free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ignorancję,pewnie już było na forum,ale nie udało mi się znaleźć.Nie orientujecie się czy przy dłuższym używaniu RU, nie zwiększa się czułość receptorów androgenowych po jego odstawieniu?Chodzi mi o sytuację kiedy się zapomni jednej lub dwóch dawek.

P.S. Owłosionych Świąt !!!


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie ignorancję,pewnie już było na forum,ale nie udało mi się znaleźć.Nie orientujecie się czy przy dłuższym używaniu RU, nie zwiększa się czułość receptorów androgenowych po jego odstawieniu?Chodzi mi o sytuację kiedy się zapomni jednej lub dwóch dawek.

P.S. Owłosionych Świąt !!!

 

Raczej nie, I to jedynie w psychice u nas sie tak wydaje. Btw. Mam podobnie,ale watpie,zeby rzeczywiscie 2 dni mialo jakis wplyw:-P


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wybaczcie ignorancję,pewnie już było na forum,ale nie udało mi się znaleźć.Nie orientujecie się czy przy dłuższym używaniu RU, nie zwiększa się czułość receptorów androgenowych po jego odstawieniu?Chodzi mi o sytuację kiedy się zapomni jednej lub dwóch dawek.

P.S. Owłosionych Świąt !!!

Znając mechanizm działania hormonów, nie powinno to mieć miejsca.

Tylko leki systemowe zwiększają czułość, bo wówczas mózg "widzi" że spadła aktywność androgenowa w organizmie i podejmuje działania zaradcze (wysyła sygnały by zwiększyć produkcję testosteronu, a także czułości na androgeny).

RU działa w większości lokalnie, więc mózg "nie widzi" spadku aktywności androgenów, bo RU nie dociera w krwiobieg w formie aktywnej (z założenia ma rozpadać się w skórze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą że po pewnym czasie ich receptory potrzebują mniej ru by dobrze działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Coraz bardziej przekonuję się, że RU może być produktem dla mnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to cudowny lek, który na 100% zadziała, ale szansa jest. Czekam więc na sklep o którym pisał Mr. Ziom

 

-- 27 gru 2014, 13:48 --

 

Niektórzy piszą że po pewnym czasie ich receptory potrzebują mniej ru by dobrze działać

No coś takiego to byłoby coś


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jakie znaczenie ma ilość RU. Tutaj ma raczej znaczenie jak to wcierasz. Jeśli ktoś robi to na odczep się, to 2 ml na zakola nie starczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja nie rozumiem jakie znaczenie ma ilość RU. Tutaj ma raczej znaczenie jak to wcierasz. Jeśli ktoś robi to na odczep się, to 2 ml na zakola nie starczy...

 

Nie jestem tego aż taki pewien, ponieważ część dostaje się przez mieszki (a nie przez skórę), a tą drogą jest znacznie łatwiej i szybciej.

Skóra sama w sobie jest rzeczywiście dobrą barierą i mało co przepuszcza. Dlatego dobra jest np tretinoina (zawarta m.in. w SABA), która (stosowana regularnie) złuszcza jej wierzchnie warstwy i ułatwia wchłanianie specyfików.

 

Poza tym to kwestia nie tyle wcierania, a dobrej bazy (kremu lub płynu, jak np KB), która umożliwia wchłanianie specyfików, a także kwestia wielkości samych cząsteczek substancji czynnej (w tym przypadku RU) oraz czasu przez który całość jest pozostawiona na skórze.

 

Oczywiście wcieranie i masowanie nie zaszkodzi, ale ja np nie przykładam do tego zbyt dużej wagi (wcieram tylko chwilę), a jakoś nic nie leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem. Jedni piszą, że trzeba dokładnie, inni, że KB jest takie ekstra, że spływa po włosie i trafia gdzie trzeba, a inni, że najlepiej by było moczyć łeb jak we wiadrze ...

Już w ogóle była poruszana kwestia jak daleko działa ru od miejsca wcierania, ale skoro tak jak piszesz to maksymalnie parę milimetrów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dajcie jakies linki i zdjecia na ktorych zobacze ze to RU działa. Jest udokumentowany fotograficznie jakiś jeden przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuj normalną procedurę odstawienia finasterydu (potrwa jakiś czas, był gdzieś podobny wątek na forum), w tym czasie zacznij stosować RU. Nie ma jakiegoś specjalnego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fin działa na innej zasadzie niż Ru , więc nie ma czegoś takiego jak płynne przejście z fina na Ru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ru mozna laczyc z ketokonazolem? Bo jesli ru jest zwiazkiem podobnym do bikalutamidu to jednym z lekow jaki wchodzi w interakcje jest wlasnie keto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ru mozna laczyc z ketokonazolem? Bo jesli ru jest zwiazkiem podobnym do bikalutamidu to jednym z lekow jaki wchodzi w interakcje jest wlasnie keto.

 

Jeśli zachowamy odpowiednie odstępy to nie powinno być żadnych problemów. Choć wcześniej rzeczywiście nikt na to nie zwrócił uwagi, mógłbyś podesłać jakiś link? Osobiście od dłuższego czasu stosuję szampon z PO zamiast keto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosowanie np. szamponu Pirolam do umycia głowy rano po nocy z RU?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zatem używanie RU implikuje koniec stosowania szamponów z keto. Czy nie osłabia to działania ant-dht?


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm zatem używanie RU implikuje koniec stosowania szamponów z keto. Czy nie osłabia to działania ant-dht?

 

Nie wiadomo jak to jest z tym ketokonazolem. Mnóstwo osób stosuje i nie zauważa interakcji. Co prawda nikt wcześniej nie zwrócił uwagi i sprawa jest warta rozważenia wię rzeczywiście jeśli ktoś ma jakieś obawy powinien przejść z keto na PO, który działa porównywalnie jeśli chodzi o problemy skórne głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do interakcji to.z powyższego linku niewiele wynika, a jeśli już to może nawet same pozytywy: "..,przypadku równoległego stosowania z cymetydyną lub ketokonazolem należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość zwiększenia stężenia bikalutamidu i częstości występowania działań niepożądanych."

Nikt chyba RU nie będzie używał wewnętrznie a zewnętrznie to zwiększenie stężenia może być bardzo pozytywne.


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do interakcji to.z powyższego linku niewiele wynika, a jeśli już to może nawet same pozytywy: "..,przypadku równoległego stosowania z cymetydyną lub ketokonazolem należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość zwiększenia stężenia bikalutamidu i częstości występowania działań niepożądanych."

Nikt chyba RU nie będzie używał wewnętrznie a zewnętrznie to zwiększenie stężenia może być bardzo pozytywne.

 

Racja, choć to kwestia złożona. Ja nigdy nie odczułem żadnych interakcji, mimo to samoczynnie zrezygnowałem z ketokonazolu na rzecz PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby patrzec na to z tej strony to racja wieksze stezenie za mniejsza kase ale patrzac na efekty uboczne bikalutamidu/ru to juz tak wesolo nie jest. Zreszta chyba po to bylo tworzone ru do stosowania zewnetrzenego aby zminimalizowac skutku ubczone poprzez mniejsze wchlanianie ogolnoustrojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że bikalutamid ma dużo dłuższy czas połowicznego rozkładu niż substytuty RU mające działanie zbliżone. Dlatego kwestią jest nie to czy zachodzi interakcja, lecz na ile działanie antyandrogenowe jest wzmocnione przez tak krótki i rzadki kontakt (~5min 2-3x tydz) ketokonazolu ze skórą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

Dopiero kilka tygodni temu natrafiłem na Wasze forum, stało to się w trakcie poszukiwania informacji o RU 58841, o którym to przypadkiem dowiedziałem się raptem miesiąc temu.

Przestudiowałem wiele historii Waszych zmagań, które obudziły we mnie pewną nadzieję. Zwłaszcza historią Fightera wlała we mnie sporo optymizmu

Chciałbym właczyć RU do swojej kuracji.

 

Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z RU i choć przestudiowałem wcześniej temat RU na tym forum, mimo to trapii mnie kilka kwesti:

 

1) Jak / gdzie można zamówić RU 58841 w postaci proszku?

2) Jaki jest termin przydatności do użycia sproszkowanego RU?

3) Jednym z tzw. vehicles jest KB. Czym w zasadzie jest KB i gdzie go można zamówić?

4) Jaki jest termin przydatności samego KB?

5) Który vehicle jest bezpieczniejszy? Glikol/etanol czy KB?

6) Który vehicle jest skuteczniejszy?

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z RU i choć przestudiowałem wcześniej temat RU na tym forum, mimo to trapii mnie kilka kwesti:

 

1) Jak / gdzie można zamówić RU 58841 w postaci proszku?

2) Jaki jest termin przydatności do użycia sproszkowanego RU?

3) Jednym z tzw. vehicles jest KB. Czym w zasadzie jest KB i gdzie go można zamówić?

4) Jaki jest termin przydatności samego KB?

5) Który vehicle jest bezpieczniejszy? Glikol/etanol czy KB?

6) Który vehicle jest skuteczniejszy?

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

Odnoszę wrażenie, że chyba jednak nie przestudiowałeś. Odpowiedź na każde z Twoich pytań przewija się przez wątek conajmniej kilkuktotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...