free web hit counter Skocz do zawartości
romek1

Nadmierne owłosienie

Rekomendowane odpowiedzi

Nadmierne owłosienie - niestety nie na głowie tylko na ciele. Trochę pojedynczych włosów na barkach,ramionach,plecach i generalnie wg mnie za długie i gęste na klacie i nogach ( 2-4 włosy z 1 miejsca ). Niestety nie będę wykorzystywał ich do przeszczepu.

 

Czy moze ktoś z was ma podobną przypadłość i praktykował usuwanie / przerzedzanie ?

Branie finasterydu może powodować zmniejszenie owłosienia na ciele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem spowolnienie wzrostu włosów na ciele gdy brałem finasteryd. Jest to zasadne przy braniu anty androgenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxidill taki efekt jeszcze daje


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Jaki hormon odpowiada za nadmierne owłosienie na ciele? Czy nie jest to przypadkiem ten sam co powoduję łysienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie. Jaki hormon odpowiada za nadmierne owłosienie na ciele? Czy nie jest to przypadkiem ten sam co powoduję łysienie?

 

Dokładnie ten sam, DHT, ale nie zależy to tylko od niego a również w znacznej mierze od predyspozycji genetycznych do tego, oraz od innych androgenów, estrogenów i w ogóle stanu hormonalnego. Zresztą tak samo sprawa wygląda z łysieniem. Są bowiem ludzie którzy pompują w siebie ogromne ilości androgenów a mimo to nie łysieją i mają szopę niczym futro na głowie. I w drugą stronę, są ludzie z niskimi poziomami hormonów męskich nawet bardzo niskimi bo nawet kobiety a jednak łysieją.

 

Oczywiście że zarówno owłosienie ciała jak i łysienie jest wysoce hormonozależne, jednak zależność pierwszej rangi jest od genetyki - na którą NIESTETY nadal nie ma wpływu bądź jest znikomy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie. Jaki hormon odpowiada za nadmierne owłosienie na ciele? Czy nie jest to przypadkiem ten sam co powoduję łysienie?

 

Dokładnie ten sam, DHT, ale nie zależy to tylko od niego a również w znacznej mierze od predyspozycji genetycznych do tego, oraz od innych androgenów, estrogenów i w ogóle stanu hormonalnego. Zresztą tak samo sprawa wygląda z łysieniem. Są bowiem ludzie którzy pompują w siebie ogromne ilości androgenów a mimo to nie łysieją i mają szopę niczym futro na głowie. I w drugą stronę, są ludzie z niskimi poziomami hormonów męskich nawet bardzo niskimi bo nawet kobiety a jednak łysieją.

 

Oczywiście że zarówno owłosienie ciała jak i łysienie jest wysoce hormonozależne, jednak zależność pierwszej rangi jest od genetyki - na którą NIESTETY nadal nie ma wpływu bądź jest znikomy.

 

Aha, przeczytałem artykuł.

http://www.inendo.pl/endokrynologia-gin ... dmierne-owłosienie/

 

Teraz się tylko zastanawiam jak finasteryd 1mg nie spowoduję u mnie ginekomastii to czy nie mógłbym brać 5mg, jest tańszy no i chyba bardziej obniża ten hormon.

Kiedyś lekarz chciał mi przepisać 5mg na trądzik i zbicie libido. Sam nie wiem czy 1mg fina pomoże mi na te problemy z którymi się źle czuję. No, ale jak już zacząłem to będę kontynuować po 6 miesiącach idę zbadać swój organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jak pisałem w tamtym temacie dawka 5 mg ma sens ale jeszcze większy sens ma branie dutasterydu w takim przypadku jeśli zależy na mocniejszym zbiciu DHT.

Jeśli masz takie poziomy hormonów jak tam wyszło w badaniu tj. Testosteron ↑ 12,59 ng/ml 2,80 — 8,00

Dihydrotestosteron (DHT) ↑ 1036 ng/l 250 — 1000 czyli powyżej górnej normy, i o ile nie wkręcisz sobie uboków (efekt nocebo) to raczej nie powinieneś ich mieć, jednak gwarancji takiej nikt Ci nie da.

 

Apropo, na trądzik i obniżenie libido są inne mocniejsze leki o innym mechaniźmie działania, ale to już konsultuj sobie to z lekarzami. Leki od których ma się już uboki.

 

Pomysł dobry żeby wykonywać badania co pół roku.

 

-- 24 lip 2016, 20:43 --

 

Raczej odwrotny : )

 

Oczywiście że odwrotny i nawet często ludzie wykorzystują minoxa i to nawet w dużych stężeniach (15%) na brodę.

 

Chyba że jest to jakiś preparat zawierający minoxa ale również fina czy duta, to w takim przypadku może dawać właśnie efekt pogorszenia stanu owłosienia zarostu i w sumie ciała też i takich minoxów (a są na rynku) nie powinno się stosować na brodę czy na jakąś inną niż głowa owłosioną część ciała na której chcemy wyhodować futro. Oraz gdy ktoś jest ma mocnej blokadzie androgenowej to też istnieje takie prawdopodobieństwo.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba obalam mit, że dht odpowiada za owłosienie i trądzik.

U siebie zauważyłem po ok. 4 miesiącach brania fina przyrost włosów i zwiększony trądzik. Może to geny, ale co po nie których forach czytając, że ludzie z wysokim dht mają większe owłosienie na ciele to nie chcę mi się w to wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...