free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Pytanie do kobiet odnośnie terapi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kobiet. Wiem że octan cyproteronu Androcur używany jest w łysieniu androgenowym albo androgenozależnym, przeszkodą do jego stosowania u mężczyzn jest wiadomo co... Więc chcę zapytać czy Wam kobietom lekarze chętnie go zapisują na tę przypadłość czy też robią problemy albo nie chcą wcale zapisywać? Pytanie drugie duża część z Was wie napewno o leku Avodart dutasteridum, i moje pytanie w związku z nim, czy którejś lekarz go zapisał? Bo tutaj akurat odwrotnie gdyż jest to lek kategorii x przeciwskazany u kobiet i zatwierdzony do leczenia BPH u mężczyzn. Bardzo proszę o odp. za które z góry wielkie dzięki. Pytanie trzecie ostatnie;) jakie jeszcze ewentualnie leki i preparaty lekarze Wam zalecają?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja bralam androcur a teraz finasteryd poniewaz mimo iz jestem kobieta ale biore go z antykoncepcja.O efektach ciezko stwierdzic biore go krotko i jeszce lekarz kazal mi go brac 10 dni cyklua z tego co sie orientuje trzeba codziennie.Nie wiem czy wypisze mi go na ciagle stosowanie ale widze w tym moja jedyna nadzieje.Nie wiem czy sie orientujesz lub ktos inny czy mozna laczyc androcur z finasterydem?androcur obniza testosterona finasteryd hamuje dht wiec nie wpoeinny ze soba kolidowac jesli je bierze sie o innych godiznach.chcialabym zeby ktos wypwoiedzial sie na ten temat.

 

pozdrawiam cieplutko.

 

ps.moze ktos zna dobrego lekarza ktory zajmuje sie lysieniem?jesli tak prosze o anmiary na śląsk.

 

-- 19 lip 2015, 13:12 --

 

Witaj

 

Ja bralam androcur a teraz finasteryd poniewaz mimo iz jestem kobieta ale biore go z antykoncepcja.O efektach ciezko stwierdzic biore go krotko i jeszce lekarz kazal mi go brac 10 dni cyklua z tego co sie orientuje trzeba codziennie.Nie wiem czy wypisze mi go na ciagle stosowanie ale widze w tym moja jedyna nadzieje.Nie wiem czy sie orientujesz lub ktos inny czy mozna laczyc androcur z finasterydem?androcur obniza testosterona finasteryd hamuje dht wiec nie wpoeinny ze soba kolidowac jesli je bierze sie o innych godiznach.chcialabym zeby ktos wypwoiedzial sie na ten temat.

 

pozdrawiam cieplutko.

 

ps.moze ktos zna dobrego lekarza ktory zajmuje sie lysieniem?jesli tak prosze o namiary na śląsk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twój temat, odpowiadam tutaj bo mam zasadę nie wpier...alania się w cudze tematy od jakiegos czasu.

TAk śmiało możesz stosować androcur i finasteryd jednocześnie to nawet bardziej skuteczna terapia. Oba te leki są z powodzeniem stosowane jednocześnie u meżczyzn z BPH lub/i PCa i to we większych dawkach (nazywa się to minimalna blokada androgenowa albo obwodowa/systemowa inaczej) tutaj masz dowód na możliwe i bez kolizyjne stosowanie tych leków razem ( w tekście poniżej znajdziesz http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2068 . W badaniach klinicznych nie stwierdzono interakcji między nimi lub nie wiadomo o nich. Dobrym pomysłem jest branie pojedyńczo tzn. nie oba razem tylko w odstępach kilku godzin, czas wchłaniania dla każdego jest wtedy zachowany i nie zakłucany. Uwaga: z dostępnej mi wiedzy wiem że niektóre kobiety źle się moga czuć po stosowaniu blokerów 5AR takich jak dutasteryd czy finasteryd. Androcur oczywiście jest inaczej dawkowany w przypadku kobiet to jest chyba jasne i oczywiste. Jedynym właściwie przeciwwskazaniem stosowania finasterydu/dutasterydu u kobiet jest właściwie ryzyko uszkodzenia płodu m (a i to oparte jest na istnieniu toeretycznej takiej możliwości a nie na tym że napewno i zawsze się tak dzieje , jeśli nie planójesz ciąży to nie ma przeciwwskazań. Finasteryd można także łączyć z blokerem receptorów alpha np. terazosyną tak samo jak dutasteryd jest łączony z tamsulozyną ale to już highest level.

Generalnie stosowanie blokera 5AR z antyandrogenem (nie ważne czy ze steroidowym CPA czy z czystym jak np. flutamid) daje jeszcze lepsze efekty. Ja mimo długiej juz kuracji dutasterydem dorzuciłem octan do kuracji i jestem zadowolony, właściwie to dopiero po tym stan mi się znacznie poprawił. Nie martw się o mojego dydka biorę tylko w sumie 100mg a nie 200 czy 300 żeby doprowadzić do impotencji itp itd. Do tego jestem już w takim wieku że feminizacja mi nie grozi Na bierząco też się monitoruję rożnymi metodami Pozdro. Pytania moje z tematu jak najbardziej wciąż aktualne, wiem że mało kobiet na tym forum ale liczę na odp. za tę też wielkie dzięki. Mile widziane też relacje z efektów leczenia.

 

Dokładam tutaj cytat istotny z tekstu przeglądu urologicznego z powyższego linku jakby ktoś nie miał ochoty czy przyjemności czytać całości

 

 

Minimalna/obwodowa blokada androgenowa (minimal androgen blockade, peripheral androgen blockade - PAB)

Polega na jednoczasowym stosowaniu finasterydu (leku zmniejszającego stężenie DHT w sterczu dzięki hamowaniu aktywności 5α-reduktazy, enzymu konwertującego testosteron do dihydrotestosteronu - DHT, biologicznie aktywnego metabolitu testosteronu) i antyandrogenu (zapobiegającego wiązaniu pozostałej puli DHT z jego receptorami). W czasie PAB stężenie testosteronu w surowicy pozostaje niezmienione, co sprzyja zachowaniu przez chorych czynności seksualnych i względnie dobrej jakości życia. Na podstawie wyników kilku badań [26-31] można stwierdzić, że PAB jest najbardziej atrakcyjną formą hormonoterapii u chorych, dla których zachowanie jakości życia ma znaczenie zasadnicze, niemniej do czasu uzyskania wyników prób randomizowanych obejmujących odpowiednio duże liczby chorych obserwowanych przez długi czas trzeba je traktować jako leczenie eksperymentalne.

 

Dla ciekawostki także info o maksymalnej/całkowitej takiej blokadzie czyli kastracja plus antyandrogeny i HT

 

Całkowita/maksymalna blokada androgenowa

(complete androgen blockade - CAB, maximum androgen blockade - MAB)

Polega na połączeniu ADT (orchiektomia obustronna, analog LHRH lub antagonista LHRH) ze stosowaniem antyandrogenu (czystego lub steroidowego). Wytrzebienie powoduje ogromne obniżenie stężenia testosteronu w surowicy (aż o ≤95%), jednak nie eliminuje całkowicie oddziaływania androgenowego na stercz, wywieranego przez DHT powstający wskutek konwersji w komórkach stercza androgenów pochodzenia nadnerczowego. Dodanie antyandrogenu do wytrzebienia (chirurgicznego lub farmakologicznego) ma na celu zniesienie oddziaływania tej puli DHT na stercz poprzez zablokowanie swoistych receptorów.

 

Porównanie skuteczności terapeutycznej MAB ze skutecznością monoterapii hormonalnej dokonane na podstawie wielu badań przynosi sprzeczne wyniki [32]. Najnowsze metaanalizy i przeglądy wyników szeregu badań [33-37] wykazały, że skuteczność MAB oceniana pod względem przeżycia jest tylko znikomo większa (<5%) od skuteczności monoterapii. Wobec tego nadal nie ma podstaw, aby rozstrzygnąć, czy tak mała korzyść uzyskiwania dzięki MAB ma rzeczywiste znaczenie dla codziennej praktyki, zwłaszcza że wspomniana poprawa przeżycia ujawnia się dopiero po 5 latach obserwacji i dotyczy jedynie chorych przyjmujących antyandrogen niesteroidowy w ramach MAB [38]. Należy podkreślić, że odsetek i nasilenie powikłań (ze strony żołądka i jelit, narządu wzroku oraz układu krwiotwórczego) są większe w przypadku MAB niż w przypadku monoterapii. Ponadto MAB farmakologiczna jest znacznie droższa od monoterapii w postaci orchiektomii.

 

Właściwie kobiety mają średnio mniejszy poziom T o ok 95% od mężczyzn i stąd rzadziej łysieją oraz powiedzmy że jeżeli jest to androgenówka to łatwiej to efektywnie leczyć - to tak na pocieszenie stąd też mniejsze znacznie dawki androcuru.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź:)z tego co piszesz robię dobrze:bo androcur i finasteryd jem w zupelnie innych godzinach.Tylko martwi mnie ze efektów brak a nawet powiedzialabym ze jest duzo gorzej:(już nawet zastanawiałam się dzisiaj czy nie zakonczyc kuracji finesterydem i brac tylko androcur i lesine.Włosy po rozpoczęciu kuracji finestarydem starsznie zaczęly mi sie sypać ale odstawilam wtedy androcur i w tym samym zcasie zaczęlam stosowac alkohol z pokrzywą i winila za to pokrzywę i byc mzoe ze finasteryd nie zaczął dzialac jescze a androcur przestal-tak sobie to tlumaczyłam.Jescze schudnieciem bo mialam diete przez chory zoładek.Wystarszylam sie i zaczęłam barc androcur od 1-10 dnia cyklu a finasteryd 1/4 przez caly miesiąc.Niestety moje wlosy wciaz wypadaja.Ten ostatni tydzien biore juz 5 mg bo wycyztalam ze powinno sie finasteryd dzIelic na 4 zcesci zeby byl 1 mg i 3 czesci wyrzucac bo sie utleniaja i nie dzialaja.Tutaj nawet o tym pisze:http://www.leczymy-lysienie.pl/index.php?t=art&_id=1

Ja jem 5mg od tygodnia i zastanawiam sie ze jednak zmniejsze do 1mg g skoro 5 mg wedlug artykulu to ZA DUZO.Ale do rzeczy:w ciagu tego tygodnia i dziisaj i wcozraj ledwo dotkne wlosy mam pelna reke i za kazdym razem dotke i wyciagam-to straszne.Na czubku starsznie mi sie przerzedzily jest coraz gorzej.Nie wiem czy to wina finasterydu-choc wydaje sie to niemozliwe skoro hamuje dht czy mzoe tego ze za duzo tego biore naraz:rano 1 tabletka eutyroksu na tarczyce,potem tabletki antykoncepcyjne lesine +androcuc,wieczorem finasteryd.Gdzies ktos pisal na forum ze jak zabardzo sie obnizy testosteron to tez wlosy wypadaja.Juz nie wiem nic zglupialam.Nie wiem czy nie zrezygnowac i przerwac kuracje finestarydem chociaz to moja ostatania deska ratunku:ale jest coraz gorzej...pamietam ze nadrocur i lesine mi nie szkdozily na wlosy i mialam duzo gestsze jak to bralam ale nie pwoodywaly tez odrostu.Nie wiem co robic...

Antydhtor ciesze sie ze ci kuracja andrucorem i duastesteydem pomogla.Moze ja niepotrrzebnie jem jescze lesine.Dzisiaj odebralam wyniki tarczycy i sa w normie czyli finasteryd i androcur,lesine nie wplynely na hormony tarczycowe.W takim razie dlaczego wlosy mi leca,przeziez powinnno byc lepiej a nie gorzej!!??

Znalazlam klinike salve w łodzi i oni wykonuja analzie pierwiastkową a potem lekarz przepisuje Ci leki.Ja tak biore ta moja kuracje wg.wlasnego uznania a nie tak jak lekarz mi kazal bo lekarz mi kazal brac tylko 10 dni finasteryd.Moze wybiore sie do tej kliniki i w koncu mi ktos kometentny znajacy sie na lysieniu androgenowym powie jak mam sie leczyc jakie leki brac itp.bo endorynolodzy nie maja pojecia.Podaje link do kliniki http://www.lysienie.salve.net.pl/

A tu a ich leczneiu lysienia androgenowego,ktore zreszta jest tez na stronce:LECZENIE

 

Minoksidyl jest pierwszym i dotychczas najskuteczniejszym preparatem do stosowania miejscowego, który powoduje nie tylko zahamowanie wyspadania włosów, lecz również ich odrost. Stosuje się 1-5% stężenia w postaci roztworu, który należy aplikować 2 razy dziennie przez okres co najmniej roku. Po takim okresie istotną poprawę stwierdza się u 25-30% leczonych-zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Korzystny rezultat terapii (odrastanie włosów) obserwuje się do dwóch lat leczenia, po czym nie stwierdza się już dalszej poprawy. Po zaprzestaniu terapii dochodzi do ponownej utraty włosów w ciągu kilku miesięcy.

 

U kobiet stasuje się ponadto miejscowo preparaty z estrogenami (np. Alpicort E), czasami obserwuje się też korzystne rezultaty po systemowej terapii octanem cyproteronu w połączeniu z estrogenami (Diane 35).

 

W pojedynczych przypadkach nasilonego łysienia u kobiet można stosować spironolakton w dawce 100-200 mg na dobę.

 

U mężczyzn od kilku lat znalazł praktyczne zastosowanie inhibitor 5-alfa-reduktazy typu II . finasteryd (Propecia). Podaje się go w dawce 1mg/dobę przez co najmniej rok. Po tym okresie leczenia u 48% leczonych stwierdzono zarówno zahamowanie łysienia, jak i odrost włosów. Przerwanie leczenia powoduje nawrót łysienia. Lek daje minimalne działania niepożądane, może jednak u ok. 2% leczonych powodować zaburzenia seksualne.

 

Coraz częściej stosuje się u mężczyzn przeszczepy włosów z okolicy potylicznej.

 

Wyrównywanie zaburzeń pierwiastkowych na podstawie Tkankowej Analizy Pierwiastków, zdecydowanie ułatwia leczenie wypadania włosów.

 

 

Mysle ze maja jakies pojecie i mzoe warto sprobowac.

Juz tez zastanawilam sie o uzupelnianiu włosów w handon men ale kest tam starsznie drogo i slyszałam ze są tez tansze uzupelnianie np hairmed czy w katowicach -moze ktos ma pojecie ktroa klinika robi to profesjonalnie i czy w handson men sa takie same uzupelnienia jak w tanszych np hair med i placi sie tylko za pozycje firmy handson men a jest to to samo.Slyszalam opinie ze w innych tanszych firmach robia :badziewie: chyba ze to antyreklama.

Juz jestem zdesperowana i zastanawiam sie nad tym.

 

 

antydhtor bardoz prosze napisz w jakich dawkach biezresz duasteryd ?dzielisz na 4 czesci i jedna wyrzucasz?orientujesz sie jak brac finasteryd i moze tez miales wypadanie wlosow na poczatku kuraacji?czy to jest nienormalne?Moze ktos tu na forum mógłby mi polecic dobrego lekarza endorkynologa badz klinike specjalizujaca sie w lysieniua androgenowym.

 

Acha bralam tez prostamol no masakra jak pomysle ile tego jzu nie bralam-czulam sie po tym ok mialam wiecej energii w przeciwienstwie do finestarydu bo po nim mam lekkiego dola.Ale wywolal u mnie zabuzrenia zoladkowo jelitowe tak wiec potem prwei rok leczylam sie na zoladek a bralam go 2 miesiace;/

Po finasterydzie czuje sie narazie ok odlpulac jesli chodzi o zoladek ale wlosow nie mamw iecej tylko mniej tak wiec jestem jzu zalamana i nie wiem co robic...

 

Prosze o wszelkie opinie bede wdzieczna za kazda odpowiedz.Teraz patrzylam to wychodzi ze od maja biore finasteryd wiec powinna byc poprawa...

Prosze ow szelkie wskazowki.Pozdrawiam i dziekuje antydhtor za odpowiedz:)

 

-- 20 lip 2015, 23:28 --

 

antydhtor a propo jescze Twojego pytania to dlugo nie mogłam znalesc lekarza który by mi oprocz tabletek antykoncepcyjnych wypisal cos na wlosy.W kocnu znalazlam lekarke endokrunolog-ginekolog ktora wypsiala mi androcur a potem finasteryd.W tej chwili androcur wypisuje mi inna ginekolog.A finasteryd inna bo podejzrewam ze nie wypisalyby mi tego naraz.I mzoe w tym moj blad bo nie powinnamsie tak faszerwowac:/

 

Lekarze mi proponowali tylko alpicort e do wcierania w skore glowy ktory nic nie pomogl i loxion 2%

oraz witaminki:revalid(podobobno dobry-moze warto sporbowac)

Slyszalam od koelzanki ze podobno gelacet takie szaetkiz zelatyna do kupienia bez recepty jej pomogly ale patrzac na sklad ciezko mi w to uwierzyc.Chociaz mzoe i warto to wyprobowac.

Podobno odpowiednio dieta tez pomaga czyli duzo pestek dyni(hamuja dht),slonecznika,orzechow,siemie lniane(posiada estrogeny-jem bardzo czesto to siemie),ketchup,jablka i oleje wiesiolkowy i ogorecznikowy-hamuja lysienie.

Lykam olej z wiesiolka ale nic nie pomaga narazie.Siemie lnaine jem tez prawie codizennie,byl okres ze jadlam codizennie zmielone dodaje do kaszki na mleku.

 

Sa tez szampony demena men,seboradin i nizoral

 

Zauwazylam u mie ze wszelkie wcierki na wlosy podraznialy mi skalp i bylo jescze gorzej.Ale to zalezy od clzowieka ja mam sucha skore

Kiedys stosowalam ampulki vichy i troche zatrzymaly problem ale to bylo kupe lat temu.Niestety an ta przypadlosc choruje juz bardzo dlugo

 

Jak sobie cos przypomnie napisze.Narazie tlyko tyle mi prszyszlo do glowy

 

pozdrawiam cieplo

 

-- 20 lip 2015, 23:31 --

 

Ps.acha mam bardzo pdozyzszone DHEA niestety zaden lekarz nie wypowiedizal sie na ten temat jakby to obnizyc tylkoz e to jest powod wypadania wlosow.

DHEA MAM PODWYZSZONE NIE MYLIC Z DHEAS

 

Moze ktos ma poejcie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dehydroepiandrosteron (DHEA) – słaby androgen nadnerczowy – wytwarzany jest w korze nadnerczy. Najwyższe jego stężenie występuje u osób około 35. roku życia. W późniejszym wieku obserwujemy stopniowe zmniejszanie się nadnerczowej produkcji DHEA, aż do śladowych ilości u osób osiemdziesięcioletnich. Obniżenie produkcji DHEA dodatkowo nasila się u pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia, nowotwory, depresję, cukrzycę lub osteoporozę.

U kobiet DHEA metabolizowany jest w tkankach docelowych głównie do androgenów, tj. testosteronu, ale powstają także z niego estrogeny – estradiol i estron. U mężczyzn natomiast powstają z niego przede wszystkim estrogeny. Kierunek metabolizmu DHEA zależy od układu enzymatycznego, jakim dysponuje dana tkanka i narząd. Na przykład u kobiet z DHEA w ośrodkowym układzie nerwowym i w skórze powstają głównie androgeny, natomiast w obrębie narządów moczowo-płciowych powstaje testosteron.

Niski jego poziom podobno przyspiesza starzenie się komórek, wysoki zaś to wysoki T u kobiet. Ni w dupę ni w oko niestety. znam przypadki gdzie żeby skrajnie obnizyc poziom androgenów lekarze wycieli kore nadnerczy ale to było w przypadki PCa chyba. Raczej nie ma skutecznego lekarstwa (tak samo jak na łysienie) żeby ''manipulować tym hormonem, lub wszelkiego rodzaju działania nie przynosza rezultatu, jedynie usunięcie kory nadnerczy - CZYLI ODPADA. I pewnie dlatego lekarze nic nie powiedzieli co do tego bo właściwie to nic raczej nie da się zrobić. W Twoim przypadku znacząca rolę może odgrywac tarczuca też skoro masz z nia problemy, kudły wtedy mogą się bardzo sypać też. Dobrym postępowaniem jest chcociaż dla własnej wiedzy badanie tarczycy okresowo nawet. Oczywiście przyczyn łysienia moż ebyc wiele w tym tarczyca oprucz androgenówki i wtedy to dodatkowy problem niestety.

Jesli chodzi o włosy to dieta całkiem dobra, sam od jakiegoś czasu podobnie się odżywiam ale nie przesadazam na tyle żeby się głodzić bo wtedy jest efekt odwrotny do zamierzonego ponieważ w przypadku niedoboru minerałów organizm pobiera z czego innego w tym z włosów. Suplementaryzacja witaminami jest tez dobra w przypadku ich niedoboru ale skrajne i długotrwałe przeżeranie się suplami może spowodować ''uzaleznienie się od nich'' czyli równiez efekt odwrotny do zamierzonego w przypadku odstawienie albo nie zwiększania dawek a i to kiedys się by wyczerpało, o innych ubokach nie wspomnę jesli chodzi o przewitaminkowanie się. najważniesze jest żeby nie było niedoboru żelaza, cynku i magnezu jeśli o włosy chodzi, z witamin to te z grupy B oraz biotyna H najwazniejsze wszystko pozostałe ma znikomy wpływ.

 

Tak wiem o większości dostępnych jak i nie dostępnych leków, zarówno tych zatwierdzonych przez FDA do leczenia łysienia poprzez te używane off-label. po absolutny hardcor.

Propecia dla mnie to największy znany mi przekręt Finasteryd żeby był skuteczny w obniżce dht powiniem byc stosowany w dawce 5mg/ED a finasterydy 1mg jak propecia czy neazyr zostały po to wymyslone żeby zdrowemu (nie choremu na BPH) nie zaszkodzic na kut.sa. I wg. mnie to nie ma prawa pomagać taka dawka ona jest poprostu zrobina dla bezpieczeństwa a nie żeby maksymalnie pomagac osmiele się powiedziec że nawet w ogóle pomagać. Następny dowód na kant to sama cena np. propecia kosztuje od 160 do 220 zł nawet jej tańszy odpowiednik dostępny od niedawna czyli nezyr 85 a wszystkie dostępne finasterydy 5mg kosztują od 26 do średnio ok 30 zł do max 50. Z własnego doświadczenia na własnej skórze wiem tez że fin 1mg nic nie daje bo stosowałem tez kiedys propecie. ale znam tez historie że niby komus pardzo zaszkodził fin 1mg i odczół wielkie ubpoki na dydku po zeżarciu jednarazowej dawki, w co nie wierzę i wg. mnie to propaganda żeby ludzie nie żarli fina. To tylko moje wywody i napewno większośc ma rację lecz śmieszy mnie to bardzo.

 

Jak wspomniełrm siemie lniane, pestki dyni, sezam, szpinak (żelazo) brokuły, owoce: jabłka, banany, palma sabałowa, itp itd, skrzyp polny, zielona herbata. Generalnie dieta wegetariańska oparta w znacznym stopniu na soi, - najlepiej natto (japońskie danie sfermentowana soja podobno największe bogactwo fitoestrogenów. Mleko też nie powinno być zwierzęce tylko sojowe do rozpuszczania tych pierdół czy płateczków śniadaniawych których nie lubię osobiście i nie jadam. Lecz to tylko dieta i aż dieta niby g.wno daje ale podobno jesteś tym co jesz.

 

Szampony, gotowe wcierki (scamy) to dodatki do kuracji. Najbardziej są zalecane szampony z keto w przypadku androgenówki albo takie łagodne dla dzieci.

 

Jak planujesz przeszczep to zanim podejmiesz życiową decyzję bo tak w sumie mozna to nazwać przeczytaj 10 razy wszyskie możliwe informacje oraz tematy na forach z tym związane, naprawdę nie zoriętowanie się w temacie to wielki błąd którego nieraz a właściwie zawsze nie mozna naprawić będą po nieudanym czy niefachowym albo niewłaściwym zabiegu. Sam planowałem przeszczeo w tym BHT również ale jeszcze poczekam na efekty leczenia żyjąc między czasie nadzieja na klonowanie.

Choć to pewnie niedoczkanie z tym klonowaniem.

 

Nie, nie dzielę duta wcale, łykam codziennie jedna kaps, nawet chcąc podzielić go to był by to problem gdyz nie sa to tabletki powlekane tak jak fin tylko kapsułki elastyczne z alkocholem w którym rozpuszczony jest dutasteryd, niektórzy biora co kilka dni osobiści euważam że to głupota bo leki nakleży brac codziennie ale jak ktos się bardzo boi uboków to w przypadku duta akurat powiedzmy że jest to jakis kompromis bo dut ma długi czs półtrwania w stosunku do finasterydu. Nie powinno się też dzielić tabletek i przechowywac w takim stanie 4 -5 dni lub tydzień (niektórzy nawet dziela proscar na 7 części)ale z racji obniżenia znacznego kosztów jest to praktykowane przez masę ludzi. O kosztach fina 5mg i 1mg wspomniełm już powyżej i to daje do myślenia też.

Jeśli chodzi o moją kurację dutem to brałem zawsze codziennie 0,5mg czyli 1 kaps przez ok 6 m-cy a później po 2 kaps. czyli 1 mg, obecnie znowu birę 1 szt (0,5mg z powodu ceny i trudnodostępności jego) ale dawkę uzupełniłem innym blokerem czyli finem 5mg (skuteczność fina 5mg jest porównywalna do duta 0,5mg własnie) Oczywiście fin tez codziennie ale myslę nad powrotem do 1mg duta. CPA biorę 2x 50mg/ED (100mg w dwóch podzielnych dawkach) czyli dwa androcury na dobę, mimo tego że jestm uwazany za hardcora albo może nawet deblia z tego powodu zapewniam że nadal mogę wykonywac czynności sksualne, nie urosły mi cycki do rozmiaru xxxxxxxl, nie zmieniła mi się barwa głosu ani nic z takich rzeczy, stan się wyraźnie poprawił jesli chodzi o kudły, wypadac nie przestały ale napewno mniej lecą a przetłuyszczanie ustapiło niemalże natychmiast po dodaniu androcuru. Nie mam tez żadnych innnych uboków (występowało tzw. łamanie kości głównie w udach i kolanach oraz czasami we wysokiej partii pleców ale minęło a ponadto nie było bardzo uciążliwe) Napewno to Cię nie interesuje ale zmniejszyła się też ilość spermy oraz wytrysk. Nie mam problemów ze wzwodem natomiast. Nadal także panuje we mnie wysoki poziom agresji pomimo tego że straciłem na wadze i sile chyba też ale to akurat może być tez spowodowane dietą oraz zmianą przyzwyczajeń. Ale zyskałem na włosach hmmmm generalnie wszystkie czy większość uboków sa odwracalne (nawet po kastracji farmakologicznej) a łysienie niestety nie lub w bardzo znikomym stopniu

Po długotrwałym nawet przewlekłym stosowaniu inchibitorów 5AR tj. głównie duta nigdy nie było żadnych efektów ubocznych ale i marne rezultaty. Sukcesu też narazie nie odniosłem w pełni bo pomimo pojawienia się meszku na zakolach łysych od lat jak równieź zagęszczenia lekkiego łysego obszaru na czubku, kudły nadal mi się sypią bardzo ale juz nie w takich ilościach jak kiedyś

teraz jest to ok 30-70 sztuk dziennie a przed rozpoczęciam jakiego kolwiek leczenia było zawsze ok 250 -300 a przynajmniej te 170.

 

Słyszałem już o tym że niektóre kobiety źle się czują po finasterydzie albo dutasterydzie, wiem też że mężczyźni i to w zasadzie wszyscy/większość się źle czują po tego typu lekach o cyproteronie nie mówiąc już, ja na szczęście nigdy i po niczym się źle nie czułem a octan biorę od ponad 4-ech miesięcy.

 

Alpicort E też mi przepisywali do stosowania miejscowego ale nie stosowałem go ani zewnętrznie ani wewnętrznie, wyszedłem z założenia że to strata kasy a bo jest specyfik na układ odpornościowy raczej niż przeciw łysieniu,tak zawiera estradiol (ten w wersji E) ale w śladowych ilościach żeby coś pomóc chyba.

 

Jeżeli by to tak było że niby prawie połowie facetów zatrzymało się łysienie ni emówiąc o odrostach to ja stosując moją kurację powinienem mieć już lwią grzywę albo wierząc w bajki że antyandrogeny to kastracja to już powinienem cienko śpiewać oraz nie móc wykonywać pewnych wiadomych czynności otóż tak naprawdę antyandrogeny jak i inchibitory 5AR podnoszą poziom wolnego testosteronu (no może wyjątkiem jest właśnie androcur bo on ma zdolności do lekkiego obniżenia przez to że poniekąd oddziaływuje na przysadkę ale to bardzo słabo a i ten mechanizm jest krótkotrwały, mozna temu przeciwdziałać stosując małe dawki estro dlatego napewno u kobiet ta antykoncepcja jak diane35 z abdrocurem itp. są stosowane) antyandrogeny zarówno czyste jak i steroidowe blokują tylko swoiste receptory dla T i DHT ale nie obniżaja ich poziomów a nawet podnoszą. Inchibitory 5AR obnizaja stężenie DHT ale za to podnoszą T a jesli wyższy T to z koleji więcej substancji do produkcji DHT i kółko się zamyka bo mimo ostrej kuracji zawsze zostaje jakas furtka dla niego a jesli chodzi o DHT to jego powinowactwo to receptorów RA jest przeogromne kilkakrotnie razy większe niz T (w tym niestety do receptórów w mieszkach włosowych) a co najgorsze tworzy z nimi pancerny komplex łańcucha DNA który naprawdę trudno rozerwac o ile wogóle to wykonalne. Generalnie ten hormon jest tak upierdliwy jak wrzód na dupie przyczepia sie do wszystkiego w zasadzie siejąc zniszczenie oraz roznosząc wszelaka zarazę po całym organiźmie i to dlatego właśnie np w leczeniu ciężkiej postaci PCa tak istotne jest skrajne obnizanie androgenów poprzez blokadę PAB lub MAB. Naturalnie dla niektórych jest niczym bóstwo bo przyczynia się do wzrostu mięśni (w tym też do wzrostu mięśnia prostaty albo serca ) Choć tak naprawdę jest niewiela róznica np. między ludźmi stosującymi ich chemiczne odpowiedniki w celu rzzrostu mięśni, nie jest duż aróżnica na samym T w sosunku do DHT. Jak wspomniałem DHT niczym zaraza stale niszczy organizm wysoce go eksploatatujac i to dlatego męźczyźni żyją zdecydownie krócej niz kobiety (oczywiście sa wyjątki ale z reguły tak właśnie jest) kolejnym dowodem na to jest to że tzw. eunuchy też dłużej żyją i to nawet o średnio kilkanascie lat, no i nie łysieją

 

Przykro jest to stwierdzic ale jeżeli kobieta łysieje w dośc poważnym stopniu mając przecież niski poziom androgenów to wytłumaczenie jest takie że ma wyskoką nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny, mówiąc brzydko naszym żargonem jest to duże zyebanie genetyczne - tak to przykre ale na to w naszych czasach w dalszym ciągu nie ma lekarstwa.

Działa to też odwrotnie, niektórzy ludzie mają tyle szczęścia (ale mało takich) którzy nawet zapodawaja sobi syntetyka DHT a nie robi to wraźenia na włoasch, cóż sprawiedliwości nie ma.

 

Ale należy robić wszystko co mocy nawet wykorzystując dostępne półśrodki (i chociaż z tego należy się cieszyć) że w ogóle cos mozna próbowac zrobić, nie nalezy się poddawać, moje motto masz poniżej na czerwono, i to hasło sprawdza się nie tylko w życiu ale i tez w walce z AGA/MPB.

 

Pozdrawiam również gorąco i życzę sukcesów.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci antydhtor. Szczęście ze trafiłam na Ciebie:)naprawde.Wyjaśniłes mi bardzo dużo.Nie zrezygnowałam z finasterydu ale teraz wiem ze mam brac 5 mg a nie 1mg jak wczesniej.I androcur plus tabletki anty(lesine).Mam nadzieje ze taka kuracja tez mi pomoze.Dziekuje ze sie podzieliłes ze mna tym wsyzstkim.Ja monitoruje tarczyce i własnie odebralam wyniki i są ok czyli finasteryd wogóle nie wplynał na Tsh tarczycy,zreszta czytalam na ulotce ze on nie ma zadnych interakcji z innymi lekami.U mnie jeszcze wystapil przesusz skóry glowy i to dodatkowo spotegowalo wypadanie wlosow.Czesto je dosyc myje zeby jakos wygladały no i niestety sie dorobilam kolejnego problemu...Ale wyczytalam na internecie ze sok z aloesu ale bez konserwantów i alkoholu oraz cukru dobrze działa na sucha skóre glowy,wiec kupilam i wlasnie przed chwila go próbowalam,mzoe cos pomoze.

Z tym Dhea mam przerabane skoro nic nie da sie zrobic jak pisaleś.Ja mam niby inne hormony ok ale wrazliwosc mieszkow wlosowych na dht;/moj brat wylysial ale ogolił sie na lyso i juz sie tym nie przejmuje,ja jestem kobieta wiec mam gorzej bo lysych kobiet nie wdizałam tzn.ogolonych na łyso.Wiec to chyba bedize genetyczne,no mam pecha jak cholera;/

Nie myslalam o przezczepie bo czytalam dużo opini na forach ze nie warto bo wlosy i tak nie wyrastaja geste i moze sie caly ten przeczep nie udac.Myslalam o sztucznych wlosach z handson men czy hair med.Ale to kosztuje troche duzo.jak pomsyle ze do konca zycia bede zbierała na włosy to mi sie odechciewa.Wiadomo ze wolalabym zeby moje wlasne odrosły.Będę próbowała tej kuracji,w sumie chyba gorzej nie bedzie,nie powinno.

 

Antydhtor a badałes sobie wątrobę?bo wiem ze te leki hormonalne zle wplywaja na nia wiec warto miec ja pod kontrola albo zazywac jakies suplementy na nia,byle sobie nie uszkodzic zoladka bo mi niestety palma sambalowa niezle narobiła ze leczyłam sie prawie rok czasu na zoladek.Na ale to zalezy od czlowieka.Ja ogolnie jestem wrazliwcem,alergikiem wiec mi duzo rzeczy szkodzi:/

 

Dzisiaj zapisalam sie do trychnologa bo jest promocja w Sosnowcu z hair medica-w sumie mało w to wierze ale skoro jest okazja na zbadanie skóry glowy to spróbuje zwlascza ze mam teraz z nia problemy.Kupilam sobie tez Calcium pantothenicum przeciwko wypadaniu włosów http://www.doz.pl/apteka/p2794-Calcium_ ... _mg_50_szt

Słyszałam ze dobry jest revalid,nie wiem czy juz o tym pisałam i merz special jako suplementy na włosy.Biotyne brałam ale zaczelam miec te problemy zoladkowe to przerwalam i wycyztalam na ulotce ze ona tez mzoe powodowac problemy zoladkowe wiec balam sie ją brac ale wiem ze podobno biotyna w dawce 5mg dziala dobrze na wlosy.Warto tez jesc wątróbke bo ma wit b12 i kwas foliowy.W sumie w porownaniu z Twoją wiedzą moja jest ograniczona więc niczym Cie chyba już nie zaskoczę.Trochę zmartwiłeś mnie tym że obnizajac DHt podnosi sie testosteron no rzeczywiscie i kółko sie zamyka -jakas masakra!Ciekawa jestem jak dlugo mozna brac takie hormony tzn. finasteryd,androcur ,lesine-podejzrewam ze stale trzeba monitorowac watrobe.Dobrze by bylo wspomagac watrobe dieta i jakimis ziolami np.sylimarol,czy essensjale forte badz hetapil-tle ze wszystkie moga podrazniac zoladek-to mnie zniecheca.Slyszlam tez ze picie herbatki z szałwi wspomaga wątrobe.Tzreba o nią dbac bo te tabletki moga na nia zle wpłynąc.

 

Dziekuje z Twoje motto i za słowa wsparcia.naprawde podniosłeś mnie na duchu:)

 

pozdrawiam i również życzę Ci wszystkiego dobrego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak leki te w jakims stopniu wykazują toksyczność na wątrobę (ale to nie trutka na szczury) szczególnie androcur w duzych dawkach. dlatego wskazane jest robic próby wątrobowe. robi się to co pół roku ale moim zdaniem wystarczy profilaktycznie raz na rok zakładając że jest wszystko w porządku i nic złego sie nie dzieje.

Co do biotyny to jej nadmiar rzeczywiście może stwarzać problemy żołądkowe.

Nie przejmój sie tym tak bardzo że blokada 5AR i obnizka produkcji DHT powoduje wzrost T bo nawet w przypadku mężczyzn przy długotrwałym przewlakłym stosowaniu finasterydu albo dutasterydu wzrost ten wynosi max. 20% (szczegółowe badania mówia że np. przy stosowaniu duta obnizka dht jerst ook 93-94% prz standardowej dawce w pierwszym i drugim roku stosowania a wzrost T jest o 19%) i powiedzmy jeszcze że jest to wolny testosteron, zatem w organiźmie kobiety będą to śladowe ilości. Do tego blokada receptorów za pomoca antyandrogenu i powinno być ok.

Jeśli chodzi o antykoncepcję lekami typu dine35 oc35 cyprest, sindi itp itd to znacznie lepiej jest stosować androcur właśnie (więcej cyproteronu niż w np diane bo w diane i podobnych jest to tylko 2mg oraz sladoa ilość estradiolu). Jesteś kobietą więc smiało możesz łykać np estrofem (estradio 1mg lub w wersji 2mg więcej niz w lekach antykoncepcyjnych, czyli zamiast typowej antykoncepcji można brac androcur i estrofem i efekty powinny być jeszcze lepsze. Sam się zastanawiam czy nie zacząć stosowac estradiolu (oczywiście bym tego nie żarł ale rozpuszczał w np alko lub minoxidilu i stosował miejscowo do wcierania na te najgorsze miejsca. Powinnaś także wiedzieć że najlepszym i naturalnym inchibitorem 5AR oraz najsilniejszym antyandrogenem jest progesteron bezdyskusyjnie (można powiedzieć że jest tym samym w organiźmie kobiety co DHT w organiźmie mężczyzny, jego siła działabnia jest ogromna tak jak DHT- oczywiście efekty inne i dlatego byc może warto się zainteresować nim jako lekiem.

Jak długo można stosować leki hormonalne? Tak długo jak zechcesz właściwie, z czasem jednak słabnie ich działanie na skutrk flare-up. Jesli chodzi o androcur to wywiera zły wpływ na wątrobę przy duzych dawkach 100 i więcej mg dopiero po przynajmniej kilku latach 8 -10-ciu nawet. Ale były też przypadki zgonu przy stosowaniu dawki 100mg lub wyzszej lecz nie zostało to na 100% bezpośrednio powiązane z nim. Są ludzie którzy biora go latami czy całymi dekadami np. społeczności trans m2f i jakoś żyją.

Tak dobrze jest wspomagać wątrobę ale nie należy z tego robić afery i nie wmawiac sobie efektów ubocznych też.

Calcium pantothenicum - tak słyszałem i czytałem na rożnych forach też, te tabletki wg. wielu kobiet mają bardzo dobry wpływ na włosy, rosną podobno szybciej i na większa długość miesięcznie, np. gdzies czytałem że po nich włosy rosły s. 4 cm miesięcznie w co raczej wątpię bo sedni wzrost włosa to jest 8-12 mm na miesiąc średnio 1cm. Nawet u zdrowych ludzi i u kobiet króre mają niski poziom androgtenów jest to max. 1,5 cm może rekordy sa na 2cm ale w 4 nie uwierzę. Lek ten jest łatwo dostępny bo jest bez recepty a do tego tani jak barszcz w stosunku do innych specyfików . Lek ten ma tez wadę, prawdopodobnie powoduje łamliwość i osłabienie paznokci, co też potwierdają jego użytkowniczki.

Mówisz że nie widziałaś łysych kobiet - hmm byc może jest ich więcej niz Ci się wydaje, i nie o to że cierpia na AGA/MPB plackowate lub inne łysienie ale poprostu same sobie golą łeb na łyso z własnego suwerennego wyboru, dużo jest takich na zachodzie (szcególnie w USA i UK) oraz w Indiach. Wystarczy wpisdać na Yt ''headshave'',''bald woman'' itp żeby się o tym przekona cile takich jest, niektóre robią to niby dlatego żeby się utożsamic z chorymi ludźmi na raka, żeby dać takim jakąś otuchę a inne zupełnie tak sobie dla jaj. Masz tu link https://www.youtube.com/results?search_ ... have+woman

zobacz ile tego jest, chyba setki takich filmików. To tak jakbyś się chciała z tym pogodzić czy zacząć preferowac taki styl w co raczej wątpię. Od siebie dodam że niektóre kobiety ładnie wyglądają nawet na łyso i skoro im tak sie podoba to tym bardziej jest ok. No ale wiadomo jakie sa stereotypy jeszcze u nas w kraju.

Każdy ma i powinien miec własny wybór i nic ani nikt nie powinien tego zaburzać. Sam miałem kiedyś tak ogolony łen prawie do łysego ale nie podobało mi się to i wolę raczej dłuższe włosy choć nie jestem kobietą. W sumie dlatego taka kuracja bo jak by mi nie zależało albo bym wolał na łyso to bym sobie mikropigmentacje zrobił co też niektórzy robia celem maskowania łysienia.

W zasadzie ogolona łepetyna u zdrowego nie łysiejącego człowieka to nie to samo co łysina, bo jest widoczna różnica między łysiną a jak któś się krótko obcina i widac wtedy że jednak włosy są (takie punkciki) a przy łysieniu to tylko glaca.

Naturalnie nalezy zrobic wszystko co mozliwe żeby powstrzymac ten proces i doprowadzic do odrostu bo co swoje włosy to swoje i nawet najlepszy i najdroższy system to nic innego tylko taka lepsza przyklejana peruka. Z praktykowanie chodzenia w systemie wiążą sie tak jak mówisz spore koszta które moga w dłuższej perspektywie zrujnować budżet a zawsze to będzie atrapa, co innego jak ktos juz nie ma włosów to niestety nie ma wyjścia, chyba że się z tym pogodzi. Ja osobiście robię wszystko co w mocy żeby nigdy nie musiec w takim czymś łazić albo żeby zrobić jaknajmniejszy jak najmniej inwazyjny przeszczep jeśli to będzie konieczne (właściwie juz by było ale czekam jeszcze na efekty leczenia). No i każdy przeszczep to nie jest rozmnożenie włosów (a przeciwnie nawet zmniejszenie ich ilości bo zawsze cos idzie na straty z różnych powodów), tylko ich bardziej równomierne rozsianeie po głowie, zabranie z miejsc gdzie sa jeszcze gęste i byc może odporne na DHT a wsadzenie w łyse obszary. Wszystko pioękni eładnie w teori dla laika jak to ładnie brzmi przeszczep włosów, niestety to nie to samo co przeszczep innych narządów lecz bardzo skomplikowany zabieg (choc oczywiście zagrożenia zycia nie ma) biorca musi byc dawcą (choc podobno próbowano tez przeszczepiac od obcych osób innych) ilośc donoru ograniczona, postęp łysienia itp, krótko mówiąc lipa ale z drugiej strony dobrze że choc taka technika istnieje. Tu masz link do spektakularnych efektów przeszczepów u osób całkiem łysych nawet https://www.youtube.com/results?search_ ... plant+8000 rekordziści maja wszczepiane nawet więcej np 11000 gr.

 

Też Wszystkiego Dobrego dla Ciebie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co swoje wlosy to swoje trzeba ratowac póki sie da.faktycznie patrzyłam na te linki co mi wysłałes i golą się na lyso kobiety ale to nie dla mnie.Nie wyobrazam sobie tego choc nie neguje każdy ma prawo robic ze soba co chce jesli się dobzre w tym czuje.Dla mnie to by było straszne.

Uspokoiłes mnie ze nie ma tak zle z tym testosteronem:)tak wiec jest nadzieja.Dzi eki Tobie zaczęłam zas wierzyc ze odzyskam moje włosy bo ostatnio jzu stracilam nadzieje.Będe walczyc im mam andzieje ze kuracja przyniesie efekty.Tylko martwi mnie jedna sprawa: skąd wziąśc te leki.Finasteryd wypisała mi ginekolog ale tylko kazala brac 1-10 dnia cyklu.Juz by mi sie dawno skonczyl ale moj tata choruje na prostate i mi załatwił:)tylko ze nie chce brac od niego zawsze zreszta lekarze tez nie beda mu nie wiadomo ile tego wypisywac.Narazie moja ginekolog jest na urlopie i w sierpniu pojde do niej i porozmawiam poprosze zby mi wypisala na cały miesiac zebym mogła braz codziennie ale obawiam sie ze tego nie zrobi..;/Androcur wypisuje mi zas inna ginekolog ale tez od 1-10dni cyklu wiec znow mi braknie,z antykoncepcja problemu nie ebdzie ale jakbym chciala brac progesteron lub estrofem to bym miała problem żeby mi ktos to wypisał.Niesttey lekarze nie chca wypisywac takich leków a jak juz wypiza to min. dawki:/

Powiedz mi Antydhtor kto wypisuje Ci te lekarstwa?może jesteś ze śląska bo ja tak więc móglbyś mi poelcic jakiegos lekarza.Jeszce jest opcja zebym chodizła po prywatnych lekarzach ale podejzrewam ze tez mzoe byc problem z dostaniem leku no i płacisz 100% no chyba ze bym ten finasteryd kupywała na internecie ale jesli mialabym barc dawke 5mg to jest to duszy koszt miesieczny.

Myslalam o tym co pisaqles ze DHEA ma najwiekssze stezenie do 35 roku zycia a potem spada i wiesz co to by pasowało bo po 30 roku zycia najbardziej zaczeły mi sie sypac wlosy,mam w tej chwili 34 lata.Tak wiec przez ten rok musze mocnoa takowac te DHT i androgeny:)Szczegolnie mocno choc potem tez.Jak robilam badanie DHEA to norma byla do 10 a ja mialam 22;/strasznie podwyzszone,wiec nic dziwnego ze sypnely mi sie wlosy:(

Masz racje ze lysina inaczej wygląda niz normalnie ogolona glowa ale z ta mikropigmentacja miales swietny pomysł.Wiadomo lepiej miec wlasne włosy ale np.moj brat pewnie jakby wiedizal o tym by sobie to zrobil.Jesli chodzi o przeszczep to mnie zaszkoczyles bo ja czytalam dużo negatywnych opini zwlaszcza o przeszczepach w Polsce które sa nieudane.awet chyba tu gdzies na forum jest taki temat.Jeden chłopak pojechal do Belgi zrobic sobie przeszcep no i dosc spore to cierpienie bo glowa delikatna krew,strupy po tym-no ale to da sie przezyc tylko ze potem jak mu te wlosy odrastały to taki meszek.Nie wiem jak jest w chwili obecnej bo nie przeslał wiecej zdjec ale nie był to efekt wow.Trzeba trafic na dobra klinike.Skoro myslałes juz o tym to pewnie masz na taka namiary?

Dam Ci znac jak kuracja tym calcium pantothenicum. Jem tez olej z wiesiolka bo ma te kwasy co hamuja łysienie ale zero efektów.

Przypomnialo mi sie ze kiedys jak zaczelo mi sie drastycznie pogarszac kupilam w sklepie zielarskim kropelki homeopatyczne estrozin,ktore polecila mi zielarka i bralam je z tabletkami antykoncepcyjnymi.Te kropelki mialy regulowac hormony.Pisze Ci o tym bo bardzo dziwnie sie po nich czulam.Naprawde po paru dniach zaczely działac.Dostalam takiego kopa ze w pracy biegałam jak szalona.Dostałam siłe i energie,raczej jestem spokoja osoba i czuje sie wiecznie zmeczona slaba(pewnie przez tarczyce)a wtedy normalnie az mnie rozpierało,powiem ze nawet mi sie to podoobalo do pewnego momentu jak jechalam autobusem i nie moglam usiedziec na miesjjcu zaczelam byc w srodku nerwowa, nie umialam sie skupic na jednym punkcie.W koncu przestałam je brac i jak pwoedizlaam to tym zielarce byla zszokowana,stwierdzila tylko ze pewnie dlatego bo polaczylam je z tabletkami antykoncepcyjnymi.Ciekawa jestem co o tym myslisz? Podaje Ci linka do tych kropelek:http://ziola-zycia.com.pl/estrozin-p-871.html

Mam je do dzis ale chyba sa juz przeterminowane:)ale zachowalam opakowanie.

Mam jeszcze jedno pytanie skoro te tabletki min.androcur po jakims czasie przestana dzialac co wtedy?lub minie te 10 lat i nie bedize mozna je brac?Ja mam dopiero 34 lata wiec jescze troche zycia przede mna i w wieku 40-50 tez bede chciala miec wlosy.Myslales o tym?Jesli mozna zapytac ile masz lat?jesli to nie tajemnica:)Fakt ze taka jestem i mysle na przyszlosc ale wszystko musze miec przekalkulowane:)

Chciałabym Ci cos jeszce wysłać.Nie wiem czy Cie to zainteresuje.Nie jest to zwiazane z włosami ale myslę ze warto obejrzec te filmiki.Naprawde sa ciekawe.Jerzy Zieba tlumaczy wiele spraw zwiazanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka i leczeniem wielu chorób ktorych nasi lekarze niestety nie maja pojecia jak wyleczyc albo robia to w nieudolny sposob,sa po prostu niedouczeni albo inaczej zle uczeni.Bardzo ciekawe.jak interesuja Cie takie rzeczy to mozesz poogladac.A wydaje mi sie ze moze Cie to zainteresowac.Ja zaczęłam od wykładu zdrowe zywienie.http://ukryteterapie.pl/strona/wyklady

Pozdrawiam Cie cieplutko i zmykam juz spac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Co swoje to swoje, z zębami tak samo i ze wszystkim własciwie. Zaczynasz doceniać dopiero jak tracisz albo stracisz. Ja nigdy się nie przejmowałem tym że mi włosy wypadają a pierwsze oznaki tego juz występowały u mnie mniej więcej od ok 10-u może 12-14 lat, oczywiście było to umiarkowane wypadanie i nie były wtedy widoczne prześwity ale był to początek łysienia. Lecz niestety wtedy byłem zupełnie zielony w temacie a już napewno niewiedziałem np. co to finasteryd. Uważam że zbyt późno zainteresowałem się problemem i dlatego muszę ostro walczyć teraz. Cóż czasu nie cofnę, ale łysienie mogę! Choć raczej mam ateistyczne przekonania to przyznam że wiara czyni cuda i dlatego chociazby należy wierzyć i nie poddawać się.

Co do leków wiadomo że u kobiet sa inaczej dawkowane choć w sumie to mozna tez inaczej jesli nie występują jakies dodatkowe problemy/uboki i nie planujesz ciąży. Lekarstwa to nie trutka ale wiadomo że nadmierne faszerowanie się chemią wskazane nie jest. Choć w dzisiejszych czasach chemia jest wszechobecna i nawet zdobyć zdrowe żarcie jest problem. Jeżeli Ci tak każą lekarze to tak stosuj, chociaz na początku i zobaczysz co będzie. Zawsze mozna zwiększyć dawki i częstotliwosć albo w przypadku uboków odstawić całkiem lub chociaż zmniejszyć dawkę - to oczywiste. Ciesz się że w ogóle przepisano Ci fina bo on nie jest zatwierdzony do stosowania u kobiet. Fakt faktem że z pozyskiwaniem leków jesr spory problem i ponadto jest to bardzo kosztowne. Co do sposobów pozyskiwania to: jak nie można uczciwie to trzeba inaczej - proste. Sama piszesz że np. tata Ci odstąpił i to jest własnie jeden ze sposobów na to czyli pozyskiwanie od chorych na dane schorzenie na które dany lek jest zatwierdzony np. fin/dut - BPH. Możesz odkupowac tez od ludzi którzy już np. przestali stosować i chcieliby odzyskac pieniądze, kupowac od handlarzy ale słono przepłacisz albo kupowac w sieci generyki dostępne bez recepty lecz też nie zdziw się jesli o cene idzie bo czasami potrafią byc droższe niż oryginały. Niektórzy maja szczęście że udaje się im ''wyłudzić'' czasami cos od lekarza ale to zazwyczaj bardzo rzadko. Mi nie chcieli nawet przepisac avodartu nawet jak przyniosłem pokazac nie tylko opakowanie puste ale i pełne a do tego powiedziałęm ż epodpisże oświadczenie że to na moje ryzyko i do nikogo nigdy w związku z tym protensji żadnych mieć nie będę. Androcur może bym dostał ale to bym musiał iść do seksuologa i chyba powiedziec że jestem dewiantem/zboczeńcem albo nawet pedofilem żeby mi przepisali - porażka/wstyd i nasrane w papierach odpada, a nie choruję na PCa. W przypadku łysienia zapisują go właśnie tylko kobietą. Ja poprostu odkupuję od ludzi którym juz jest nie potrzebny albo od takich co handlują, oczywiście trzeba przepłacać i znacząco to odbija się na portwelu. Ale co zrobić.

Oczywiście że wiek nie jest tajemnicą. Mam 32 lata (ale wyglądam na 22 dzięki tej terapi, a czuję się na 18 ) żarty żartami ale intensywnie to się dopiero leczę zaledwie od ok. 2,5 lat, przedtem były tylo wcierki, szampny, itp o których nie warto pisać.

Co do przeszczepu to niezależnie od płci, stanu na głowie, oczekiwań itp itd jeslioczywiście fundusze i czas pozwalają - tylko

Dr. Paswall, Dr. Umar, Dr. Bisanga - światowi liderzy w przeszczepach a Paswall był pionierem jesli chodzi o BHT tak tylko na marginesie dodam. niestety na rynku jest wiele klinik oraz lekarzy którzy robia przeszczepy delikatnie mówiąc bardzo nie fachowo i tak jak mówiłem nalezy zapozanc się głęboko z forum na temat przeszczpów a przy podejmowaniu decyzji ostatnim kryterium powinna byc cena bo po pierwsze to życiowa decyzja a po drugie nieraz skutki źle wykonanego przeszczepu sa nieodwracalne a własciwie zawsze jest to marnotrastwo donoru.

Niestey nie jestem ze Śląska więc nie pomogę chyba. Nawet na forum możesz kupić jesli chodzi o fina ale nie zdziw się ceną.

Jesli chodzi o kropelki to ich nie stosowałem więc się nie wypowiadam, Skład: Ekstrakt roślinny (traganek błoniasty, poziewnik żółty, przywrotnik, Leonorus sibiricus, pięciornik gęsi, kozieradka, jasnota biała, prawoślaz różowy, rutwica lekarska, grochodrzew, koniczyna łąkowa, nagietek lekarski, bluszczyk kurdybanek, koper włoski, lukrecja)fruktoza, mieszanka olejków eterycznych (anyżowy, kardamonowy, majerankowy, koperkowy) - skład widac dosyc ciekawy i naturalny, gadają że naturalne ziołowe substancje to lipa ale niektóre ziołowe rzeczy maja naprawdę wielką moc, ale to inny temat z innej bajki - przeciw łysieniu nietety zioła wszelakie slabo dzialają jesli nie wcale. Naturalnie jak komus wydaje się że pomaga czy tez dobrze się ogólnie po czyms czuje to niech stosuje - taki moje zdanie. Ja osobiście popijam sobie herbatki ze skrzypu polnego zamiast zwykłej herbaty czy kawy.

To nie tak że androcur z dnia na dzień przestanie działać, on będzie działał cały czas tylko odczuwalnie słabiej i byc może po długim czasie należyało będzie zwiększyc dawki. Jest to zbyt mocna substancja żeby poddała się naturze czyli up-regulacji receptorów androgenowych Chodziło mi raczej o inne efekty uboczne- głównie w trosce o wątrobę mając na mysli tem okres 8-10 lat Octan cyproteronu zawsze będzie blokował receprory dla T i DHT a jedynie ktotkotrwały mechanizm jest w obniżce T czyli w oddziaływaniu na przysadkę (istotne z w zasadzie tylko w przypadku mężczyzn) a i na to jest rada bo mozna temu przeciw działać stosując małe dawki estro tak na marginesie

Ja też staram się mysleć przyszłościowo ale również w taki sposób żeby zmaksymalizować mozliwie efekty leczenia od zaraz.

Generalnie to jesli chodzi o medycynę to interesuje mnie głównie AGA/MPB i wszystkie tematy z tym pokrewne w jakiś sposób, począwszy od BPH poprzez TS a skończywszy na PCa. Walka z łysieniem stała się właściwie moim hobby.

Dziękiuję za link. z chęcią obejrzę sobie jak znajdę czas te filmy. Fakt zdecydowana większość lekarzy to konowoły a już napewno tacy od łysienia czyli dermatolodzy, a i ogólnie lekarze to rzeźnicy jeśli chodzi o powazne choroby też i malo jest takich z prawdziwego zdarzenia którzy znają się na rzeczy, zawsze wiedzą o co chodzi nie musza zaglądac za każdym razem w swoje mądre książki a i potrafi a skutecznie wykorzystywac dostępne substancje off-label nie trzęsąc portkami czy też spódniczką. Przepraszam za błędy/literówki ale szybko pisze z braku czasu, jestem nadpobudliwy a do tego klawiatura mi szwankuje głównie shift albo alt. Nie chce też mi się zaś 5 razy ponownie przeglądać tekstu a i tak pewnie bym coś przeoczył.

 

Jak zwykle Gorąco Pozdrawiam i niech włoski będą z Tobą a nie na grzbieniu a później w śmietniku

 

Wielkie dzięki za podzielenie się info nt praktyk lekarskich u kobiety jeslo o łysienie chodzi jak również za inne info. Wiedzy nigdy nie jest za mało .

 

Masz tu jeszcze jedno motto:

Remember to keep hair on your head! There is nothing more important than that!

 

El Pelo es lo más importante!


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje poszukać tych handlarzy finasterydem, oprócz tego forum gdzie moge znaleśc?wybacz za to pytanie ale nie mam zielonego pojecia gdzie szukac:)

Ci pionerzy w przeszczepach to same zagraniczne nazwiska wiec wychodzi z tego że trzeba bedzie robić przeszczep poza Polską.Szkoda ze w Polsce nie mamy dobrych specjalistów.

Nie mam więcej wiedzy niestety na temat łysienia,wszystko czego doswiadczyłam opisałam tez w tym osobnym wątku.Napewno tez trzeba zwracac uwage na skore glowy bo przesuszona badz podrazniona moze spotegowac wypadanie wlosów.Po wizycie u trychnologa dam Ci znac jak czegos nowego sie dowiem.Ale prawda jest taka ze w lysieniu tylko pomagaja hormony,reszta moze tylko wspomóc włosy.

Młody jestes myslałam ze masz koło 40 lat.W sumie młodszy doemnie 2 lata:)-az staro sie poczulam haha(ale tak na marginesie ja tez młodo wygladam,moze nie na 22 ale ostatnio nieswiadomy mojego wieku kolega odjał mi 7 lat;) )w sumie na 25 tez mogłabym uchodzic

Jakbym miała gestsze wlosy pewnie by mi dali 22 lata geste wlosy odmładzaja to jest fakt.

Musze Ci pwoeidzec ze te calcium pantothenicum chyba zaczyna dziaalc-zauwazylam zmianyw paznokciach zrobily sie duzo twardsze a ja mam naprawde miekie i slabe.Wiem ze pisales ze dziewczyny na forum narzekaly wlansie na paznokcie a u mnie jest duzo lepiej.Ciekawe jak wlosy-czekam an efekty,dopiero biore pare dni to calcium wiec i tak super efekty az jestem sama zaskoczona!naprawde zmiana na plus w paznokciach jest wiec mzoe na włosach tez bedzie.Mozesz tez spróbowac.

Jesli zdecyduje sie zrobic technikum farmaceutyczne to bede miała wieksza wiedze:)ale to ciezka decyzja czuje sie troche juz za stara na to no mzoe nie za stara ale jedne studia mam i na nic mi sie nie zdaly wiec to powazna dezycja i nie wiem czy warto.Kiedys bardzo chcialam to skonczyc ale tak sie poukadalo ze nie moglam a teraz...nie wiem czy mam na tyle checi zeby temu podolac i czy to ma sens w tych czasach bo ciezko o prace w zawodzie.

Dzieki za motto.Podoba mi sie:)

 

Ps. jesli chodzi o literówki to zadnych nie zauwazylam za to ja duzo ich robie:)

 

 

miłej niedzieli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz studia wczesniejsze , ale technikum farmaceutyczne bedzie bardzo przydatne i nie powinnas miec problemu ze znalezieniem pracy po tym:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel ma rację, napewno taka specjalność była by przydatna z robotą też nie powinno być problemu (co innego z dobrze płatną robotą może). Ponoć nigdy nie jest za późno. Sam miewam pomysły żeby jeszcze iść na studia (mimo wieku swego) ale chciałbym na coś takiego jak np. ''inżynieria genetyczna'' bo chciałbym się przekwalifikować i zostać naukowcem jakimś ale nie obibokiem tylko naukowcem szaleńcem który by wkońcu może coś sensownego wymyślił by zaradzić na ten właściwie ogólno światowy problem łysienia andro. O tyle o ile zmiana kodu genetycznego jest trudna i wiąże się to z ryzykiem to inna metoda wydaję się być sporo łatwiejsza np. ''zniszczenie receptorów androgenowych'' w mieszkach. Wertując kiedyś setki medycznych bzdur natknąłem się już na takie określenie (chyba chodziło w leczenie PCa). W 21 wieku mamy dość dobrze rozwiniętą dziedzinę chemi i dziwi mnie też przyznam fakt braku skutecznego leku nieżaleznie od jego mechanizmu działanaia. Tak samo dziwią mnie takie opóźnienia w tzw. klonowaniu włosów bo miało to być możliwe już 3 lata temu na dużą skalę i stosowane razem z przeszczepami tak by problem niewystarczającej ilości donoru został rozwiązany i był wielki szum o tym, a tu dupa. Wiem, wiem to marzenia też mi sie wydaje że jestem za stary na to i może za głupi. Naturalnie zdawaj relację z efektów terapi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,jeśli pytam w złym miejscu (jestem nowa na forum i już podobno jeden wątek zaśmieciłam). Czy przed planowanym przeszczepem polecalibyście jakąś suplementację? Czy w ogóle są takie zalecenia? Nie łysieję w żaden chorobowy sposób,odziedziczyłam po prostu mega zakola po tatusiu.Czy w takich przypadkach czymś się dodatkowo wzmacniamy przed zabiegiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam,jeśli pytam w złym miejscu (jestem nowa na forum i już podobno jeden wątek zaśmieciłam). Czy przed planowanym przeszczepem polecalibyście jakąś suplementację? Czy w ogóle są takie zalecenia? Nie łysieję w żaden chorobowy sposób,odziedziczyłam po prostu mega zakola po tatusiu.Czy w takich przypadkach czymś się dodatkowo wzmacniamy przed zabiegiem?

 

Za nic nie musisz przepraszać. Niezaleznie od tego gdzie zrobisz ten przeszczep, przed zabiegiem napewno powiedzą Ci co i jak masz robić, brać, stosować, to samo po zabiegu. Niektóre kliniki bardziej o to dbają, a niektóre mniej. Co renomowanych jak i partaczy zapewne już troche wiesz. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj tematy o przeszczepach. Suplementy to zawsze można jakieś tam dodatkowo sobie stosować ale nie należy też przesadzać. A jakie to też doczytasz na forum. Pytaj ludzi mających doświadczenia z przeszczepami.

 

-- 27 lip 2015, 23:35 --

 

Link do leków i substancji używanych jako off-label w przypadku łysienia androgenowego. Na tej stronie najbardziej znane i najbardziej skuteczne. Z tych mocniejszych przeciwskazane do stosowania u mężczyzn z wiadomych względów. Na forum nie znalazłem dużo odnośnie powaznejszych leków, więc może to info przyda się chociaż kobietom. Pod każdym ze specyfików krótki opis. http://www.regrowth.com/hair-loss-treatments/off-label/ Poza tym ciekawa strona .


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja kuracja to 50 androcur +lesine +5mg finasteryd.Teraz po niedlugim czasie stosowania moge cos powiedziec.Jesli chodzi o odrost to jescze za wczesnie,niestety odrostu nie ma,włosy nadal wypadaja ale czy mnniej?moze troche.

Jesli chodzi o moje samopoczucie to jest fatalne.Dostałam doła,nie mam ochoty i sily na nic.Czuje sie ostanio naprawde zle.Nie wiem teraz czy androcur czy finasteryd tak na mnie działa.Dpdatkowo zaczal mnie bolec jajnik ale podejzrewam ze to po andrucorze.Ale sprobuje na razie brac krocej androcur a finasteryd zostawie jak jest.Powoli juz trace zas nadzieje ze odzyskam wlosy.

 

Antydhtor po jakim czasie zaczely Ci odrastac wlosy?I czy psikasz loxonem?

Przypomnialo mi sie ze kiedys jak bralam diane 35 to po miesiacu mialam mega dola i musialam odstawic.

 

Jesli chodzi o ta farmaceutyke to sie orientowalam i sa oferty pracy ale po 2 letnim stazu ta weic to samo jak po studiach wszedzie chca doswiadczenie i nie wiem czy jest to sens konczyc.A staz nie ma gdzie zdobyc,szkola oferuje tylko miesieczne praktyki.Skonczylam zarzadzanie inzynierie produkcji.

Na nic mi sie to nie przydalo.Kompletnie nie kobiecy kierunek,nie wiem co mnie podkusilo zeby na to isc.

Tak wiec nie wiem czy jest sens konczyc kolejna szkole a potem iie dostac pracy bo"pani nie ma doswiadczenia".

 

antydhtor te tabletki calcium pantothenicum wysyołały u mnie wysypke skorna tak wiec przerwałam kuracje.Niestety ja tak mam czesto suplementy leki powoduja wysypke i nie moge skonczyc kuracji.

Ale paznokcie bardzo sie wzmocnily.

 

NO nic pozdrawiam i zmykam spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

Antydhtor po jakim czasie zaczely Ci odrastac wlosy?I czy psikasz loxonem?

 

Po ok. 3 miesiącach, z tym że przedtem oprucz tego miała miejsce kuracja dutasterydem w sumie przez ponad 2 lata, a jeszcze wcześniej finasterydem przez 3-mce. Także ogółem długi czas to był za nim się coś ruszyło. Po ok 1,5 roku na duta pojawiły się małe włoski na gnieździe, natomiast zakola to dopiero teraz się poprawiły od androcuru właśnie, ale jest to skromny meszek i daleko do ideału. Nie psikam loxonem ale mam zamiar dodać minoxa do kuracji z tym że będzie to chyba minox 15% (przeciwwskazany u kobiet - zbyt mocny) i stosowany tylko na te najgorsze miejsca a do tego chyba go wzbogacę czymś jeszcze. Zanim coś dodam do kuracji muszę to poważnie przemyśleć i przeanalizować pod każdym kontem żeby czasami nie zaszkodzić wywalając coś lub coś dodając.

 

Uboki napewno masz od fina ale mogę się mylić, nie jestem lekarzem i nie mam kompetencji żeby sie wypowiadać ale słyszałem już że kobiety się właśnie źle czują po inchibitorach 5AR. Oczywiście androcur może i często powoduje ''doła'' ale to raczej u mężczyzn, choć ja doła nie doświadczyłem. Wysypka może być spowodowana czym kolwiek i zawsze czym większe combo tym trudniej trafnie ocenić co szkodzi i dlatego uważam że powinno się stosować jak naj mniej substancji, zarówno doustnie jak i miejscowo.

Jeżeli masz uboki inne i wydaje Ci się że to od androcuru pogadaj z lekarzem swoim na ten temat.

 

Trzymam kciuki, zmniejszaj dawkę, albo zmień lek jeśli jakiś szkodzi, stosuj co innego, ale się nie poddawaj.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz cala Polska, doswiadczenie wymagane wszedzie , ale jak masz zdobyc do doswadczenie po studiach skoro trzeba miec min 2 lata, zeby dostac prace. Ot taka sprzecznosc, dlatego mlodzi wyjezdzaja i w ogole im sie nie dziwie.

 

Nie poddawaj sie, walcz dalej po prostu zmien cos w kuracji jak sa uboki, zmniejsz dawke, czestotliwosc stosowania itd,


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za słowa wsparcia. Musze napisac ze moje sampouczucie wrocilo do normy a tabletki biore nadal,tak więc moze to byłjakis szok dla organizmu moze musiałam to przetrzymac,teraz sie unormowalo wiec powinno byc ok.Ulzyło mi bo myslalam ze bede musiała odstawic te tabletkia to moja ostatnia deska ratunku.Biore nadal androcur i lesine i finasteryd.Włosy nadal wypadaja ale to mzoe jescze za wczesnie zeby spodziewac sie jakis efektów.

 

 

Antydhtor dlugo czekałes na odrost, po 1,5 roku dopiero pojawiły sie wloski na czubki i po ducie.W sumie nie do konca rozumie bo piszesz ze po 3 miesiacach po finasterydzie.

Tak czy siak nie przerywam kuracji i walcze dalej.Dziekuje Ci Antydhtor,dajesz nadzieje:)

 

 

AngelOnTheEarth masz rację ciężko o doswiadczenie jesli nigdzie nie masz szans go zdobyc.Dlatego zastanawiam sie czy jest sens zaczynac ta szkole.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że dut ani fin nie radził sobie z zakolami mimmo dawki, częstotliwości jak i czasu stosowania, a te 3 m-ce o których mowa na początku wypowiedzi dotyczą pojawienia się meszku na zakolach od chwili zastosowania androcuru (bo temat był o androcurze) oczywiście blokada 5AR nadal trwa i trwała 2 lata ponad zanim dołożyłem androcur do kuracji. Finasterydu używałem jeszcze wcześniej (przed tymi dwoma laty na duta) przez 3 miesiące ale to była propecia. Myślę że teraz jasne już. A fina 5mg brałem w celu uzupełnienia dawki blokera 5AR gdy mi brakowało duta (którego to brałem dwa razy dziennie przez prawie cały czas) i też to trwało 3 -mce czyli 0,5mg duta rano i 5mg fina wieczorem zamiast drugiej dawki duta 0,5mg ale to już nie istotne mi się wydaję. Androcur też dwa razy dziennie stosuję tj. w dwóch podzielnych dawkach po 50mg rano i 50 wieczorem w odstępach 3 godzinnych od inchibitorów 5AR (żeby nie zakłucac czasu wchłaniania a te 3h to max bo czs ten wynosi od 1 do 3h) o tym już była mowa. Wiem że to hardcor jak dla faceta, ale uboków specjalnie nie mam ani złego samopoczucia za to meszek na zakolach a to daje naprawdę chęć do życia przy codziennym porannym patrzeniu w lustro.

 

Cierpliwości i sukcesów oraz wytrwałości


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Antydhtor .Wracam po urlopie. Udało mi sie załtawic na recepte finasteryd u mojej ginekolog tak wiec mi wypisuje ale na 100% ale i tak sie ciesze ze dostałam i wypisuje mi tak zebym mogła brac je codziennie.Narazie mam na 3 miesiace kuracje.Biore jakies 2 miesiace ten finasteryd i androcur oraz lesine i niestety wlosy leca caly czas.Nie zauwazylam zadnej poprawy nawet moglabym pwoiedizec ze pogorszenie bo wydaje mi sie ze bardzo duzo wypada.Odrostu nie ma,wiem ze moze to za wczesnie bo z 3 miesiace powinnam brac codziennie finasteryd zeby byl jakis efekt,te wczesniejsze dni co bralam po 10 dni czy 1/4 nie licze do tych dwoch miesiecy.Biore tez codziennie ten androcur 50 i lesine wiec powinno byc super z wlosami a nie jest:/

Moze ta taczyca mi szkodzi bo rano biore jescze eutyroks na niedoczynnosc tarczycy.

Jeden kolega na forum tez ma podobny problem nastapilo lnienie po finasterydzie i rowniez ma niedoczynnosc tarczycy i bierze eutyroks.

Masz jakies spostrzezenia na ten temat?

 

Napisz jak u Ciebie wygląda sytuacja?

Czy mozliwe jest wzmozone lnienie po finasterydzie?

 

Pozdrowionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że w ogóle przepisuje (to że na 100% to w przypadku fina raczej mało istotnie bo fin jest tani) fina. Całkiem możliwe i prawdpodobne że niedoczynność tarczycy też jest winna. Słyszałem że od fina niektórzy linieją aczkolwiek sam nie mogę jednoznacznie stwierdzić bo właściwie łysiejącym włosy lecą cały czas, ponadto podobno każdy lek nawet minox może powodować linienie - ale nie musi.'' Powinno być wszystko ok, a nie jest'' - no cóż z tym to już tak jest, mam tak samo .

Co tam u mnie? - Właśnie wywaliłem fina z kuracji i wróciłem do podwójnej dawki duta zamiast niego (tak jak prawie cały czas było, bo fin był tylko chwilowym zamiennikiem z braku duta). Poza tym wszystko po staremu, kudły sypią się w dalszym ciągu tylko w mniejszych ilościach. Androcur chyba daje lepiej radę od duta czy fina jeśli chodzi o odrosty na upierdliwych miejscach jakimi są zakola. Trochę zagęściło się gniazdo i jak już mówiłem meszek na zakolach ale kudły jednak się sypią nadal, także sam już nie wiem co myśleć, mimo poprawy wydaje mi się nieraz że stan się pogarsza, ale nie wolno się poddawać nigdy

Ogólnie chyba lepiej bo ludzie też to zauważają.

 

Pamiętaj żeby się nie poddawać.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze u Ciebie lepiej chociaz masz odrost to juz duzo ale dziwne ze wlosy nadal leca skoro taka porzadna kuracja!

Wiesz co mi sie wydaje ze jak bralam tylko androcur i lesine bylo lepiej,fakt ze odrostu nie bylo na czubku i przodzie ale mialam duzo wiecej tych wlosow.Zdecydowalam sie na fina bo mialam nadzieje ze odrosna mi te wlosy na czubku,jak narazie odrostu nie ma a wlosow jest naprawde duzo mniej niz jak mialam kuracje tylko androcorem i lesine.Wychodziloby na to ze fin mi szkodzi?no dziwne skoro ma pomagac ale z minoksem tez mialam lnienie dlatego odstawilam.Wiem ze jak sie stosuje minoksydol to u niekotrych jest odrsot a u innych nie pomaga i jescze szkodzi bo duzo wlosow wypada.Chcialabym pociagnac ta kuracje z 3 miesiace min bo po takim czasie mozna zobaczyc jakas poprawe ale mysle ze juz powinna byc bo 2 miesiace minely ale ja poprawy nie widze.martwi mnie to.Najgorsze to ze jest coraz gorzej:(chcialam wytrzymac z ta kuracja do grudnia zeby bylo 6 miesiecy ale jak nadal tak bedzie bez poprawy to nie wiem czy jest sens to ciagnac,moze lepiej odrzucic fina i brac tylko androcur plus lesine bo mi na calej glowie wlosow ubylo nie tylko w tych miejscach.ale w tych najbardziej.Masakra jakas nie chce sie poddawac ale nie ma u mnie pozytywnych wynikow wiec ciezko to widze,juz unikam wyjsc przez te wlosy;/czuje sie niekomfrotowo strasznie:(naprawde powaznie mysle o handson men albo jakims tanszym tylko nie wiem czy tansze firmy robiace sztuczne wlosy nie 'robia" fuszery bo tez cyztalam takie komentzarze.Narazie pociagne ta kuracje jak dam rade do grudnia ale jak w grudniu nie bedzie poprawy to chyba zdecyduje sie na sztuczne wlosy bo chce sie czuc dobrze a nie wiecznie stresowac.

 

Pozdrowionka trzymaj sie tez.Oby te włosy przestaly wypadac i odrosły!

 

-- 23 sie 2015, 0:17 --

 

Poczytaj o kolagenie: https://portal.abczdrowie.pl/kolagen-na-wlosy

 

Oglądalam wykłady Jerzego Zieby co Ci wysłałam i tam tez mowi o tym jak wazny jest kolagen..Jak Cie to interesuje to kolagen jest w galarecie np. z kurzych lapek itp.warto tez jesc parowki bo tam sa te sciegna zmielone i wszystkie te rzeczy co wydaja sie nam obrzydliwe ale potrzebne czlowiekowi.Tak samo pasztetowa:)Wiem jak to brzmi ale kolagen jest bardzo wazny.Jutro robie zupe kolagenowa na łapkach i chyba zrobie galarete.Sprobuje jeszcze tak podzialac na wlosy.Kupilam ksiazke Jerzego Zieby i jak dojdzie to jesli cos ciekawego sie dowiem dam znac;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach w charakterze modelek - zagęszczanie rzadkich włosów serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

 

Proszę zamieścić w dziale ''ogłoszenia''.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...