free web hit counter Skocz do zawartości
bertek123

19 lat i nagle pojawiają się zakola

Rekomendowane odpowiedzi

mija mi trzeci miesiąc na finie, wypadanie włosów całkowicie zahamowane to znaczy podczas kąpieli znajdę kilka włosów (ale to akurat normalne), a szarpnę za włosy to może 1-2 włosy ( wiem, że tak nie powinno sie robić). Co do jakości włosów to się poprawiły widzę to po tym jak układam fryzurę to znaczy łatwiej mi sie je układa i czuć, że są grubsze (ale nadal bez szału). Co do odrostów to chyba za wcześnie ale zauważyłem (o ile sobie nie wmówiłem), że na linii pokazały się włosy. Niestety zdjęć nie dodam a szkoda bo miałem fajne i wyraźne zdjęcia zrobione przed kuracją i by mogły teraz posłużyć do porównania ale niestety utraciłem wszystkie dane z telefonu :/. Pozdrawiam


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące, to jak dla mnie trochę krótko na wysuwanie takich wniosków. Bardziej branie tabletek może działać na psychikę, że jest lepiej, a tak naprawdę jest tak samo, ale kto wie, może rzeczywiście jesteś w tym gronie szczęśliwców, gdzie na fina tak dobrze reagują i efekty masz już po 3 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 miesiące, to jak dla mnie trochę krótko na wysuwanie takich wniosków. Bardziej branie tabletek może działać na psychikę, że jest lepiej, a tak naprawdę jest tak samo, ale kto wie, może rzeczywiście jesteś w tym gronie szczęśliwców, gdzie na fina tak dobrze reagują i efekty masz już po 3 miesiącach.

 

Moze te odrosty to wymysl, ale leciec nie leca na pewno tak jak wczesniej ( widze po ilosci wlosow podczas mycia) a jakosc wlosow widze po tym jak je ukladam, ale dopiero zauwazylem to jak sciałem wlosy i byly to juz te ktore wyrosly na finie


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj oglądałem linie pod dobrym światłem i zauważyłem na rawym zakolu kilka ciemnych grubych włosków tak z centymetr od linia dookoła troche mieszku, czy to jakiś pojedyńczy odrost ?? bo wątpie żeby linia cofnęła mi się w miesiąc o 1 cm pozostawiając włosy i by to uległo mojej uwadze. Pozdrawiam


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek 21

1.5 roku na finie i 1 rok na minoxie.

Odczucia ? Stabilizacja i poprawa z przodu

Niestety nie mam zdjęć sprzed kuracji telefon na którym miałem wysiadł :/


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda dobrze

 

poprawa - tj. odrosły ci trochę zakola?

 

 

Tak


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzyma się. zamieniłem fina na duta i chyba odpuszcze minoxa bo mnie męczy strasznie używani go albo bede używać tylko raz dziennie


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwi. Niestety u mnie bez poprawy, myśle żeby do duta dorzucić RU aby uderzyć z każdej strony ewentualnie potem się wycofać z duta co myślicie ? Trochę się obawiam tego RU bo do końca nie rozumiem jak to stosować ( brak konkretnego artykułu/ poradnika) i ile mnie to wyniesie miesięcznie. Na razie chciałbym chyba jako dodatkowy bloker aby zobaczyć jak zadziała i uderzać z różnych  stron w to gowno


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja :

- dut biore 1.5 roku E4D

-dorzuciłem RU 5% 1x dziennie

Zbadałem także poziom DHT i mam wartość 450 gdzie norma to 250-750 ( na wynikach było napisane że 250-900)

Szkoda, że nie zbadałem wcześniej i nie mam punktu odniesienia.  Liczę, że RU uderzy miejscowo i razem z dutem systemowo wyjdzie coś fajnego.

Pozdrawiam


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 14:42, gregory10014 napisał:

@bertek123jak będziesz to daj znać jak sytuacja u Ciebie, bo jestem ciekawy.

Witam witam, u mnie sytuacja tak, raz na tydzień biorę duta, raz dzienne nakłuwanie 0,5 i potem na to RU, po psiknięcie na zakola i dwa razy na tył, i raz dziennie minox. taka kuracja jest dla mnie najwygodniejsza. Nie ukrywam trochę poleciało przez ostatni czas ale dla mnie jest ok. Będę miał chwile to porobie zdjęcia ale to takie nw2.5-3.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie, kuracja bez zmian.

Pojawił się natomiast świąd na koronie,

nie występuje on regularnie, macie jakieś środki żeby z tym powalczyć jakoś rozsądnie?

Nie mam łojotoku, 2x w tygodniu myje głowę szamponem z keto.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, bertek123 napisał:

Pojawił się natomiast świąd na koronie,

Kup sobie aloes w żelu. Najlepiej taki, co nie ma żadnych dodatków zapachowych. Jak zaczyna swędzić wcieraj w czachę. Nie wiem jaki stosujesz minoxidil, ale myślę, że to od niego tak Cię swędzi głowa. Pomyśl o przejściu na piankę Regaine.

Edytowane przez Andrew3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 20:32, bertek123 napisał:

Witam witam, u mnie sytuacja tak, raz na tydzień biorę duta, raz dzienne nakłuwanie 0,5 i potem na to RU, po psiknięcie na zakola i dwa razy na tył, i raz dziennie minox. taka kuracja jest dla mnie najwygodniejsza. Nie ukrywam trochę poleciało przez ostatni czas ale dla mnie jest ok. Będę miał chwile to porobie zdjęcia ale to takie nw2.5-3.

Słyszałem opinie aby nakłuwać głowę raz na dwa tygodnie a Ty natomiast robisz to codziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Razor17111 napisał:

Słyszałem opinie aby nakłuwać głowę raz na dwa tygodnie a Ty natomiast robisz to codziennie. 

A ja słyszałem, że należy to robić raz na tydzień. A tak naprawdę, to jest to uzależnione mocno osobniczo. Jednemu nakłucie goi się szybko a drugiemu długo. Zależy też od głębokości nakłucia i tego czym nakłuwasz. Ja nakłuwam dwa razy w tygodniu i nie mam z tym żadnego problemu. Tego samego dnia trochę czuje ból do wieczora, a na drugi dzień wszystko już jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie :D 

dziękuję za rady tylko z tym nakłuwaniem to nie nakłuwam codziennie albo raz na tydzień tak na 0,8mm ale 2 razy w tygodniu tak na 0,4mm. A co do minoxidulu ostatnio zacząłem go ograniczać i się zastanawiam czy wgl nie zrezygnować.

Łącząc kropki w całość to macie rację bo albo powoduje to minoxidil ( używam alopexy od 2017) albo nakłuwanie bo akurat dziwnym przypadkiem występuje  to w miejscu aplikowania środków.

Tylko pytanie o nakłuwanie co jest lepsze częściej a mniejsza głębokość czy raz w tygodniu a 1mm ?

 


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bertek123 napisał:

Tylko pytanie o nakłuwanie co jest lepsze częściej a mniejsza głębokość czy raz w tygodniu a 1mm ?

Jesteśmy całkiem spokojni :D

Moim zdaniem nakłuwanie mniej jak 1mm zupełnie mija się z celem. Czym się kłujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Andrew3 napisał:

Jesteśmy całkiem spokojni :D

Moim zdaniem nakłuwanie mniej jak 1mm zupełnie mija się z celem. Czym się kłujesz?

Dermastamp.

Ja mam właśnie taką rozkminę bo widzę różne mają ludzie podejścia. Jedni klują się raz w tygodniu 1mm i przez dobę nic nie aplikują a drudzy klują się częściej aby po 0,3 żeby lepiej się wchłaniało wszystko. 
Pytanie teraz co jest bardziej słuszne ? 


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bertek123 napisał:

 

Dermastamp.

Ja mam właśnie taką rozkminę bo widzę różne mają ludzie podejścia. Jedni klują się raz w tygodniu 1mm i przez dobę nic nie aplikują a drudzy klują się częściej aby po 0,3 żeby lepiej się wchłaniało wszystko. 
Pytanie teraz co jest bardziej słuszne ? 

Moim zdaniem słuszne jest to, co zostało sprawdzone w badaniach naukowych na ten temat. Prawidłowo powinno się kłuć raz w tygodniu i nie stosować przez 24 godziny żadnych wcierek. Ale ja myślę, że jest to całkowicie sprawa względna i zależna od danej osoby. Każdy z nas ma inną skórę i inaczej odbiera ten zabieg. Jeden ma skórkę na głowie delikatną, inny ma skórę twardą, jak u słonia. Dlatego wczuj się w swoje ciało, a ono samo Ci powie, co jest dla Ciebie najlepsze. Forum jest po to, aby ludzie mogli wymienić doświadczenia i to jest bardzo dobre. Ja używam też dermastamp, kłuję się dwa razy w tygodniu. Robię to dwie godziny po wcierce i nie przeszkadza mi to, aby wetrzeć minoxa drugi raz na koniec dnia. Nigdy nie odczułem żadnych problemów po takiej procedurze. Tyle, że używam minoxa w formie pianki Reagine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andrew3 napisał:

Moim zdaniem słuszne jest to, co zostało sprawdzone w badaniach naukowych na ten temat. Prawidłowo powinno się kłuć raz w tygodniu i nie stosować przez 24 godziny żadnych wcierek. Ale ja myślę, że jest to całkowicie sprawa względna i zależna od danej osoby. Każdy z nas ma inną skórę i inaczej odbiera ten zabieg. Jeden ma skórkę na głowie delikatną, inny ma skórę twardą, jak u słonia. Dlatego wczuj się w swoje ciało, a ono samo Ci powie, co jest dla Ciebie najlepsze. Forum jest po to, aby ludzie mogli wymienić doświadczenia i to jest bardzo dobre. Ja używam też dermastamp, kłuję się dwa razy w tygodniu. Robię to dwie godziny po wcierce i nie przeszkadza mi to, aby wetrzeć minoxa drugi raz na koniec dnia. Nigdy nie odczułem żadnych problemów po takiej procedurze. Tyle, że używam minoxa w formie pianki Reagine.

A z jakiego stampa korzystasz ? Ja miałem taki z tych tańczysz za 60zl ale zauważyłem, że po czasie nawet jak ustawiłem  daną długość to jakby był taki jakby to powiedzieć ,,luz” i podczas próby nakłucia delikatnie się igły chowały i koniec końców nie moglem dobrze wyregulować.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, bertek123 napisał:

A z jakiego stampa korzystasz ? Ja miałem taki z tych tańczysz za 60zl ale zauważyłem, że po czasie nawet jak ustawiłem  daną długość to jakby był taki jakby to powiedzieć ,,luz” i podczas próby nakłucia delikatnie się igły chowały i koniec końców nie moglem dobrze wyregulować.

Mam tego :

 

https://www.amazon.de/gp/product/B0CLRW32CP/

 

Raczej jest bardzo precyzyjny i można go ustawić bezproblemowo do 2mm

Edytowane przez Andrew3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Andrew3 napisał:

Mam tego :

 

https://www.amazon.de/gp/product/B0CLRW32CP/

 

Raczej jest bardzo precyzyjny i można go ustawić bezproblemowo do 2mm

Super dzięki zamówię taki sam!!

Mógłbyś powiedzieć jaki ty masz opracowany system na nakłuwanie ? Mało na forum rzetelnych przykładów gdzie ktoś coś robi dłuższy czas z efektami, myślę że wielu osobom by to pomogło 


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bertek123 napisał:

Mógłbyś powiedzieć jaki ty masz opracowany system na nakłuwanie ? Mało na forum rzetelnych przykładów gdzie ktoś coś robi dłuższy czas z efektami, myślę że wielu osobom by to pomogło 

Tutaj masz długi wątek na temat nakłuwania po angielsku. Jest tego ponad 700 stron :

https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/very-impressive-dermarolling-and-minxodil-results-from-tressless.117746/

Jeżeli chodzi o moją metodę, to ja się nie skupiam na jakimś konkretnym prowadzeniu nakłuwania. Jadę metodycznie po glacy, punkt przy punkcie do zaczerwienienia skóry. W niektórych miejscach pokazuje się krew, ale to oznacza, że nakłuwanie przyniosło skutek.

Tutaj też fajny film :

 

Edytowane przez Andrew3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...