free web hit counter Skocz do zawartości
Nerd

Kiedy uda się pokryć całą łysinę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedna rzecz. Może nie warto jest próbować z różnymi "lekami" na łysienie.

 

Na jakiej podstawie można obliczyć, oszacować czy dałoby radę z aktualnego donoru przeszczepić włosy tak by pokryć cały obszar łysienia?

 

Wiadomo, że im więcej graftów i większa gęstość włosów tym lepiej. Natomiast zastanawia mnie jakie może być minimum i przy tym minimum jaki efekt można uzyskać?

 

Kiedy też można brać włosy z ciała. Rąk? Nóg? Akurat u mnie są bardzo owłosione aczkolwiek w innym kolorze niż włosy na głowie. Chyba, że można to tak rozłożyć, że optycznie nie widziałoby się, że są też tam włosy np. z rąk.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zastanawia mnie jedna rzecz. Może nie warto jest próbować z różnymi "lekami" na łysienie.

 

Nawet gdyby starczyło ci włosów, to byłyby setki tysięcy złotych.

Włosy można pobrać skądkolwiek, ale z ich charakterystyką bywa różnie.

Sam zobacz jakie włosy są np na nogach - dużo trzeba by ich przeszczepić żeby choć minimalnie zagęścić czuprynę.

Najlepsze są włosy z brody, średnie z klaty, a na nogach najgorsze.

 

Na ciele i brodzie też ciężko z graftami wielowłosowymi, co dotykowo podwyższa koszty (płacisz od grafta, a gdy ma on tylko jeden włos jesteś stratny niż jakby był on wielowłosowy).

 

Nie mówię, że to ogólnie niemożliwe, ale wg mnie to tylko dla bogatych.

Bo nawet jeśli ktoś ma pieniądze, to nie znaczy, że może się wystrzelać do zera z oszczędności po to żeby zrobić przeszepy włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo włosy z nóg niebędą dłuższe, choć tak naprawdę bardzo dużo zależy od predyspozycji: https://www.youtube.com/watch?v=dbZgsyboQtU - 20 000 graftów, czyli majątek wydany.

W teorii wydaje mi się mając nieograniczone fundusze, włosami z całego ciała, przy dobrym fachowcu można pokryć NW7 z niezłym rezultatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To już wyjaśniono. Przeszczepione włosy z ciała NIE zmieniają charakterystyki - tzn po przeszczepieniu wyglądają i rosną tak samo, jak wyglądały i rosły przed przeszczepieniem.

 

Dlatego włosy z brody najlepiej się nadają. W Belgii widziałem muzułmanów z długimi brodami. I jak się tak im przyjrzeć, to włosy z długiej brody wcale nie różniły się za bardzo od tych na głowie, co sugeruje, że nadają się do przeszczepu i uzupełnienia ubytków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają dosyć długie włosy na ciele np. na nogach po 3 cm długości . To wystarczy , aby uzyskać ( razem z natywnymi ) dobry efekt .

Włosy na brodzie znacznie się różnią od natywnych . U mnie wąsy były jasne ( blond ) ,zarost na bakach, policzkach i czubku brody dużo ciemniejszy niż wąsy ( w kolorze natywnych ) , a podbródek i szyja - włosy bardzo ciemne , niemal czarne .

I weź tu ułóż z tego zestawu fryzurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy mają dosyć długie włosy na ciele np. na nogach po 3 cm długości . To wystarczy , aby uzyskać ( razem z natywnymi ) dobry efekt .

Włosy na brodzie znacznie się różnią od natywnych . U mnie wąsy były jasne ( blond ) ,zarost na bakach, policzkach i czubku brody dużo ciemniejszy niż wąsy ( w kolorze natywnych ) , a podbródek i szyja - włosy bardzo ciemne , niemal czarne .

I weź tu ułóż z tego zestawu fryzurę

Czyli nie miałbyś problemu z wycinaniem włosów z brody po to żeby je wsadzić na głowę, ale miałbyś z użyciem farby? Bo, co? Takie podejście do wyglądu było by nie męskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Najgorsze jest przewidzenie tego jak bardzo wyłysieję. Muszę zdobyć zdjęcia moich 2 dziadków (bo nie jestem w stanie powiedzieć sobie sam jak bardzo oni wyłysieli).


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś patrząc na moje owłosienie z rąk, nóg, klatki, brody powiedziałby, że da się coś z tego uzyskać.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że pomysł Nerda jest bardzo dobry. Nie słyszałem żeby ktoś na to wcześniej wpadł żeby przeszczepiać włosy np z nóg ale jeżeli donor na głowie na to nie pozwala lub się wyczerpał to uważam że lepiej pobrać z nóg i pokryć obszar łysiejący. niektórzy maja rzadki zarost na brodzie i klacie natomiast ręce i nogi obficie owłosione i dla nich może to być dobra alternatywa. Poza tym na nogi przeważnie nikt nie zwraca uwagi i nawet jak zostaną ślady po pobieraniu włosów to i tak raczej nikomu nie powinno to przeszkadzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : włosy z nóg różnią się znacząco nawet od tych z brody , po drugie : nie zmieniają charakterystyki ( jak na nogach masz włosy długości 1 cm to i po przeszczepie dłuższe nie będą )

i po trzecie : nie masz żadnych gwarancji odrostu . Możesz wydać kupę kasy na przeszczep i mieć odrost na poziomie 30 % . Czy stać was finansowo na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mysle, ze brak gwarancji odrostu to akurat mit. Dobrze przeprowadzony zabieg daje realna gwarancje odrostu, jesli mieszki, skora i ogolnie organizm byl zdrowy.

 

Prawdziwym problemem jest jakosc wlosow z nog i grafty jednowlosowe. Slowem: kupe kasy, za marne dogeszczenie cienkimi wlosami, ktore rosna do 1-2 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej podstawie można obliczyć, oszacować czy dałoby radę z aktualnego donoru przeszczepić włosy tak by pokryć cały obszar łysienia?

 

Wiadomo, że im więcej graftów i większa gęstość włosów tym lepiej. Natomiast zastanawia mnie jakie może być minimum i przy tym minimum jaki efekt można uzyskać?

 

Mierzysz powierzchnię objętą łysieniem oraz obszar bezpieczny, jeśli obszar bezpieczny jest 3 razy większy od obszaru łysienia wtedy najprawdopodobniej możesz pokryć całą łysinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...