free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiadomo bo nigdy takich nie miałem. Nawet ojciec który ma już prawie 60 lat i ma prawie nw7 ma po bokach gęściejsze włosy niż ja. Zrobiłem hormony tarczycy ale są ok. W poniedziałek robię USG bo lekarz powiedział że może być tak że hormony wyjdą ok a tarczyca jest chora. Jak okaże się że tarczyca jest ok to ja już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może stres i fakt że jestem bardzo nerwowym człowiekiem i wyjątkowo szybko wybuchał. Sam nie wiem. Jakaś przyczyna musi być bo to włosy są straszne, nie dość że rzadkie to jeszcze cieniutkie i delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam takie pytanie do osób stosujących RU, a mianowicie, czy nie powinno się robić delikatnego peelingu skóry głowy co jakiś czas w celu złuszczenia martwego naskórka i tym samym lepszego wchłaniania RU przez skórę? Czy raczej taki zabieg może powodować większą absorpcję systemową i co za tym idzie, narażenie się na większe prawdopodobieństwo pojawienia się potencjalnych skutków ubocznych ? Co o tym sądzicie ?

 

I drugie pytanie, czy podczas stosowania RU powinno się go, w miarę możliwości aplikować o tych samych godzinach codziennie, tak jak w przypadku kuracji finem, gdzie zaleca się przyjmować ten środek o stałych godzinach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęło już dwa i pół tygodnia stosowania RU. Nie wiem, może za słabo wcieram i to się nie wchłania dobrze (wcieram całość przez 1 minutę) ale nie mam żadnych uboków. Ale to kompletnie żadnych. Od poniedziałku nawet zwiększyłem dawkę i stosuję teraz 2 razy dziennie 4% RU w 5% loxonie. Wczoraj robiłem EKG, zapis prawidłowy, nie widać aby cokolwiek działo się z sercem. Zastanawiam się czy do całości nie dorzucić dutasterydu co trzeci dzień. Tylko pytanie czy dut i RU w takim stężeniu czyli 2 razy dziennie 1,5ml 4% to nie będzie jakaś zabójcza dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko pytanie czy dut i RU w takim stężeniu czyli 2 razy dziennie 1,5ml 4% to nie będzie jakaś zabójcza dawka.

 

Mnie tam nic do tej pory nie zabiło, a wiesz przecież ile, czego, jak długo brałem i biorę. Także bardzo wątpię aby RU 2 x ED 1,5 ml 4% i dut co 3 dni (a nawet jakby dut był codziennie) było zabójcze. Jeszcze nie było na świecie przypadku aby dut czy RU (RU też stosuje bardzo dużo ludzi) zabiło kogoś.

 

Jak się nie będziesz dobrze czuł po ducie to odstawisz natychmiast tak jak fina odstawiłeś.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jam mam takie pytanie do osób stosujących RU, a mianowicie, czy nie powinno się robić delikatnego peelingu skóry głowy co jakiś czas w celu złuszczenia martwego naskórka i tym samym lepszego wchłaniania RU przez skórę? Czy raczej taki zabieg może powodować większą absorpcję systemową i co za tym idzie, narażenie się na większe prawdopodobieństwo pojawienia się potencjalnych skutków ubocznych ? Co o tym sądzicie ?

 

I drugie pytanie, czy podczas stosowania RU powinno się go, w miarę możliwości aplikować o tych samych godzinach codziennie, tak jak w przypadku kuracji finem, gdzie zaleca się przyjmować ten środek o stałych godzinach ?

no raczej o stałych godzinach żeby czas który jest w skórze głowy był jak najdłuższy, bez wachań czasowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie minęło już dwa i pół tygodnia stosowania RU. Nie wiem, może za słabo wcieram i to się nie wchłania dobrze (wcieram całość przez 1 minutę) ale nie mam żadnych uboków. Ale to kompletnie żadnych. Od poniedziałku nawet zwiększyłem dawkę i stosuję teraz 2 razy dziennie 4% RU w 5% loxonie. Wczoraj robiłem EKG, zapis prawidłowy, nie widać aby cokolwiek działo się z sercem. Zastanawiam się czy do całości nie dorzucić dutasterydu co trzeci dzień. Tylko pytanie czy dut i RU w takim stężeniu czyli 2 razy dziennie 1,5ml 4% to nie będzie jakaś zabójcza dawka.

 

2,5 tygodnia jakiejkolwiek kuracji to chyba za krótki okres czasu aby oceniać efektywność danego środka. A to, że nie zaobserwowałeś, jak na razie żadnych skutków ubocznych, to powinieneś się cieszyć z tego faktu Na Twoim miejscu bym się jeszcze wstrzymał z duta, z uwagi na to, że jak go włączysz do kuracji i w najbliższej przyszłości wystąpią pozytywne efekty, bądź skutki uboczne, to nie będziesz wiedział który z powyższych blokerów (RU/dut) na Ciebie działa, chyba, że masz agresywne łysienie i walczysz z czasem, to wtedy można zaryzykować. Ja sam osobiście stosowałem duta przez ponad pół roku i postanowiłem go odstawić a w chwili obecnej bardzo poważnie przymierzam się do spróbowania z RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy minox działa systemowo? Jeżeli zacznę stosować go na zarost czy może wpłynąć w jakiś sposób na włosy? Jeżeli tak to czy po zagęszczeniu zarostu i uzyskaniu włosów terminalnych na nim po odstawieniu nie pogorszy się sytuacja na głowie?

 

edit:

 

tak w ogóle to wrzuciłem post w zły dział przez pomyłkę, miał być w dziale o minoxie, a nie RU.

Edytowane przez Gość

Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox smarując brodę wnika do obiegu przez co może wywołać linienie przynajmniej u mnie tak bylo


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno działa systemowo ponieważ stosuję go od prawie 2 miesięcy tylko na głowę a włosy zagęściły mi się na całym ciele. Miałem przerzedzone na nogach i rękach (wcześniej miałem bardziej geste ale nie wiem czemu z tych okolic też mi powypadały) a teraz znowu powróciły do stanu pierwotnego i na nogach i rękach jestem zarośnięty jak małpa więc sądzę że to sprawka minoxa. Aczkolwiek co do linienia to ja u siebie niczego takiego nie zaobserwowałem a po prawie 2 miesiącach wydaje mi się że taki ubok już powinien się pojawić ale ja to w ogóle mam jakoś dziwnie bo tak samo nie miałem łupieżu ani łojotoku który podobno przy łysieniu występuje. Nigdy mi się z głowy nie sypało i nigdy mi się włosy nie przetłuszczały. Sypać to mi się bardziej zaczęło po kuracji ale to obstawiam że kwestia albo złuszczającej się, przesuszonej skóry albo po prostu złuszcza się minox z RU bo po aplikacji mam skórę pokrytą białym nalotem który po umyciu znika.

 

-- 29 mar 2018, 13:44 --

 

A jeszcze w kwestii RU. Czy ktoś z Was porównywał go kiedyś z finem/dutem? Zastanawiam się jak z jego skutecznością. Czy np 3% stężenie RU aplikowane 2 razy dziennie w ilości 3ml na cały czubek głowy, daje porównywalne efekty/działanie co fin/dut czy raczej RU jest słabszy? Dodatkowo 2 razy w tygodniu RU aplikuję przy pomocy dermarollera. Nie wiem kurcze czy nie robię czegoś źle bo wiele osób pisało tu o skutkach ubocznych stosowania RU których ja w ogóle nie odczuwam. Oczywiście cieszę się z tego powodu ale równocześnie boję się czy ten środek w ogóle na mnie w jakikolwiek sposób działa. Stosuję go z loxonem 5%. Nie występowało u mnie nawet linienie po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Po ponad 2 miesiącach stosowania Ru+minox od jakiegoś miesiąca widzę różnicę oraz odrosty.

Zaczynałem od NW3 może 3.5. Stężenie 3%

Jeżeli chodzi o efekty uboczne stosowania RU. Nie jest to potwierdzone info wszak RU stostuje z minoxem (wcześniej stosowałem sam minox) ale miałem przez około tydzień lub problemy ze wzwodem. Ciężko było doprowadzić do wzwodu ale może to też była wina innych czynników zewnętrznych tj. stres, zmiany pogody etc. natomiast uważam, że Ru nie pomogło sprawie. Dodam, że prowadzę sportowy tryb życia i 6 dni w tygodniu trenuje boks lub trening wydolnościowy/siłowy przez co Ru może działać systemowo - co prawda wcierkę z Ru robię z rana a trenuje po godzinie 17. Problem zniknął przy zmianie stosowania RU na co drugi dzień na przemian z minoxem. Efekt puki co się utrzymuje. Inne efekty uboczne? Czasem jestem zamglony ale zdarza to się bardzo rzadko i być może wynika z niewystarczającej regeneracji organizmu. Myślę, że w końcu rozwiąże ten problem uzupełnieniem witamin.

Linia oraz zakola się uzupełniają, w tej chwili część włosów ma juz naturalny kolor a część to baby hair. Reszta się zagęszcza jednak konkretny efekt i/lub potwierdzenie działania uzyskam po co najmniej 6 miesiącach. Wtedy także dodam dokumentacje zdjęciową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pod mikroskopem USB również zauważam coraz więcej małych włosków. Potwierdziła to w czwartek moja fryzjerka. Kolor też się wzmocnił. Mam z natury czarne włosy natomiast przed stosowaniem kuracji były one jakieś inne, matowe. Teraz zrobiły się czarne z takim połyskiem. Są wyraźnie grubsze. Ale nie wiem czy to zasługa RU + minoxa czy może biotyny i cynku czy może to wypadkowa całej kuracji. W przyszłość patrzę pozytywnie, walę po półtora ml RU z minoxem 2 razy dziennie w stężeniu 3 - 4% RU i 5% minox, 2 razy w tygodniu dermaroller, co drugi dzień mycie szamponem z keto i codziennie biotyna i cynk. Niewielkie efekty już są ale to dopiero 4 tydzień używania RU idzie więc za wcześnie by odtrąbić sukces że coś działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Możecie napisać skąd obecnie warto ściągać RU do polski? Na stronie odrost.pl przeczytałem, że najtańsze RU jest produkowane u nas w kraju, ale domyślam się, że zwykły śmiertelnik nie może go sobie od tak po prostu zamówić. Skąd wy zamawiacie ten środek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto link do polskiego sklepu z którego większość forumowiczów kupuje RU http://edt.com.pl


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedźcie mi jak Wy przyrządzacie wcierki na bazie RU w KB sol, tzn. od razu rozrabiacie 5 g RU w przypadku roztworu 5% i robicie gotową wcierkę na ok 50 dni (2ml dziennie), czy lepiej jest zrobić z tych 5 g kilka mniejszych i częściej przyrządzać ? Pytam bo już się trochę w tym wszystkim pogubiłem, choć temat starałem dość skrupulatnie przeczytać, to jednak wolę się upewnić z uwagi na to, aby nie popełnić jakiegoś błędu, w myśl powiedzenia '' kto pyta, nie błądzi''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kB sol to już gotowa mieszanka z alko etylowym 96 procent czy trzeba do niego dopiero dodać alko , przeczytałem 111 stron nie znalazłem info na ten temat , albo przeoczyłem proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KB sol jest sprzedawane w formie koncentratu, więcej o tym wszystkim poczytasz w tym wątku: viewtopic.php?f=5&t=1615


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję 2 razy dziennie po 1,5ml właśnie na taki obszar i nie wiem czy jest sens lać więcej ponieważ przy takiej ilości włosy już są dość mokre i cieknie po skórze głowy, trzeba dobrze wcierać. Jeszcze zależy jakiej długości masz włosy, ja staram się nie dopuszczać aby przekraczały 3cm ponieważ wtedy więcej tego zostaje na włosach a szkoda leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udręka?? Niee, bierzesz pipetę, nabierasz płynu i aplikujesz między włosy przy samej skórze jednocześnie rozcierając i tak kawałek po kawałku. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...