free web hit counter Skocz do zawartości
bertek123

19 lat i nagle pojawiają się zakola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 19 lat i zauważyłem u mnie zakola. To znaczy wszystko zaczęło się pojawiać jakiś rok temu wcześniej nie miałem zakoli a włosy były gęste i grube. W rodzinie nikt nie był łysy, chce jeszcze wspomnieć, że w czasie kiedy zaczęły mi się pojawiać zakola miałem problemy co za tym idzie dużo stresu oraz schudłem kilka kilogramów. Nigdy nie miałem łojotoku ani łupieżu. Czytałem juz wiele postów na tym forum ale żaden przypadek nie pasuje do mojego ponieważ z reguły każdy ma kogoś w rodzinie albo jakieś inne charakterystyczne objawy. Czy powodem może być tarczyca? Poniżej zamieszczę zdjęcie zakoli.

https://zapodaj.net/ba598f2692b5a.jpg.html


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/03ce4298bb4b4.jpg.html juz chyba bardziej wyraźnego nie dam wysłać bo idzie po jakości. Na początku myślałem, że to androgenowe potem objawy również pasowały na teleogenowe ponieważ włosy dość szybko wypadały, myślałem również, że moge mieć problemy z tarczycą ponieważ pojawiły sie u mnie objawy jak szybki spadek masy ciała, wypadanie włosów, nadpobudliwość. Mam pytanie czy minoxidil 5% będzie w stanie skutecznie zahamować łysienie ?

 

PS. chciałbym dodać jeszcze, że w czasie tego roku zacząłem także palić papierosy.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób badania tarczycy skoro masz takie wątpliwości, samym minoxidilem bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka jest w miare tania i skuteczna metoda na zatrzymanie łysienia ? Mam jeszcze jedno pytanie czym różni się androgenowe od telogenowego bo w internecie nie mogę znaleźć zbytnio sprecyzowanych objawów.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to będzie proscar na recepte dzielony na 4 ale nie jest powiedziane że wystarczy żeby Tb pomóc, masz tylko 19 lat, ja w Twoim wieku pewnie bym się nie zdecydował na duta/fina.

 

Przeczytaj całe forum a będziesz o łysieniu wiedział więcej niż 99% dermatologów w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że najbardziej chodzi mi o wydatki, nie oczekuje jakiś super efektów ale zatrzymanie tego procesu lub spowolnienie go do minimum. Jaka jest cena takiej kuracji ?? Robiłem sobie dzisiaj test i szarpnąłem kilkakrotnie garść włosów (dość mocno aż poczułem) i za każdym razem wypadało mi 4-5 włosów.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadaniem się nie przejmuj, jesli nie masz mega linienia po 200 -300 to mozna to olać, każdemu włosy wypadają.

 

Lepiej powiedz ile masz pln do dyspozycji, fin najtanszy ale całe zycie na nim nie będziesz siedział a eksperymentalne srodki są drogie ale za to mniej skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym, że ktoś musi mieć kogoś w rodzinie który miał AGA, to nie tak do końca. Ja znam w rodzinie każdego od strony matki i ojca do dziadków i pradziadków gdzie opowiadali mi dziadkowie i nikt u mnie czegoś takiego nie miał. Tylko ja jestem ewenementem. Może jeszcze dalej ktoś coś takiego miał a dopiero ja to odziedziczyłem. Babcia od strony matki ma 3 synów i córkę (moją mamę) i żaden z wujków nie łysiał na taką skalę w takim wieku. Ja te 2 lata temu też miałem jeszcze grube i gęste włosy, ale już w takim samym wieku jak Ty zacząłem udczuwać pierwsze wypadanie. Ty masz ten przywilej, że wcześniej się temu przyjrzałeś i powinieneś z tym iść do jakiegoś dermatologa i zrobić dokładny wywiad oraz badania. Im wcześniej zaczniesz coś z tym robić tym lepiej. Przynajmniej będziesz mógł zachować to co masz na głowie, a jeśli to nie jest AGA, to będziesz wiedział co dalej z tym robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat z tym, że ktoś musi mieć kogoś w rodzinie który miał AGA, to nie tak do końca. Ja znam w rodzinie każdego od strony matki i ojca do dziadków i pradziadków gdzie opowiadali mi dziadkowie i nikt u mnie czegoś takiego nie miał. Tylko ja jestem ewenementem. Może jeszcze dalej ktoś coś takiego miał a dopiero ja to odziedziczyłem. Babcia od strony matki ma 3 synów i córkę (moją mamę) i żaden z wujków nie łysiał na taką skalę w takim wieku. Ja te 2 lata temu też miałem jeszcze grube i gęste włosy, ale już w takim samym wieku jak Ty zacząłem udczuwać pierwsze wypadanie. Ty masz ten przywilej, że wcześniej się temu przyjrzałeś i powinieneś z tym iść do jakiegoś dermatologa i zrobić dokładny wywiad oraz badania. Im wcześniej zaczniesz coś z tym robić tym lepiej. Przynajmniej będziesz mógł zachować to co masz na głowie, a jeśli to nie jest AGA, to będziesz wiedział co dalej z tym robić.

 

U mnie też nikt nie łysiał na taką skale w takim wieku, ale wystarczające jest to, że jednak łysiał. Moi znajomi, którzy mają z tym problem też to zauważyli. Może to po prostu piętno naszego pokolenia, że łysiejemy szybciej od ojców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym wydawać więcej niż 50-60zł miesięczne.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno łysienie androgenowe???

Piszesz, że jesteś nadpobudliwy,schudłeś i zaczęły wypadać Ci włosy. Może wypadanie włosów, to nie jest objaw androgenówki, a jakiś innych problemów?

Ja bym się na Twoim miejscu najpierw porządnie się zbadał. Może to jest przejściowe? Dopiero potem poszedł do dermatologa i zastanowił się(jesteś dosyć młody) nad rozpoczęciem brania finasterydu(wychodzi około 60zł na miesiąc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry chciałem podziękować panowie za pomoc, szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiej pomocy z waszej strony. Leczenie bez znania przyczyny raczej nie ma sensu więc zacznę od wizyty u dermatologa. Nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy na to ponieważ bardziej zależy mi utrzymaniu aktualnego stanu albo spowolnienia tego procesu aby w wieku 30 lat nie być łysym. Zacznę więc od wizyty u dermatologa

 

-- 19 kwie 2016, 9:57 --

 

Zrób badania tarczycy skoro masz takie wątpliwości, samym minoxidilem bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz.

 

dlaczego samym minoxidilem sobie tylko zaszkodzę ?? Czy na sam początek 5% nie wystarczyłby żeby zatrzymać łysienie ?


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z góry chciałem podziękować panowie za pomoc, szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiej pomocy z waszej strony. Leczenie bez znania przyczyny raczej nie ma sensu więc zacznę od wizyty u dermatologa. Nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy na to ponieważ bardziej zależy mi utrzymaniu aktualnego stanu albo spowolnienia tego procesu aby w wieku 30 lat nie być łysym. Zacznę więc od wizyty u dermatologa

 

-- 19 kwie 2016, 9:57 --

 

Zrób badania tarczycy skoro masz takie wątpliwości, samym minoxidilem bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz.

 

dlaczego samym minoxidilem sobie tylko zaszkodzę ?? Czy na sam początek 5% nie wystarczyłby żeby zatrzymać łysienie ?

 

 

Bo minoxidil to tylko stymulator wzrostu, a podstawą są blokery dht czy to wewnętrzne czy zewnętrzne antyandrogeny. Jeśli w zaden sposob nie ograniczysz DHT w skalpie to minox będzie tylko go szybciej transportował do mieszków włosów co w dłuższej perspektywie będzie robiło Ci rzeż na głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie czy podczas początków androgenowego włosy się robią rzadkie i cienkie ?


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniaturyzacja mieszków włosowych. Poczytaj.

Ale tak, podczas AGA włosy stają się coraz cieńsze i słabsze, aż w końcu wyrasta już tylko drobny meszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedziec dlaczego propecia jest taka droga mimo ze jest tam 1mg x 28 a w innych tabletkach z finasterydem jest np. 3mg x 30 i te drugie sa duzo duzo tańsze ?


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby mi ktoś powiedziec dlaczego propecia jest taka droga mimo ze jest tam 1mg x 28 a w innych tabletkach z finasterydem jest np. 3mg x 30 i te drugie sa duzo duzo tańsze ?

 

Pierwsze słyszę że w innynych tabletkach 3 mg zawsze to przeważnie 5 mg na prostatę. Ale mniejsza z tym może Twój błąd.

 

Odp. na Twoje pytanie:

 

B0 CZASAMI MALUCH MUSI BYĆ DROŻSZY OD MERCEDESA !!! Zwłaszcza jak se ubzdurałeś że masz chorobę a masz tzw. problem kosmetyczny tylko, jak to zwią skurw...ny z FDA i większość poje..ych lekarzy, a być może też większość zwykłych ludzi.

 

W myśl zasady biznesowej: Masz tu wypierdek dawki leczniczej lekarstwa (stosowanego na BPH i jak ci coś pomoże to pomoże a jak nie to jeszcze lepiej bo będziesz nadzieją żył i kupował cały czas wybitny produkt leczniczy warty swojej ceny) a płać jak za 8 paczek lekarstwa i nie pyskuj tylko skakaj z radości że w ogóle pozwalamy ci to leczyć ! Dawka taka może ci nie będzie tak szkodzić na kut..sa i nie będziesz pluł.

 

Myślę że rozwiały się Twoje wątpliwości powyższymi zasadami którymi kierują się FDA i MSD MERCK.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo 2 lata temu, nosiłem średniej długości włosy, potem wizyta u fryzjera nagle JEB...ja mam zakola!

 

Dziś mam 19 lat, zakola sporo się powiększyły, góra włosów póki co gęsta, ale zauważyłem że powoli się przeerzedza.

Jeżeli chcesz próbować z Loxonem, to powiem Ci, że stosowałem go przez cały rok. Efekty na głowie jak najbardziej do przodu, ale ciało całe owłosione, klata, plecy i stwierdziłem że to odstawie ale to tylko i wyłącznie mój wybór.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo 2 lata temu, nosiłem średniej długości włosy, potem wizyta u fryzjera nagle JEB...ja mam zakola!

 

Dziś mam 19 lat, zakola sporo się powiększyły, góra włosów póki co gęsta, ale zauważyłem że powoli się przeerzedza.

Jeżeli chcesz próbować z Loxonem, to powiem Ci, że stosowałem go przez cały rok. Efekty na głowie jak najbardziej do przodu, ale ciało całe owłosione, klata, plecy i stwierdziłem że to odstawie ale to tylko i wyłącznie mój wybór.

 

Powodzenia

 

Minox tak dziala na poczatku z efektami tylko i to nie na wszystkich. Z czasem jak sie nie jedzie na blokerze to efekt odwrotny sie ma do zamierzonego.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox tak dziala na poczatku z efektami tylko i to nie na wszystkich. Z czasem jak sie nie jedzie na blokerze to efekt odwrotny sie ma do zamierzonego.

 

Wiem, ale ja akurat miałem tendencje do owłosienia na całym ciele. Właśnie nie chciałem też żadnych blokerów, chemii, skutków ubocznych, wolę już do końca wyłysieć i zrobić przeszczep. Przynajmniej mam motywację do robienia pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takie podejscie to szykuj min 100-150k i bez graftow z calego ciala ktore dawal ci minox sie nie obejdzie:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bestiaa, szczerze to głupie podejście. Wydaje Ci się, że za dziesięć lat będzie Cię stać wydać gruby hajs, skoro teraz możesz wydawać złotówki miesięcznie, najprawdopodobniej bez większych uboków.

Niekoniecznie musisz się klasyfikować do przeszczepu.

 

edit:

Polski trudny język.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...