free web hit counter Skocz do zawartości
benqu

Systemy włosów - cała prawda

Rekomendowane odpowiedzi

Jajko z doborem koloru to jest tak w systemach,ze prawie wszystkie sa farbowane i na poczatku oczywiscie nikt Ci o tym nie powie dopiero po lilku myciach zobaczysz ze woda ktora bedziesz splukiwal szampon jest dziwnie ciemna ...? "Przeciez chyba az tak brudnej glowy nie mialem ? " pomyslisz Ok zalozysz i bedzie dobrze ale przy kolejnym i kolejnym okaze sie ze Twoje wlosy zmieniaja barwe... i panika jak teraz bede wygladal ? Ja musialem pol kraju przejechac aby sie tego dowiedziec i zobaczyc jak farbuja moj system i tak juz do konca zywota systemu w kolko polecam z doswiadczenia ich jak gdyby oryginalne bo dobierajac z rynku zawsze zrobisz za ciemny ! I rzuci sie w oczy ze farbowales ...

Te wlosy systemowe zawsze pod swiatlo wygladaja inaczej ale jak dobrze dobierze sie odcien przy farbowaniu to nie ma roznicy ( ale trzeba miec wprawe i doswiadczenie) .

 

Piszesz ze golisz glowe i sciagasz system codziennie to zgadza sie kleju nie bedzie za duzo bo pewnie uzywasz slabych tasm no i codzien pielegnujesz i myjesz glowe.

Nalepiasz co dzien 9 tasiemek wiec powiem Ci tak do 6 miesiecy nie zobaczysz w ogole zuzycia bazy systemu ale po tym okresie do czasu pelnego roku bedzie mocno nadszarpnieta! A do 1,5 bedziesz mial przerwana w kilku miejscach baze.

 

Mysle ze po jakims czasie zacznie Cie denerwowac codzienne sciaganie golenie nalepianie ...

 

Jesli chodzi o microskin to nie ma zadnej siateczki oddychajacej - to jest zwykla baza ewentualnie z odslonietym czolem . Microskin to bardzo cieniutka membrana w ktora jakims cudem wszczepiane sa wlosy i jest to super z wygladu tylko mega nie trwale !

 

Fakt jak juz kiedys wspomnialem dzieki systemowi wlosow wyglada sie lepiej niz kiedykolwiek wczesniej ale zawsze jest z tylu glowy mysl ze to oszustwo i czy aby ktos nie widzi ? Nie wie o tym sekrecie ?

 

-- 25 kwie 2016, 13:57 --

 

Jajko jak mozesz wklej kilka fotek + zdjecie systemu i bazy .

 

-- 25 kwie 2016, 14:00 --

 

No i jeszcze kilka slow o fryzjerze przy systemie ... jak wspominalem wczesniej jest to krepujace ... wiec metoda prob i bledow (chodzenie kilkukrotnie ze schodami na glowie ) mozna nauczyc sievstrzyc samemu !!! Lusterko w jednej rece nozyczku w drugiej za siba duze lustro do odbicia obrazu i ... MOŻNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę peruki z Northwestlace od 4 lat i jestem bardzo zadowolony. Noszę "połowki" (tylko na zakola i ogólnie przód), ale pewnie niedługo będę musiał przerzucić się na pełny tupecik, bo czuję, że powoli przerzedzają mi się włosy na szczycie głowy. Jedna peruka starcza mi na około pół roku, roczny koszt to mniej więcej 550 dolarów (wliczając taśmy, rozpuszczalniki, odżywki, korektory koloru i tym podobne). Przy przejściu na pełną perukę będę pewnie potrzebował 3 rocznie. Baza to French Lace. Przyklejam na taśmę SuperTape, zmieniam raz na 6 dni. Cały proces odklejania, czyszczenia i ponownego przyklejenia jest banalnie prosty, jak już się dojdzie do wprawy (nigdy nie byłem w żadnym "salonie). Moim zdaniem największy problem to utrzymanie koloru. Moje własne włosy to zimny, popielaty blond a peruka z czasem zaczyna nabierać rdzawych tonów. W tym celu stosuję raz na dwa tygodnie korektor koloru Back 2 Natural, który eliminuje ten rdzawy odcień. Resumując: nie jest to idealne rozwiązanie dla każdego, ale ja zupełnie nie żałuję i mogę uczciwie powiedzieć, że zdecydowanie zmieniło to moje życie na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

43d847f8234a49ca4c31c4b87f5da613.jpg

 

Wiele szanowanych person nosi teraz system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu + czarny = cieta riposta

 

Co do ttmena jesli wszystko jest prawda podziwiam za zamowienie przez neta dobrego systemu !

Ogolnie jak co pol roku wymiana z profesjonalna obsluga fryzjreska to sa szanse na dobry wynik !

Ale chlopie jak Ty masz tylko przod stworzony z systemu to PIKuS !!! Jak Ty przejedziesz glowe reka i czujesz swohe wlosy jestes szczesliwy + widok w lustrze zmienisz zdaanie jak beodziesz mial polowe glowy w tzw systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

widać, że macie spore doświadczenie w sprawach systemów uzupełnień włosów. Dlatego wrzucam tutaj swój post opisujący mnie i moją prośbę do Was. Mam nadzieję, że mi pomożecie:).

 

 

OTO I ON:

 

15 lat temu zachorowałam na łysienie plackowate. Utrata włosów dla nastolatki to był cios, była to też najgorsza rzecz jaka mi sie przytrafiła w życiu, a trochę czasu już od tego czasu minęło. Moja historia pełna jest zakrętów, zwrotów akcji, wzlotów i upadków. Zdecydowanie pełno w niej walki o normalność, odzyskanie siebie i zwyczajne funkcjonowanie w społeczeństwie. Mogłabym godzinami opisywać tutaj moje pielgrzymki do kolejnych lekrarzy, kuracje medyczne i zabiegi, które nie bardzo pomogły. Za każdym razem, kiedy zabierano mi nadzieję przezywałam to coraz dotkliwiej. Mogłabym napisać Wam też o tym ile lat chodziłam na terapię do psychologa, ile razy płakałam zaklinając rzeczywistość. Mogłabym opowiedzieć ile klinik zajmujących się włosami odwiedziłam (wszystkie:) w Polsce i okolicach), jak byłam traktowana i jakie sumy przez te ostatnie lata przeznaczyłam na uzupełnienie mojego owłosienia. Nie wiem czy chciałabym o tym wszystkich tutaj pisać, bo to bolesne i artykułowanie niektórych uczuć nie przychodzi mi łatwo.

 

Muszę jednak przyznać, że cale to "łysienie" uczyniło mnie osobą, którą dzisiaj jestem. Tęsknota za pięknymi włosami i wygodą, którą cieszą się inni ludzie sprawiła, że jestem teraz bardzo silnym człowiekiem. Wreszcie czuję się ze sobą komfortowo, nie oznacza to, że nie chciałabym pokonać choroby. Ja zwyczajnie nauczyłam sie z nią żyć i czuję się na tyle sobą, że zdecydowalam się ba bardzo odważny krok- ten wpis.

 

Chciałabym zmienić sposób myślenia ludzi o braku włosów. Sprawdzać nowe techniki leczenia i uzupełniania włosów. Dać nadzieję innym osobom w podobnej sytuacji do mojej. Chciałabym podzielić sie swoja wiedzą i dać wsparcie emocjonalne, którego tak bardzo brakowało mi 15 lat temu. Oferta "gabinetów trychologicznych" i "klinik z systemami" na rynku jest moim zdaniem nie do przyjęcia ze względu na znieczulice, niski poziom obsługi klientów i zawieszenie w latach 90. Potwierdza to wiele wpisów, które tutaj przeczytałam, nie rzadko roniąc łzę. Sprzeciwiam się temu, dlatego chciałabym otworzyć centrum pomocy osobom z problemami związanymi z włosami. Miejsce zajmujące się sprawą kompleksowo, w godnych warunkach, uczciwie, jakościowo, profesjonalnie i w rozsądnych cenach! Wiem co mówię. Zjadłam na tym zęby:).

 

Nie uda mi się jednak to przedsięwzięcie wymagające sporego nakładu odwagi, czasu, kosztów itp., bez Waszego wsparcia!

Przygotowałam krótką ankietę (max. 15 minut), która pozwoli mi ustalić jakie potrzeby mają osoby borykjające się z brakami owłosienia. Moje doświadczenia to jedno, ale chcę poznać Wasze zdanie- co Was najbardziej boli i co chcielibyście zmienić, jakich usług szukacie. Proszę wypełnijcie ją- jest calkowicie anonimowa.

Bardzo mi to pomoże, a może już niedługo będę mogła spotkać się z Wami w fajnym miejscu, gdzie każdy z nas znajdzie POMOC.

 

Oto link do ankiety:

http://www.survio.com/survey/d/E3F4A4S1P6A7J5V7J

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy to przeczytali i ewentualnie uzupełnili ankietę.

Fajnie z kimś się podzielić, co się ma na wątrobie.

 

Pozdrawiam gorąco,

 

Anita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Ja podobnie jak ttman od ponad 2 lat noszę systemy/peruki z Northwestlace i choć jest kilka irytujących szczegółów to jestem ogólnie bardzo zadowolony. Ja noszę 'full cap' czyli system na całą głowę

Dlaczego system?

Początkowo chciałem zrobić HT u dr Bisangi, byłem już nawet na miejscu, ale dr Bisanga stwierdził, że mam zbyt słaby donor. Konsultacje robiłem przez internet z Janem (jak dobrze pamiętam) poprzez wysłanie zdjęć. Oczekiwania były zbyt duże a możliwości małe. Także jeśli macie taką możliwość to najlepiej spotkać się twarzą w twarz, a dr Bisanga chyba nadal regularnie przyjeżdża do Polski na konsultacje.

HT wypadło z moich opcji, a ja dalej chciałem coś koniecznie zrobić ze swoją 'czupryną'. Wpadłem na polskie kliniki, które oferowały systemy, ale opinie tragiczne tak jak z HT w Polsce. Skierowałem zainteresowanie za granicę i wybrałem Northwestlace. Jeśli chodzi o ceny to biją chyba wszystkich na głowę. Jakość jest także bardzo dobra co można wyczytać na forach (sam jak na razie nie sprawdzałem systemów z innych źródeł). Wybrałem Full Cap ponieważ włosy mi się przerzedzały na całym szczycie włącznie z bokami i obawiałem się że sam TOP może nie najlepiej wyglądać.

Przyczepianie, odczepianie

Tak jak pisał ttman, jest to proste, ale potrzeba nieco czasu by wszystko nauczyć się gładko i sprawnie wykonać. Na samym początku były problemy i czarne myśli że spadnie przy mocniejszym wietrze jak liść z jesiennego drzewa . Mi schodzi do 2 godzin. Do bazy French Lace czyli siatkę używam kleju Ghost Bond i czasem trzeba posiedzieć by z siatki 'powydłubywać' resztki kleju. Używam kleju zamiast taśmy bo pozwala mi to dłużej nosić system (więcej warstw kleju = dłuższe noszenie) i odczepiam średnio co 14 dni. Do salonów żadnych nie chodzę, wszystko można nauczyć się samodzielnie wykonywać.

Długość "życia" systemu

W moim przypadku jest to 3-4 miesiące z tego względu że biorę dodatek 'European Hair" (włosy delikatniejsze i bardziej pasujące do struktury moich naturalnych włosów). Pierwsze systemy, które zamawiałem to standardowe Indian Hair i one wytrzymały 5-6 miesięcy. Gdy czas systemu dobiega końca, włosy stają się jakby 'sztywniejsze' i nabierają rdzawych/rudawych odcieni (w tym celu można stosować Back 2 Natural jak wspomniał ttman) co nie jest zbyt komfortowe, dlatego warto mieć w zapasie następny system. Choć nie tylko w takim przypadku warto mieć zapasowy system. Zawsze może się zdarzyć, że przez przypadek rozerwiesz siatkę (w przypadku French Lace, albo jeszcze delikatniejszej siatki Swiss Lace) np. podczas czesania (dlatego najlepiej chyba uzbroić się w grzebień z grubymi i rzadkimi ząbkami do baz z siatką). Nie jest to też tak, że trzeba postępować jak z jajkiem i chuchać i dmuchać aby nic złego się nie stało. Potrzeba niezłego, nieszczęśliwego zbiegu okoliczności aby zniszczyć samemu system.

Codzienność

O system dba się jak o swoje naturalne włosy. Jednak w niektorych czynnościach należy być delikatniejszym jak np. mycie włosów gdzie nakładamy szampon na rękę, rozcieramy w dłoniach do uzyskania piany, nakładamy na włosy i rozprowadzamy grzebieniem po włosach. Po w staniu z rana dobrze jest rozczesać włosy i dbać o to aby nie powstawały 'kołtuny'. To samo przed myciem by sprawniej rozprowadzić szampon. Irytujące jest czasem swędzenie pod siatką na głowie i brak możliwości porządnego podrapania się

 

Dla mnie system był ostatnią deską ratunku w celu uzyskania zadowalającego owłosienia na głowie i zdecydowałem się z niej korzystać. Niestety nie akceptuję siebie (i nie zaakceptuje długo) bez włosów. Teraz dziękuję, że trafiłem na Northwestlace i skorzystałem z ich oferty. Gdybym miał dobry donor to na pewno bym się zdecydował na HT bo jednak co swoje to swoje.

 

Dla tych, którzy poważnie myślą nad system polecam zapoznać się z tematem "Quick crash course on basics to help newbies" na forum dyskusyjnym Northwestlace. Jest to przyczepiony temat więc z łatwością go znajdziecie i dowiecie o pomocnych wskazówkach.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimir,

 

jak ogólnie oceniasz europejskie włosy? Różnią się tylko w dotyku czy jest też jakaś znacząca różnica wizualna?

 

Potwierdzam, że kołtuny to straszna rzecz. Na początku nie umiałem poprawnie myć peruki i zawsze po myciu wszystko się kołtuniło. Są niebezpieczne, bo jeśli nieumiejętnie się z nimi walczy, to może to się skończyć wyrwaniem włosów (u mnie to nie był wielki problem, bo noszę perukę o gęstości wyższej niż typowa - kiedy jeszcze nie zacząłem łysieć to fryzjerzy przeklinali to jak gęste są moje włosy, dobre czasy ) Polecam na nie tangle teezer,

 

Tak, z pewnością warto poczytać forum NWLace - w ogóle to odnoszę wrażenie, że ludzie na forach o perukach są jacyś bardziej pozytywnie nastawieniu do życia niż na forach o łysieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ttman

 

Euro Hair nieco się różnią w dotyku, sa delikatniejsze i są cieńsze przez co wyglądają naturalniej (przynajmniej tak to w moim odczuciu wygląda). Jednak Indian Hair dłużej 'żyją' więc coś za coś. Możliwe ze żeby uzyskać podobny efekt z Indian Hair można by wziąć mniejszą gęstość niż zwykle się bierze. Jakiejś takiej naprawdę drastycznej różnicy to jednak nie ma. Chciałem spróbować i zobaczyć jak wygląda i zamówiłem kilka takich.

 

@manacha

http://s1083.photobucket.com/user/shado ... t=3&page=1 Ten system był z przodu UTS ( Ultra Thin Skin), reszta French Lace. Zrezygnowałem z UTS bo krótko wytrzymywał na kleju u mnie.

 

Jeszcze co do koloru. Niektórzy pisali, że system bardzo szybko traci swoją barwę, ale to nie jest tak, że po pierwszym włosy nagle będą zupełnie inaczej wyglądać. Jasne, można zobaczyć przy myciu, że woda ze delikatnie ciemniejsza gdy spłukujemy. Jednak zajmuje to przynajmniej 2 miesiące zanim dostrzeżemy, że system dosyć zauważalanie zmienił barwę. Przy czym bardziej to wygląda jakbyśmy za długo na słońcu przebywali bo trochę pojaśniał (nie przybiera jeszcze odcieni rdzawych/rudawych).

 

Dodam jeszcze, że podczas noszenia najgorszy jest sam początek. Te wszystkie pytania, które kotłują się w głowie typu "jak ludzie wokół zareagują?" Zakładasz po raz pierwszy, spoglądasz w lustro i mówisz do siebie "masakra, przecież to widać, że to peruka, nie wychodzę z domu w tym" Wynika to z tego, że już przyzwyczailiśmy się do siebie w zakolach, przerzedzonych włosach itp i głowa pełna włosów nas szokuje. Dodatkowo system gdy jest 'świeży' jest trochę niesforny bo te włosy stoją, nie chcą się układać jak chcemy (na szczęście z pomocą przychodzą kosmetyki stylizujące), ale po kilku myciach z pewnością da radę to ujarzmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzieć gdzie i jak pobraliscie wymiar głowy? Jak dobraliscie kolor włosów, czy przetluszczanie włosów niszczy system, czy jak system jest na głowie to można normalnie myć włosy, oraz czy lepszym system mocowania jest klej, czy taśma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmierzyć system i dopasować kolor? Wejdź na http://www.northwestlace.com i na górze w zakładce 'CUSTOM PIECES' masz wytyczne. Do Full Capa wystarczy centymetr, mierzysz, podajesz wymiary tych obszarów i zamawiasz. Do TOPa potrzeba stworzyć swój TEMPLATE, wytyczne także znajdziesz w tej samej zakładce na stronie. Jeśli nie jesteś pewny czegoś wklep na youtube 'hair system template' i na pewno znajdziesz conajmniej kilka filmików instruktażowych jak stworzyć taki szablon. Co do koloru, to albo fryzjer może Ci powiedzieć jaki masz dokładnie kolor włosów, albo ucinasz pasemko własnych i wysyłasz do northwestlace wraz z template i oni dopasowują. Kolory masz także podane w tej samej zakładce na stronie.

 

czy przetluszczanie włosów niszczy system

Nie, włosy systemowe się nie przetłuszczają. Nie niszczy systemu też to co nasza skóra na głowie wydziela. Oczywiście system trzeba myć. Ja średnio co drugi dzień myję. Jeśli nałożę dużo środków stylizujących to wolę zmyć na drugi dzień.

 

czy jak system jest na głowie to można normalnie myć włosy

Swoje nie. System jest przyczepiony taśmą/klejem więc co mycie musiałbyś odklejać a później na nowo przyklejać. Jeśli masz sam TOP to oczywiście swoje włosy z tyłu i na bokach myjesz swobodnie.

 

czy lepszym system mocowania jest klej, czy taśma?

To jest kwestia indywidualna. U mnie np. klej (Ghost Bond) wytrzymuje nawet do 3 tygodni, u innych np. 4, 5 dni, a taśma u mnie 3, 4 dni, a u innych tydzień i ponad (mam zamówioną jakąś supermocną taśmę, ale jeszcze nie próbowałem bo już tak do kleju się przyzwyczaiłem). Musisz znaleźć odpowiedni produkt pod siebie, a w tym celu popróbować różnych produktów. Generalnie ludzie do baz LACE (siatki) używają taśm, bo przy kleju jest sporo zabawy przy czyszczeniu przed kolejnym przyklejeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej jest lepszy od taśmy, jeśli chcesz mieć odkryte czoło, bo jego warstwa jest cieńsza od większości taśm i wygląda to bardziej naturalnie. Jest też taśma 3mil tape, która jest właściwie cienką warstewką kleju, ale jej jeszcze nie testowałem. Jeśli masz system na bazie skin a nie lace to nie powinieneś używać taśm. Tak jak pisze Kimir, musisz poeksperymentować z taśmami i klejami, bo to ile będą trzymać w w dużej mierze zależy od Twojego organizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób koledzy samemu zrobić ten obrys głowy? Czego do tego użyć, ewentualnie gdzie można by tego za $ dokonac? Chciałbym zamówić system z nw. Lace ale nie wiem jak zabrać się do zrobienia tego obrysu kształtu czaszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób jak na filmie:

 

 

Owijasz głowę folią spożywczą, potem wzmacniasz to taśmą przezroczystą (kilka razy, żeby zrobiło się sztywne). Bierzesz marker i robisz obrys a potem ściągasz z siebie tę konstrukcję i nożyczkami przycinasz po narysowanym obrysie. Radzę zrobić parę razy i potem wybrać formę, która wyszła najlepiej. Najtrudniejsze jest zaprojektowanie naturalnej linii włosów, jeśli zrobisz ją za nisko albo zbyt prostą, to będzie to wyglądało nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Odnośnie lini włosów, na czym Ty się wzorowales?

I czy przy odkrytym czole z baza france lace nie widać nic podejrzanego na linii włosów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrany mikroskin to podstawa. To nie peruka tylko precyzyjnie przygotowana pod każdą osobę mikrosiateczka. Ja jestem wymagającym klientem, cenię sobie wygodę i komfort noszenia a przy tym siateczka musi być nie do odróżnienia i ma się nie rzucać w oczy. Ja korzystam z kliniki na A.Dauna 44 w Krakowie. Przede wszystkim podoba mi się podejście do klientów, siedzę w ustronnym pokoju i mogę spokojnie rozmawiać z fryzjerką czego wymagam i na jakich aspektach wykonania systemu najbardziej mi zależy. I to mi się podoba, to nie ma być masowa produkcja tylko indywidualnie wykonana ręcznie i precyzyjnie robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać specjalnie nowego wątku i robić śmietnika, tutaj zadam pytania.

 

Mam pytanie (oczywiście teoretyczne tylko bo na razie nie zamierzam przejść na system) takie:

Jaka jest możliwa największa długość włosów takiego systemu na całą głowę, dodam że chodzi o mega długości a nie o wypierdki rzędu kilku cm. ?

Ciężko jest znaleźć szersze informacje na ten temat w sieci a już bardzo rzadko konkretne przykłady. Zwykłe peruki, to wiem że istnieją nawet z bardzo długich włosów ale w przypadku systemów przyklejanych nie wiem czy to jest często praktykowane bo być może większe obciążenie może powodować że klej czy taśma mogłaby prędzej puścić. Jeżeli ktoś ma jakieś info w tym temacie albo widział gdzieś to niech wkleji linka albo się wypowie.

 

I pytanie drugie:

Czy można by taki system też zaprojektować na miarę tzn. skroić wedle życzenia klienta, a chodzi tutaj o to żeby system miał linię włosów taką jak ma np. Ian D'Sa ?

 

Pytam bo szczerze mówiąc to nigdy nie widziałem systemu który by mnie tutaj satysfakcjonował jeśli chodzi o powyższe. kiedyś nawet pamiętam jak kontaktowałem się z jedną z firm (nie będę mówił z jaką) to powiedzieli mi że nie są w stanie sprostać moim wymaganiom.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na stronie Northwest Lace to oferują do 20 cali. Linię możesz sobie zaprojektować dowolną, ale taka niska nie zawsze ma sens (zwłaszcza jeśli jest dużo niższa od Twojej naturalnej).

 

A tak na marginesie: przeczytałem Twój temat i muszę przyznać, że doskonale Cię rozumiem (haha, takie słowa mogą wydać się dziwne, jeśli wypowiada je człowiek w peruce ) i kibicuję w walce z tą idiotyczną chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę na stronie Northwest Lace to oferują do 20 cali. Linię możesz sobie zaprojektować dowolną, ale taka niska nie zawsze ma sens (zwłaszcza jeśli jest dużo niższa od Twojej naturalnej).

 

A tak na marginesie: przeczytałem Twój temat i muszę przyznać, że doskonale Cię rozumiem (haha, takie słowa mogą wydać się dziwne, jeśli wypowiada je człowiek w peruce ) i kibicuję w walce z tą idiotyczną chorobą.

 

Dzięki za odp. Wiesz, pytam o to bo akurat preferuję długie włosy i niską linię - jaką zresztą chyba zawsze miałem zanim (właśnie dobrze nazwałeś) ta idiotyczna choroba dała o sobie znać, przynajmniej ludzie nieraz mi mówili że mam niskie czoło.

Ale jest jeszcze inny powód dla którego pytam o możliwość skrajnie niskiej linii w systemach (przyklejanych perkach). Chodzi o to aby w razie czego mieć inne rozwiązanie w zanadrzu, gdyby przedsięwzięcie moje nie skończyło się sukcesem, albo gdyby mimo wszystko wraz z wiekiem łysienie i tak mocno postąpiło (w co wątpię bo leczę to hardcorowo) do takiego stopnia że na nic by już były przeszczepy włosów i w żaden sposób nie dałoby już rady ani mieć dobrej zadowalającej gęstości ani skutecznie maskować blizny po zabiegu - bo chcę zrobić sobie redukcję czoła. A blizna frontowa po zabiegu redukcji czoła jest nisko, w zasadzie to tak samo nisko jak nowa linia o ile nie zostanie jeszcze bardziej obniżona, dodatkowo z wykorzystaniem przeszczepu włosów FUE. Więc w przypadku takim system włosów musiałby mieć też bardzo niską, wyjątkowo niską linię aby był w stanie ukrywać bliznę. Dlatego właśnie chcę zgłębić temat o systemach.

 

Ha ha takie słowa dziwne z ust człowieka w peruce ? - Niektórzy mogą tak uważać, ale nie są to dziwne słowa lecz jak najbardziej trafne i zrozumiałe.

Ty robisz swoje, ja swoje, Ty być może miałeś gorszy stan ode mnie skoro na system się zdecydowałeś, ja poszedłem inną drogą, może też miałem lepszy stan, ale myślę o wielu rozwiązaniach aby jednak nie być łysym bo to o to chodzi i najważniejsze żeby akurat tutaj przez to być szczęśliwym - czyli w efekcie i tak nie być łysym. Rozumiemy się i na swoje sposoby walczymy z tą idiotyczną chorobą czy (może inaczej w tym akurat przypadku) staramy się ukrywać łysinę i to wszystko, prawidłowo i tak jak powinno być. Nic nie widzę w tym dziwnego.

W każdym razie dzięki za doping - bo konieczny chociaż tak dla równowagi gdyż są też tacy którzy chcieliby mnie jakoś złamać, a nawet zmieszać z błotem i w ziemię wdeptać - i nieraz już dali popis temu pisząc w moim osobistym wątku. To ewidentnie robią to niektórzy z bólu dupy.

Naprawdę cieszę się że ktoś kto chodzi w peruce jednak kibicuje walczącym z łysieniem.

Ja również kibicuję Ci, oby te systemy wytrzymywały jak najdłużej w dobrej kondycji i żebyś był zadowolony.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ciekawym pomysłem byłoby zrobienie przeszczepu na linii i umieszczenia systemu za tak stworzoną linią? W tej sposób miałbyś niezły front a z tyłu gęstość.

 

Jeśli o mnie chodzi to stan (obiektywnie, z perspektywy czasu) nie był taki zły. Taki, że kiedy pytałem o poradę to odpisywano mi "złapałeś to wcześnie, łykaj fin i zapomnij o problemie". Myślę, że faktycznie mógłbym bronić się nawet samym finem przez parę ładnych lat, ale nie dawało mi to spokoju i łysienie stopniowo stawało się moją obsesją. Po prostu nienawidziłem tego, że moje włosy się "popsuły" (a zawsze były supergęste) i wizji tego, że pewnie z czasem będą się pogarszać. Całymi dniami przesiadywałem na forach, co 10 minut sprawdzałem czy moje zakole się powiększa, nie byłem w stanie skupić się na czymkolwiek innym Czułem, że wraz z wypadaniem włosów tracę (istotną) część siebie, jakbym stawał się inną osobą (a można powiedzieć, że jest we mnie dość znaczny pierwiastek kobiecy co jeszcze bardziej potęgowało cierpienia związane z łysieniem). Chwilowo brałem androcur (oczywiście nie tylko) licząc, że może to przywróci mi włosy z czasów gimnazjum/liceum. Ogólnie byłem skrajnie pesymistycznie nastawiony i pewnie żaden odrost poza takim do NW0 by mnie nie zadowolił. Do tego wszystkiego jestem wyjątkowo niecierpliwą i histeryczną osobą. Nie doczekałem się efektów, stwierdziłem, że może warto zaryzykować z peruką. I w moim przypadku okazało się to dobrym rozwiązaniem.

 

Wybacz ten akapit o mojej osobistej historii, ale jakoś naszła mnie chęć, żeby wylać żale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ciekawym pomysłem byłoby zrobienie przeszczepu na linii i umieszczenia systemu za tak stworzoną linią? W tej sposób miałbyś niezły front a z tyłu gęstość.

 

Wybacz ten akapit o mojej osobistej historii, ale jakoś naszła mnie chęć, żeby wylać żale.

 

Oczywiście że tak, masz 100% racji. Sam już wcześniej myślałem właśnie o dokładnie takim rozwiązaniu jak mówisz, czyli system klejony za linią a nie na linii - nawet wielokrotnie już o tym mówiłem w innych tematach. Rozwiązanie takie jest super bo mocna gęsta i niska linia zrobiona ze swoich włosów naturalnych zaczesanych do tyłu/do góry bardzo dobrze maskuje zamontowany system. I eliminuje wizualność np. wszystkich takich niedoskonałości systemu które zazwyczaj mogą być i chyba są widoczne z bliska, takie jak fakt że jest zastosowana w takim systemie ta siateczka czy mikro-skóra czy jak tam to się zwie w różnych technikach, oraz taśma czy warstewka kleju. Dlatego właśnie z tego powodu przeważnie systemy czy peruki nie są zaczesywane do tyłu/do góry żeby nie ukazywać tego że to system - a tutaj w wykorzystaniu specjalnie zrobionej odpowiedniej linii włosów z własnych włosów (uzyskanej przeszczepem) problem ten znika właściwie całkowicie. Widziałem nawet gdzieś filmik pokazujący jak dobre efekty połączenie obu technik (tj. systemu klejonego za linią oraz mocnej gęstej linii) może dać. Szkoda że rozwiązanie takie nie jest zbyt powszechnie znane i popularne, i jest niedoceniane. Osobiście uważam że to właśnie najlepsza opcja jeśli się chce wykorzystywać systemy włosów.

 

Bez względu na to czy w przyszłości będę wykorzystywać system czy jednak dane mi będzie obyć się bez systemu, to ja i tak będę chciał zrobić porządną, gęstą, mocną i wyjątkowo niską z odpowiednim kształtem linię - i to jest dla mnie priorytetem właściwie jeśli chodzi o HT. Linia taka pozwoli mieć to, co dokładnie chcę i dzięki temu uszczęśliwi mnie, a w razie czego w przyszłości pozwoli także na niezwykle skuteczne ukrywanie zastosowanego systemu za linią włosów. Tak czy siak dzięki za radę, i to jest tak napisane jakbyś czytał w moich myślach chyba że czytałeś już wcześniej także moje wypowiedzi o tym. Albo oglądałeś jakiś film o zamontowaniu systemu w tak sprytny sposób. Albo być może właśnie masz rozwiązanie takie spraktykowane u siebie ? Mile widziane byłyby: Twoja własna historia oraz foty pokazujące jak super to wygląda w połączeniu takim i jaki efekt końcowy można wyciągnąć z tych dwóch metod.

Wiesz czasami też myślę w ten sposób że system zapewniłby mi dużo lepszą gęstość niż naturalna która mam, wyeliminował prześwity, a także włosy byłyby dużo grubsze pewnie od moich naturalnych. Zapewniłby mi także pożądany kolor i to że nie musiałbym aż tak dokładnie farbować po całości a tylko np. kłaść nacisk na tę frontową linię, czy na obwód na około głowy. Myślę tak właśnie w ten sposób j.w. mimo że wiem że co swoje włosy to swoje i że każdy system nawet najlepszy to jednak atrapa.

 

Nie ma co wybaczać. Czasami dobrze jest porozmawiać z kimś kto ma podobne problemy, czy myśli podobnie i postępuje podobnie, wymienić się właśnie tutaj pomysłowością oraz opiniami na temat konkretnych rozwiązań zwłaszcza kiedy nie są one tak często i tak powszechnie stosowane i w sytuacji kiedy większość nawet nie wie o co chodzi, czy pierwszy raz słyszy o takich konkretnych metodach czy o pomysłach na łączenie metod w celu jak najlepszych efektów.

A wylewanie wszelakich żali to ludzka rzecz choć czyniona na różne sposoby przez różnych ludzi.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawa opcja, o której piszecie - linia po HT reszta system. Ewentualnie implanty NIDO/Biofibre bo wtedy nie trzeba czekać na odrost a i noszenie systemu po HT jest niewskazane. Z tymże dalej mało wiadomo o tych implantach. Ja jeszcze nie widziałem kombinacji HT + system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest ciekawa opcja, o której piszecie - linia po HT reszta system. Ewentualnie implanty NIDO/Biofibre bo wtedy nie trzeba czekać na odrost a i noszenie systemu po HT jest niewskazane. Z tymże dalej mało wiadomo o tych implantach. Ja jeszcze nie widziałem kombinacji HT + system.

 

Dlaczego noszenie systemu po ht jest niewskazane??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pewnie źle to ująłem. Chodzi o to, że jeśli zrobiłbyś HT - linię włosów, a następnie dalej zamierzałbyś nosić system zaraz po zabiegu to można uszkodzić te świeżo wszczepione grafty bo jednak na tej linii mocuje się później system używając mocnych taśm albo klejów. A później jeszcze innych produktów do zdejmowania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...