free web hit counter Skocz do zawartości
Kowal57

Czas zacząć walkę na poważnie// 22 latek łysiejący

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ja stosuję SABA gel (prednizon) od jakis 6 tyg. Podobnie jak w twoim przypadku - zły stan skóry głowy (łupież, przetłuszczanie) powodowało mocne wypadanie wlosów. Po ok 2tyg stosowania SABA gel łupież zniknął całkowicie, linienie - troche na zakolach, ale tragedii nie ma, tymbardziej, że jakieś maluchy się z powrotem pojawiają.

Wytrwałości życzę.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SABA doszło , właśnie użyłem pierwszy raz, ale mam pytanie. Wiem żeby je nakładać w minimalnej ilości na zakola i linie. A co z miejscami, które tak jak wcześniej pisałem "są ogniskami łupieżu" czyli tył głowy, gdzie włosy się trzymają? Inna kwestia tyczy się środka głowy. Stosować go również tam ? Czy Saba nie ma działania miejscowego ?


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze jakies podsumowanie stosowania i kuracji.

Moze jednym słowem - tragedia. Łysienie nie ustępuje, włosy lecą jak poj*****, leci nawet tył, gdzie łysienie i swędzenie po 2 dniach (maksymalny czas kiedy nie myje włosów) jest największe. Stosuje seba wszedzie tam, gdzie mam zaczerwienia skory głowy albo występuje swąd i łysienie. Chyva musze wybrać sie do dermatologa, bo miało to 3 tygodnie temu minac, a nic sie nie zmienia. Stosuje co 2-3 dzień. Jeżeli miałbym wrócić do początku to chyba bym nic nie zaczął stosować... Wiem, ze powiecie, ze to początek, ze jeszcze jest "zapewne" linienie. Ale ręce upadają, stan na głowie gorszy niz na poczatku. Wczesniej przez 3 miesiące stosowania RU czasem sie zdażyło zrobic jedno-maks dwu dniowe przerwy (jakies wyjazdy), terax sie zawziąłem, zeby codziennie stosować i jeżeli po 3 miesiącach nic sie nie zmieni to rzucam te "cudowne" leki i zacznę Nezyr chyba ...


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ustępuje, swąd to jest już skrajnością, ale ten łupież. Ciężko z nim walczyć. Liczę się z tym, że linienie u mnie występuje straszliwie, ale przy każdym myciu głowy doznaje się tragedii, jak widzisz ile włosów leci. Przeszczep na 100%, pieniądze już są, tylko jestem za młody jeszcze na takie rozwiązanie. Poczekam z 3 lata, zobaczę ile mi zostanie na głowie i wtedy się zdecyduję, o ile będę mógł w ogóle zrobić go. Walczymy, ale walka jest ciężka, żmudna, trudna i przede wszystkim uczy wytrwałości, sumienności skoro każdego dnia musisz coś nakładać. Daje to do myślenia człowiekowi, ale jednak fajnie by było, jakby to działało...


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głowie zaczęły pojawiać mi się strupki, zaczerwienienia. Ewidentnie stan zapalny razem z tym łupieżem i swędzeniem. Chcę się wybrać do lekarza, tylko lecieć do trychologa czy dermatologa ? Może jest ktoś z Krakowa i może kogoś polecić ? Do tego wszystkiego co stosuje, zacząłem dodawać maskę aloesową do włosów firmy naturvital. Zastosowałem ją 3 razy i wątpię, żeby przez to tak skóra głowy odpowiedziała. Co do włosów, zero zmian, lecą dalej


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzę na stronę edt i nie ma tam już emu, a było.Gdzie go dostanę w takim razie ? Na forum ktoś ma zapasy? Druga kwestia skąd pewność, że pomoże ? Może trzeba jakieś antygrzybiczne leki wziąć ?


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony do zmiany w kuracji, dodałem szampon- balsam myjący Sylveco (polecil mi użytowknik forum) i muszę przyznać, że różnica była po pierwszym myciu. Ewidentnie chemia źle zaczęła działać na moją skórę, mimo, że nigdy wczesniej takich problemów nie miałem.Łupież praktycznie cały zniknął, brak swędzenia i zaczerwienień skóry. No i najważniejsze, do RU dokładam Nezyr, który leży od 6 miesięcy w szafce. Decyzja podjęta na podstawie tego co leci mi z czubka głowy. Nie wiem czy to nadal efekt linienia po SABA (stosowałem go na czubek głowy i tył tak jak wspominałem), ale włosy lecą z niego gorzej niż z zakoli. Że tak powiem zesrałem się widząc to co się dzieje. Zrobiłem badania krwi, próby wątrobowe, już wszystko jest ok. Jeszcze dla pewności badania nasienia i myślę czy badanie wielkość DHT będzie miarodajne, gdy stosuje RU. Tak czy siak muszę spróbować, może to to bo RU niestety nie jest magicznym środkiem.

Dodam zdjęcie od "drugiego" startu.

PS: Łączenie RU z Finem nie spowoduje większej wrażliwości na uboki organizmu ?

IMG_2158.thumb.JPG.85c5c326b360c1906b4c5676faf3debd.JPG

IMG_2133.thumb.JPG.cbdbe76b1cabc2763704f69f9092a844.JPG

IMG_2136.thumb.JPG.bd47f5b3324aeafdd22abc746cd2fb5f.JPG

IMG_2134.thumb.JPG.de3bca969de358d9d1dafc696b089ada.JPG


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szybki wpis po powrocie z obczyzny, potem wstawię zdjęcia. Ale pisze jednak, żeby opisać kuracje. Lecę już 5 miesiąc na Finie (nezyr)- ogólnie zauważyłem ostatnio mniejsze wypadanie włosów, tył i czubek się mega zagęścił, przód ... no nie wiem, ocenicie sami. Ale jest coś co mnie niepokoi. Samopoczucie jest ok, zero zamulenia, ospania, bólów jąder, piersi, ale jest jedno ALE - ILOŚĆ SPERMY i jej jakość. Od jakiegoś miesiąca zauważyłem stopniowe zmniejszenie się jej ilości, a teraz to już w ogóle jest jej mało. Nie wiem czy to normalne, jest to zapewne jeden ze skutków, ale czy mam się tego obawiać ? Odstawić fina i zobaczyć czy powróci do normy? Czy udać się do lekarza z miejsca ?


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmniejszenie objętości nasienia to typowy efekt uboczny stosowania finasterydu.

 

Za charakterystyka leczniczą:

 

- powyższe działania niepożądane mogą ustąpić po jakimś czasie, jeśli kontynuuje się stosowanie leku . Jeśli te objawy utrzymują się, to zwykle ustępują po zakończeniu stosowania leku .

- zgłoszono przypadki niepłodności u mężczyzn przyjmujących finasteryd przez długi czas, u których występowały również inne czynniki ryzyka mogące mieć wpływ na niepłodność. Opisywano, że po zakończeniu leczenia finasterydem wracają do normy parametry nasienia lub poprawia się jakość nasienia. Nie przeprowadzono długoterminowych badań klinicznych, które pozwalałyby określić wpływ finasterydu na płodność u mężczyzn.

 

Nie wiem po co Ci lekarz skoro sam znasz prawdopodobną przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no to po przerwie powracam i to chyba będzie jeden z ostatnich wpisów. Niestety, ale przegrywam walkę o moje włosy. Oprócz łysienia męskiego dodatkowo łysienie łojotokowe, stosowanie różnych maseczek nawilżających, olejowanie skóry głowy, szampon na receptę - nic to nie dało. Odwiedziłem lekarza w piątek w Warszawie, który przepisał mi IZOTEK, czyli coś co de facto ma mi "uratować" włosy, a już po trzecim dniu stosowania wiem, że będzie gwoździem do trumny. Włosy lecą w ilościach astronomicznych- czy to grube czy to cienkie, nie ma znaczenia, bo ten lek ma skutek uboczny jako wypadanie włosów. Jak zobaczycie na zdjęciach miałem na głowie plamy czerwone, które nie zmniejszały się stosując codziennie olej kokosowy itp. Biorę i Fina i Izotek, ale to połączenie nie może powstrzymać wypadania, bo działają na dwie różne płaszczyzny choroby. Tak więc poobserwuje sobie włosy, jak łysieję a w przeciągu miesiąca - specjalnie na wigilię zetnę się na łyso, gdyż moja rodzina nie widzi mojego problemu totalnie, to czas, żeby go zauważyła. Pozdrawiam was i dzięki za liczne pomocy

PS: nie bierzcie RU, szkoda kasy, bo prędzej wygrasz w totka niż utrzymasz na nim włosy

PS2: ilość spermy wróciła do normy, skutków ubocznych po finie nie odczuwam

IMG_3820.thumb.JPG.2044b8544f08b0ed843d189680371ed8.JPG

IMG_3822.thumb.JPG.40eeaf0d36dd66fa8cec34a7777aaa8f.JPG

IMG_3821.thumb.JPG.f07ed2ddeeae56f303dcf7118fc68827.JPG

IMG_3823.thumb.JPG.d705cec23b14c8e2344c252f227cbb0a.JPG


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suchych włosach często gęstość wydaje się lepsza tak jak u mnie, więc spokojnie jak byś umył włosy rano, to idzie z tego ułożyć coś całkiem sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, włosy zyskują gęstość, ale kuracja IZOTEKIEM sprawia, że włosy mi się sypią strasznie i obawiam się, że walcząc z łojotokowym zapaleniem skóry pozbawię się czegoś o co walczę. Nadzieję mam w tym, że może to jest jak z linieniem, że po chwili przestaną lecieć, bo za 5 miesięcy, gdy skończę kurację może już nic nie być na głowie. Nadzieje jeszcze mam w wizycie u Pani dermatolog, nie będę tu reklamy robił, ale podobno najlepsza w Polsce i zaskoczyło mnie to, że prywatnie najbliższy termin konsultacji jest UWAGA 6go kwietnia 2017 roku


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się wcześniej odbyć wizytę. Pani Doktor rzeczywiście wysoka klasa, w porównaniu do tych wszystkich dermatologów czy trychologów u których byłem. Więc tak, zmiana w kuracji : Avodart 0,5 mg/7 dni i po miesiącu 0,5 mg/4 dni i finasteryd jak wcześniej. Chciała minoxidil 15% mi też dołożyć, ale wzbraniam się bardzo od tego, bo zamierzam robić przeszczep lub klonowanie mieszków włosowych. Według Pani Doktor kwestia roku może dwóch, więc nadzieja jakaś jest, tylko za jaką cenę. No i standard - pilnować swojego przyrodzenia i czy cycki nie rosną.

Wrócę do kwestii IZOTEKU - przerwałem kurację w połowie (uboki związane z mocnym krwawieniem dziąseł i stanem zapalnym) - po ponad miesiącu od odstawienia, włosy przetłuszczają się, że góra dwa dni i trzeba myć, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Lekarz przepisał mi zamiast tego Clebex - niby jest ze sterydem, na zahamowanie łojotoku i przedłużenie "wieku" włosa.


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej się na krótko obciąć i mieć problem z głowy? Moim zdaniem źle to wygląda jak ktoś ma duże zakola, przerzedzone włosy i na siłę chcę to ukryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalski sam w swojej kuracji i życiu siej zamęt, jeśli tego chcesz. U innych może lepiej się wstrzymuj? Widać w Twojej wypowiedzi brak obiektywizmu spowodowany swoją sytuacją. Nie pomagasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie będę się tutaj odzywał i mieszał, w swoim wątku tylko napiszę później czy efekty uboczne minęły i jak z hormonami. Trzymajcie się za pół roku wracam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że coś Kowalski, ale właśnie wcześniej czytałem twoją historie i nieźle się pośmiałem. Nie masz cierpliwości, ja też takiej nie posiadałem, doszło Ci placebo, bo sobie wmawiałeś, że Cię coś boli i nie wyszło. Próbuj dalej, ja walczę póki są nadzieje


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie że coś Kowalski, ale właśnie wcześniej czytałem twoją historie i nieźle się pośmiałem. Nie masz cierpliwości, ja też takiej nie posiadałem, doszło Ci placebo, bo sobie wmawiałeś, że Cię coś boli i nie wyszło. Próbuj dalej, ja walczę póki są nadzieje

 

 

Żadne placebo jakbym nie miał skutków ubocznych dalej bym brał te leki. Najgorsze to zmęczenie, zamulenie organizmu + właśnie ten tłuszcz. Ja akurat muszę się pogodzić z łysieniem w sumie dużo jest łysych i szczęśliwych ludzi.

Nie mam zamiaru również golić głowy na łyso, bo nie lubię tego, ale chodzę do fryzjera i obcinam się na bardzo krótko i jest spoko. Drugim powodem którym chyba zrezygnowałem z leków jest to, że czym mniej mam włosów na głowie tym się po prostu lepiej czuję, iż mam strasznie suche i sztywne włosy, nawet jakbym nie łysiał to w długich bym się okropnie czuł. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...