free web hit counter Skocz do zawartości
Anita

Moja historia i plany na przyszłość- DAJ MI SWOJE 15 MINUT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

15 lat temu zachorowałam na łysienie plackowate. Utrata włosów dla nastolatki to był cios, była to też najgorsza rzecz jaka mi sie przytrafiła w życiu, a trochę czasu już od tego czasu minęło. Moja historia pełna jest zakrętów, zwrotów akcji, wzlotów i upadków. Zdecydowanie pełno w niej walki o normalność, odzyskanie siebie i zwyczajne funkcjonowanie w społeczeństwie. Mogłabym godzinami opisywać tutaj moje pielgrzymki do kolejnych lekrarzy, kuracje medyczne i zabiegi, które nie bardzo pomogły. Za każdym razem, kiedy zabierano mi nadzieję przezywałam to coraz dotkliwiej. Mogłabym napisać Wam też o tym ile lat chodziłam na terapię do psychologa, ile razy płakałam zaklinając rzeczywistość. Mogłabym opowiedzieć ile klinik zajmujących się włosami odwiedziłam (wszystkie:) w Polsce i okolicach), jak byłam traktowana i jakie sumy przez te ostatnie lata przeznaczyłam na uzupełnienie mojego owłosienia. Nie wiem czy chciałabym o tym wszystkich tutaj pisać, bo to bolesne i artykułowanie niektórych uczuć nie przychodzi mi łatwo.

 

Muszę jednak przyznać, że cale to "łysienie" uczyniło mnie osobą, którą dzisiaj jestem. Tęsknota za pięknymi włosami i wygodą, którą cieszą się inni ludzie sprawiła, że jestem teraz bardzo silnym człowiekiem. Wreszcie czuję się ze sobą komfortowo, nie oznacza to, że nie chciałabym pokonać choroby. Ja zwyczajnie nauczyłam sie z nią żyć i czuję się na tyle sobą, że zdecydowalam się ba bardzo odważny krok- ten wpis.

 

Chciałabym zmienić sposób myślenia ludzi o braku włosów. Sprawdzać nowe techniki leczenia i uzupełniania włosów. Dać nadzieję innym osobom w podobnej sytuacji do mojej. Chciałabym podzielić sie swoja wiedzą i dać wsparcie emocjonalne, którego tak bardzo brakowało mi 15 lat temu. Oferta "gabinetów trychologicznych" i "klinik z systemami" na rynku jest moim zdaniem nie do przyjęcia ze względu na znieczulice, niski poziom obsługi klientów i zawieszenie w latach 90. Potwierdza to wiele wpisów, które tutaj przeczytałam, nie rzadko roniąc łzę. Sprzeciwiam się temu, dlatego chciałabym otworzyć centrum pomocy osobom z problemami związanymi z włosami. Miejsce zajmujące się sprawą kompleksowo, w godnych warunkach, uczciwie, jakościowo, profesjonalnie i w rozsądnych cenach! Wiem co mówię. Zjadłam na tym zęby:).

 

Nie uda mi się jednak to przedsięwzięcie wymagające sporego nakładu odwagi, czasu, kosztów itp., bez Waszego wsparcia!

Przygotowałam krótką ankietę (max. 15 minut), która pozwoli mi ustalić jakie potrzeby mają osoby borykjające się z brakami owłosienia. Moje doświadczenia to jedno, ale chcę poznać Wasze zdanie- co Was najbardziej boli i co chcielibyście zmienić, jakich usług szukacie. Proszę wypełnijcie ją- jest calkowicie anonimowa.

Bardzo mi to pomoże, a może już niedługo będę mogła spotkać się z Wami w fajnym miejscu, gdzie każdy z nas znajdzie POMOC.

 

Oto link do ankiety:

http://www.survio.com/survey/d/E3F4A4S1P6A7J5V7J

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy to przeczytali i ewentualnie uzupełnili ankietę.

Fajnie z kimś się podzielić, co się ma na wątrobie.

 

Pozdrawiam gorąco,

 

Anita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też chorowałem nasa łysienie plackowate. Po paru wizytach u różnych dermatologów, którzy pytali mnie czy przeżyłem ostatnio jakiś stres i przepisywali witaminki załamałem się i prawie dałem za wygraną. Trafiłem jednak na fachowca, który specjalizuje się wtym schorzeniu. Mam włosy .Moja androgenówka to inna historia .

 

P.S.

Co do ankiety: myślałem, że to jest forum, które ma podobne cele do Twoich. Po co mnożyć byty?


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

myślę, że w realu jestem w stanie zrobic więcej dobrego niż na tym forum, które i tak doceniam bardzo.

 

Planuje działania rownież online, bo chciałabym dotrzeć do szerszej publiki. Forma zależy tylko od preferencji osób z problemami z włosami. Stąd ankieta.

Proszę zerknij na nią. Bardzo pomoże mi Twój wkład.

 

Czytam wpisy na forum i staram się wyciągać wnioski, ale tylko odpowiedzi na konkretne pytania dają mi pewnosć, ze dobrze pewne sprawy rozumiem.

 

Anita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już prawie bym wypełnił tę ankietę ale przed ostatnim pytaniem minęło 15minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Może jednak Cię namówię do wypelnienia? Nie ma timera. Przekorczenie orientacyjnego czasu 15 minut świadczy o Twojej dokładności. Fajnie byłoby zdobyc Twoje opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie próbowałem ponownie ale nie mieszczę się w czasie 15minut i nie wiem jak przyspieszyć ten proces ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po 15minutach nie mogę już wypełniać ankiety ;/

 

-- 17 cze 2016, 21:13 --

 

Mogłabyś przepisać te pytania tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anito,

Niestety ta ankieta mnie nie dotyczy. Jestem facetem, który ma problem z łysieniem androgenowym. Łysienie jest dla mnie problemem, ale nie jest to dla mnie sprawa życia lub śmierci. Jeśli leczenie, które przechodzę da rezultaty to będę się cieszył, jeśli nie to świat się nie zawali. Są dla mnie rzeczy ważniejsze niż ta, estetyczna przypadłość.


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie bym wziął udział w tej ankiecie. Odpowiedz tylko proszę, jakie drugie dno w tym jest, masz zamiar otwierać jakąś firmę/klinikę związaną z branżą włosową ? A może już masz i nie wiesz za bardzo jak poprowadzić biznes ? Czemu ma służyć ta ankieta dla Ciebie ? I jakie ma znaczenie moje zdanie na tle tysiąca innych ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przepraszam, że odpowiadam z takim opóźnieniem.

 

@cpode:

 

Jeśli chcesz wyślę Ci formularz pocztą, bo mam również wydruki. Niestety przepisanie pytań na forum i udzielenie tutaj odpowiedzi sprawiłoby, że ankieta przestanie być anonimowa, a o to bardzo dbam, bo maksymalizuje szansę na szczere odpowiedzi. Cały czas zachęcam do skorzystania z wersji online:).

 

 

@mihuel:

 

Doskonale rozumiem Twój sposób myślenia. Czasem zastanawiam sie nad tym czy gdybym była mężczyzną nie łatwiej byłoby mi sie pogodzić z brakiem włosów. W odróżnieniu do Ciebie dla mnie na tym etapie postępu medycyny- nie da się już nić zrobić (prócz udoskonaleń estetycznych). Nie tracę jednak nadzei. Prezentujesz bardzo rozsądna postawę, bo rzeczywiście tylko nieco dystansując się do problemu da sie tutaj coś zdziałać. Zachęcam do wypełnienia ankiety mimo wszystko. Twój punkt widzenia też jest dla mnie ważny!

 

 

@antydhtor:

 

Tak jak napisałam w w swoim pierowtnym tekście, chcialabym otworzyć nowe miejsce na polskiej mapie leczenia łysienia i uzupełniania włosów. To są dopiero moje plany. Mam bardzo bogate doświadczenie w tym zakresie, bo od lat borykam się z tymi problemami. Każdy z nas jest inny i dopiero poznanie preferencji i indywidualnych bolączek osób z problemami wokół włosów pozwoli mi rzeczywiście pomagać odpowiadając na potrzeby. Nikomu nic tutaj nie chcę sprzedawać, chce pozyskać Wasze zaufanie, abyście się szczerze podzielili tym co myślicie. Po drugie każdy indywidualny głos ma dla mnie znaczenie. Pamiętam jak bardzo samotna byłam i jak silnie czułam się nierozumiana siedząc na fotelach lekarzy dermatologów z bujnymi czuprynami. Zależy mi na stworzeniu miejsca DLA KAŻDEGO kto potrzebuje pomocy w sprawie włosów. Jeśli uznajesz się za taką osobę- zapraszam do wypełnienia ankiety.

 

Pozdrawiam,

Anita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł stworzenia takiego miejsca (jakiejś kliniki transplantacji włosów na poziomie np. Dr. Feriduniego) w Polsce uważam za słuszny bo klinika oferująca HT na poziomie np. Feriduni'ego, Bisang'i, Erdogan'a, Poswal'a z pewnością jest wysoce pożądana, bo w Polsce nie ma niestety lekarzy robiących zabiegi transplantacji włosów na poziomie wymienionych, a opinie o krajowych kilinikach można poczytać na forum. Jakość jaką oferują krajowe kliniki w tym zakresie trzeba niestety pozostawić bez komentarza żeby nie używać wulgarnych i niecenzuralnych słów. Do tego w takim powiedzmy centrum leczenia łysienia powinni znajdować się oprócz wybitnych doświadczonych chirurgów w zakresie HT którzy robiliby to z pasją, kompetentni dermatolodzy którzy posiadaliby wiedzę na wysokim poziomie, bez problemu wypisywaliby leki także off-label treatment oraz potrafiliby stawiać trafne diagnozy. A jako dopełnienie tego wszystkiego mógłby być jakiś właśnie salon systemów/peruk. Także fachowcy zajmujący się implantami włosów oraz hotel. Tak tak ale to wizja z bajki która pewnie w tym kraju się nigdy nie ziści. Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć bo popieram, podziwiam i życzę jak najlepiej co do tego oraz samych sukcesów w późniejszej działalności. Jednak realia pewnych barier w tym finansowych mogą skutecznie uniemożliwić ten zacny zamiar i cel. Osobiście mógłbym powiedzieć że mnie prędzej wszystkie kudły odrosną niż w Polsce powstanie takie super miejsce bo nie wierzę w to akurat, no ale nigdy nie wiadomo i oby się udało! Trzymam kciuki.

 

Też pamiętam jak będąc na wizytach u dermatologów którzy zlewali mnie sikiem prostym czułem się bardzo silnie i dumnie myśląc sobie albo nieraz nawet im to mówiąc że np.''to się jeszcze okaże'' i z pewnością przynajmniej poniekąd (i to duże poniekąd) miałem racje. Zawsze starałem się robić wszystko co w mocy żeby osiągać zamierzone cele. Ale to tak na marginesie bo to tylko moja indywidualna historia.

 

W przedmiotowej ankiecie nie podobają mi się dwie rzeczy. Pierwsze to to że jest tam zapis który być może nawołuje do prób zmiany mentalności/myślenie itp. - jako rzekoma próba pomocy. Otóż ja np. nie należę do ludzi których da się zmieniać czy którym da się zmienić myślenie, przestawić je na inny tor itd. W moim przypadku to jest po prostu nie możliwe. Wielu też już próbowało i ponieśli porażkę. Oczywiście nie twierdze że jakaś tam pomoc psychologioczna nie jest potrzebna ludziom bo wielu ludzi jest zagubionych, nie wie co robić, jak to robić a także co najgorsze nie potrafią samemu podejmować decyzji. Ale jeśli np. chodzi o mnie i ludzi mi podobnych to wszelakie próby ingerencji zło-doradczej odbierane są/czy mogą być jako obraza mojej inteligencji i bardzo wkurzać. I cały szkopuł w tym żeby taki tam psycholog, czy jakiś doradca potrafił trafnie oceniać potrzeby czyjeś i do tego się ustosunkowywać a nie oceniając błędnie na siłę próbować coś robić, coś co może nawet bardziej zaszkodzić takiej osobie.

Druga rzecz to to że w tej ankiecie pojawiają się kwestie finansowe, powiem więcej, padają tam konkretne kwoty i to nie małe jak na warunki polskie raczej. Moim skromnym zdaniem o konkretnych kwotach dopiero można rozmawiać w danym konkretnym przypadku, trochę w myśl zasady że dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują. Ponad to, jak powszechnie wiadomo wszelakie leki które są oficjalnie zatwierdzone na leczenie łysienia, mają wygórowane mocno ceny podczas gdy leki zatwierdzone na leczenie czego innego mają zaledwie ułamek tej ceny, a zawierają tę samą substancję czynną i to nawet we większej dawce jak na ironię. Podobny wyzysk cenowy jest w przypadku innych preparatów nie będących oficjalnie lekami. dotyczy to także suplementów i wszelakich innych produktów pomocnych alko rzekomo pomocnych w leczeniu tej akurat choroby i to poważnej genetycznej, choroby zwanej nieraz problemem kosmetycznym - który to problem nie są w stanie rozwiązać żadne kosmetyki co dziwne jeśliby tak na to patrzeć.

Fakty też są takie że producenci leków, różnych wynalazków, duże korporacyjne firmy obdzierają ludzi z pieniędzy bo zwęszyły już dawno w tym dochodowy biznes. Zresztą to samo dotyczy całej branży medycznej bo wiadomo że nikt na zdrowiu raczej nie będzie oszczędzał specjalnie, ale w przypadku tej choroby to obdzieranie z pieniędzy jest wyjątkowo nadużywane i graniczy z perfindą bezczelnością - jest to po prostu żerowanie na cudzym nieszczęściu. Tak właśnie postępują korporacje a to co jest uczynione w tej ankiecie w kwestii pieniędzy nazywa się wywiadem potrzebnym do przewidywania pewnych prognoz w zakresie intratności przyszłego biznesu. Nie wiem kim Pani jest, wiem też ankieta jest powiedzmy anonimowa, jednak kwoty które padają i konkretne przedziały cenowe dawają do myślenia, polecałbym zmienić chociaż tę cześć ankiety żeby była ona na zasadzie dowolnego wpisu ceny którą ktoś jest w stanie zapłacić za jakieś tam usługi czy leczenie łysienia, a nie na zasadzie przygotowanego schematu cenowego. Myślę że wtedy zupełnie lepiej by to wyglądało a i bardziej szczere i prawdziwe odpowiedzi byłyby bo nikt nie maiłby z góry zasugerowanej kwoty która np. dla jednego może być dochodem miesięczynym a dla innego drobnymi na telefon czy lody.

 

Jeśli chodzi o mnie czy czuję się osobą potrzebujacą pomocy to powiem że i tak i nie, zależy na czym ta pomoc miałby polegać. Jeśli na jakimś przygłupawym gadaniu, doradztwie czegoś czego nie chcę to nie, jeśli na wypisaniu recepty na leki które biorę chcę brać i które pomagają to owszem tak. Również tak jeśli bym mógł w przyszłości zrobić we własnym kraju przeszczep włosów z jakością jaka jest np. u Dr. Feriduniego i zapłacić za taki zabieg dużo mniej i w krajowej walucie. Jeśli nie może mi Pani wypisać recepty np. na proscar, avodart, androcur czy inne lub sprzedać czy sprowadzić dla mnie tych leków i to w dobrej cenie, i jeśli nie może mi Pani zagwarantować usług przeszczepu włosów na wysokim poziomie i w dobrej cenie - nie może mi Pani w żaden inny sposób pomóc. Aczkolwiek tak jak powiedziałem powyżej i nawiązując też do tego o czym Pani wspomniała (że każdy jest inny) życzę sukcesu na drodze tego przedsięwzięcia i oby dobrze służyło innym i Pani. Wezmę też udział w tej ankiecie chociażby czysto teoretycznie i dla statystyki. Pozdrawiam.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Dziękuję za wiadomość, jednocześnie przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Postaram się odnieść do wszystkich tematów, które Pan poruszył.

 

1. Cieszę się, że poświęcił mi Pan swój czas i podzieliłeś się swoimi uwagami. Dzięki za to!

 

2. Bardzo chciałabym wprowadzić nową jakość do segmentu HT w Polsce, ale obawiam się, że na tym etapie brak mi kompetencji, aby oferować chirurgiczne metody przeszczepiania włosów. Byłoby to zwyczajnie nieodpowiedzialne i nieuczciwe. Oczywiście widzę zapotrzebowanie na podobne usługi, ale moje pierwsze kroki na rynku nie powinny być skierowane w tę stronę.

 

3. Dermatologia na wysokim poziomie i profesjonalne leki to co innego i zdecydowanie chciałabym iść w tym kierunku.

 

4. Co do barier stworzenia kompleksowego miejsca: lubię o sobie myśleć jako realistce- widzę przeszkody na drodze, ale nie brak mi determinacji, więc krok po kroku dojdę tam gdzie chcę. Dzięki za ciepłe słowa i trzymanie kciuków.

 

5. Fajnie poznać Twoje nastawienie i historię. To co piszesz dowodzi, ż każdy z nas zupełnie inaczej przeżywa naszą sytuację „włosów” albo raczej ich braku.

 

6. Super, że merytorycznie odnosisz się do ankiety (jeszcze raczkuję w zbieraniu insightów i jestem super otwarta na wszystkie uwagi).

 

-pomoc osobom mającym problemy z włosami na płaszczyźnie emocjonalnej może mieć bardzo różny charakter: czasem wystarczy wsparcie drugiej osoby w podobnej sytuacji, przeczytanie bloga czy dobra diagnoza- nie miałam tu na myśli psychoterapii czy „prania mózgu ” jakimś programem 10 kroków. Wszystko zależy od potrzeb i indywidualnych chęci. Bardzo szanuję Pana uwagi i doświadczenia. Absolutnie nie chciałam nikogo urazić ani sugerować, że mogę wpłynąć na Pana mentalność.

 

-długo zastanawiałam się czy dodać pytanie o wydatki na walkę z łysieniem: są za i przeciw. Dzięki, że wyraził Panswoją opinię i sugestie. Zastanowię się jak do tego podejść inaczej.

 

7. Chciałabym bardzo zaspokoić Pana potrzeby w zakresie włosów, w miejscu, które stworzę. To co mogę zagwarantować, to, ze dołożę wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw Pana potrzebom w zakresie specjalistów i dermatologów.

 

8. Dziękuję za czas poświęcony uzupełnieniu ankiety i ciepłe słowa.

 

Proszę do mnie pisać. Każdy kontakt uczy mnie czegoś nowego.

 

Pozdrawiam,

Anita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...