free web hit counter Skocz do zawartości
klekoo91

Planowanie przeszczepu włosów - prośba o rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W skrócie student 24letni

Mam pare pytan do osob ktore siedza w tym temacie. Na zdjeciu (niestety starym bo cos moj komp nie moze odczytac zdjec z komorki) przedstawilem swoja sytuacje.

Wstepnie zdecydowalem sie na zapieg na Węgrzech

http://pl.phaeyde.com/wlosy-przeszczep-klinika-kontakt

 

Wyslalem im zdjecie i czekam na ich opinie,lecz chcialbym poznac i wasza.

 

Dlaczego ta klinika ? Nie ukrywam,ze proirytetem jest cena(wiem ze zle patrze bo powinien byc efekt,na youtube jest mnóstwo przeszczepów Koraya itp. robi kozacko i to malo powiedziane ze kozacko). Szukalem kliniki znajdujacej sie blisko Polski,aby graft byl w cenie 1 euro i nie byly drogie bilety lotnicze (max 400zl w obie strony).

Podliczając wyszło mi,że liczac podroz i 1euro 1 graft stac bedzie mnie na okolo 2200 graftow. Nie używam fina srina itp i raczej nie chce sie tym truć. Dziadek jeden i drugi totalnie łysi,tata ma na calej powierzchni glowy wlosy,ale bardzo rzadko (moze NW5?)

 

Moje pytania:

1. Znacie moze jakas pewną klinikę, ktora robie 1euro-1 graft i nie jest daleko od Polski (czytac nie placi sie duzo kasy za przelot do Turcji grubo ponad tysiac musze liczyc w obie strony)

2. Przedstawie wam zdjecie,na ktorym widac tak jakby trójkąt (od tonsury podstawa a zwęża się ku środkowi)i on na poczatku by mnie interesowal.Czy 2200 graftow nie tyle ze moze wystarczy,ale czy poprawi widoczny stan tego miejsca? a jak nie to ile musialbym miec graftow by tak bylo

3. Wiem,że ciężko określić i to bardzo,ale ile gdzies moge mieć graftów teraz na glowie ? Jezeli to jest powiedzmy 7 czy tam 8 tysiecy to szczerze mowiac nie oplaca mi się robić przeszczepu włosów nigdy,skoro teraz jestem nie zadowolony z wlosow a mam te 7czy 8 tysiecy to w przyszlosci donoru by mi nie starczylo bym czul się dobrze. Jednak jak tam jest z 3-4 czy tam 5 tys graftow,to mysle ze jest sens powalczyc,bo nie wylysieje do nw6 bynajmniej nie w ciagu 15-20lat patrzac na tate i moge powalczyc. Nie zalezy mi na jakiejs mega gęstości włosów,ważne bym je mial

4. Ile gdzies potrzeba graftow by pokryc NW5? Ile by pokryc NW6 i zeby to nie wygladalo zle ? By nie bylo gesto,rzadko ale nie az tak bym sie wstydzil je miec na glowie

 

 

 

Dzieki pieknie za odpowiedzi,proszę o jak ich najwięcej bo to dla mnie bardzo wazne !

 

Dziekuje

 

-- 22 lip 2015, 19:25 --

 

moze ktos ocenic jaki to jest juz etap lysienia ? NW IV ?

1784087228_ysina3.jpg.f30bae895de8415c876e05b87739f81f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jezeli nic nie chcesz stosowac, nie masz kasy i patrzyasz na przeszczep ze strony takiej byle go zrobic , to najlepszym rozwiazaniem bedzie maszynka- zaoszczedzisz wiele przykrosci , ktore cie moga spotkac w przyszlosci.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kase na 2200 graftow

 

Kwestia 2-3lat i rownież będzie mnie stać na kolejne 2200 graftow

 

 

pozdrawiam

 

-- 23 lip 2015, 11:02 --

 

tak patrze na filmiki na youtube kurcze koles tak łysy i 2900 pomoglo mu i ma kozak fryzurke jak dla mnie

 

 

 

a inni z poczatkowo mniejszymi ubytkami robia o wiele wiecej graftow i takich efektow nie maja... eh az nie chce mi sie wierzyc ze ten 2900 i mu wystarczylo by taka fryzurke miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ klekoo jakie on ma włosy grube i ciemne, które jak widać na filmiku lepiej kryją. Ty natomiast masz cienki blond, wiec żeby uzyskać podobny efekt krycia musiał byś wyciągnąć więcej graftów. Także nie ma co porównywać, południowe nacje są w lepszej sytuacji jeżeli chodzi o przeszczepy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewczytywalem sie w oferte ej klinik z wegier o ktorej wspominales ale po zdj sadze ze 1euro to cena za jeden wlos a nie graft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak za 1 graft,ale dzieki ze spojrzeliscie na ta klinike

 

najlepiej by mi pasowala ta klinika poniewaz ruszylbym z dziewczyna swoja wiadomo zawsze razniej i nam z 800zl wyjdzie na biletach max a do Turcji do Demisroy co tez 1euro 1 graft w obie strony z 3tys wyjdzie roznica jest.

 

 

Zobaczymy co mi powie chirurg, w moim odczuciu trace wlosy po calosci,ale nie jakos bardzo bardzo szybko,dlatego bym sobie robil raz na pare lat 2-3tys graftow,chyba ze chirurg sam wymysli jakas lepsza strategie to wiadomo ze sie dostosuje, a jezeli chodzi o donor to mysle ze dogadalbym sie z nim by mi wiecej jak cos pobral wlosow bo z boku i tylu gole sie wysoko i na 1mm

 

 

pozdrawiam

 

PS

Wyslalem zdjecia do paru klinik w Turcji, do tej na Węgrzech i do Polskich (jedynie z ciekawosci) by poznac ich opinie ile potrzebuje wlosow i jaka maja strategie aaaaa i oczywiscie do Koraya mam andzieje ze odpisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakładajac , że Twoj potencjał to przypuśćmy 4k graftów to ładowanie 2,2k graftów w ten obszar to byłby błąd - w sensie całej strategii przeszczepów, którą powinieneś obrać. Jeśli zdecydowałbym się na zagęszczenie tego miejsca juz teraz to zrobiłbym to jak najmniejszym kosztem jeśli chodzi o grafty ( i tak przedstawiłbym to chirurgowi).

 

Osobiście w Twojej sytuacji poszedłbym jednak w farmakologie i spróbował chociaż z finem (może na Ciebie zadziała). Przy stosowaniu kuracji farmakologicznej obserwowałbym ewentualny (założenie optymistyczne) postęp łysienia i oceniał w jakim kierunku pójdzie. Przy wyklarowanej sytuacji (jeśli chodzi o kształt i zakres łysienia) zdecydowałbym się na przeszczep - wykorzystując już optymalniej dostępne mi grafty. I tak za 2-3 lata, jak to sam stwierdziełeś, bedzie Ciebie czekał przeszczep - dlaczego wtedy , przy większej wiedzy, nie zrobić wszystkiego? Robisz wszystko za jednym zamachem, przy bardziej określonej sytuacji, lepszą techniką i metodami (3 lata w HT to jest jakiś okres) i prawdopodobnie za niższą cenę (analizując ostanie 5 lecie istnieje tendencja spadkowa) - kasę przez ten okres też możesz zbierać.

 

 

Reasumując - ja w Twojej sytuacji - przez 2-3 lata bawię się farmakologią, potem robię przeszczep - w międzyczasie wydaje mi się że masz idealną sytuację, żeby pobawić się nanogenem - łysiejesz na czubku głowy - jeśli sypac ten kit to najlepiej chyba tam - spróbuj może - poczytaj jak wygląda sytacja z nanogenem u blondynów - bo nie znam tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Stachu, moze i zadaje milion pytan czasami powtarzających sie ale wiem, ze warto bo dzieki Tb teraz inaczej patrze na to.

Glownym celem jak pojade do chirurga bedzie pytanie ile moze wlasnie wyciagnac z donoru dodam mu ze obcinam sie na 1mm z boku czy tam max 2 i czy dzieki temu moze mi wiecej wyciagnac,a drugim pytaniem bedzie i zarazem uswiadomieniem go (ale raczej sam powinien to brac pod uwage) ze moge miec te NW5 czy NW6 i zeby rozlozyl mi ladnie grafty.

 

To moze i racja a raczej napewno,ze w miejsca teraz najrzadsze by nie ladowac tam te 2,2 grafty skoro moge miec max powiedzmy 4. Najwyzej tam wlozy mi z 1000 graftow a reszte niech popyka wszedzie,zobacze jak odrosnie czy mi cos poprawilo,czy wlosy wypadaja i bede ciulal kase by znowu pojechac. Wtedy bede mądrzejszy bede wiedzial ile moze graftow jeszcze mi wyciagnac maxymalnie i jak juz pojade drugi raz to zrobie na max donor (no chyba ze bedzie wolal wtedy nie robic maxa tylko bacznie obserwowac moja sytuacje,gdyz moze wlosy w jednym punkcie utrzymaja sie bardziej a w drugim mniej).

 

Pojde do dermatologa co prowadzi moje bielactwo zapytam czy moge bawic sie w te finy itp itd czy nie przeszkadzaloby w mojej chorobie,jezeli nie to zaryzykuje,chociaz wiem ze wolalbym nic nie łykać tylko najwyzej psikac coś na glowe,ale pewnie skutku to by nie przynioslo za dobrego

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klekoo91 a co do kliniki to całkiem ciekawie to wygląda spoko efekty,niska cena i nie jest daleko na pewno nie jest to ta sama liga co koray czy bisanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedz jednego z Polskich fachowców, Pan Dr Szczyt:

 

"Ja bym tutaj nie zrobiłbym nic. Tylko leczenie zachowawcze

Propecia lub Nyzer jedna tabletka dziennie oraz loxon 5/:

Dwa razy dziennie.

Oraz osocze bogatoplytkowe 3-4 razy do roku."

 

 

Nie wiem jak do tego podejsc,nic by nie robil ze juz az tak zle ? czy narazie zachowawcze leczenie u mnei moze przynieść pozytywny skutek ?

 

-- 23 lip 2015, 18:01 --

 

tak na marginesie a pro po donoru

 

Cale zycie obcinam sie jak soldier (umieszcze zdjecia,wysoko boki i tyl) to raczej chyba znajde jakiegos speca dobrego co wytnie mi duzo donoru ? przeszczepi ? bo naprawde nie pamietam kiedy mialem tam wlosy dluzsze niz 0,5cm ?

Wiadomo ze takiej gęstości jak Ci nie bede nigdy mial,z 2x mniejsza pewnie max ale nie przeszkadza mi to z 3-5cm wlosy u gory,lyso po boku i jazda

soldier1.jpg.121d6320262f692e946b810d135c7836.jpg

soldier2.jpg.5416df0304fab98291b478bf6a8275cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie niestety nie mam,ale jezeli jest Ci potrzebne do czegos to postaram sie cos wykombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfect ci taka fryzura pasuje, porzadny masz ksztalt glowy- nawet lysima byla by jak najbardziej ok:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ziom zdjecia z neta

Ale tez osobiscie slyszalem zawsze ze mi taka fryzura pasuje ze wygolone boki i tyl,bo mam ksztaltna czaszke bez zadnych guzów zjazdów itp

 

-- 24 lip 2015, 10:44 --

 

Szczerze mowiac ciezko mi znalesc ceny dotyczace przeszczepu wlosow z innych części ciała jak się donor skonczy, czy to wyglada podobnie cenowo ze 1euro graft ? tzn w takich cenach tez moge znalesc ?

I np z klaty to moga wszystko pobrac,nie ma chyba nic przeciwko? Chociaz i tak licze ze wybiora mi ladnie z mojego donoru z glowy Ale pytac na zas nie zaszkodzi

 

-- 24 lip 2015, 15:04 --

 

Odpisała mi moja klinika z Węgier.

 

 

"Dear Lukasz,

 

Thank you for your interest about our hair transplantation. We have forwarded your photos to our doctor team and we have received the accurate price offer. Based on the sent photos, we can tell you that we can implant for you approximately 3.300-3.500 Grafts if your hair is short cutted in donor and at recipient zone. With 3.500 Grafts we can achieve a bigger density and a good result.

Our pricing is very reasonable, especially now: 1 Graft costs only 1 €.

So in your case 3.300 Grafts cost 3.300 € now, and 3.500 Grafts cost 3.500 € now. (This price refers only to a hair transplantation with FUE and short cutted/shaved technique.)

The treatment takes 2 days.

We hope that you are will be pleased with our offer and look forward to your reply.

If you would like to book an appointment for your hair transplantation, we wait for your time suggestions.

We remain at your disposal for any further questions.

 

Yours sincerely,"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To jest odpowiedz jednego z Polskich fachowców, Pan Dr Szczyt:

 

"Ja bym tutaj nie zrobiłbym nic. Tylko leczenie zachowawcze

Propecia lub Nyzer jedna tabletka dziennie oraz loxon 5/:

Dwa razy dziennie.

Oraz osocze bogatoplytkowe 3-4 razy do roku."

 

 

Nie wiem jak do tego podejsc,nic by nie robil ze juz az tak zle ? czy narazie zachowawcze leczenie u mnei moze przynieść pozytywny skutek ?

 

Jedyna uczciwa opinia, pod którą ja się również podpisuję. Musisz patrzeć docelowe łysienie a nie tylko obecne. A docelowe to pewnie NW5-6.

Moim zdaniem przy takim poziomie łysienia nigdy nie osiągniesz zadowalających rezultatów przeszczepami. Chyba, że masz dobry donor (tak na głowie jak i na ciele) lub worek z pieniędzmi na najlepsze światowe kliniki.

Przez najlepsze rozumiem takie jak np Hasson&Wong, bo przy NW5-6 to trzeba naprawdę arcy-mistrzów (albo znakomitego donoru).

H&W mają specjalna technikę, gdzie rzadkie włosy się maskują na długość (sadzą tak żeby rosły równiutko), a nawet farbują je pod kolor skóry żeby uzyskać lepszy efekt wizualny. Ogólnie to już wtedy trochę bardziej sztuka niż tylko zabieg medyczny.

 

Z takim podejściem zaś jak ty masz teraz, to pchasz się prosto w okaleczenie i katastrofę. Nie ty pierwszy z resztą i niestety nie ostatni. 2200 graftów to jest całe gówno i gówno tym osiągniesz, a w międzyczasie łysienie postąpi i następny przeszczep.

Odpuść sobie przeszczepy, naprawdę. A jeśli nie chcesz finów i innych, to system włosów, mikropigmentacja lub maszynka (ze wskazaniem na maszynkę).

 

BTW:

Z finem i ogólnie farmacją jest o tyle lepiej, że zawsze możesz tym pierdolnąć i ciachnąć się maszynką. Wychodzisz na tym tak jakbyś nigdy nic nie robił.

Z przeszczepami już tak nie jest. Jak się w to wpakujesz, to masz potem przejebane jak w ruskim czołgu, bo jak tym pierdolniesz, to będziesz wyglądać jak pół dupy z za krzoka czy inny frankenstein.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze co mi powiedza na konsultacji jak będę u chirurga Zawsze moge zrobic tak,ze pozbędę się ubytku obecnie, wykorzystam cały donor(przy kolejnych zabiegach) i jak nie bedzie powiekszalo sie łysienie az do takiego stopnia co bedzie mi przeszkadzalo (po wykorzystaniu donoru) to nei bede kombinowal... jezeli niestety bede łysy i zostaja mi tylko wlosy przeszczepione to albo pobawie sie w bht albo w mikropigmentacje,zobacze mam na to jeszcze czas.

Obecnie mam z NW4 i taki stan jezeli mialbym do konca zycia mnie zadowala... (ale jak mam donor i mozliwosci finansowe to chcialbym polepszyć na przyszlosc).

Dla mnie najwazniejszym pytaniem jest czy mając te NW5 jak moj tata czy jak napisales NW6 to czy z samego donoru dam rade osiągnąć stan jaki mam obecny czyli NW4.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz się jaki stan możesz osiągnąć?

Jaki masz donor?

Jaka powierzchnia i ile można wyciągnąć?

Nie znam tej kliniki z Węgier więc nie wiem jak potraktują twój donor również.

Jak wygląda sprawa z BHT u ciebie?

Ze zdjęcia wynika, mimo że nie pokazałeś tyłu głowy,że masz agresywne łysienie. przód i środek poleci w ciągu paru lat i zobaczymy gdzie się zatrzyma.

Jaki masz plan na przeszczep? naprawa tylko przodu czy rozrzucenie ich tam gdzie masz przerzadzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki stan chcialbym osiagnac ?

 

Jeżeli mialbym gwarancje (a wiadomo ze nie mam) ze ani jeden wlos mi juz z glowy nie poleci,to zaakceptowalbym sytuacje taka jaka mam(czyli jak ktos napisal wielkie NW3 albo to juz NW4). Nie zalezy mi na jakiejś wielkiej gęstości,mam bardzo rzadko wlosy wszedzie a szczegolnie na środku,ale to akceptuje,sa przerzadzenia ale wlosy sa.

 

Jaki mam donor,cholera wie... mam cos problemy ze wstawieniem aktualnych zdjec... Lekarz z Wegier powiedzial ze potrzebuje i moze mi przeszczepic 3,5tys graftow,wiec mysle ze te 4tys bedzie mozna uzyskac na spokojnie.

 

Jaki mam plan...

Szczerze mówiać obcinam się bardzo wysoko z tyłu, praktycznie robie sobie jakby taki jak to moja mama nazywa czapeczkę I dzięki temu,że obcinam sie wysoko z tylu na żołnierza,nawet jak mi korona padnie to i tak nie będę chciał mieć tam włosów,tylko zrobie sobie mikropigmentacje,przeciez i tak sie obcinam w tym miejscu na 1mm więc nie będzie różnicy.

Na początku chciałbym trochę zagęścić tam gdzie są przerzedzania.

 

-- 02 sie 2015, 19:52 --

 

udalo mi sie ze zdjeciami

 

To jest stan aktualny (tamte zdjecia to raczej koniec ubieglego )

 

-- 02 sie 2015, 20:00 --

 

Powtorze ten stan rzeczy jeszcze moge zaakceptowac,tzn nie wstydze sie chodzic z taka fryzura i nie musze sie scinac na jedynke.. dla mnie najwazniejsze jest to czy donoru mi wystarczy wrazie czego,ze jak wylysieje to czy jest szansa powrocic do tego stanu rzeczy... nie musze miec gęściej... Teraz jak pojade do Wegier to zrobie tylko tam gdzie sa przeswity te 2200 graftow i bede obserwowal jak moja sytuacja dalej sie potoczy.

 

-- 02 sie 2015, 22:15 --

 

zdjecia wlosow mokrych

 

Jakie mam NW ? NW 4 ? I nadal mowie ze mi to wystarcza to co mam,ale nie chcialbym meic mniej.. ciekawe czy donoru mi wystarczy

e1.thumb.jpeg.5a296eca5e40a0246970c4e7052c3939.jpeg

e2.jpg.34a703390e34f5fe5d41d42a88c10ef0.jpg

e3.jpg.6a69110f6cbac74de0aec071e620b878.jpg

e4.jpg.d2ae005c534c39be464cf7cfd42e22b9.jpg

e5.thumb.jpg.73766629e25c807562f41d680cb320fa.jpg

e6.thumb.jpg.7772bce78bc1bcb2aefc42825c631e43.jpg

1684617938_e12(1).thumb.jpg.b618a050d42a76c904bf321947fdb2d9.jpg

e12.thumb.jpg.58006f547362dc3be85e727e05749a1b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klekoo91 u mnie sytuacja na głowie wyglada bardzo podobnie tez sie zastanawiam nad klinika na Wegrzech tylko czekam az ktos przetrze szlaki trzymam kciuki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad przeszczepem ostro Pojade i zrobie jezeli, donoru mi w przyszlosci wystarczy by wrocic do tego stanu rzeczy ktory mam tutaj na zdjeciach liczac ze bd mial te NW6,bo chyba teraz mam z NW4 i on do zaakceptowania jest z ledwoascia ale do zaakceptowania

 

-- 03 sie 2015, 9:59 --

 

dodam jeszcze ze jak widzicie na zdjeciach tez mam zakola ladne ale szczerze mowiac one mi nie przeszkadzaja i nigdy raczej nie bede chcial ich zrobic (jedynie język jak poleci bardziej,ale w moim odczuciu dobrze sie trzyma), a wiec nie bede robil zakoli to juz mam "zaoszczedzone" z 1000-2000 graftow... Co drugi jak nie prawie kazdy dorosly facet ma zakola wiec mam je w nosie ważne by środek był ok,korona i język... dłuższa grzywka na bok i zakole ukryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z naszym łysieniem na początku panika że zakola idą potem język ( środek między zakolami) i się myśli kij z zakolami oby środek nie poszedł , dalsze lata to leci w tył i papież na końcu leci leci i w tedy to by sie chciało mieć tylko zakola nawet z przerzedzonym troszke środkiem hehe Zakola łatwo ukryć jak jest czym jeszcze boki krótkie góra długa i fajnie wygląda tylko ten wiatr psuje plany często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest z naszym łysieniem na początku panika że zakola idą potem język ( środek między zakolami) i się myśli kij z zakolami oby środek nie poszedł , dalsze lata to leci w tył i papież na końcu leci leci i w tedy to by sie chciało mieć tylko zakola nawet z przerzedzonym troszke środkiem hehe Zakola łatwo ukryć jak jest czym jeszcze boki krótkie góra długa i fajnie wygląda tylko ten wiatr psuje plany często

 

Lepiej bym tego nie ujal, niestety ale tak to wyglada... Predzej czy pozniej kazdy do takiego samego zdania dochodzi i przechodzi przez to w ten sposob.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...