free web hit counter Skocz do zawartości
ziom1990

ROZPISKI PRZYKŁADOWYCH KURACJI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że bardzo dużo osób pisze do mnie na PW w celu pomocy przy doborze kuracji opiszę tutaj kilka podstawowych wariantów i odsyłam każdego, kto się ciągle nad tym zastanawia w zależności od tego czego oczekuje. Oczywiście każdy MUSI uwzględnić kwestię możliwych skutków ubocznych i to powinno być główne kryterium, nie rozpiski jakiegoś zioma

 

Przykład 1

Preparaty:

minoksidil, RU, SABA gel, finasteryd/dutasteryd, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Opis:

- można manipulować dawkami minoksa i RU w zależności od tego na jaki obszar zamierzamy stosować.

- można zmienić pory stosowania RU+minoks oraz SABA gelu. Na co zwrócić uwagę:

*pocenie się skóry głowy, co zmywa warstwę RU

*nie eksponować skóry na silne działanie słońca w przypadku zastosowania SABA gelu

Suplemacja:

0.5-1.25mg fin ED/EOD lub 0,5mg dut E5D/E7D

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy na noc przed użyciem minoksa, nie stosować w dni SABA gelu

Rano:

- 2ml - RU wymieszane z Kirklandem - porcja na 10dni: 0,5-1g RU + 4g spirytus(96%) + 15g Kirkland (5%)

Wieczorem:

- 1ml minoksidil (5%)

- SABA gel (hydro) E3D, w tym dniu nie stosujemy minoksidilu na noc. Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar.

 

Przykład 2

Preparaty:

minoksidil, RU, SABA gel, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Opis:

- można manipulować dawkami minoksa i RU w zależności od tego na jaki obszar zamierzamy stosować.

- można zmienić pory stosowania minoksa+RU oraz SABA gelu. Na co zwrócić uwagę:

*pocenie się skóry głowy, co zmywa warstwę RU

*nie eksponować skóry na silne działanie słońca w przypadku zastosowania SABA gelu

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy przed użyciem minoksa, nie stosować w dni SABA gelu, oraz w porach dnia RU

Rano:

- 2ml - RU wymieszane z Kirklandem - porcja na 10dni: 0,5-1g RU + 4g spirytus(96%) + 15g Kirkland (5%)

Wieczorem:

- 1ml minoksidil (5%)

- SABA gel (hydro) E3D, w tym dniu nie stosujemy minoksidilu na noc. Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar.

 

Przykład 3

Preparaty:

minoksidil, SABA gel, finasteryd/dutasteryd, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Suplemacja:

0.5-1.25mg fin ED/EOD lub 0,5mg dut E5D/E7D

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy na noc przed użyciem minoksa, nie stosować w dni SABA gelu, oraz w porach dnia RU

Rano:

- 1ml minoksidil (5%)

Wieczorem:

- 1ml minoksidil (5%)

- SABA gel (hydro) E3D, w tym dniu nie stosujemy minoksidilu na noc. Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar.

 

Przykład 4

Preparaty:

RU w KB solution, SABA gel, finasteryd/dutasteryd, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Opis:

- można manipulować dawkami RU w zależności od tego na jaki obszar zamierzamy stosować.

- można zmienić pory stosowania RU oraz SABA gelu. Na co zwrócić uwagę:

*pocenie się skóry głowy, co zmywa warstwę RU

*nie eksponować skóry na silne działanie słońca w przypadku zastosowania SABA gelu

Suplemacja:

0.5-1.25mg fin ED/EOD lub 0,5mg dut E5D/E7D

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy na noc, nie stosować w dni SABA gelu, oraz w porach dnia RU

Rano:

- 1-3ml - RU w KB solution. Proporcja 5:95

Wieczorem:

- SABA gel (hydro) E3D, Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar.

 

 

Przykład 5

Preparaty:

RU w KB solution, SABA gel, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Opis:

- można manipulować dawkami RU w zależności od tego na jaki obszar zamierzamy stosować.

- można zmienić pory stosowania RU oraz SABA gelu. Na co zwrócić uwagę:

*pocenie się skóry głowy, co zmywa warstwę RU

*nie eksponować skóry na silne działanie słońca w przypadku zastosowania SABA gelu

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy na noc, nie stosować w dni SABA gelu, oraz w porach dnia RU

Rano:

- 1-3ml - RU w KB solution. Proporcja 5:95

Wieczorem:

- SABA gel (hydro) E3D, Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar.

 

 

 

Moje uwagi

- są to jedynie podglądowe warianty, każdy ma własny rozum, ale proszę nie pytać mnie co bym zrobił bo jest to opisane wyżej w różnych wariantach

- nie uwzględniałem substancji, któych działanie jest nie sprawdzone w "większych grupach:, typu różne naturalne środki

- kurację rozpisałem w oparciu o doświadczenia swoje i użytkowników forum

- zwiększone wchłanianie substancji przez skórę głowy następuje w nocy, przez co można redukować/manipulować dawkami RU

- nie jestem fanem finasterydu ze względu na skutki uboczne jakie mnie dotknęły

- nie jestem fanem minoksidilu jw.

- uważam stosowanie minoksidilu 1 raz dziennie za mało skuteczne, nawet w przypadku dużych dawek

- z perspektywy czasu do NW 2 nie stosowałbym minoksa, jedynie skupił na utrzymaniu.

 

 

Są to kompleksowe kuracje. Także jeśli są jakieś pytania to zadawajcie je tutaj, gdyż nie mam czasu odpisywać na każdą wiadomość prywatną. W przypadku przeoczenia czegoś będę edytował ten watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super watek, wielki dzieki;] Sam nie raz trulem tylek , zebys pomogl w doborze kuracji i kiedy, co jak stosowac. Tutaj jest ladnie opisane, razem musielismy dojsc do wszystkiego, ale oplacalo sie(nie bylo jeszcze tego watku).


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił o sprawdzone przykłady sklepów z tymi delikatnymi szamponami czy też dokładne marki.

 

I pytanko odnośnie minoxa - Kirkland bardziej się sprawdza w mieszance z RU od loxonu - czy to bez różnicy?

Czy to dobry sklep na pozyskiwanie kirklanda? - http://store.reverseskinaging.com/Minoxidil_p/49.htm


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania odnośnie gdzie co kupić to nie ten wątek.

 

Do mieszania ru z minoxem używaj kirklanda że względy na inną proporcje pg:eth:woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1990 mam kilka pytań co do Twoich rozpisek

 

-dlaczego piszesz, żeby nie stosować minoxu w dzień (wieczór) kiedy stosujemy Saba gel hydro ? W wielu wątkach na forum było podawane że Saba gel hydro można stosować wieczorem, w odstepie godziny po nałożeniu minoxa.

 

- jeżeli nie mam żadnych skutków ubocznych stosowania minoxa, to lepiej zastosować osobno RU w podjezdzie Kb i osobno minox (godzinę wcześniej), czy tak jak piszesz mieszać minox z RU ? W mojej kuracji chiałbym zastosować rano : minox + RU w Kb, wieczorem : minox + Saba gel hydro (co 3 dni)

 

- co znaczy skrót E3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuracje są tak dobrane żeby.nie marnować niepotrzebne czasu. Uważam za bezsensowne kilku godzinne przeczekiwanie pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Stąd też sugeruję mieszanie ru z minoxem w jednym pojedzie. Podobnie z Saba gelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakich proporcjach mieszac RU z loxonem 5%, takich samych?

 

W przypadku stosowania oddzielnie RU w kb z minoxem, jaka kolejnosc najlepiej, czy bez roznicy?

 

I jak to z tym saba i minoxem wieczorem, odradzasz stosowania razem z powodu oszczędności czasu, czy z powodu jakis niekorzystnych reakcji kiedy oba srodki beda na glowie?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszając RU w loxonie nie dodajesz spirytusu, ze względu na wysoką zawartość etanolu w nim.

 

Stosując oddzielnie najlepiej rozdzielić na różne pory dnia, choć stosowanie 1x dziennie minoxa uważam za mało skuteczne. Dlatego jeśli masz zamiar obie substancje stosować w tych samych porach dnia, a RU w KB solution to im dłuższa przerwa tym lepiej. Np. 4 godziny i dobrze przemyć głowę wodą, żeby zmyć warstwę glikolu propylenowego przed nałożeniem KB solution

 

Odradzam ze względu na to iż SABA zwiększa absorpcję systemową substancji nałożonych bezpośrednio przed tym żelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1990, a co myslisz o mieszaniu RU w roztworze pianki Rogaine? Gdy zacząłem stosować Minodixil 2-3 lata temu, po kilku miesiącach dopadło mnie uczulenie na PG zawartym w popularnych produktach z Minoxidilem, przeszedłem na piankę Rogaine, ale używanie jej w oryginalnej formie było uciążliwe przy dłuższych włosach, wpadłem na pomysł modyfikacji - robię to tak, że wygazowywuję butelkę pianki Rogaine, aż zostanie sam płyn, następnie przelewam go do butelki po Loxonie i stosuję na głowę w postaci płynnej jak Loxon, sprawdza się to bardzo dobrze, włosy nie są w piance, wszystko idzie na skórę, nie ma uczulenia. Niedawno zacząłem dodawać do tego kwas azelainowy, chciałbym jeszcze dorzucić RU, ale co o tym myślisz? Ciężko mi znaleźć konkretny skład pianki Rogaine, na pewno nie ma PG, czuć mocno alkohol, pytanie czy RU się rozpuści i czy ten roztwór będzie to dobrym pojazdem dla RU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy RU rozpuszczone w minoxie jest tak samo skuteczne/nie traci swoich "własciowsci" w porownaniu do KB - gdzie to niby wlasnie ten pojazd odgrywa wazna role w pozytywnych efektach RU?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy RU rozpuszczone w minoxie jest tak samo skuteczne/nie traci swoich "własciowsci" w porownaniu do KB - gdzie to niby wlasnie ten pojazd odgrywa wazna role w pozytywnych efektach RU?

 

Raczej jest to kwestią stabilność gotowej mieszanki, RU wymieszane w minoxie nie trzymałbym dłużej niż 7-14 dni, natomiast w KB spokojnie 1-2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak najlepiej rozplanować użycie RU razem z minoxem, kiedy to minoxa wg ulotki mozna max 2ml na dobe, uzywajac po 1ml mieszanki z RU ciezko pokryć obszar nw5 który teraz pokrywam ok.2,5ml KB?

 

I jeszcze kwestia nakładania saby wieczorem - zmywac warstwe RU czy nakładac na te powiedzmy lekko posklejane wlosy kolejna wcierke czyli sabe - ma to jakies "głębsze" znaczenie czy jak to komu wygodnie?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania nowicjusza:

Samo RU nie wystarcza i trzeba się wspomagać jeszcze finem lub dutem ?

Kuracja RU bez wsparcia fina / duta przynosi za słabe efekty i jest bez sensu?


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytania nowicjusza:

Samo RU nie wystarcza i trzeba się wspomagać jeszcze finem lub dutem ?

Kuracja RU bez wsparcia fina / duta przynosi za słabe efekty i jest bez sensu?

 

Gdzies to niby wyczytal, albo kto takich glupot ci nagadal??!!


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AngelOnTheEarth,

 

Sugeruję się tylko postem otwierającym ten temat.

Ziom podał przykłady kuracji i w większości z nich występuje RU + fin/dut.

Stąd pytanie.


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pytania nowicjusza:

Samo RU nie wystarcza i trzeba się wspomagać jeszcze finem lub dutem ?

Kuracja RU bez wsparcia fina / duta przynosi za słabe efekty i jest bez sensu?

Nikt ci nie odpowie, bo zależy od agresji twojego łysienia, momentu startu kuracji oraz tego co chcesz osiągnąć (spowolnienie, zatrzymanie, odrosty/regeneracja).

 

RU jest dobre, aczkolwiek lepsze będzie RU + dut, tak samo jak podwójna dawka RU.

 

Generalnie jednak należy pamiętać, że RU wykazuje silniejsze powinnowadztwo do receptorów androgenowych niż DHT. Więc przy odpowiedniej bazie (jak KB solution) powinno wystarczyć samodzielnie na ochronę naszych mieszków - kwestia dobrania odpowiedniej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na podstawie twojego postu co jest bardziej skuteczne stosowanie RU na nw5 dwa razy dziennie po 1-1,5ml czy ta sama dwaka lana jednorazowo - czy to bez roznicy?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już było to wałkowane ale dopiero zaczynam zabawę z proporcjami, stąd proszę o łopatologiczne wytłumaczenie.

 

Kupuję: 5g RU, 110ml KB koncentrat, spirytus 96%.

 

Chcę uzyskać RU 5%.

 

Jaką ilość rozrobić by wcierka się nie zepsuła?

 

Ile nakładać na obszar NW2?

 

Czy można połączyć wcierkę z minoksem w żelu (co pierwsze i ile po odczekać)?

 

RU lepiej na dzień czy na noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą minoxa w żelu jest to, że trudno jest pogodzić stosowanie żelu i Ru w KB. Jeśli już chcesz się w to bawić to najpierw nakładaj minoxa , a minimum 4 - 5 godzin później Ru w KB .

Drugą aplikację minoxa tego samego dnia odpuść całkowicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało kumaty chyba jestem dla kto pyta nie błądzi

 

Dajmy na to , że obecnie moja kuracja to Loxon 5, fin i szampon z keto.

Chcę dodać do kuracji RU. Ru mogę wsypać do buteleczki Loxona?

Lub zakupię jeszcze KB do tego wsypuję RU i wcieram w skórę głowy ? Kilka godzin przed loxon?

Jeżeli zakupię 110 ml KB oraz 5gRU na jaki czas starczy w założeniu , że będę stosował na zakola i czubek głowy?

Czy tą miksturę powinienem przechowywać w lodówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mnóstwo ludzi chciałoby jak chłop w polu prosto z mostu jak przyrządzić

 

KB- SOL np 60ml i RU- 5gram.

 

Gdy zaczyna się stosować

 

od jakiej dawki zacząć itd.

jak otrzymać np roztwór 1% lub 5% . Niektórzy chemie mieli kilkanaście lat temu, to ułatwiło by wszystkim ogarnięcie tematu.

Przez doświadczenie innych siedzących w temacie, jakie stosowanie polecają dla poczatkujacego w temacie itd

 

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałbym takie pytanko...czy moge stosowac RU tak o godzinie 17 po powrocie z pracy? bo troszke skleja włosy i rano jest to uciążliwe...dodam że stosuje wieczorem co trzeci dzień SabaGel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja miałbym takie pytanko...czy moge stosowac RU tak o godzinie 17 po powrocie z pracy? bo troszke skleja włosy i rano jest to uciążliwe...dodam że stosuje wieczorem co trzeci dzień SabaGel

 

Ja np różnie stosuję np raz o 7, czasami właśnie o 17 i tak zmieniam pory stosowania RU, nie wiem czy to dobrze, ale to ja wolę kurację pod siebie podporządkować, a nie na odwrót. Ale to nie ze względu na sklejanie włosów, bo to wystarczy rozczesać po wyschnięciu i jest tak jak bym w ogólne nic nie miał na włosach, spróbuj tego sposobu. Również dodam że podobno wystarczy trzymać RU na głowie przynajmniej te 12h ponieważ wtedy dochodzi do pełnej saturacji w skórze głowy, i tego się będę trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...