free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Jak prawidłwo usunąć strupy pooperacyjne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to ponoć ważna rzecz bo gdy się to zrobi źle to strupy pociągną ze sobą włosy. Czy powinno się poczekać aż same zejdą czy np. wg zaleceń chirurga w 7 dniu aplikować przez cały dzień specjalny Lotion, który ma na celu zwilżyć strupy by łatwiej je usunąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi ci o strupy po przeszczepie, to były badania, że po ok 10-14 dniach grafty goją się na tyle, że już nie odchodzą później ze strupami (w badaniach specjalnie je odrywano).

 

Nie mniej jednak i po tym okresie stosowałbym lotion i na mokro je masował opuszkami.

Będą same odchodzić partiami, bez odrywania. Nawet jeśli graftu nie usuniesz, to lepiej byłoby nie podłapać przypadkiem jakiejś infekcji lub coś w tym stylu.

Ja masowaniem usunąłem wszystkie strupy nie dalej niż 3 tygodnie do miesiąca po zabiegu.

 

Pozostawienie strupów samym sobie, to też nie dobry pomysł, bo mogą zostać naprawdę długo, a poza tym nowym graftom wskazane jest zapewnić dostęp powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi ci o strupy po przeszczepie, to były badania, że po ok 10-14 dniach grafty goją się na tyle, że już nie odchodzą później ze strupami

 

Nawet po 7 dniach są już bezpieczne. Do Twojej metody dodałbym jeszcze masowanie obszaru opuszkami w trakcie mycia głowy, po około tygodniu powinno zejść.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedziano że w 7 dniu nakładać cały dzień lotion a pod koniec dnia delikatnie (np. szczoteczką do zębów) usuwać strupy. Ponoć tak powinno się robić żeby uniknąć wglębień w skórze po strupach bo jak się to zostawi i poczeka aż same zejdą to właśnie takie nierówności na skórze mogą pozostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nawet po 7 dniach są już bezpieczne. Do Twojej metody dodałbym jeszcze masowanie obszaru opuszkami w trakcie mycia głowy, po około tygodniu powinno zejść.

 

Poglądy pewnie są różne, ale tutaj są przykładowe badania na ten temat: http://www.bernsteinmedical.com/research/graft-anchoring-in-hair-transplantation/

Wynika z nich, że grafty na których znajduje się strup przylegający do skóry, po 7 dniach jeszcze nie są bezpieczne.

Dopiero 9 dnia po operacji, usuwanie strupów nie powodowało usunięcia graftów u żadnego z badanych pacjentów.

 

Podobnie prawią na HLH: http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=5&threadid=78255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak pospieszają z usuwaniem tych strupów już w dniu 7. Czy ktoś z Was po dłuższym terminie niż 7 dni zauważyłem jakieś nierówności, wgniecenia w skórze po strupach ? Jak usuwaliście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku strupy usunął osobiście doktor, zabieg miałem pod koniec kwietnia a 10/11 dni później organizował konsultację w Warszawie na której usunął mi wszystkie pozostałe strupy - sam wcześniej bałem się je ruszać, niektóre odpadały same ale większość zdecydowanymi ruchami usunął doktor mówiąc że powinienem był je zdrapać sam. Po prawie 4 miesiącach od zabiegu zero wgnieceń w skórze, zaczerwienienie ustąpiło już prawie całkowicie.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się boję że może polecieć krew...bo już jak poleci to będzie za późno bo to oznacza śmierć nowych graftów.

Ps. powinna byc jakać instrukcja jak bezpiecznie usuwać strupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem dlaczego tak pospieszają z usuwaniem tych strupów już w dniu 7. Czy ktoś z Was po dłuższym terminie niż 7 dni zauważyłem jakieś nierówności, wgniecenia w skórze po strupach ? Jak usuwaliście ?

Ja dopiero zacząłem masować po 10 dniach. Nic nie wiem o żadnych nierównościach (to nie czasy metody punch i podobnych).

A gdyby nawet jakieś tam mikroskopijne były, to po stosowaniu atredermu powinny zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szczotka ryzowa , a jesli nie schodza to pumeksem mocno trzec .

 

A tak powazniej to samo pytanie jest kompletnie bezsensu . Zadnych stupow sie nie usuwa , one samo musza zejsc po 10 dniach ...pomaga im w tym delikatnie nawilzanie odpowiednim lotionem (ph 5,5) , po ktorym sie robia z dnia na dzien mieksze ..az w koncu wraz z kapiela same stopniowo odpadaja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...