free web hit counter Skocz do zawartości
rodi877

Wypadające włosy, lewa skron

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wczesniejsze posty usunalem, psychika mi siadla... Kontyunacja dalej. W skrocie jakis czas temu zaczely mi wlosy leciec, w bardzo szybkim czasie polecialo zakole +troche Korona, wlosy leca, ale brak jakoegokolwiek odrostu+lupiez I swedzenie w miejscqch gdzie wlosy leca, obecnie 4dzien na finie+regenpure szampon - uboki , lekki ból jader I kłopoty ze wzwodem dzisiaj przez caly dzien , wieczorem juz troche lepiej. Zdjecia wlosow w dalszych postach

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to od stresu i tej twojej diety ? ale tez nie ma co wykluczac lysienia dziedzicznego..


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie biotynę i cynk. Włosy są pewnie w bardzo słabej kondycji, a lecą Ci najbardziej na zakolach, bo to są takie miejsca gdzie z wiekiem te włosy się sypią i są coraz słabsze nawet jak nie ma się AGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł ale początkowo może ci troche powypadać słabych włosów, ale wtedy nie możesz odstaiwć minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to ja oprócz tego, że poszło Ci mocno zakole, to jeszcze na pierwszym foto doskonale widać, że poszła Ci mocno linia i nie wiem, czy to wykluczenie AGA jest prawidłowe. Z tym, że poszło Ci tylko to jedno zakole w takim stopniu, to ja akurat mam tak samo, ale u mnie z góry też poszło mocne przerzedzenie. To zależy od stopnia i agresywności łysienia. U mnie to jedno zakole poszło potwornie, a drugie się dzielnie trzyma i praktycznie nie widać takich zmian.

Nie wiem, schemat jest jakby pod androgenowe, ale może wypowie się ktoś z większym doświadczeniem.

 

Co do mino, to jeśli to jest AGA, to nie polecam stosować tego bez blokera. Często jest tak, że stan się jeszcze bardziej pogarsza, a włosy lecą jeszcze bardziej. Przede wszystkim mino też uzależnia i jak już się na to zdecydujesz, to bez odstawienia, bo to co wyrosło to po odstawieniu się posypie.

W każdym bądź razie jak już zdecydujesz się na to mino, to nie kupuj loxonu, tylko coś konkretniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zdjęcia usunąłeś?

 

Mimo wszystko wczoraj widziałem, włosy wyglądają zdrowo, więc zaprawdę powiadam Ci jest o co walczyć


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodź do trychologów to akwizytorzy. Mogę zapisać się na kurs weekendowy iść na bani i też dostane dyplom trychologa, bylemy tylko wciskal kosmetyki od nich. Idź do dermatologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić, ale to jest raczej typowe łysienie androgeniczne. Widać po prostu miniaturyzacje mieszkow tak samo jak u mnie:

20160528_131212.thumb.jpg.8b2343c45af410089674b8c26f0ea7e0.jpg

20160528_131104.thumb.jpg.d30e3fb17abe7169ee6ea0fdbd275b7f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja trace wlosy w zastraszajacym tempie, roznica tylko mirsiaca, 2 miesiące temu mialem cale zakole prawdopodobnie bo bylem u feyzjerki to nic nie zauwazyla, a tym razem od razu uwage zwrocila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u każdego to łysienie przebiega mniej lub bardziej agresywnie. U jednego zaczyna się w wieku 18 lat u drugiego w wieku 30 lat, jednemu zrobią się zakola w parę miesięcy, drugiemu w parę dobrych lat - tu nie ma reguły. Na wszelki wypadek zbadaj sobie krew, tarczyce itp. bo różne choroby mogą przyspieszać mocno cały ten proces łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mogę Cię jedynie pocieszyć tym, że nie jesteś sam w takiej sytuacji. Ja mam 24 lata i już porządne zakola. Uwierz mi, że moja pewność siebie również drastycznie zmalała i codziennie siedzę po różnych zagranicznych forach czytając różne artykuły o przyszłościowych metodach przywracania włosów itp... Też jestem załamany tym faktem, że lysieje i to w tak młodym wieku a jak patrzę na znajomych z bujnymi czuprynami i modnymi fryzurami to po prostu czasem płakać mi się chce.

 

Za parę dni będę miał robiony przeszczep i zostaje mi się jedynie modlić by dalsze wlosy leciały jak najwolniej i przynajmniej te parę lat nacieszyć się jakaś fryzurą. Oczywiscie też nie zamierzam się poddawać i będę odkładal każdy grosz w razie gdybym potrzebował kolejnego przeszczepu i będę je robił tak długo jak tylko donor pozwoli. Na miejscu oczywiście też porozmawiam z doktorem na temat leczenia farmakologicznego. Już jestem w takiej depresji, że wszystko mi jedno jakie będą skutki uboczne, włosy są dla mnie cholernie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, u każdego to łysienie przebiega mniej lub bardziej agresywnie. U jednego zaczyna się w wieku 18 lat u drugiego w wieku 30 lat, jednemu zrobią się zakola w parę miesięcy, drugiemu w parę dobrych lat - tu nie ma reguły. Na wszelki wypadek zbadaj sobie krew, tarczyce itp. bo różne choroby mogą przyspieszać mocno cały ten proces łysienia.

gdzie robić takie badania kolego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to w każdym laboratorium. Morfologia, tsh, ft3, ft4, przeciwciała tarczycowe, elektrolity, zelazo. Trzeba wykluczyć czy nie ma się np. Anemii czy niedoczynnosci/nadczynnosci tarczycy, które mogą powodować wzmożone wypadanie włosów.

 

Profilaktycznie warto sobie też zbadać próby wątrobowe, Alat, aspat, lipidogram, ob - u nas, lysiejacych warto zadbać jak najlepiej o zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, zapytam sie jeszcze tej derm co mysli o robieniu badan, bo jak dobra to powinna mnie sama wyslacwyslac, tak na chlopski rozum. Mam nadzieję, ze nie bedzie tak: andragenowe, fin +Loxon dowidzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz wykonać szereg badań jak masz na taką zabawę hajsy, ale prawda jest taka że to łysienie typu męskiego - tak na 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze o tyle spoko, że te wlosy u Ciebie są dobre jakościowo i widać, że nawet grube i gęste. U mnie są strasznie cienkie i ciężkie przez co zawsze będą oklapniete i raczej jedynie mogę sobie pozwolić na krótkie fryzury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz jeszcze o tyle spoko, że te wlosy u Ciebie są dobre jakościowo i widać, że nawet grube i gęste. U mnie są strasznie cienkie i ciężkie przez co zawsze będą oklapniete i raczej jedynie mogę sobie pozwolić na krótkie fryzury.

 

Musisz trochę ogarnąć co piszesz, że najpierw widzisz u niego miniaturyzację jak u siebie a później, że są dobre jakościowo i nawet grube i gęste.

Zapoznaj się z terminem miniaturyzacja, wskutek niej macierz włosa wytwarza co raz cieńsze i słabsze włosy.

 

Kolega rodi877 przynajmniej na moje miniaturyzacji nie ma.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że ta miniaturyzacja jest u niego widoczna na tym zakolu, bo tam przecież widać coraz cieńsze wlosy a resztę włosów ma dobrą już od urodzenia a nie jak u mnie cienizna już od dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Masz jeszcze o tyle spoko, że te wlosy u Ciebie są dobre jakościowo i widać, że nawet grube i gęste. U mnie są strasznie cienkie i ciężkie przez co zawsze będą oklapniete i raczej jedynie mogę sobie pozwolić na krótkie fryzury.

 

Proste włosy zazwyczaj są bardziej oklapnięte od falowanych i kręconych. Moje falowane tak się puszą, że nie da się ich okiełznać - jakbym miał hełm na głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...