free web hit counter Skocz do zawartości
adrianp13

"Włosy to nie wszystko" - NO WAY! Prośba o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie potrzebuję waszego doświadczenia.

 

Mam 23 lata i od kiedy pamiętam, zawsze miałem jaśniejsze i cieńsze włosy na zakolach, natomiast ubytki na tej części głowy zacząłem zauważać jakieś 2-3 lata temu. Strasznie się tym przejąłem i nie znając jeszcze tego forum internetowego trafiały do mnie te "przecudne" reklamy telewizyjne:

"Zaczynają wypadać Ci włosy ? żadem problem - kup szampon DX2!",

"Już nie musisz przejmować się wypadającymi włosami - wystarczy, że sięgniesz po magiczne kapsułki Vichy"

 

Więc co zrobiłem? Poleciałem szybko do apteki i kupiłem te magiczne mikstury. Skutek? - MIZERNY. Zapuściłem więc grzywkę i jak to mówią zaczesywałem się "na pożyczkę", co skutecznie zakrywało ubytki na zakolach i przez ok. 2 lata wyglądało to całkiem dobrze, więc wszelakie środki stymulujące porost włosów odstawiłem na bok ciesząc się fajną fryzurą.

 

Spłata "pożyczki" zaczęła się na przełomie września i października ubiegłego roku, w ciągu 5-6 miesięcy włosy zdecydowanie zmniejszyły swoją gęstość, zakola się pogłębiły. Bardzo destrukcyjnie wpłynęło to na moją psychikę - kto ma problemy z wypadającymi włosami, a fryzura jest dla niego bardzo ważna, będzie wiedział jak wtedy człowiek się czuje. W tym okresie trafiłem na to forum internetowe, które dało mi nadzieję...

 

Zdecydowałem się na poniższą kurację, którą stosuje od ok. 3 tygodni:

 

- minoxidil 15% (rano i wieczorem)

- proscar (1/4 tabletki dziennie)

 

 

Na chwilę obecną włosy jeszcze bardziej wypadają.Zwą to procesem lnienia, więc wiem, ze na chwile obecną muszę uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na efekty.

Pytanie do Was Panowie jest następujące:

 

Czy wybrałem dobrą kurację? i czy powinienem coś do niej dodać/zmienić? Zdjęcia obecnego stanu poniżej:

 

 

http://zapodaj.net/3cab374855467.jpg.html

http://zapodaj.net/7a97f5bb5e915.jpg.html

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kuracje masz dobra, jezeli masz kase mozesz dodac jeszcze RU.

Biotyna i cynk z witamin.

Zdecydowanie bym dodal Saba zel.

Domyslam sie, ze szampon typu nizoral uzywasz?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Angel za odpowiedź

 

Z kasą na razie krucho, więc RU na chwile obecną odpada.

Jeżeli chodzi o Saba Gel, lekturę zaczynam dzisiaj. Jak tylko dowiem się co i jak to zamówię.

Biotynę i cynk zakupię po 10

Odnośnie szamponu, chciałbym zaczerpnąć rady od Ciebie, ponieważ myję włosy 2 razy dziennie (rano i wieczorem), a wiem, ze nizoral stosuje się co ok.2 dni. Potrzebuję więc dwóch szamponów, co byś polecił do codziennego stosowania? Obecnie stosuję jakiś szampon stymulujący porost włosów "loreal".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już nizoral, szampon dla dzieci, biotynę i cynk, zastanawiam się nad dorzuceniem jeszcze MSM. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz. Na grubosc wlosow dobrze dziala. Od biedy mozesz rowniez dorzucic kompleks witamin b


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zacząłeś walczyć z utratą włosów ale patrząc na Twoje włosy (minimalizacja) to walka z wiatrakami - wybacz ale będziesz łysy

Znam tą sytuacje z własnego doświadczenia - walczyłem wszystkim co udało mi się znaleść i powiem spowolni może 10 maks. 15 % czas.

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny !

Jedyne rozwiązanie to przeszczep w pozniejszym wieku lub mikropigmentacja.

 

Innych nie polecam bo to strata pieniędzy i czasu .

 

Ogólnie na razie nie masz aż tak złej sytuacji choć wiem, że boli gdy włosy lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co takiego konkretnie zauważyłeś w jego typie łysienia,że twierdzisz,że będzie łysy pomimo kuracji. Po tych 2 zdjęciach nie powiesz mi chyba,że widzisz tą miniaturyzację na całej głowie ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że zacząłeś walczyć z utratą włosów ale patrząc na Twoje włosy (minimalizacja) to walka z wiatrakami - wybacz ale będziesz łysy .

 

No to mamy proroka na forum Naprawdę na fotkach kolegi widzisz "minimalizację"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo na płacz mnie zbiera !

 

W celu wyjaśnienia sprawy - mój tata wyłysiał w wieku 27 lat... dziadkowie włosy zachowali, natomiast zakola poleciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że zacząłeś walczyć z utratą włosów ale patrząc na Twoje włosy (minimalizacja) to walka z wiatrakami - wybacz ale będziesz łysy

Znam tą sytuacje z własnego doświadczenia - walczyłem wszystkim co udało mi się znaleść i powiem spowolni może 10 maks. 15 % czas.

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny !

Jedyne rozwiązanie to przeszczep w pozniejszym wieku lub mikropigmentacja.

 

Innych nie polecam bo to strata pieniędzy i czasu .

 

Ogólnie na razie nie masz aż tak złej sytuacji choć wiem, że boli gdy włosy lecą.

Wiekszych bredni dawno nie czytalem, ale coz , czego mozna sie spodziewac po kims kto jest na forum od wczoraj i ma az 2 posty....


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszych bredni dawno nie czytalem, ale coz , czego mozna sie spodziewac po kims kto jest na forum od wczoraj i ma az 2 posty....

 

Angel, daj se spokój. To naganiacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
- minoxidil 15% (rano i wieczorem)

- proscar (1/4 tabletki dziennie)

 

Finasteryd raczej nie działa zbyt dobrze na przednią część głowy, co nie znaczy, że nie działa w ogóle.

 

Polecam jakiś anty-androgen - np RU, a jeśli cię nie stać to flutamid, ale uboki większe.

 

Będziesz musiał też uzbroić się w cierpliwość - min 3 miesiące, ale realne efekty (jeśli kuracja zadziała zgodnie z zamierzeniem) będziesz miał po roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...