free web hit counter Skocz do zawartości
tamara

szukam na forum kobiet z problemem lysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ciągu ostatnich kilku miesięcy straciłam duza część włosów. Najpierw siwieją kępkami po czym wypadają i nie rosną już nowe na ich miejsce. Dermatolog przepisała loxon 5% do wcierania, powiedziała, ze moze on nasilić wypadanie dalszych włosów, a nie da gwarancji, ze nowe kiedykolwiek odrosną. Czy ktoś był/jest w podobnej sytuacji, jakie leczenie stosował, co mu pomogło? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam taki problem. Zostałam skierowana do Kliniki Dermatologii we Wrocławiu, moja lekarz pierwszego kontaktu i dermatolog twierdzą, że potrzeba mi naświetlania, skoro nic nie pomaga (ale nie wiem czy to dobra klinika i czy mi tam faktycznie pomogą).

Jestem epileptyczką, po braniu Topamaxu (mała dawka 25 mg na wieczór) wystąpiło u mnie łysienie plackowate. Leki przestałam brać na początku stycznia t.r. Stosowałam wcierki od dermatologa, szampon Dermena i Dercos Vichy, brałam Vitalpil i Biotynę, także tran i inne witaminy, piję skrzyp i pokrzywę, wcierałam Aplicort E, teraz także Novoxidyl, mnóstwo odzywek przeciw wypadaniu i pobudzających porost, używam szczotki Tangle Teezer, ALE NIC, KOMPLETNIE NIC NIE POMAGA! Łysina nie tylko nie odrasta, ale rozszerza się, choć minęło ponad pół roku. Włosy wypadają garściami, są przerzedzone. Wykluczyli tarczycę, robaki, stan skóry niby tez nie wskazuje na grzybicę. Jest coraz gorzej. Z tyłu jestem prawie całkiem łysa, zaczynam wyglądać jak rakowiec!

Loxon 5% pomaga wielu osobom, ale u kobiet (tak wynika z forum, które czytałam) może powodować powstawanie włosów w innych miejscach (nie tylko na nogach i rękach, ale tez na brzuchu, plecach, nawet na twarzy). Ja na razie jeszcze nie zaryzykowałam. Tylko jak zaczniesz go używać, to musisz już cały czas i na początku powodować może zwiększone łysienie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...