free web hit counter Skocz do zawartości
chudy2k

[26 lat,foto] Biorę łysienie pod włos

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! (:

 

Mam 26 lat, a gdzieś od 21 roku życia zauważyłem nadmierne wypadnie włosów. Na początku myślałem, że stosowanie maseczek, szamponu przeciw wypadaniu, itp. pomoże, że to wina diety, stresu, zmęczenia, itp. - coś pomogło, ale nie na tyle, by uznać, że warto to kontynuować. Po paru latach zaczął się okres stosowania Loxonu 5% po konsultacji z dermatologiem - zauważyłem minimalny odrost, włosów mniej wypadało, ale stały się niemiłe w dotyku, przygaszone i pojawił się łupież. Od paru miesięcy nic nie stosuję, ale trafiłem na forum (lepiej późno niż wcale) i horyzonty zaczęły się poszerzać.

 

Zacząłem czytać o Saba Gel, RU, Finie, itp. i w związku z tym, zacząłem się zastanawiać, jak ugryźć temat.

 

Foto na dzień 16.2.2016

[zdjęcia robione pod światłem]

zdj_cie_1_1.jpg

zdj_cie_1.jpg

zdj_cie_2_1.jpg

zdj_cie_2_2.jpg

zdj_cie_3_2.jpg

 

[mokre włosy]

zdj_cie_3_1.jpg

zdj_cie_4_1.jpg

zdj_cie_4_2.jpg

zdj_cie_5_1.jpg

 

Chyba liczę, że ktoś powie, że nie jest jeszcze tak źle, że nie ma co się poddawać i poleci jakiś sposób.

Sam myślałem o spróbowaniu kuracji na podstawie RU, minoxidil i saba (hydro).

 

Z góry dzięki za odzew!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od ilu lat masz taki stan ? a co do fina warto spróbować nie taki straszny jak go ludzie malują nie mam osobiście uboków a dzielę go na dwa, nawet jak byś miał w co wątpię to odstawiasz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tragicznie, przy dobrej kuracji i odrobinie szczescia (a masz taka szanse skoro nie stosowales nic wczesniej, to dobra kuracja powinna zadzialac ) zagescic przerzedzenia i utrzymac to co masz i bedzie dobrze:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie od ilu lat masz taki stan ? a co do fina warto spróbować nie taki straszny jak go ludzie malują nie mam osobiście uboków a dzielę go na dwa, nawet jak byś miał w co wątpię to odstawiasz i tyle.

 

Hm, ogólnie obecny stan myślę, że ma +/- ok. roku. Wcześniej prześwity nie były aż tak widoczne, choć były. Ogólnie przerzedzenie to kwestia pewnie 2-3 lat.

 

Nie jest tragicznie, przy dobrej kuracji i odrobinie szczescia (a masz taka szanse skoro nie stosowales nic wczesniej, to dobra kuracja powinna zadzialac ) zagescic przerzedzenia i utrzymac to co masz i bedzie dobrze:)

Dzięki za te słowa. Mam nadzieję, że uda mi się je zagęścić trochę i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt t pozytywne myślenie mimo wszystko!

Sporo czytania forum, zwłaszcza o stosowanych wśród userów środkach, działania, skutki uboczne itd.

Na spokojnie, dać sobie parę dni bo w jeden tego nie ogarniesz.

Prześpisz się z tym, popytasz, poczytasz i coś wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grunt t pozytywne myślenie mimo wszystko!

Sporo czytania forum, zwłaszcza o stosowanych wśród userów środkach, działania, skutki uboczne itd.

Na spokojnie, dać sobie parę dni bo w jeden tego nie ogarniesz.

Prześpisz się z tym, popytasz, poczytasz i coś wybierzesz.

 

Super! Dzięki, miło to słyszeć.

 

co to za lysienie tez bym tak chcial miec

 

Każdy inaczej przeżywa swoje "bolączki", ale cieszę się, że nie jest ze mną tak źle jak myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co wybrałeś?

 

mi to wygląda bardziej na typ lysienia DPA (też takie coś mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy to łysienie dpa ? próbowałem poczytać w internecie i nie znalazłem z góry dziękuje za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to lysienie na calej górze (tworzy się też wianek) tyle że nie etapami - tzn zakola, jezyk itd a cała góra łysieje na zasadzie zmniejszenia gęstości owłosienia tam - przód i gniazdko idą na pierwszy ostrzał zwykle, z tym że przod przerzedza się najbardziej zauwazalnie w początkowej fazie (włosy wyrastają cieńszsze i rzadziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to ty powinieneś szybko działać bo jesli to straciles przez rok to nie chcesz wiedzec jak to bedzie za dwa wyglondalo.... a wlosy masz niezle czala reszta bruba i gesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co wybrałeś?

 

mi to wygląda bardziej na typ lysienia DPA (też takie coś mam).

 

Cześć!

Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale zastanawiam się na tą kuracją (na podstawie tematu zawieszonego, autor ziom1990):

 

Przykład 3

Preparaty:

minoksidil, SABA gel, finasteryd/dutasteryd, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Suplemacja:

0.5-1.25mg fin ED/EOD lub 0,5mg dut E5D/E7D

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy na noc przed użyciem minoksa, nie stosować w dni SABA gelu, oraz w porach dnia RU

Rano:

- 1ml minoksidil (5%)

Wieczorem:

- 1ml minoksidil (5%)

- SABA gel (hydro) E3D, w tym dniu nie stosujemy minoksidilu na noc. Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar.

 

Biorę pod uwagę duta, bo daje lepsze rezultaty niż fin wg info na forum.

 

moim zdaniem to ty powinieneś szybko działać bo jesli to straciles przez rok to nie chcesz wiedzec jak to bedzie za dwa wyglondalo.... a wlosy masz niezle czala reszta bruba i gesta

 

To prawda, zgadzam się, że trzeba działać szybko. Mam włosy gęste i grube, więc może uda się dojść do fajnego rezultatu taką kuracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natomiast czy minoxidil jest Ci niezbędny? Bo stan masz jeszcze "znośny", a jak wejdziesz w minoksa to niestety bywa tak że się drastycznie pogarsza zanim kuracja blokująca zacznie na dobre oddziaływać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie natomiast czy minoxidil jest Ci niezbędny? Bo stan masz jeszcze "znośny", a jak wejdziesz w minoksa to niestety bywa tak że się drastycznie pogarsza zanim kuracja blokująca zacznie na dobre oddziaływać

Zastanawiam się właśnie nad tym. Ziom1990, myślisz, żeby najpierw zacząć z resztą a minoxidil dołączyć z czasem, a jeśli tak, to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...)Dlatego tak przestrzegam zwłaszcza osoby które reagują w miarę szybko (poniżej NW2), żeby zanim zaczną zabawę z minoksem miały co najmniej ustabilizowany stan - co najmniej 6-12 miesięcy kuracji na utrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...)Dlatego tak przestrzegam zwłaszcza osoby które reagują w miarę szybko (poniżej NW2), żeby zanim zaczną zabawę z minoksem miały co najmniej ustabilizowany stan - co najmniej 6-12 miesięcy kuracji na utrzymanie.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...