free web hit counter Skocz do zawartości
whale

Whale - historia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po sugestii Zioma robię swój temat. Moja historia:

1. Mam 24 lata. Tato ma włosy tylko z boku i z tyłu, tak samo wszyscy mężczyźni z rodziny od strony matki. Ojciec wyznał mi, że zaczęło mu wypadać jak był gdzieś w moim wieku.

2. Kilka lat temu zacząłem stosować szampon Nioxin z odżywką i serum. Poleciła mi to fryzjerka jako "wstęp do walki z łysieniem". Faktycznie, małe przerzedzenie było na czubku głowy. Stosowanie środka zatrzymało kompletnie progres łysienia. Jednak gdy np nie spryskałem kilka dni miejsc krytycznych serum nioxina, znowu zaczynały wypadać.

3. Jakieś pół roku temu zacząłem stosować minoxa (loxon 5%). Powód - pomimo stosowania nioxinu włosy znowu zaczęły wypadać. Niestety, z powodu swojej niewiedzy, spryskiwałem nim całą głowę. Efekt (wg Zioma) - zaczęły mi wypadać włosy z całej głowy, nie licząc oczywiście tyłu i boków. O ile normalnie nic nie widać, o tyle po umyciu głowy widać wyraźnie, że mam dużo rzadsze włosy niż kiedyś.

W tym momencie przy myciu głowy ewidetnie zostają mi na palcach włosy - i te duże, i te młode, malutkie. Jestem bliski rozpaczy. Żona wprost stwierdziła, że "widać, że jest rzadziej niż kiedyś".

Co ja mam z tym fantem zrobić? Strzelić sobie w łeb, że spryskiwałem tym minoxem całą łepetynę? Odstawić minoxa/przestać spryskiwać nim cały łeb? Dodać ru? Fin odpada, nie chcę trafić na to cudowne forum ludzi z ubokami na całe życie.

 

Zdjęć na razie nie wrzucam, w normalnym życiu nie widać różnic, pewnie byście mnie wyśmiali. Jednak jak pomyślę, co będzie za rok dwa w takim tempie, to nie wiem...

Pozdrawiam Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz jakiekolwiek odpowiedzi musza byc zdjecia.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu mężowi służy nioxin, ale ostatnio zaczęłam rozglądać się za czymś innym, może lepszym. Dodaj zdjęcia koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak długo stosujesz już minoxa?

2. Musisz dorzucić bloker: fin, dut, ru, cb, flut. Inaczej łysienie będzie postępować.

3. Coś na poprawę kondycji skory głowy i walkę ze stanami zapalnymi: saba, emu

 

Jeśli stosujesz minoxa bardzo krótko, to odstaw powoli, dodając bloker. I nie nastawiaj się na jakieś spektakularne efekty. Co najwyżej poprawa jakości włosów + delikatny odrost, ale to tylko w przypadku gdy dobrze reagujesz na antyandrogeny.

 

PS. nie wiem czy się śmiać czy płakać jeśli mamy dermatologów, którzy tak doradzają (o ile byłeś przez jednego kierowany - a tak wynika z wiadomości na PW). Zaczynam być przeświadczony ze dla nich to biznes jak upolują jakiegoś nieświadomego baranka który będzie załamany do nich przychodził systematycznie bo sytuacja się pogarsza, a za każdą wizytę 100 -> 100 -> 100 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje minoxa od pół roku.

 

Chcę dodać RU, tą mieszankę olejową co stosuje Fighter, i SABA. Odstawiać stopniowo minoxa. Co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuje minoxa od pół roku.

 

Chcę dodać RU, tą mieszankę olejową co stosuje Fighter, i SABA. Odstawiać stopniowo minoxa. Co sądzisz?

 

Cięzko powiedzieć, już chwilę stosujesz minoxa. Po odstawieniu przeważnie traci sie sporą część włosów, choć z drugiej strony bez blokera minox raczej nic nie utrzymywał, można powiedzieć że mógł też pogarszać stan... Niestety ale to tylko "gdybologia" nie będę w tej kwestii doradzał bo nie chce brać odpowiedzialności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie przede wszystkim bloker, i od tego zacznę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...