free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak 1ml =1g xDDDDDD czy to sowiecka matematyka ?

 

-- 16 paź 2017, 16:28 --

 

mieszanka 5 %,ru 5 g ,2 ml dzienie starczy na 50 dni, 1 ml zawiera 50 mg ru, 1 gram równa się 1000 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mieszanka 5 %,ru 5 g ,2 ml dzienie starczy na 50 dni, 1 ml zawiera 50 mg ru, 1 gram równa się 1000 mg

 

Innymi słowy 5 gram proszku na 100 ml płynu to mniej więcej 5% stężenie.

 

Piszę mniej więcej, bo płyn ma często mniejszą gęstość niż 1 g/ml - np etanol ma gęstość 0.8 g/ml. Co oznacza, że 100 ml etanolu to ok 80 gram, a więc 5 g proszku w 100 ml etanolu to 6,25% stężenie.

Woda z kolei ma gęstość 1 g/ml, podobnie jak PPG (glikol propylenowy).

KB ma zaś stężenie poniżej 1 g/ml, a dokładnie to trzeba zważyć, bo to zależy jak rozrobimy koncentrat.

 

PS. Ale koledze chyba nie o to chodziło, lecz o to, że w uproszczeniu uznaje, że 1 ml płynu to 1 gram płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieszanka 5 %,ru 5 g ,2 ml dzienie starczy na 50 dni, 1 ml zawiera 50 mg ru, 1 gram równa się 1000 mg

 

Innymi słowy 5 gram proszku na 100 ml płynu to mniej więcej 5% stężenie.

 

Piszę mniej więcej, bo płyn ma często mniejszą gęstość niż 1 g/ml - np etanol ma gęstość 0.8 g/ml. Co oznacza, że 100 ml etanolu to ok 80 gram, a więc 5 g proszku w 100 ml etanolu to 6,25% stężenie.

Woda z kolei ma gęstość 1 g/ml, podobnie jak PPG (glikol propylenowy).

KB ma zaś stężenie poniżej 1 g/ml, a dokładnie to trzeba zważyć, bo to zależy jak rozrobimy koncentrat.

 

PS. Ale koledze chyba nie o to chodziło, lecz o to, że w uproszczeniu uznaje, że 1 ml płynu to 1 gram płynu.

 

Tak dokładnie o to chodziło.

 

Wzór na stężenie procentowe to Cp = (ms / mr) * 100% gdzie ms - masa substancji , mr - masa roztworu czyli ms + mc; mc- masa cieczy w naszym przypadku mieszaniny alkohol + kb solution.

Czyli mamy 5g /(95g + 5g) . Założenie było ,że 1ml cieczy to 1g. Ja po wymieszaniu już tego nie ważę tylko nabieram 2x 1ml insulinówką.

Coś nie tak? Bo zaraz się okaże, że sam źle stosuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ml to zależy od obszaru jaki chcesz pokryć. Co do stężenia, najpopularniejsze jest 5%. Gdybyś chciał więcej to moim zdaniem lepiej 2x po 5% niż raz 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 % w 2 ml to jak raz ml po 5 %

Dlatego pytałem czy jest sens więcej stosować bo to wychodzi jakieś 50mg ru. Już nieważne czy 5% czy 2,5% bardziej chodzi mi o dawkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 % w 2 ml to jak raz ml po 5 %

Dlatego pytałem czy jest sens więcej stosować bo to wychodzi jakieś 50mg ru. Już nieważne czy 5% czy 2,5% bardziej chodzi mi o dawkę ?

 

To jest kwestia bardzo indywidualna. Zależna od obszaru stosowania,tego jak agresywne masz łysienie oraz tego jak reagujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie działa sklep normalnie

 

Na firefox'ie jest normalnie tyle, ze bez certyfikatu. Chrome wywala takie cos jak wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jest na operze dzizała ten certyfikat to jest to ? http://edt.com.pl/wp-content/uploads/20 ... 1_COA1.pdf

 

Nie Chodzi o certyfikat SSL, to co masz przed paskiem adresu w przegladarce. Chrom najwyrazniej probuje za wszelka cene otworzyc strone z protokolem https. Zwykle http dziala bez problemu. Zapewnie nie przedluzyli umowy z dostawca certyfikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale po co SSL do sklepu ? To nie bank, nikt tu nie potrzebuje nie wiadomo jakich zabezpieczeń. Kasy ci tu żaden hacker nie ukradnie.

Jedyne co to powinni ustawić przekierowanie https -> http.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co SSL do sklepu ? To nie bank, nikt tu nie potrzebuje nie wiadomo jakich zabezpieczeń. Kasy ci tu żaden hacker nie ukradnie.

Jedyne co to powinni ustawić przekierowanie https -> http.

 

Chociazby w celu szyfrowania transmisji danych? Dane juz nie sa wazne? Login, haslo (jezeli ktos ma zarejestrowane konto), dane adresowe. To nie jest jakas fanaberia tylko szanowanie danych uzytkownikow. Kazdy szanujacy sie sklep to ma. Ba, strony ktore nie zbieraja zadnych danych tez korzystaja z takiego zabezpieczenia. Chrome uznaje strony bez SSL jako niebezpieczne (co widac na moim przykladzie, ktos malo obeznany, zobaczywszy taki komunikat uznalby, ze sklep padl albo dzieje sie cos podejrzanego). Do tego bez SSL przepadniesz w google. Pisze o tym w kontekscie Twojego pytania "ale po co SSL do sklepu?" i dalszej czesci wypowiedzi sugerujacej, ze mowisz ogolnie o sklepach internetowych. Wiem, ze ziom nie potrzebuje pozycjonowania, ale dane kienta powinny byc szanowane i bezpieczne.

 

Poza tym nigdzie nie napisalem, ze brak SSL w sklepie zioma jest karygodny, a jedynie opisalem problem z wejsciem na strone i prawdopodobnymi przyczynami takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chociazby w celu szyfrowania transmisji danych? Dane juz nie sa wazne? Login, haslo (jezeli ktos ma zarejestrowane konto), dane adresowe. To nie jest jakas fanaberia tylko szanowanie danych uzytkownikow. Kazdy szanujacy sie sklep to ma. Ba, strony ktore nie zbieraja zadnych danych tez korzystaja z takiego zabezpieczenia.

 

Uważaj, bo ktoś nie ma nic lepszego do roboty niż przechwycić twój login i hasło, po to żeby... no właśnie po to żeby co ? No i kto miałby to niby robić ? Twój dostawca internetu ? Myślisz, że admini nie mają nic lepszego do roboty niż się w takie gówna bawić, bez celu i sensu?

Paranoję leczy się w szpitalu psychiatrycznym.

 

Chrome uznaje strony bez SSL jako niebezpieczne

 

A jednocześnie Google ma o tobie więcej danych niż możesz sobie wyobrazić, doskonalą sztuczną inteligencję do ich analizy oraz przekazują wywiadowi USA.

Takie to pozory prywatności. Z resztą inne mega-korporacje nie zostają w tyle i zbierają o swoich użytkownikach wszystko jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uważaj, bo ktoś nie ma nic lepszego do roboty niż przechwycić twój login i hasło, po to żeby... no właśnie po to żeby co ? No i kto miałby to niby robić ? Twój dostawca internetu ? Myślisz, że admini nie mają nic lepszego do roboty niż się w takie gówna bawić, bez celu i sensu?

Paranoję leczy się w szpitalu psychiatrycznym.

 

Zdajesz sobie sprawe, ze wiekszosc uzytkownikow internetu wszedzie ma takie samo haslo? W polaczeniu z mailem daje, to duze pole do "popisu" cyberprzestepcom. Nie wiem wlasciwie po co kontynuuje te dyskusje. Nie masz zielonego pojecia o bezpieczenstwie, zagrozeniach jakie kryja sie w internecie, metodach cyberprzestepcow, zlosliwym oprogramowaniu. No ale brnac musisz, bo SSL to przeciez gowno i juz. Mam nadzieje, ze nie masz jakiegos kejlogerka sciagnietego razem z filmem, gra czy dowolnym oprogramowaniem. Polecam google, a po jakims czasie portal niebezpiecznik.pl. Jak przebrniesz, to mozesz sciagnac tor browser i poczytac forum "cebulka". Polecam dzial "sprzedam" a w nim handel loginami i haslami do mejlow w celu wyszukania, kompromitujacych materialow (w celu szantazu), skanow dokumentow (w celu zaciagniecia chwilowek), dostepu do mediow spolecznosciowych (w celu: patrz wyzej). Jezeli, to nie jest warte 15 minutowej konfiguracji i oplaty kilkunastu zlotych rocznie, to nie wiem kto powinien udac sie do psychiatry. Widocznie wlasciciele takich kolosow jak mediaexpert.pl, euro.com.pl, allegro, ebay i czolowka wyszukiwan w google (nie tylko sklepy, ale tez np. wp, onet, o2, livesports czy roznego rodzaje portale tematyczne). Po co im to gowno? Paranoicy... I na koniec pytanie retoryczne. Co ma wspolnego gromadzenie danych przez korporacje z wykradaniem ich przez "hackerow" w celach przestepcznych? Wez czlowieku nawet nie odpowiadaj. Pol internetu uzywa ssl a ten bedzie pisal, ze to gowno. Rece opadaja.

 

Jeszcze raz podkreslam, ze nie krytykuje wlascicieli sklepu edt. Opisalem jedynie swoj problem z wejsciem na strone. Reszta to dyskusja z ekszpertem i moj poglad na ssl.

 

Bez odbioru bo offtop.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zdajesz sobie sprawe, ze wiekszosc uzytkownikow internetu wszedzie ma takie samo haslo? W polaczeniu z mailem daje, to duze pole do "popisu" cyberprzestepcom. Nie wiem wlasciwie po co kontynuuje te dyskusje. Nie masz zielonego pojecia o bezpieczenstwie, zagrozeniach jakie kryja sie w internecie, metodach cyberprzestepcow, zlosliwym oprogramowaniu.

 

Administruję sieciami komputerowymi od kilkunastu lat, stawiam serwery, routery. Odwirusowałem w swoim życiu setki komputerów od rozmaitych ludzi.

Ale masz rację, nie mam pojęcia o bezpieczeństwie Nosz.... kurwa.

 

To ty chyba usiłujesz grać znawcę a wiedzę posiadasz z blogów, a nie z doświadczenia życiowego i z praktyki informatycznej. Żaden hacker nie podsłuchuje twojego ruchu sieciowego. To mogą zrobić teoretyczni tylko admini, a oni się po prostu w to nie bawią, zapewniam.

Złośliwe oprogramowanie i keyloggery to zupełnie inna sprawa. One działają na twoim komputerze i jeśli takowy podłapiesz to nie ma żadnego znaczenia czy cokolwiek szyfrujesz czy też nie, bo złośliwe oprogramowanie ma dostęp do twoich danych PRZED ich zaszyfrowaniem.

 

Mam nadzieje, ze nie masz jakiegos kejlogerka sciagnietego razem z filmem, gra czy dowolnym oprogramowaniem. Polecam google, a po jakims czasie portal niebezpiecznik.pl.

 

Pod Linuxem (a to na nim głównie pracuje) złośliwe oprogramowanie to raczej rzadkość. Żaden windowsowy keylogger ani trojan u mnie więc nie zadziała, choćbym się złośliwie uparł żeby go uruchomić.

niebezpiecznika czytuję, tak jak zaufanatrzeciastrona i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Administrator sieci piszacy, ze zabezpieczanie danych to gowno. No co ja mam jeszcze komentowac? To jak mechanik ktory uwaza, ze bez progow mozna jezdzic samochodem. Bo przeciez dziala, nie? A jak jezdzisz tylko po miescie, to nic sie zlego nie stanie!

 

Nie zgrywam znawcy tylko pisze jak wazne jest bezpieczne szyfrowanie lub przechowywanie danych. Dla ciebie bezpieczenstwo zaczyna sie i konczy na przelaniu pieniedzy z konta bankowego. Tak jak napisalem wczesniej, na szczescie innego zdania jest wiekszosc sklepow internetowych (mniejszych/wiekszych) i czolowka google w tym strony ktore nie gromadza danych. No ale ty odwirusowales komputer Avastem wiec wiesz lepiej niz koncerny generujace miliony zlotych, euro, dolarow. Od dzis wiem, ze nalezy ufac adminowi, bo zadne inne zagrozenia nie istnieja.

 

Po cholere wymyslajo te vpny, tory, szyfrowania, ssle i inne guwna, informatyki gupie.

 

Prosze moderatora/admina o usuniecie tej offtopowej dyskusji. Moj blad, ze sie w nia wdalem. Nie obraze sie za bana/warna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak mechanik ktory uwaza, ze bez progow mozna jezdzic samochodem. Bo przeciez dziala, nie? A jak jezdzisz tylko po miescie, to nic sie zlego nie stanie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plusy i zalety przednio-napędowców. Chyba zamienię Merola na Matiza


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Administrator sieci piszacy, ze zabezpieczanie danych to gowno. No co ja mam jeszcze komentowac?

 

Jeśli nie zrozumiałeś sensu komentarza, to ja nic nie poradzę.

Nie widze sensu ciągnąć offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
RU w tabletkach - ma to sens?

 

Nie no kurwa następny. Nie ma RU w tabletkach. Jak ktoś ci coś takiego sprzedał, to znaczy, że ty jesteś frajerem a on oszustem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...