free web hit counter Skocz do zawartości
benqu

Systemy włosów - cała prawda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czytam forum i widzę iż pojawiają się pytania o systemy włosów, doświadczenia z tym i opinie.

A wiec zaczynam na własnych przeżyciach :

 

Tak jak większość borykam się z problemem łysienia i jest to mega duże świnstwo wszyscy wiemy... stosowałem wiele , wiele suplementów , leków wcierek itp itd i po chwilowej poprawie włosy nadal leciały.

 

Zdecydowałem się na zakup systemu włosów z włosów europejskich z najbardziej znanej firmy tego typu w Polsce.

i ... mega super wygląda się po wyjściu od fryzjera dużo lepiej niz w swoich włosach nawet w najlepszych ich czasach ALE :

 

uczucie jest dobre wtedy gdy : codziennie to sciągasz, myjesz głowę , regularnie chodzisz do fryzjera i gdy siedzisz w domu lub nie ma nawet małego wiaterku na dworze.

Po dwóch dniach głowa nie miłosiernie swędzi, na wietrze czar pryska wygląda się po prostu dziwnie i ciągle szuka się lustra lub swojego odbicia w szybie żeby się poprawić.

Wizyty u fryzjera też sa krepujące ...

Zero sportu bo własne włosy się spocą a system jest suchy - zły wygląd.

Odklejanie codzienne z mocnych taśm bolesne a słabsze powodują nie jednokrotnie samoczynne ześlizgiwanie z głowy systemu.

Konieczność regularnego farbowania kolejny problem.

 

Co do "klinik" to oferujących to ta w której kupiłem 1szy nie polecam nikomu - właściciel opryskliwy i nie miły - po ogoleniu mi głowy ( miałem jeszcze duzo własnych włosów) chciał mnie wyprosić z gabinetu.

Ale za to mają fajnego spoko fryzjera który rozumie sytuacje, pozdrowienia dla niego

Cena kosmos za krótkie włosy 7500zł.

Wytrzymałość wg właściciela "kliniki" 5 lat moja wytrzymała 1,5 roku i obchodziłem się jak z jajkiem.

 

Zmieniłem dostawce moich włosów na firme z Warszawy skrót SH i bardzo duża poprawa obsługa mega miła , włosy tej samej jakości i nawet lepsza baza - facet obsługujący super człowiek tez pozdrawiam

Cena 40% wartości kwoty powyżej.

 

Ogólnie gdy szukacie pomocy to odradzam jest to cholernie męczące chyba , że miało by się w swoim domu fryzjera.

Ja mam fajna pracę w biurze i spoko ludzi w koło ale gdybym pracowal dużo na powietrzu to nie wyobrażam sobie z tym funkcjonować.

 

Wiele gwiazd to nosi ale jestem przekonany , ze gdy sa sami w domu to napewno to zdejmuja bo jest to mecząca.

 

Mam nadzieje, że komuś pomogłem co nad tym mysli - jak by co odpowiem na pytania.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomogles, jakos sobie nie wyobrazam po tym co napisales, nosic to i brac sie za taka opcje...

7.5 tys na 1.5 roku powiedzmy szczerze nie obchodzac sie jak z jajkiem rok czasu.

10 lat i masz 75 tys zl jak masz spory donor i walczysz o wlosy ktore oprocz zakoli i jezyka sa w miare ok do utrzymania na x lat masz problem z glowy. Gra nie warta swieczki 50 tys zl lysiejac i z obecnymi srodkami spokojnie kazdy powinien utrzymac wlosy na 20-30 lat a z czasem wierzmy , ze cos wyjdzie jeszcze wiec wciaz najlepsza opcja to kuracja plus ht:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego systemow sie w pl nie kupuje, bo sa drogie i watpliwej jakosci. Moim zdaniem liderem w kwestii w miare przystepnych cenowo systemow jest northwestlace (co prawda systemy te "zyja" co do zasady okolo 4 miesiace, ale jakosc jest nieporownywalnie lepsza).

Systemy sa swietne w tym sensie, ze mozna osiagnac wyglad, jakiego nigdy nie zapewni przeszczep w przypadku gdy lysienie bedzie juz w zaawansowanej fazie (nawet jak ma sie tylko zakola to zaden rozsadny chirurg nie zrobi bardzo duzej gestosci na przodzie, zawsze bedzie to pewna iluzja). Poza tym w przypadku, gdy wlasne wlosy sa kiepskiej jakosci (cienkie, rzadkie, plaskie, pozbawione objetosci) system jest wybawieniem od codziennej meki zwiazanej ze stylizacja.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu powinien dodać do tytułu ,,prawda o p o l s k i c h systemach''. Polecam poprzeglądać zdjęcia i doświadczenia ludzi na forach zagranicznych z systemami na światowym poziomie: Nortwest Lace, Top Lace, Hair4All, Men Hair 2 Go itd. Dwie pierwsze z tych firm mają nawet własne forum dla użytkowników systemów. Takie uzupełnienia starczają średnio na 3-6 miesięcy, demontażu i ponownego zaczepienia dokonuje się średnio co 2-3 tygodnie. Pełno jest opinii ludzi noszących systemy po kilkanaście lat i nie słyszałem jeszcze (w przypadku powyższych firm) o uczuciu dyskomfortu i konieczności ściągania niemal codzienne. Cena 7,5 tysiąca brzmi jak ponury żart, zapewnienia o kilkuletniej żywotności systemu również. Taka jest prawda, że dla osoby ze zbyt dużym ubytkiem włosów, która nie kwalifikuje się na HT czy dla kogoś, kto nie może ze względów zdrowotnych podjąć walki środkami typu Finasteryd, system to jedyne wyjście. A efekt jest natychmiastowy i bez skutków ubocznych. Wyobraźcie sobie jak bez swoich systemów prezentowałby się np. taki E. Iglesias, Ch. Sheen i inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że systemy które podajesz są lepsze bo są zapewne osadzone permanentnie na kilka tygodni a nawet miesiąc i do tego na bardzo cienkiej membranie . Włosy wyglądają jakby wyrastały prosto z głowy naturalnie i możesz się czesać po górę.

Trwałość podejrzewam , że te 3 miesiące na pewno a 6 to już różnie może być ? Z zagranicznych stron samemu trudniej zamawiać nie masz pewności, że przyjdzie wszystko tak jak chcesz no i to system mimo wszystko ! na 3 miesiące każdy jest super !!! tu jedynie plus , że na kilka tygodni nalepiony ale tak czy siak nie polecam tego nikomu bez zaufanego a nawet bardzo zaufanego fryzjera no i trzeba mieć gruby portfel a nigdy to nie sa Twoje włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś z Was system z zagranicy i ma jakieś doświadczenie w tym, wie na co zwrócić uwagę i gdzie najlepiej to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wymienionych wyżej stronach są dokładnie opisane parametry, który trzeba wziąć pod uwagę przy zamawianiu. Polecam zajrzeć zwłaszcza na forum Nortwest Lace - kopalnia wiedzy o systemach i relacje wieloletnich użytkowników. Przy zamawianiu najważniejsze jest oczywiście dobranie koloru (polecają zawsze wysłać próbkę włosów firmie), gęstość i oczywiście typ i rozmiar bazy. Rozmiar bazy dobierany jest po samodzielnym sporządzeniu tzw. template, który wysłać warto razem z włosami (wykonany ze specjalnej folii ,,odlew'' obszaru głowy z ubytkiem włosów). W internecie jest masa filmików i przewodników na czym to polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie

Po co robić śmietnik, kopia wpisu zrobiona cytatem przez Liona poniżej.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niestety właśnie każdy system to atrapa i dlatego należy zrobić co tylko w mocy żeby ratować swoje włosy jak możliwe to jeszcze jest i nie jest za późno albo gdy jest to przeszczep. Jeszcze gorzej gdy nawet na przeszczep jest za późno bo przeogromna albo całkowita łysina.

 

Moim zdaniem system jest dobry dla:

- osób całkowicie wyłysiałych, które nie mogą zaakceptować łysiny ani nawet mikropigmentacji (np z uwagi na kształt czaszki),

- kobiet,

- aktorów, gwiazd, polityków, itp. osób, które muszą wyglądać dobrze z przyczyn innych niż osobiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niestety właśnie każdy system to atrapa i dlatego należy zrobić co tylko w mocy żeby ratować swoje włosy jak możliwe to jeszcze jest i nie jest za późno albo gdy jest to przeszczep. Jeszcze gorzej gdy nawet na przeszczep jest za późno bo przeogromna albo całkowita łysina.

 

rzadko się udzielam i dawno tego nie robiłem, ale jak ostatnio czytam twoje wypociny to niedobrze mi się robi. Wtrącasz w każdy post swoje trzy grosze, jakbyś jechał na speedzie i musiał coś napisać. Co twoja wypowiedź merytorycznego wnosi do tego postu? o innych już nie wspominając. Wiem, że jest swoboda wypowiedzi, ale może skoncentruj się na postach w których masz coś merytorycznego do napisania, a nie srata tata srata tata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety właśnie każdy system to atrapa i dlatego należy zrobić co tylko w mocy żeby ratować swoje włosy jak możliwe to jeszcze jest i nie jest za późno albo gdy jest to przeszczep. Jeszcze gorzej gdy nawet na przeszczep jest za późno bo przeogromna albo całkowita łysina.

 

rzadko się udzielam i dawno tego nie robiłem, ale jak ostatnio czytam twoje wypociny to niedobrze mi się robi. Wtrącasz w każdy post swoje trzy grosze, jakbyś jechał na speedzie i musiał coś napisać. Co twoja wypowiedź merytorycznego wnosi do tego postu? o innych już nie wspominając. Wiem, że jest swoboda wypowiedzi, ale może skoncentruj się na postach w których masz coś merytorycznego do napisania, a nie srata tata srata tata

 

Nie chcesz nie czytaj. Wnosi prawdę że akurat kazdy system to atrapa i należy ratowć kudły żeby później nie nosić takiej atrapy na łbie i wywalac kupę kasy jeszcze na to co jakiś czas. Wypociny to raczej są Twoje.

 

-- 21 kwie 2015, 12:38 --

 

Zresztą mam to w dupie i juz nie będę pisał nic. Chciałem założyć wątek o swojej walce, mam po części zrobioną dokumentację, ale mam to w dupie, to co robię robię dla siebie. Skoro to wypociny to po co się pocić.

 

-- 21 kwie 2015, 12:53 --

 

Ponadto kolego pisanie do kogoś z małej litery jest oznaką braku szacunku. A ja osobiście nie cierpię ludzi którzy nie szanują innych. Nawet wróg zasługuje na szacunek, wielu się o tym przekonuje na prawdziwej wojnie. Ze mnie się śmiejesz a sam jedziesz albo jechałeś na duta codziennie. Wiesz ja mówię co mówię ale nie przy...dalam się o nic do nikogo.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor, nie zrazaj sie pojedynczym postem. Za bardzo wszystko do siebie bierzesz. Jak dla mnie jestes bardzo wartosciowym forumowiczem z duza wiedza.

  • Like 1

genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety właśnie każdy system to atrapa i dlatego należy zrobić co tylko w mocy żeby ratować swoje włosy jak możliwe to jeszcze jest i nie jest za późno albo gdy jest to przeszczep. Jeszcze gorzej gdy nawet na przeszczep jest za późno bo przeogromna albo całkowita łysina.

 

rzadko się udzielam i dawno tego nie robiłem, ale jak ostatnio czytam twoje wypociny to niedobrze mi się robi. Wtrącasz w każdy post swoje trzy grosze, jakbyś jechał na speedzie i musiał coś napisać. Co twoja wypowiedź merytorycznego wnosi do tego postu? o innych już nie wspominając. Wiem, że jest swoboda wypowiedzi, ale może skoncentruj się na postach w których masz coś merytorycznego do napisania, a nie srata tata srata tata

 

Troche jak kiedyś Skinbad, który nagle zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo pomogles, jakos sobie nie wyobrazam po tym co napisales, nosic to i brac sie za taka opcje...

7.5 tys na 1.5 roku powiedzmy szczerze nie obchodzac sie jak z jajkiem rok czasu.

10 lat i masz 75 tys zl jak masz spory donor i walczysz o wlosy ktore oprocz zakoli i jezyka sa w miare ok do utrzymania na x lat masz problem z glowy. Gra nie warta swieczki 50 tys zl lysiejac i z obecnymi srodkami spokojnie kazdy powinien utrzymac wlosy na 20-30 lat a z czasem wierzmy , ze cos wyjdzie jeszcze wiec wciaz najlepsza opcja to kuracja plus ht:)

 

widze ze dla Ciebie gra warta swieczki jest wcieranie w siebie tych wzorow chemicznych przez lata.kazdego indywidualny i dobrowolny wybor a system to dobre rozwiazanie troche problematyczne ale da sie z tym zyc.ogolnie widze ze polacy sa strasznie negatywnie nastawieni do kazdego rozwiazania(ja do chemii) i tak na obcojezycznych forach o systemach mozna poczytac calkiem pozytywne opinie to u nas poprostu stawia sie glownie na chemikalia, ktore nie sa "lekiem cud" no oprocz wcierki murzyna i jego przydupasa radzia ktory zebrze na przeszczep.

 

owszem cena do jakosci ktora kolega tutaj opisal to smiech na sali i dobrze ze takie informacje docieraja do nas i tak jak mowisz w tym przypadku nalezy odpuscic sobie ta opcje ale zobaczcie sami http://www.northwestlace.com/Photos.html

normalnie wygladajacy ludzie no czasami troche przesadzone te systemy biorac pod uwage ze dorosli ludzie ze zmarszczkami na twarzy maja fryzury nastolatkow;)

 

uwierz mi tak samo ja czy ty czy kazdy uzytkownik walczy z tym gownem na swoj sposob i mozna powiedziec ze zaden z nim nie jest 100% rozwiazaniem . piszesz o HT .owszem opcja chyba najlepsza i gdybym wiedzial ,ze po zabiegu efekt bedzie zadowalajacy to juz dawno lezal bym na stole i niech sieja, ale mam blond wlosy i wiem ze efekt za taka kase bedzie do dupy wiec chyba pozostaje mi opcja " system "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że cena odgrywa kluczową rolę, bo wiadomo, że rozsądny człowiek nie będzie się faszerował całe życie finasterydami, flutami i innymi smakołykami.... jakbym mial dać 7 tysiaków to nie po to żeby się obchodzić z tym jak z jajkiem, ale tyle nie dam.

 

http://www.hair4all.com/prices/payment-plans/

http://www.myhairman.com/htmlOLD/Hair-System-costs.htm

http://www.hairdirect.com/hair/replacem ... fault.aspx

 

może by się coś znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miesięczny koszt jest porównywalny z ceną standardowej kuracji. Jakby nie tyle negatywnych opinii, to bym to wolał niż mega uciążliwe utrzymywanie mojej marnawej już fryzury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cuda nie ma co liczyc, ale jakby dobrze poszukal to pewnie i znalazlbym PRZYZWOITY system w tej cenie tzn. taki, w ktorym da sie chodzic i nie rzuca sie w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomalkowal, masz wiele racji. U nas nastawienie do systemow jest negatywne. Po czesci jest to spowodowane tym, ze w pl systemy sa drogie i watpliwej jakosci. Wydaje sie jednak, ze wieksze znaczenie ma uznawanie tego rozwiazania za malo "meskie" (w dalszym ciagu jestesmy skazeni patriarchalizmem, ktorego jedna z cech jest specyficznie pojmowana meskosc) w zwiazku z czym facet, ktory odwazy sie siegnac po rozwiazanie tego typu, spotka sie ze stygmatyzacja w swoim srodowisku.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zarówno na tym jak i na starym forum, jeśli ktoś przegrywał walkę z łysieniem, lub zwyczajnie odechciewało mu się męczyć z kuracją to najczęściej wybierał maszynkę. A szkoda, bo fajnie by było jakby można było znaleźć tutaj trochę przykładów i opinii z życia zaufanych userów na temat firm, rodzajów systemów, obchodzenia się z nimi itp. Dawało by to nadzieję osobom, które nie mogą stosować kuracji i nie kwalifikują się do przeszczepu. Jest kilka negatywnych opinii, ale jakby więcej osób próbowało, to na pewno byliby też tacy, którzy by sobie chwalili.

 

-- 07 lis 2015, 22:16 --

 

tomalkowal, masz wiele racji. U nas nastawienie do systemow jest negatywne. Po czesci jest to spowodowane tym, ze w pl systemy sa drogie i watpliwej jakosci. Wydaje sie jednak, ze wieksze znaczenie ma uznawanie tego rozwiazania za malo "meskie" (w dalszym ciagu jestesmy skazeni patriarchalizmem, ktorego jedna z cech jest specyficznie pojmowana meskosc) w zwiazku z czym facet, ktory odwazy sie siegnac po rozwiazanie tego typu, spotka sie ze stygmatyzacja w swoim srodowisku.

 

To jest prawda, ale z drugiej strony wiele zależy od środowiska. Większość moich znajomych bardzo dba o wygląd i czasem nawet prowadzimy rozmowy na temat łysienia, które kończą się wnioskiem, że to straszna rzecz, że powodzenie u kobiet spada wtedy bardzo znacznie i że trzeba zrobić wszystko żeby nie być łysym. Dzisiaj media wmawiają wszystkim, że facet ma wyglądać idealnie i ma być zawsze młody, za wszelką cenę. Kobiety wzdychają do Enriqe Iglesiasa, chociaż część z nich wie, że nosi system. Do łysego wzdychało by zapewne znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie dość czesto zaglądam na forum prowadzone przez northwestlace i wyglada to bardzo przyzwoicie. Sam przygotowuje sie na używanie systemu, nie wiem za jaki czas to nastąpi ale zapewne duzo szybciej niz bym tego chciał ponieważ nic za bardzo na mnie nie działa z kuracji a próbowałem juz większości.

 

O ile dobrze pamietam to ceny zaczynaja sie od 200$ za system, średnio powinno sie zakładać jakies 3 miesiące na jednym także koszt nie wychodzi jakos tragicznie wysoki + przesyłki kleje odzywki itd.

Wiadomo zesram system moze kosztować więcej ponieważ dostepne sa wszelkie możliwe kombinacje zarówno baz jak i samych wlosow a wtedy podchodzi to pod zamowienie custom, aczkolwiek koszt nadal nie jest bardzo wysoki.

 

Z wszystkich relacji na forum mozna spokojnie wywnioskować ze obecnie dostępne systemy sa moim zdaniem dobra alternatywa do maszynki, szczegolnie jesli ktos nie wyobraża sobie siebie bez wlosow (tak jak ja). Osiągane rezultaty sa w większości takie, ze przy bezpośrednim spotkaniu, moim zdaniem, nie ma opcji zeby ogarnac sie ze z włosami drugiej osoby jest cos nie tak. Wiadomo ze dojście do perfekcji w noszeniu systemu moze troche zając (ze względu na mnogość kombinacji samych systemów, rożnych klejów taśm itd), ale jest to z pewnością do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślisz o połączeniu mikropigmentacji z systemem? bo tak logicznie patrząc to tatuaż może ucierpieć i nie jestem przekonany czy to dobre rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze samo połączenie nie ma większego sensu. Mikropigmentacje robisz zeby trzymać głowę ogolona na łyso praktycznie + tatuaż tworzy iluzje króciutkich wlosow, natomiast system (przy dobrze dobranej bazie itd) pozwala zejść na krótka fryzurę, ale nijak sie to ma do mikropigmentacji.

Wniosek taki ze albo system albo tatuaż, ponieważ tego drugiego nie bedzie widać pod systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i chętnie zamieniłbym swój polski system na ten zagraniczny jak ktoś ma doświadczenie w zamówieniach to sie decyduje od razu !!!

Z załączonego linku do zdjęć :

http://www.northwestlace.com/Photos.html

niektóre osoby wyglądają oszałamiająco ! inne z kolei gdy mam juz doświadczenie zaraz rozpoznam !

Co do linku z facetem na basenie to jestem przekonany ,że za kamerą był sztab ludzi dbających o wygląd aktora !!!

System to z jednej strony piekna sprawa z drugiej prawdziwa udręka . Jak spełnisz szereg obowiązków to wyglądasz naprawdę dobrze jesli jednak jeden ominiesz zaczynaja się schody!

Czy każdego dnia starczy Ci sił na te wszystkie punkty aby dobrze wyglądać?

Co zrobisz u fryzjera bedziesz sciagał aby podciąc własne włosy ? Czy bedzie podpinał Ci klamrą włosy aby nie skrócić systemu ?

A co na to inni klienci salonu ? Czy bedziesz się zawsze umawiał po godzinach pracy za dodatkowa opłatą?

Co ze sportem jak spoca się Twoje włosy a system pozostanie suchy ? o basenie w naszych warunkach zapomnij !!! nawet jak nie spadnie to tak i tak wykorkujesz z nerwów czy aby napewno Ci nie spłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...