free web hit counter Skocz do zawartości
qwert12

Propecia, Nezyr - finasteryd skutki uboczne. Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Szperam po forum i kurcze ciężko z tym...

 

Może wątek zbiorczy o osobach, które łykają finasteryd? Nezyr, propecia.

 

1. Jak długo łykacie?

2. Ile macie lat?

3. Wcieracie do tego loxon?

4. Widać poprawę?

5. Łykacie Nezyr, Propecię czy coś innego?

6. Macie skutki ubooczne? Jeśli tak, to po jakim czasie wystąpiły?

7. Gra z finasterydem jest warta świeczki?

8. Jaki macie stopień łysienia?

 

Zakładam wątek, bo chcę wprowadzić Nezyr, dematolog mówi, że mnie poprowadzi i że jako tako u niej pacjencji skutków ubocznych nie mieli i pomagało im w kuracji z loxonem. Jednemu tylko nie pomogło, bo okazało się, że ma tarczycę. Ja mam łysienie vertex 3

 

Chciałbym znać prawdziwe opinie, a nie opinie kupione przez jakieś portale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem że jeśli chce się zminimalizować ryzyko skutków ubocznych to trzeba tabletkę nezyr-a(u?) podzielić na 4 części i brać 1 część co tydzień, potem podzielić tabletkę na 2 części i również brać co tydzień, a potem już normalnie, nie wiem ile w tym prawdy. Bardzo dużo czytałem na temat fina i to co mogę powiedzieć: skutki uboczne występują u 1% pacjentów, po 3 miesiącach włosy przestają wypadać do 0, po 6 odrastają (najbardziej na czubku, chociaż i zakola też mogą zarosnąć), dopóki zażywasz finasteryd nie musisz martwić się o włosy, dodatkowo polepsza Ci się cera (zmniejszony łojotok, 0 pryszczy). Znam osoby które już 20 lat są na finasterydzie, mają gęste włosy i nie mają skutków ubocznych. Pozdrawiam PS: Połączenie fina i minoxa może zdziałać cuda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem że jeśli chce się zminimalizować ryzyko skutków ubocznych to trzeba tabletkę nezyr-a(u?) podzielić na 4 części i brać 1 część co tydzień, potem podzielić tabletkę na 2 części i również brać co tydzień, a potem już normalnie, nie wiem ile w tym prawdy. Bardzo dużo czytałem na temat fina i to co mogę powiedzieć: skutki uboczne występują u 1% pacjentów, po 3 miesiącach włosy przestają wypadać do 0, po 6 odrastają (najbardziej na czubku, chociaż i zakola też mogą zarosnąć), dopóki zażywasz finasteryd nie musisz martwić się o włosy, dodatkowo polepsza Ci się cera (zmniejszony łojotok, 0 pryszczy). Znam osoby które już 20 lat są na finasterydzie, mają gęste włosy i nie mają skutków ubocznych. Pozdrawiam PS: Połączenie fina i minoxa może zdziałać cuda!

 

 

Tabletkę nezyru na 4 części i brać raz na tydzień - acha super.... równie dobrze możnaby brać 1 kapsułkę avodartu raz w roku (opakowanie wtedy wystarczyłoby na skromnych 30 lat o ile wyjście z daty nie przeszkadzałoby komuś). Dzieli się na 4 czy 5 części tabletkę fina ale 5mg takiego jak proscar, penester i wiele innych, jak juz ktoś chce zachować dawkę zalecaną i zatwierdzoną przy AGA. Niktórzy dzielą jeszcze ten 1mg fina nawet na te 4 części i uzyskuja 0,25mg ale to skrajne przypadki co wmówili sobie uboki albo się ich panicznie boją - a nawet oni raczej biora te 0,25mg codziennie a nie raz w tygodniu. Śmiech mnie ogarnia Równie dobrze możnaby wąchać tylko puste opakowanie po finie bo to jest jak placebo. Jasne że takim sposobem zminimalizujesz uboki ale też zminimalizuesz efekty - efekty? efektów wcale nie będzie, chyba że ktoś nie łysieje a te 0,25mg wpier..a profilaktycznie. Otóż jak ktoś się panicznie boi tych leków albo rzeczywiście ma poważne uboki to nie powinien ich wcale brać! Wrzuć link gdzie to wyczytałeś oraz bardzo proszę daj też link do przypadków pokazujących te cuda o których piszesz. Jak ktos juz ma uboki to żeby je zminimaliziwać stosuje się leki dodatkowe np. na fiuta viagre i/lub erozon, na cycki substancje typu antiprolactin albo booster DHT nawet, albo tzw. testożele, apropo jest też żel ktory zawiera już skonwertowanego teścia. To tak co nie co o tym. Ale najlepiej jednak przestać kuracji nawet bo po co sobie niszczyć psychikę w takim przypadku domniemanych uboków bo poważne nie występują nigdy od tak małej dawki fina jak 0,25mg. Dawka 1mg została przebadana i zatwierdzona pod kontem uboków żeby zdrowi ludzie mogli zarzywać ten lek i koniec kropka. Jak ktoś twirdzi inaczej to niech się nie tyka fina ani niczego innego. Niech też nie pije zielonej herbaty bo jeszcze kastratem zostanie.

Daj mi prosze link do tych cudownych efektów, może sam przejedę na taką kurację jak zobaczę efekty jak to działa u kogoś, mówię serio. ''Po 3 miesiącach włosy przestają wypadać a po 6-u odrastają'' - fajnie brzmi jak z reklamy jakiegoś cudownego scamu. Bardzo dużo czytasz nt fina a pewnie nawet nie wiesz czym jest fin. Jak byś tak naprawdę tak bardzo dużo czytał to byś bzdur nie pisał, nawet jak ktoś gdzieś napisał że dzieli nezyr na 4 części i jedna taką część bierze jedną na tydzień to jest to skrajny przypadek.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwazniej. Przeciez napisal by po tym jak sadze, przyzwyczajaniu organizmu po przez dzielenie nezyru, brac go nastepnie "normalnie". Czyli jak zaleca producent. Zgadza sie rafski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, najpierw przyzwyczaić organizm do leku,a potem już zażywać jedną całą tabletkę codziennie... do końca życia albo chociaż do 50tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat czytać umię, i jest napisane wyraźnie ''to trzeba tabletkę nezyr-a(u?) podzielić na 4 części i brać 1 część co tydzień'' - to co to oznacza? Nezyr ma 1mg dzieląc go przez 4 wychodzi 0,25mg i z tego wynika że trzeba taką cząstkę brać na tydzień - NAPISANE WYRAŹNIE. To też napisałem że najlepiej nie brać wcale i wtedy będzie gwarancja braku uboków wszelakich.

O,25mg fina - to samo to już jest *uj (śmieszna dawka) a brane raz na tydzień (w tym przypadku krótki czas półtrwania, co innego dut) to zupełnie jak placebo będzie działać. I to jest głupota żeby tak robić i nawet szkoda tych paru groszy na ten lek.

 

Jak by napisał żeby zacząć od skrajnie małej dawki a z upływem czasu ją podnosząc to inna sprawa i wtedy oznaczało by to że chodzi właśnie o tzw. przyzwyczajanie i stopniowe zwiększanie dawki. Nigdzie wspomniał nawet że chodzi mu o przyzwyczajenie a od samego początku mowa było nt. przeciwdziałania ubokom. Ponadto teza ta zakłada że na początku żeby nie było uboków to trzeba tak robic a później to już jeden *uj - no sorry ale tak właśnie wynika z tekstu. A jak ktoś jest podatny bardzo na uboki to zawsze je będzie miał a z czasem będą one jeszcze narastać o ile ofc ktoś rzeczywiście je ma od tak małej dawki.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak by napisał żeby zacząć od skrajnie małej dawki a z upływem czasu ją podnosząc to inna sprawa i wtedy oznaczało by to że chodzi właśnie o tzw. przyzwyczajanie i stopniowe zwiększanie dawki."

 

Dokładnie o to mi chodzi! Najpierw przez jakiś okres 0,25 mg fina, a potem już cała tabletkę raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały offtop: zacząłem kurację minoxem 5%, stosuję już okoła miesiąca ale efektów nie widać, może jest nawet gorzej, za 3 dni idę po receptę na fina (nezyr), mam pytanie - odstawić minoxa który raczej nasilił mi wypadanie i zacząć używać po 3 miechach na finie, czy stosować dalej i dorzucić tylko fina? I drugie pytanie, nezyr jest lekiem powszechnie dostępnym w aptekach czy trzeba zamawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, niestety posłuchałem się dermatolożki, więc kontynuować minoxa i dorzucić fina czy zaprzestać minoxa i brać tylko fina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego złego w stosowaniu samego minoxa od początku, później ewentualnym dorzuceniu blokera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś się rozpędził do 200km/h a nie miał hamulca, ną początku może być pięknie a później wszystko szlak trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, niestety posłuchałem się dermatolożki, więc kontynuować minoxa i dorzucić fina czy zaprzestać minoxa i brać tylko fina?

 

Dorzuc jak najszybciej bloker to podstawa a z minoxem mozesz pozniej zdecydowac w zaleznosci jak bedzie na ciebie dzialac kuracja. Jezeli nie masz ubokow po minoxie a masz spore ubytkito fin plus minox mozesz cos odzyskac jeszcze z samym blokerem albo stymulatorem juz ciezej.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid0020, proszę rozwiń, albo nakieruj mnie gdzie jest to dokładnie opisane.

Ja wiem, że nie warto jest stosować samego minoxa bez blokera(ale porównanie do rozpędzania się do 200km/h bez hamulca jest dla mnie nie wystarczające), ale ciągle nie rozumiem dlaczego?

I co poprawia kuracja bloker + minox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dht niszczy Twoje wlosy a minox w żaden sposób temu nie zapobiega, to tylko stymulator który daje kopa a bez blokera, efekt ten będzie krotkotrwaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawid0020, proszę rozwiń, albo nakieruj mnie gdzie jest to dokładnie opisane.

Ja wiem, że nie warto jest stosować samego minoxa bez blokera(ale porównanie do rozpędzania się do 200km/h bez hamulca jest dla mnie nie wystarczające), ale ciągle nie rozumiem dlaczego?

I co poprawia kuracja bloker + minox.

Zacznij od studiowania forum a wtedy nie bedziesz zadawal takich pytan. Nikt nie mial od razu wszystkiego na tacy podane, niektorzy maja a wciaz malo.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało ''A co jest takiego złego w stosowaniu samego minoxa od początku, później ewentualnym dorzuceniu blokera?'' a zatem:

 

Minoxidil rozszerzając naczynka krwionośne, otwierając kanały potasowe, ogólnie poprawiając ukrwienie w skórze głowy (i nie tylko) sprawia że mieszki włosowe są bardziej odżywiane. Niestety otwierając szerzej ''bramę'' dla krwi otwiera się także tę bramę dla wszystkiego co w niej zawarte. Bez żadnej lub ze słabą blokadą 5AR czyli z nie obniżonym poziomem DHT (lub słabo) używanie minoxa solo sprawia defacto że DHT krążące ma jeszcze szerzej otwartą furtkę do mieszków włosowych a ponad to brak blokady 5AR w samych mieszkach włosowych sprawia że krążący testosteron z automatu jest przeksztalcany w bardziej szkodliwy DHT. Używając tylko samego minoxa i nie blokując powstawania DHT jeszcze bardziej się szkodzi, gdyż poprawiajac ukrwienie rozszerzamy i zwiąkaszmy pole manewru dla DHT, sprawiając że jeszcze łatwiej i zdecydowanie szybciej może on się łączyć z mieszkami, a wszyscy wiedzą czym to grozi w przypadku AGA/MPB.

 

I teraz, są też ludzie którzy twierdzą że używanie samego minoxa im pomogło, otóż na krótką metę - gdy stopień szkodliwego działania DHT zacznie przeważać nad stopniem poprawy związanej z lepszym odżywianiem włosów poprzez lepsze ukrwienie skóry powodowane minoxem wszystko zacznie się sypać. Efekty od minoxa solo jak i czas jego dobrego działania, oraz nawet to czy komuś się posypały kudły czy nie w danym czasie od minoxa wysoce zależy od zaawansowania łysienia czyli od stadium miniaturyzacji mieszków włosowych, od poziomu hormonów w danym organiźmie i od indywidualnej reakcji na minoxidil - dlatego zdania są podzielone i dlatego jedni uważają że super minox solo pomaga i inni że bardziej szkodi, kwestią czasu tylko jest przesunięcie się używania minoxa solo w kierunku szkody niż pożytku dla włosów bo na dłuższą metę to niemożliwe żeby ułatwiając i nasilając atak DHT na mieszki utrzymać włosy mimo poprawienia stanu ukrwienia i lepszego odżywiania mieszków.

Chyba że ktoś nie jest dotknięty łysieniem androgenowym i nie ma nadwrażliwych i podatnych mieszków włosowych na androgeny, wtedy stanowi wyjątek i w takim przypadku tylko używanie minoxa solo ma sens.

 

Zawsze jest mówione wszędzie że w przypadku AGA/MPB stosowanie samego minoxa solo to głupota i samobójstwo dla włosów. Więc nie wiem dlaczego ciągle padają takie pytania, wystarczy poczytać trochę .

 

Poza tym wątek ten jest o ubokach od fina wiec po co tu robić śmietnik? Pytania takie najbardziej pasują we wątkach o minoxie.

 

Na koniec powiem że: dużo wcześniej powinno się zacząć brać inhibitor 5AR od zaczęcia stosowania minoxa, nawet pół roku wcześniej, a przynajmniej równocześnie zacząć stosować obydwa specyfiki. Osobiście nawet uważam że zaczęcie równocześnie kuracji minoxem i np. finem też może zaszkodzić bo inhibitory 5AR - te leki nie działają od razu natychmiast a minox szybko działa. Sam dorzuciłem minoxa dopiero po może nawet 3 latach na blokerach. Oczywiście każdy może postępować wg własnego uznania - jak chce.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor chciałbym Ci serdecznie podziękować za odpowiedź na moje pytanie, nigdzie nie widziałem(pomimo kilkumiesięcznego czytania forum), tak ładnej, składnej odpowiedzi na moje wątpliwości.

 

Angel mógłbyś przytoczyć taką wypowiedź:D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dostałem dzisiaj receptę na nezyr, jutro wykupię. Ubytków dużych nie mam, delikatne zakola,bez prześwitów na środku, ale włosy ciągle się sypią z głowy, czy to przy myciu czy przejechaniu ręką, długo zastanawiałem się nad finem, może żyłem nadzieją że wypadnie samo się skończy. Minoxa stosuję już miesiąc - cudów nie ma, gorszego stanu też nie, pojawiło się trochę babyhair na zakolach. Jutro może wrzucę zdjęcia żeby mieć jakieś odniesienie do startu z finem i efektach kuracji. Mam też dużą nadzieję że fin poprawi mi cerę (przetłuszczająca się) i plecy (trochę wyprysków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście mi to śmietnik zrobili... Masakra... A celowo zadałem pytania w pkt.

 

A WIĘC:

Czy mogę spokojnie łykać nezyr i są marne szanse na skutki uboczne? Jakie są % szanse, że akurat mnie one dotkną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak długo łykacie?

2. Ile macie lat?

3. Wcieracie do tego loxon?

4. Widać poprawę?

5. Łykacie Nezyr, Propecię czy coś innego?

6. Macie skutki ubooczne? Jeśli tak, to po jakim czasie wystąpiły?

7. Gra z finasterydem jest warta świeczki?

8. Jaki macie stopień łysienia?

 

Ad1. Łykałem przez 3 miesiące.

Ad2. Miałem wtedy 29 lat (prawie 30 w sumie).

Ad3. Nie wcierałem wtedy Loxonu ani żadnego innego minoxa.

Ad4. Nie było widać żadnej poprawy.

Ad5. Łykałem lek o nazwie ''propecia''.

Ad6. Nigdy nie miałem żadnych skutków ubocznnych od tego leku podczas jego stosowania.

Ad7. Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

Ad8. Miałem wtedy stan NW III A vertex.

 

Osobiście przepraszam za śmietnik ale jak bym nie odpowiedział na pytanie w sprawie minoxa to byłby on zapewne jeszcze większy. Niech teraz inni zwłaszcza ci którzy tu ten śmietnik robili odpowiedzą też na pytania.

 

Miarodajnego procentu nikt Ci nie wyliczy bo to nie takie proste i zależne od indywidualnego organizmu, genów, osobistej reakcji na leki, poziomu hormonów, itp. itd. Sprawdź charakterystykę produktu leczniczego a dowiesz się zgrubsza jaki procent jest odnośnie danego efektu ubocznego i podejmiesz decyzję wtedy łatwiej.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak krótko tylko 3 miesiące? To jakiego blokera DHT uzywasz w tej chwili?

 

-- 04 mar 2016, 22:19 --

 

bardzo ciekawy wątek się pojawił ale ludzie nie chcą dzielić się swoim doświadczeniem. Dlaczego? wiele ludzi sie zastanawia nad skutecznoscia tego leku i czy zaryzykować. Licze na opinie użytkowników i nie tylko pewnie ja . Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu tak krótko tylko 3 miesiące? To jakiego blokera DHT uzywasz w tej chwili?

 

Bo nie widziałem żadnych rezultatów ani żadnych uboków nie miałem, a czas działał na niekorzyść więc musiałem reagować szybko zwłaszcza że miałem NW 3 i Vertex oraz prawie 30 -chę na karku.

 

Wszystko jest w moim wątku i nie będę tutaj kopiował całej swej historii czy wykazu używanych medykamentów.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak długo łykacie?

2. Ile macie lat?

3. Wcieracie do tego loxon?

4. Widać poprawę?

5. Łykacie Nezyr, Propecię czy coś innego?

6. Macie skutki ubooczne? Jeśli tak, to po jakim czasie wystąpiły?

7. Gra z finasterydem jest warta świeczki?

8. Jaki macie stopień łysienia?

 

Ad1. Łykam przez 5 miesięcy.

Ad2. prawie 27.

Ad3. ALOPEXY, loxon jest za drogi.

Ad4. Tak. Włosy prawie całkowicie przestały wpadać. Wcześniej jednorazowo wypadało mi od 10 do prawie 20 włosów. Teraz nie zdarza się powyżej 5.

Ad5. Najpierw nezyr. Teraz proscar/5.

Ad6. Miałem przejściowe po około 2 tygodniach brania. Były to spadek libido, słabsza erekcja. Po trzech czterech dniach kompletnie znikneły. Od tamtej pory nic.

Ad7. To jest obecnie najlepsza droga do powstrzymania łysienia. Może jedyna.

Ad8. NW2,5. Ale na całym obszarze NW5 mam dosyć rzadkie włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...