free web hit counter Skocz do zawartości
pawelp

Jaki szampon do użytku codziennego.

Rekomendowane odpowiedzi

Nizoral używam raz na trzy dni, mam pytanie jakiego szamponu używacie tak na co dzień?

Drugie pytanie kilka razy od dermatologów słyszałem żeby włosów nie myć codziennie, bo to je niszczy, na ile to jest prawda?

Jeszcze takie pytanie, czy skoro nie wychodzę nigdzie z domu np. przez cały dzień, to nie lepiej zostawić włosy nie umyte z np. kremem nizoral który wcierałem wieczorem(dorzucić jeszcze trochę tego kremu;))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferowany jest babydream od rosmanna, 3.90pln, taniutki i bez SLS, nie obciąża włosów. To prawda mycie codzienne niszczy włosy, lecz niektórzy muszą myć włosy z racji przetłuszczania się(łojotok), więc konieczna jest codzienna higiena skóry głowy żeby nie powstawały stany zapalne i nie namnażały się grzyby, bakterie i inne cholerstwa. Kto nie ma takiego problemu najlepiej myć włosy jak najrzadziej.

Nizoral obciąża włosy i niszczy, ale coś za coś, nim codziennie nie myjemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Hipp - od 1 dnia życia (miałem wcześniej) - wydaje się być dobry.

A co z preparatami, typu maść Nizoral, po nałożeniu można na nią nałożyć kolejną bez mycia i inne specyfiki(jeszcze raz maść)? Włosy mi się nie przetłuszczają (spokojnie mogę myć co 2/3 dni). A pracę mam taką że często spokojnie mogę siedzieć w domu i nie wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej myć włosy codziennie, jest wtedy lepsze ukrwienie głowy oraz oczyszczasz skalp przez kolejnymi aplikacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Preferowany jest babydream od rosmanna, 3.90pln, taniutki i bez SLS, nie obciąża włosów. To prawda mycie codzienne niszczy włosy, lecz niektórzy muszą myć włosy z racji przetłuszczania się(łojotok), więc konieczna jest codzienna higiena skóry głowy żeby nie powstawały stany zapalne i nie namnażały się grzyby, bakterie i inne cholerstwa. Kto nie ma takiego problemu najlepiej myć włosy jak najrzadziej.

 

Też kiedyś byłem wyczulony na punkcie SLES-ów (Sodium Laureth Sulfate) i gorszych SLS-ów (Sodium Lauryl Sulfate), zwłaszcza po przeczytaniu tego: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Myślałem więc, że najlepszy szampon, to szampon bez SLES/SLS o możliwie najprostszym składzie. Problem w tym, że taki szampon niczego dobrze nie myje - nie usuwa brudu, potu, łoju (za to odpowiadają właśnie SLES-y), nie ma też działania przeciwgrzybiczego, a do tego włosy wyglądają po takich jak siano.

 

Resztki złudzeń straciłem, gdy przeczytałem wątek niejakiego redtown'a na starym forum. Nie ma już chyba jego zdjęć, ale jest to gość, który trzymał szampon z ketokonazolem (bodaj Nizax Med, a później chyba Ketoxin) przez całą noc na głowie i nie tylko nie doznał żadnych skórnych, czy włosowych dolegliwości, ale doświadczył imponujących odrostów.

Poza ketokonazolem (w najtańszym wówczas dostępnym szamponie), stosował on tylko dzielony Proscar 1/4 dziennie.

Jak więc to się ma do tych wszystkich rewelacji Dr Henryka S. Różańskiego ? A no nijak. Facet po prostu przesadza.

 

Tak więc zalecam dobierać szapom wg własnych odczuć, a nie jakichś straszących stronek. Jeśli np. macie przesuszoną skórę, to wtedy może rzeczywiście coś prostego jak Rossmann Babydream będzie dobre. Ale jak macie problemy z łupieżem, łojem, brudem, itp. to warto wybrać coś innego.

 

Z substancji przeciwłupieżowych np. mamy: ketokonazol (Nizoral), pirokton olaminy/octopirox (Ketoxin), pirytionian cynku (Head&Shoulders), smoła węglowa/smoła pogazowa (Freederm Tar, Denorex, Polytar).

Warto dobrać coś dla siebie, a jeszcze lepiej przeplatać, uniemożliwiając przyzwyczajenie się do jednej substancji i przez to utraty jej efektywności.

A jak ktoś nie chce przeciwłupieżowego, tylko prosty szampon, to dobry jest np. Pregaine.

 

Ja na codzień używam Ketoxin'u na przemian z Nizoral'em i problemów nie mam, a włosy trzymają się dobrze.

Wcześniej używałem NizaxMed'u z ketokonazolem, o prostszym składzie i też było dobrze, choć włosy były mniej puszyste.

 

PS.

A na lśniące włosy polecam np. wosk do włosów - starczy nałożyć minimalną ilość i włosy nabierają połysku. Poleciła mi fryzjerka.

Na wysuszoną skórę natomiast, już pisałem w temacie Wysuszona skóra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupie jeszcze ketoxin bo nizoral mam i go teraz użyję na noc, napisze rano czy mam jeszcze włosy i zakupie jeszcze Rossmann Babydream może faktycznie mam suchą skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nizorl chyba muszę odstawić bo co śmieszne od niego lecą mi włosy. Czysty przypadek sprawił, że po skończeniu nizoralu z lenistwa nie chciało się iść kupić nowej butelki i tak odkładałem zakup i odkładałem. Minęło 2 tygodnie i włosy podczas mycia w ogóle przestały się sypać. Ktoś tu chyba już pisał, że paradoksalnie od keto mogą się sypać włosy. Ja mam długie pióra, więc bardziej widać co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie testowałem, pojde do fryzjera zetnę troche te kudły , to powiadasz Lion że na noc zostawić nizoral na głowie i ma coś się dziać tzw. łupież ma zniknąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że może mam suchą skóre na głowie ze leci coś ? bo nic nie widac na głowie ;| a jak potelepie łbem to leci niby kusz jak myślicie co to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powiadasz Lion że na noc zostawić nizoral na głowie i ma coś się dziać tzw. łupież ma zniknąć ?

 

na starym forum był jeden, który chwalił się, że tak robi, ale potem znikł

ja bym nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zostawiam na 1h i zobacze co sie bedzie działo ale nie ma sladów łupieżu na głowie ale jak potelepie głową to leci jakby kusz ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie krem nizoral jak chcesz trzymać ketokonazol na głowie. I poczytaj forum bo była już o tym dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zostawiam na 1h i zobacze co sie bedzie działo ale nie ma sladów łupieżu na głowie ale jak potelepie głową to leci jakby kusz ;|

 

Tak długie trzymanie szamponu na głowie może naturalnie spowodować wysuszenie skóry głowy i/lub otworzenie się łusek włosa, takie efekt więc jest możliwy.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszedłem do wniosku że może mam suchą skóre na głowie ze leci coś ? bo nic nie widac na głowie ;| a jak potelepie łbem to leci niby kusz jak myślicie co to ?

 

myśli Ci uciekają

nie telepaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem już dziesiatki szamponów,wg mnie najlepszy jest kolagenowo jajeczny firmy bingo spa , do tego lakier taft volume collagen push-up ale koniecznie nr 4 bo nr 5 to juz skleja itd i jest pieknie


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowaliście może szampony z disiarczkiem selenu, który ma rzekomo działanie podobne co keto?

SELSUN Blue

 

Czy podobne działanie do keto?

Nie rozumiem przecież to 2 różne substancje, różni ludzie różnie reagują, wypróbuj samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selsun podobnie jak Nizoral przeciwzapalnie tyle,że ten 1 akurat z 10 x mocniej czy więcej,bo sam stosowałem jak na mnie działał i miałem kilka dni spokoju od swędzenia a no i bardzo dobrze usuwa łupież,łój,znacznie lepiej niż szampony z Ketokonazolem.

Nie wyszuszał,bo jakby wysuszał to czułbym swędzenie jak w przypadku Keto,ale nie radzę stosować więcej aniżeli 3 x,są dostępne opcje z 1% stężeniem-koszt ponad 2 dyszki i 2.5 %-65 zł na necie w PL ,może ten 1 % z czasem okazał się za słaby... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie

Kopia wpisu poniżej w cytacie.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli do użytku codziennego to taki który zawiera jak naj mniej agresywnej chemi. Szampon nie powinien zawierać SLS i zwracajcie na to uwagę (bo prawie każdy zawiera szczególnie z tych najtańszych) Jak ktoś nie wie co to SLS to objaśniam że to nie mercedes a SODIUM LAURETH SULFATE bardzo agresywna substancja nie tylko niszcząca włosy ale i rakotwórcza, kto nie wierzy niech poczyta sobie trochę. Szampony bez SLS i podobnych lub jego pochodnych za to słabiej się pienią przez co być może gorzej myją ale zdrowsze za to. Nie dajcie się zwariować z tym myciem bo częste mycie skraca życie SERIO myjąc się nadzwyczajnie często i niepotrzebnie wypłukujemy z rożnych miejsc ciała ważne dla prawidłowego funkcjonowania zdrowotnego kultury bakterii a także inne pożyteczne mikro elementy, ponadto skóra tak samo i włosy staje się przezuszona, szorstka, wrażliwa bardziej na mróz w zimie a także bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV latem zresztą zimą też.

 

Poszukam taki fajny wykres który widziałem już kil;ka lat temu - wyszczególnione są tam środki które są drażliwe dla skóry i ingerują w jej naturalny system ochronny. O ile dobrze pamiętam 3 najmniej agresywne w ogóle nie sa używane, przynajmniej ja nie znalazłem środków myjących które je zawierają.

 

To moja codzienność szampon+odżywka -> http://cl.ly/image/3e442D272P3z To scam jak wszystko inne, ale fajny scam i tani 9 dolców za butle. Odżywka fajnie nawilża czy natłuszcza, ciężko to określić, ale jest konieczna.

 

Dokładnie takie polecam, miałem zamiar je sprzedawać w sklepie ale nie przepuścili mi na granicy. Co prawda nie są pozbawione środków drażniących, ale zawierają ich zdecydowanie mniej niż inne. Także POLECAM ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałam fajny artykuł, że im bardziej nienaturalny kolor szamponu albo taka ciężka, gęsta konsystencja, tym prawdopodobnie więcej w nim chemii. Do takie codziennego mycia wolę uzywać tych szamponów, po których widzę, że są lekkie w konsystencji, dobrze się nakładają. Niestety nie potrafię przeczytać ze zrozumieniem składu, ale może warto by się tego nauczyć, żeby wiedzieć, co wylewam sobie na głowę.


Zanim zacznę rwać włosy z głowy...

 

Mój najlepszy fryzjer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...