy jasne i cienkie

 

Priorytet - rekonstrukcja linii, wypełnienie zakoli, dogęszczenie grzywki

 

Sugestie Dr Lupanzula odnośnie transplantacji włosów:

1. Odbudowa obejmuje dwie propozycje:

I - Zabieg metodą FUE rekonstrukcja linii, wypełnienie zakoli, dogęszczenie grzywki - liczba graftów - 2300/2500

II - Rozpoczęcie stosowania środka Minoxidill przez okres minimum 6 m-cy, następnie zabieg metodą FUE - rekonstrukcja linii, wypełnienie zakoli - liczba graftów - 1600/1900.

Chyba,że zrobisz przód, a na reszte RU do utrzymania.

Otóż to. Właśnie mniej więcej o tym myślę. Ale nie tak drastycznie, bo to o czym sugar wspomniał również siedzi mi w głowie. Chciałbym to zrobić racjonalnie.

 

A po 40 to się mogę ogolić na łyso


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego po 30 czy po 40 mogę wyłysieć to jak będziesz miał 40 lat zobaczysz, że tak nie jest . Większość pacjentów HT to chłopy po 40. Kiedyś widziałem przykład dziadka z 60 parę miał i robił sobie HT... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie tego po 30 czy po 40 mogę wyłysieć to jak będziesz miał 40 lat zobaczysz, że tak nie jest . Większość pacjentów HT to chłopy po 40. Kiedyś widziałem przykład dziadka z 60 parę miał i robił sobie HT... .

To wszystko przez to, ze wlosy na glowie sa super!! Kazdy lubi bawic sie gestymi, mocnymi wlosami z niezla linia;] A jak dziewczyny maja dlugie,geste, pofalowane wloski to juz calkiem wyglada mega:):P


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to zależy. Po prostu teraz mam pewne zawodowe kwestie, które wymagają tego by moje włosy np. nie miały zakoli i były lepsze niż są.

 

 

W każdym razie. Nie dziwi Was różnica badania graftów donoru przez Bisange a Medikemos?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już Ci napisałem , że Lupanzula nie zbadał właściwie twojego donoru . I dlatego jego szacunki dotyczące zapotrzebowania graftów na zakola są zaniżone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadziłem, ze myślałeś, ze oceniał to na podstawie zdjeć. A nie na konsultacji.

 

Ok wszystko jasne. Szkoda, ze nie ma innych konsultacji by zweryfikować jeszcze co i Jak.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Gość

-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dogęściłeś trochę koronę, czy to mylne wrażenie?

 

A jak przód po tych 8 miesiącach od zaczęcia stosowania proscaru?

 

edit: porównałem foty sprzed i po (aczkolwiek troche mało tych aktualnych dałeś) i wydaje mi się, że niewiele (o ile cokolwiek) się zmieniło. Chyba czas dodać minoxa?? a jak z wypadaniem włosów - zauważyłeś tu jakieś zmiany?


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tematem. Kurację proscar przerwałem po miesiącu stosowania (uboki). Teraz od miesiąca stosuję RU.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od 2 lat brałem propecie, z małymi przerwami. Włosy przestały wypadć, zgęstniały, wyglądały naprawde fajnie. Do tego dołożyłem liczne witaminy, niekiedy pokrzywę w herbacie. Potem zrobiłem sobie 1,5 roczną przerwę. Przez rok włosy utrzymywały się w super kondycji, no może ciut więcej wypadało, ale nie ruszało mnie to. Od niecałego miesiąca zacząłem brać proscar, dzieląc tabletkę na 4 części, co jak wiadomo daje 1,25 mg, teoretycznie. Włosy nie ukrywam zaczęły mi się trochę sypać, proscar wciąż biorę ( nie minął miesiąc od nowej kuracji) Podzielcie się swoimi wrażeniami jak było w pierwszym okresie brania proscaru i jak to wygląda teraz ? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.

 

Powiem, że nie widzę jakiś skutków ubocznych. Na początku miałem takie wrażenie, że jestem jakiś przemęczony itd. Ale to nie to. Zacząłem chodzić na siłownie, być aktywniejszy i samopoczucie wróciło. Do tego trzeba brać poprawkę, ponieważ chodzę na odczulanie (alergia na pyłki drzew) więc możliwe, że to też ma jakiś wpływ na mój organizm.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mimo używania RU na noc. I tak podczas smarowania zostaje mi na ręce 10-15 włosów.

 

Chyba nie taki powinien być efekt prawda?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że mimo używania RU na noc. I tak podczas smarowania zostaje mi na ręce 10-15 włosów.

 

Chyba nie taki powinien być efekt prawda?

 

Przecież nawet nie łysiejącej osobie wypadają włosy, RU ma tylko za zadanie zapobiegać ich miniaturyzacji. Co to jest, chyba nie trzeba wyjaśniać . Ja nawet nie sprawdzam ile mi wypada tylko robię fotki co jakiś czas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie przestaje sie tym przejmowac i bede robił fotki co pół roku.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy RU może mieć wpływ na libido.

Zastanawia mnei jak to przetestować. Czy sensem jest odstawienie np. na 3 dni?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę stwierdzić z całą stanowczością, że przynajmniej u mnie nie działa na libido w żaden negatywny sposób. Wydaje mi się, że to jest kwestia psychiki, że wkręcamy sobie takie rzeczy bo ktoś to gdzieś napisał i dużo ludzi to podłapało i kopiuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. I dlatego nie jednak nie przejmuję się tym.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę rozpocząć dodatkowo kurację z Loxonem 5%.

 

Natomiast używam RU na noc. Jak to pogodzić? Nie za bardzo chce mi się bawić w mieszanie tego.

 

 

1. Czy mogę użyć minoxa rano , potem wieczorem i po np. 30min nałożyć RU?

2. Czy jak nakładam loxon to musze to mieć cały dzień czy mogę umyć głowę np. 20min po nałożeniu lub np. po 2h od nałożenia?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo większość użytkowników kombinuje.

 

Stosuj normalnie minoxa 2 dziennie i jakiś czas później (im później tym lepiej) zastosuj RU w KB sol. Ale nie ma tutaj ram czasowych, nie dostosowuj życia do kuracji. Przykładowo:

- jak masz jakieś wyjscie szybko (np.1h po wstaniu) to zastosuj od razu minoxa i 45-60min pozniej przed wyjsciem RU

- jak masz wolne i mozesz sobie pozwolić na zrobienie dluzszego interwału, to zastosuj sobie RU po kilku godzinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...