free web hit counter Skocz do zawartości
widziu

21 lat placek na głowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacznę od tego że jeszcze 2 lata temu nie widziałem nic niepokojącego na swojej głowie, żadnych zakoli ani przerzedzeń. Na początku pojawiły się zakola i serio do tego da się przyzwyczaić przez rok było całkiem spoko, aż do pewnego czasu gdy zaczęło się przerzedzać na czubku głowy, do tego już w tym wieku nie da się przyzwyczaić.

Używam tylko szamponu Dx2 nic więcej, fajnie by było usłyszeć jakieś porady co z tym zrobić bo powoli mi ręce opadają i nie wiem co mogę zrobić jeszcze.

 

http://oi59.tinypic.com/rgw9jr.jpg

http://oi57.tinypic.com/dw3olh.jpg

http://oi60.tinypic.com/k2aef.jpg


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim poczytaj forum. Masz wszystko opisane. Na typową androgenówkę jest kilka w miare skutecznych leków. W Twoim stadium trzeba działać szybko i dość mocno jeśli chcesz mieć włosy jeszcze przez kilka/kilkanaście lat.

 

Klasyczna kuracja to :

 

- finasteryd doustnie

- minoksidil zewnętrznie

- szampon z ketokonazolem

 

+ dodatki.

 

O potencjalnych szansach, ryzyku, potencjalnych skutkach ubocznych tych leków poczytaj sobie na forum itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam szanse odzyskać stracone włosy, czy jedynie utrzymać to co mam ?

i jeśli nie mam to tylko przeszczep wchodzi w grę ?


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zadziałasz szybko (w ciągu paru dni maksymalnie) i zaczniesz kurację to masz dużą szansę na zagęszczenie czubka(góry), być może nawet przygęści się przód. Generalnie jak nie zareagujesz szybko to za kilka/kilkanaście miesięcy może nie być czego ratować. Nie chodzi o to żeby straszyć czy o to żeby propagować takie czy inne leki/specyfiki. Tylko chodzi o to, że sam musisz rozważyć ryzyko, koszty i potencjalne szanse.

 

viewtopic.php?f=22&t=62

 

viewtopic.php?f=22&t=63&start=10

 

Oczywiście finasteryd i minoksidyl 5% to leki na receptę i to lekarz bierze odpowiedzialność za potencjalne skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli branie finasterydu i powiedzmy minoxidilu 5% powinno pomóc ? przynajmniej aktualnie ?

i normalnie po prostu do lekarza iść i poprosić o to na receptę czy trzeba do specjalisty się udać ?

 

albo np branie samego minoxidilu ma sens jakiś ? bo boję się skutków ubocznych finasterydu


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loxon 5% kupisz w aptece . Recepta niepotrzebna .

 

Nikt Ci nie powie czy kuracja pomoże . Każdy przypadek jest inny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże nie pomoże, ale czy jeśli chce mieć jakieś efekty to muszę do loxonu używać finasterydu ?

czy sam loxon ma prawo wystarczyć ?


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie samego minoxidilu jest pozbawione wiekszego sensu. Maksymalnie po dwoch latach ewentualny odrost posypie sie bez blokera. A jak sie boisz finasterydu, to zbieraj kase na RU. Stan masz nieciekawy, nie ma na co czekac. Konieczna jest solidna artyleria. Btw, zmien fryzure, bo dluzsze wlosy i "polwysep" to nie jest zbyt estetyczny widok.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A leczenie takimi sposobami można kiedyś przestać ? czy trzeba do końca tym działać żeby nie powypadały tak czy siak włosy?

bo w sumie nie jest lepszą opcją powiedzmy przeszczep, za który płaci się raz, a efekt zostaje na zawsze ?


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a w takim razie to RU nie ma żadnych skutków ubocznych ?

gdzie to można dostać ?

i czy np. proscar + loxon może coś zdziałać ?


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RU możesz zamówić przez forum.

 

Proscar + minoks może zdziałać dużo. Finasteryd to absolutna podstawa w Twoim przypadku, bez tego to musiałbyś zastosować coś w deseń kuracji forumowicza AngelOnTheEarth.

 

Po prostu musisz rozważyć czy ryzykujesz czy nie. Nikt Ci niczego nie wciska "na siłę". Na forum masz olbrzymią kopalnię wiedzy jeżeli chodzi o skutki uboczne, efekty itp itd.

 

Ewentualnie zamiast minoksa możesz zastosować jakieś wcierki typu Chronostim, Crinagen, Eucapil itp itd

 

 

Co przeszczepu - dobry przeszczep to koszt conajmniej 30-40 tys zł. Często dużo więcej. Po drugie najlepsze efekty uzyskuje się wtedy jak dana osoba ma jeszcze trochę włosów. Zresztą wielu dobrych chirurgów zaleca branie finasterydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsadniejsze byloby branie duta w malych dawkach (0,5mg co tydzien) + RU na NW3. Wzglednie bezpieczna kuracja. Przywoitej fryzury i tak kolega raczej nie uzyska. Chyba ze kupi sobie na zakola porzadny system wlosow.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio nie uzyskam przyzwoitej fryzury ? góra 2 cm boki 0,7 cm

na krótkich włosach mój problem lepiej widać, nie jest aż tak źle jak na tamtych zdjęciach

boję się finasterydu, bo trenuję na siłownii i myślę że to może mieć negatywny wpływ na to

1113120660_Beznazwy-3.jpg.de1247245f19d96508b81b3d568888b7.jpg

1969495947_Beznazwy-1.jpg.7ae5c834750208106eebc8630fdca479.jpg

1531586423_Beznazwy-4.jpg.a26fe169d95c090c4f9b4716c4d41c4c.jpg

320839076_Beznazwy-2.jpg.d9ce7fda2fe9fe1700c3350d00b59e60.jpg


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat nie wyglada to zle. Taka fryzura pasuje Ci. Dluzsze wlosy zupelnieodpadaja w Twoim przypadku (ze wzgledu na pokazne zakola, przerzedzenia i ogolnie slaba gestosc wlosow). Stosujac przemyslana kuracje masz szanse zatrzymac lysienie na lata. Mozliwe tez, ze uda sie zagescic co nieco. Natomiast absolutnie nie liczylbym na odrost na linii. Co prawda sa historie zakonczone sukcesem w tym miejscu (np. israelite aka mark2004 lub z naszego poletka - fighter), jednak jest to bardzo trudne do uzyskania. Musialbys tez zastosowac mocny minox i to najlepiej w pojezdzie zelowym lub w kremie.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli tak, mogę zacząć od proscaru + loxon ?

i powiedzmy pomyśle przez tydzień nad środkami na RU i wtedy zmienie proscar na RU np po jakimś czasie

jaki jest mniej więcej koszt RU i na ile starcza ?


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, ze musisz rezygnowac z jednego blokera. Nic nie stoi na przeszkodzie, zebys stosowal fina i RU. Nie ma sensu lac RU na cala glowe, bo po co podwyzszac koszta kuracji? Lepiej utrzymywac tyl blokerem doustnym (preferowany dutasteryd, na ktory mozesz sobie przejsc po jakims czasie) a o przod walczyc za pomoca RU.

Cena to okolo 16 dolcow za gram.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziu własnie o to chodzi, że w Twoim przypadku jest jeszcze o co walczyć, bo nawet jak "tylko" utrzymasz to co masz to i tak bedzie OK. A biorąc pod uwage, że temat u Ciebie jest świeży (jak pisałeś 1-2 lata) to zwiększa szansę na odrost. Masz dość dużą szansę na zagęszczenie czubka i środka, srednią na zagęszczenie języka (ale nie samej lini) i minimalną na odzyskanie zakoli. tak to mniej więcej wygląda. Oczywiście mówie tu o kuracji Proscar (finasteryd 1,25 mg dziennie) + minoks + RU na przód i zakola.

 

Uczciwie trzeba dodać, że Minoks również jest ryzykowną sprawą (serce i ciśnienie) oraz może powodować duże linienie...nie wszystkim odrastają po nim włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbować nie zaszkodzi, jak będzie tragedia będziemy myśleć nad czymś innym


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie bedzie. Linienie jest calkowicie naturalna rzecza. Przerywanie kuracji z powodu zwiekszonego wypadania wlosow jest straszliwa glupota, bowiem ocena kuracji pod wzgledem skutecznosci dokonywana byc powinna dopiero po minimum kilku miesiacach. Rozsadne stosowanie minoxidilu (razem z blokerem) nie przyniesie zadnych szkod. Co innego, gdybys stosowal srodek ten samodzielnie - wtedy masz pewnosc, ze po jakims czasie ewentualny mech posypie sie. Skutki uboczne dotycza marginalnej czesci uzytkownikow. Nie masz sie czego obawiac. Im szybciej zaczniesz kuracje, tym wieksze szanse na utrzymanie stanu obecnego (i ewentualne dogeszczenie).


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam już załatwiony proscar i loxon, zmienić ten dx2 który podobno gówno daje, choć mi się wydaje że coś mi dał na coś innego ? typu nie wiem nizoral czy coś ?


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest najbardziej skuteczna metoda na zagęszczenie środka ? bo nie ukrywam, że na tym mi najbardziej zależy, muszę coś z tym zrobić, bo na tym najwięcej trace


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliard postów jest na ten temat, ale w skrócie: finasteryd, dutasteryd (świetnie by się sprawdziły), Ru (bezpieczniejsza wersja, równie efektywna), ru+finasteryd (po 0,5-1 roku nie ma sladu po lysinie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś inny sposób zdobycia RU niż zamówienie na forum ?

bo chętnie bym kupił teraz, a z tego co widzę nie dawno było zamówienie i pewnie długo będzie trzeba czekać na nastepne


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...