free web hit counter Skocz do zawartości
sdrw

Moja propozycja kuracji - bez uboków?

Rekomendowane odpowiedzi

OK zdecydowałem się na taką kurację:

 

-Neogenic

- emu oil

- szampony takie jak do tej pory; Revita, Nizoral

- wewnętrznie biotyna, cynk, czasami vitapil, zielona herbata.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revita - strata hajsu. Drogie i niepotrzebne wyrzuć to od razu. Nic nie pomaga, jedynie pomoże wyczyścić porfel. Jak chcesz już jakiś szampon koniecznie to lepiej jakiś np z biotyna bez sls czy coś tańszy o wiele i o wiele lepszy.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się srednio podoba ten szampon (efekt sianka czasem) ale jednak ma w sobie Keto i Emu Oil... który inny szampon ma coś takiego dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nizoral = keto

 

tam są takie odrobiny tych substancji w tej revicie ze szkoda wydawac na niego ponad 100 zł! - calkiem bezsensu, lepiej emuoil nakladac bezposrednio na glowe na X h = duzo lepsze dzialanie, to ze Ty umyjesz nim glowe w postaci szmponu po czym splukasz po 5 min = strata kasy, ja juz to przerabialem tą reviitę i uwierz mi, łysienie postepowalo i to bardzo szybko...

 

ja osobiscie i tak poki co głownie swoja kuracjie opieram na finie i wg mnie nie ma na niego równych ale to juz zalezy kto co "lubi"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nizoral = keto

 

tam są takie odrobiny tych substancji w tej revicie ze szkoda wydawac na niego ponad 100 zł! - calkiem bezsensu, lepiej emuoil nakladac bezposrednio na glowe na X h = duzo lepsze dzialanie, to ze Ty umyjesz nim glowe w postaci szmponu po czym splukasz po 5 min = strata kasy, ja juz to przerabialem tą reviitę i uwierz mi, łysienie postepowalo i to bardzo szybko...

 

ja osobiscie i tak poki co głownie swoja kuracjie opieram na finie i wg mnie nie ma na niego równych ale to juz zalezy kto co "lubi"...

 

Nizoral ma duże stężenie keto, poza tym nie ma w nim zadnych wspomagaczy typu emu oil i innych skladnikow ktore zawiera własnie Revita - stąd nie nadaje się do codziennego stosowania w przeciwieństwie do Revity - w sumie też nie stosuję tego codziennie ale co drugi dzien tak, a nizoral raz w tygodniu. W pozostałe dni szampon z Vichy. Szampon to tylko wspomagacz, wiadomo że sam nie zatrzyma łysienia żaden szampon. Mi Revita starczana 6 miesięcy więc nie uważam że te 100 zł to dużo (jak to robię że mi na tyle starcza? - pierwsze mycie zawsze innym szamponem moze byc nawet jakiś najtańszy - aby zmyć tłuszcz, oczyścić skórę glowy, później nakładamy revitę ale też nie całą garść tylko niewiele, masujemy skórę głowy i zostawiamy na 3 minuty, później płukanie dokladne naprzemienną wodą - zimną/cieplejszą). Zaznaczam, że ten szampon tez przy dlugotrwalym stosowaniu moze powodowac sinako, dlatego trzeba go ograniczać i stosować też inne rzeczy.

 

Do swojej kuracji którą wypisalem dorzucam jeszcze rolowanie 0,5 mm na początek raz w tygodniu - zobacze jaki wpływ ma to u mnie na skórę a później bede dorzucał większe igły docelowo 1,5 mm bym chciał. Gdzieś godzinę-dwie po rolowaniu będę aplikowal emu oil. Zobaczymy jaki efekt będzie z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sdrw....tak sie zastanawiam czy to aplikowanie jest tobie wogule potrzebne...czolo sie tobie troche podnioslo....ale lysejesz bardzo wolno ...reszta jak byla gesta tak nadal jest....pisales o 200 zloty na miesac ...jesli wlosy nadal bede tobie tak wolno lecec a przeszkadza tobie ten przod to lec do marala lub GETFUE za 2300€ masz znowu bardzo ladnom linie napewno nie pujdzie na ten twoj przod wecej niz 1500-2000 grafts i masz na nastepne lata spokuj i jestes zadowolony z zycia...bez ubokow i smarowania tego wszystkiego... 25lat... wychodze z zalozenia ze libido jetz tobie teraz dosc czesto potzebne ....a jesli po nastepnych 4 latach zobaczysz ze sie nadal ''powaznie'' pogorszylo to wroc do aplikaci RU,..itd.

 

200 zl *12*4 = masz te 10.000 zlotz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie jest za gesto, stad nie chodzi tylko o

linie. Widze pogorszenie gestosci na jezyku i ogolnie wlosy sa cienkie. Chcialbym poprawic stan istniejacych i conanjmniej utrzymac to co jest - oto cel. Mam 27 lat prawie.

Widzialem Twoj wpis o przeszczepie -Twoj stan przed chyba byl podobny do mojego? Tak z ciekawosci - co

bys zmienil w swoim zabiegu jak masz juz doswiadczenie? U mnie w rodzinie niestety tata i dziadek (jego tata) maja nw5. Zastanawiam sie ile jeszcze pokolen moze trwac to fatum???

 

Moja dziewczyna zbytnio nie chce abym cokolwiek stosowal i zapewnia ze nawet we fryzurze ala kodżak nie bedzie jej nic przeszkadzac - jaki bylby wasz stosunek do takich zapewnien waszych drugich polowek panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zadaj sobie pytanie czy masz taki kształt czachy, że na zero podobasz się sobie/pasuje ci to i masz w to wyjebane czy nie.

Moim zdaniem głównym kryterium jest tutaj twoje podejście do tej sprawy a nie stanowisko twojej lubej.

 

Co z tego, że jej nie przeszkadza fryzura na zero, skoro ty wewnętrznie będziesz z tym niepogodzony i będziesz to zapewne w jakiś tam sposób przeżywał. Smutne nastawienie z automatu przełoży się na inne sfery życia itp. (np. relacje).

W przeciwnym wypadku gdy sam jesteś z tym w pełni pogodzony, masz czysty umysł, to co by się nie działo to jak to mówią nic cię nie złamie.

 

A w najgorszym rozrachunku nawet gdyby obecne zapewnienia twojej lubej okazały się lekko fałszywe lub po prostu zwyczajnie związek się skończy, to w pierwszej sytuacji (gdy wbrew sobie jej posłuchasz i porzucisz kurację) jeszcze bardziej się pogrążysz i zagubisz w tym "depresyjnym stanie" przy okazji plując sobie w brodę "czemu chociaż nie próbowałem powalczyć".

Podczas gdy w drugiej (gdy sam świadomie wybierzesz fryzurę na zero) powiesz sobie po prostu - whatever - " tego kwiatu jest pół światu!"


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że każdy sra na to co powie akurat jego dziewczyna a robi to dla siebie bo nie możesz się zaakceptować będącego łysym. Ja bym się np za ch*** nie ogolił na glebę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje że każdy sra na to co powie akurat jego dziewczyna a robi to dla siebie bo nie możesz się zaakceptować będącego łysym. Ja bym się np za ch*** nie ogolił na glebę..

 

I tu sie z toba zgodze moja tez mowila ze jej to nie przeszkadza i ze podobam sie jej z i bez wlosow...tyle ze tu nie o nia chodzi, tylko o to czy stojoc rano przed lustrem jestem wkur...ny ze wlosy znowu leza beznadzejnie czy nie....

 

sdrw...ja bym napewno to HT drugi raz zrobil...moze bym nawet troche nizej zrobil sonbie ta linie....ja bylem i jestem bardzo zadowolony z BHR....jesli zobacze ze Getfue lub Maral zrobia rownie dobrze to moze bym sie zastanowil troche glebiej czy zrobic za 7000€ euro czy za 2300€ ....ale sam komfort po HT jest warty i 10000€ ....ostatnio znow porownalem sobie stan 1 dzien przed HT i teraz (zapodam puzniej zdjecia) ...i za kazdym razem mam usmiech na twazy..

 

Ja nie chcal bym musiec golic sie na lyso, sa osoby ktorym to nawet pasuje ale u mnie nie ma takiej opci

 

-- 06 kwie 2016, 9:53 --

 

w to bym nawet uwiezyl ze wlosy jej nie przeszkadzajom, bo nie dla wlosow jest z toba....ale mysle ze jak fujara przestanie tobie dzalac lub od czasu do czasu bedzie odmawiac posluszenstwa , to z tym mogla by miec problem....a ja osobiscie mial bym wiekszy dyskonfort z tym ze mi libido szwankuje niz z zakolami ...dlatego jak narazie nie bede nic smarowal ..wole wydac znowu € i zrobic drugie HT niz experymentowac ...ale to juz decyzja osobista i indywidualna bo jak by mi wlosy tak szybko lecaly ze z HT bym nie nadążal to pewno tez zaczol bym smarowac

 

-- 06 kwie 2016, 9:57 --

 

aha i jeszcze jedno ja czasami stosuje Emu-ol w roleze i mam wrazenie ze poprawilo mi to troche grubosc wlosow a co najmniej pomoglo z tymi zacerwieniami i pryszczami pryz mieszkach wlosowych

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewcyzna jak CHCE z Tb byc (podobno to sie milosc nazywa chociaz ja osobiscie nie wiem co to ;] ) to będzie czy masz wlosy czy nie, czy Tw libido szwankuje czy nie i bez zbednych dywagacji z Tb pozostanie. Najbardziej mozesz to odczuc wtedy gdy powie Ci ze jej sie bd podobal bedac lysym - gdy tak narpawde nigdy lysego Cie nie widziala ; D.

 

Co do tych zaczerwien na glowie - one z czasem znikaja same, jednak roller ponoć ładnie równa glebę , regeneruje skore, ale co do pryszczy pomiedzy wlosami - chodzi Ci zapewne o takie małe wyprierdki - one po prostu pojawiaja sie wtredy gdy np wlos sie nie moze przebić, gdy wlos zachodzi na inny wlos i gdy juz wszystko wyrosnie co ma wyrosnac to one w koncu same znikną i tu żadne cuda nie pomogą ;]. Dlatego najlepiej nie robic next przeszczepu dopoty dopoki te wlosy nadal sie przebijają, bo mozesz spowodowac ze powstaną Ci właśnie takie małe cysty - raczej z wiekszoscia samemu idzie sobie poradzić, choc czasami potrzebna jest interwencja lekarza ale to sporadycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart - o czym Ty piszesz w drugiej częsci postu? jakie cysty? - odnośnie czego to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji napisalem ;- ) A odnosnie cyst to tworza sie gdy osoba operujaca np zbyt gleobko wprowadzi graft i on nie moze sie wydostac i tworzy sie cysta ... i wtedy jedynie lekarz moze Ci ją otworzyc chirurgicznie - przy wszczepianiu kilku tys. graftow takie rzeczy sie zdarzaja. Sa jeszcze inne rodzaje cyst tzw retencyjne czyli gdy gruczoly lojowe nie maja dostepu do powierzni skory i wtenczas tworza sie wlasnie takie miejscowe stany zapalne o ktorych pisales - ale to czasami wystarczy "zdrapac" i sie samo zagoi. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na aktualizację zdjęciową z mojej walki z łysieniem:

stan na 07.10.2016 roku, włosy nieumyte, przetłuszczone po calym dniu :

 

 

1. zdjęcie z góry pod ostrym światłem, włosy nieczesane 6ytc0ix4qtn1.jpg

 

2. h01l5ydb34nt.jpg

 

3. zdjęcie pod ostre światlo

2fpunu06sdu4.jpg

 

4. zdjęcie w slabym oświetleniu

t9anu0ag28i7.jpg

 

kontynuuję to co poprzednio, wkrótce nadejdzie moment kolejnego zakupu neogenica stemoxydine, bo mi się kończy a używam już prawie pół roku, sądzę że mi to pomaga trochę... ale sami oceńcie czy są jakiekolwiek efekty czy jest tak samo, czy gorzej... bo mnie trudno obiektywnie ocenić, a idzie też taka pora roku że zawsze w tym okresie miałem gorsze włosy...

 

dodatkowo masaż głowy przy myciu głowy: głowę zawsze myję raz dziennie po pracy w wieczornej porze, zostawiam szampon na 5 minut i stosuję podwójne nakładnie, tzn pierwszy raz ze 3 minuty na głowie aby oczyscić skorę głowy, pozniej drugi raz na czystą skórę głowy niewielką iloś szamponu (ladnie się już pieni) i znowu 2-3 minuty zostawiam... po spłukaniu i wytarciu do ręcznika masuję jeszcze czesząc grzebieniem, grzebieniem też masuję jak nałożę neogenica - zwykle rano przedd wyjściem do pracy i zwykle jest to 0,5 buteleczki neogenica. Revitę stosuję 5-6 razy w tygodniu, raz w tygodniu jakiś szampon vichy i raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie nizoral. Jak wkrótce mi się revita skończy (a starcza mi przeważnie na pół roku, bo przy krotkich włosach nie muszę nakładać dużo), to zakupię dla odmiany regepure dr.

 

dodatkowo zazywam codziennie z suplementów cynk, 1 kapsulke palmy oraz biotynę i od czasu do czasu msm. Chcę dorzucić znowu tak jak kiedyś robiłem herbatkę zieloną liściastą raz na dzień, ale ostatnio miałem mało czasu aby ją parzyć. Stosuję też emu oil 2-3 razy na tydzień i rolkę 0,5 mm raz na tydzień - tylko z tym trzeba uważac - wskazana ostrożność - dezynfekcja spirytusem konieczna po kazdym użyciu, uzywac powinno sie na czystą skórę głowy,po uzyciu nic nie stosowac.

 

Moim zdaniem największą i najzdrowszą walką z łysieniem w moim przypadku są dwie rzeczy, a reszta to dodatki jedynie aby wspomagać te główne czynniki:

1. jak najmniej stresu - nie może być stresu ani w pracy ani w domu, a praca nie może powodować że poci się skóra głowy - jak najmniej spoconej/tłustej skóry głowy, z tym że nie powinna być tez za sucha, moim zdaniem nie powinno się myć głowy więcej niz raz dziennie + przebywanie na słońcu, zdrowy tryb zycia i w miarę zdrowe odzywianie w miarę możliwości - jedzenie duzej ilosci roznordonnych skladników, dieta bogata w róznorodne zdrowe rzeczy (to nie zawsze się udaje) , przydałoby się też duzo snu i regeneracji ciała (np. spa, masaze, kapiele w jacuzzi itp) - ale niestety to mi się nie udaje. Uważam, że raz w roku powinno się pojechać na wkacje nad morze w jakies ciepłe słoneczne miejsce (polecam morze śródziemne) - co jest mega kuracją dła włosow: 7-14 dni słońca, zanurzanie włosow w morskiej wodzie, odpoczynek, relaks dla organizmu, czas na regenację, zdrowe jedzenie rybki i te sprawy - kwasy omega 3 - no i ZERO stresu - po takich wakacjach zawsze wracam z lepszą czupryną niż byla przed wyjazdem - to moje doświadczenia .

 

2. wiara w to, że sa efekty, nawet jak stosujemy tylko witaminki - to daje moim zdaniem rezultaty, a wszystko pewnie dzieki fizyce kwantowej.

 

 

Ponad 2 lata temu Lion napisał na początku tematu:

"Za parę lat jak będziesz świecił prześwitami (a to masz murowane, jeśli masz prawdziwe łysienie androgenowe), to się przekonasz jaki to komar i jakie armaty."

 

Ponad 2 lata minęly, a ja nie zauważylem jakiegoś dramatycznego pogorszenia stanu, sytuacja jest pod kontrolą, mimo że miałem bardzo wiele stresu w ostatnim roku. Uważam to za sukces.

 

Podsumowując wydaje mi się, że malo inwazyjna terapia przeciw lysieniu może być stosowana jezeli łysienie jest malo agresywne a stan wyjściowy jest dobry/bardzo dobry - terapia ta może pozwolić na spowolnienie procesu łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy lysieja przez cale zycie a i tak nie skoncza na nw 5-7 a inni w kilka miesiecy potrafia miec grzywke z tylu . Takze te cale teorie sa do niczego. W rodzinie wiekszosc ma nw 5-6 czy 3-4? To jest najwazniejsze i tym sie sugeruj. Wtedy mniej wiecej bedziesz wiedzial co tez cie czeka.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie ojciec i jego ojciec (czyli mój dziadek) mają Nw4A lub może bardziej NwVA

 

Ja mam 27 lat, a jak oglądam zdjęcia ze ślubu mojego ojca to mam teraz lepszy stan niż on jak miał 23 lata. Z tym że on cięzko pracowal (podobnie jak jego ojciec), praca fizyczna i jeszcze pewnie w kasku a do tego pewnie miał więcej stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kask, czy stresująca/cieżka praca nie powodują łysienia, one tylko przyspieszają proces u ludzi którzy mają androgenówkę. Są po prostu dodatkowym czynnikiem niekorzystnym dla prawidłowego cyklu wzrostu włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kask, czy stresująca/cieżka praca nie powodują łysienia, one tylko przyspieszają proces u ludzi którzy mają androgenówkę. Są po prostu dodatkowym czynnikiem niekorzystnym dla prawidłowego cyklu wzrostu włosów.

Masz racje, tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...