free web hit counter Skocz do zawartości
kokosz

Zaczynam - proszę o korekty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Postaram się któtko Chcę zacząć kurację. Staram się wynieść z forum jak najwięcej informacji i spędzam ostatnio dużo czasu czytając wątki, ale w dalszym ciągu potrzebuję Waszej pomocy, bo ogrom wiedzy tutaj jest ogromny, tak jak ilość wątków i im dłużej czytam, tym bardziej zaczynam się gubić Proszę więc o pomoc, bo nie chcę przedkładać siedzenia na forum przed swoje obowiązki.

 

Moja sytuacja:

Co robię: łysieję

Początki łysienia: 2009/2010

Obszar łysienia: NW6 - zakola, góra, czubek i tył

Stan obecny:

91e13d1171dbff7cgen.jpg

fcf28f1af54352dcgen.jpg

Co stwierdzam: Mam mało włosów, choć jak na łysienie z 6-letnim stażem nie postępuje ono szybko

Stan skóry: duża tendencja do łojotoku, bardzo częsty (być może ciągły) łupież (zazwyczaj tłusty)

Czy jestem zadowolony: Nie jestem z nich dumny, ale podobam się sobie w nich (tym bardziej gdybym mógł je zachować lub zauważalnie spowolnić łysienie)

Co chcę zrobić: Zatrzymać łysienie lub zauważalnie spowolnić, przynajmniej na kilka lat, nie liczę na odrost

Jak chcę to zrobić: Z Waszą pomocą i Ru

 

Co wiem:

1. Istnieje zachęcająca ilość osób zadowolonych z Ru

2. Ru w formie proszku przechowuje się w zamrażarce do 2 lat

3. Na głowę nakłada się rozrobione w KB Solution

4. KB zamawia się w formie koncentratu

5. Najpierw przygotowuje się z koncentratu mieszankę z alkoholem (plus ewentualnie woda destylowana)

6. Gotową mieszankę KB można przechowywać do 6 miesięcy w temp. pokojowej

7. Dopiero do gotowej mieszanki można dodać Ru i wymieszać (bez mieszadełka - wystarczy potrząsanie)

8. Gotową wcierkę (jak i gotowe KB) przechowuje się w szklanych pojemnikach

9. Gotową wcierkę można przechowywać do 6 miesięcy w temp. pokojowej

10. Do sporządzania mieszanek używa się wagi jubilerskiej i operuje się na gramach a nie na mililitrach

11. Ru nakłada się raz dziennie około 1/1,5ml przy moim obszarze NW6 - można po porannym myciu głowy na suchą głowę

12. Do wykonania 5% Ru (takim chcę się kurować) potrzebuję: 5g Ru + 35g KB + 60g alkoholu etylowego 96% (oczywiście chodzi o proporcje)

13. Jeśli zmienię zdanie i będę chciał zacząć od mniejszego - 3% stężenia potrzebuję: 3g Ru + 30g KB + 47g alk. 96% + 20g wody destylowanej

14. Pierwsze efekty kuracji powinno dać się zauważyć najwcześniej po 2-3 miesiącach stosowania

15. Po pewnym czasie do kuracji można dodać minox raz dziennie (np. na noc)

16. Stosowanie Ru zmniejsza łojotok

17. Zapoznałem się z efektami ubocznymi i wiem jaka jest zasada działania Ru

18. Ru oraz KB można zamówić u Ziomka

 

Czego nie wiem:

1. Jak zamówić Ru oraz KB?

2. Jakie są obecne koszty? (ciągle trafiam na różne przesłanki)

3. Jak często organizowane są wysyłki?

4. Jak długo się czeka?

5. Jakie są najczęstsze problemy przy zamówieniach?

6. Czy do 5% Ru na pewno nie używa się wody destylowanej?

 

To chyba wszystko co w danej chwili przychodzi mi do głowy. Proszę o wszelkie korekty, poprawki, rzeczy o których nie wspomniałem a powinienem wiedzieć oraz ewentualną dalszą pomoc

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bardziej polecalbym Ci finasteryd + minox przy takich przerzedzeniach. Powinno Ci to poprawić gęstość włosów, a co do łupieżu to szampon Nizoral. Z tego co widze jednak jestes zdecydowany na RU, ale przemyśl sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przerzedenia są duże, jednak zagłębiając się w forum doszedłem do wniosku, że lepsze dla mnie będzie Ru Przyzwyczaiłem się do takich rzadkich włosów, poza tym nie wyglądają aż tak tragicznie i będę zadowolony jeśli będę mógł przy nich pozostać jeszcze przez kilka lat

Fina zawszę mogę spróbować, jeśli Ru nie zadziała, tym bardziej, że (przynajmniej do teraz) łysienie przebiega dosyć powoli, więc dużo nie stracę

Czekam na bardziej interesujące mnie odpowiedzi, ale dzięki i za te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zamówić Ru oraz KB?

http://edt.com.pl/reschem/ sklep zioma.

2. Jakie są obecne koszty? (ciągle trafiam na różne przesłanki)

 

Koszty zależne od ilości jaką używamy, przy Twoim stanie masz spory obszar do pokrycia więc koszty bedą spore.

 

3. Jak często organizowane są wysyłki?

 

W sklepie zioma od ręki.

4. Jak długo się czeka?

j.w

5. Jakie są najczęstsze problemy przy zamówieniach?

U zioma nie ma zadnych.

 

6. Czy do 5% Ru na pewno nie używa się wody destylowanej?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki Dawid.

 

Ale teraz widzę jakieś nieścisłości. W sklepie dostępne jest 5mg Ru i 50mg KB Sol. Z tego co wyczytałem na forum, chcąc zrobić 5% Ru z tych składników potrzebuję:

5mg Ru + 35mg KB + 60mg ETH. Z tego wyjdzie mi dokłądnie 100mg gotowej wcierki, a przecież to nie jest nawet 1ml.

Chcąc zrobić 100ml wcierki potrzebuje zatem nie 5mg Ru tylko 5g, a przecież koszt tego to tysiące złotych.

 

Gdzie jest błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie bo znowu zgubiłem się w stertach stron wątku

 

Rozrobione Ru i/lub KB może sobie spokojnie stać na szafce tygodniami, ale jak się przechowuje nierozrobiony koncentrat KB? Nie chcę rozrabiać całego KB, bo trudno później w razie czego zmienić stężenie Ru.

 

Edit: Jak wypełnić deklarację nabywcy przy zakupie Ru i KB? [co w pisać w rubrykę "oświadczam iż użyję substancję do"] Pierwszy raz spotykam się z czymś takim

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Wracam po ponad pół roku z RU. Niestety z bardzo marnym skutkiem. Widać bardzo wyraźny ubytek w stosunku do początku kuracji. Nie działa na mnie wcale? Czy może robię coś źle?

Przez lipiec i sierpień stosowałem 3%, przez wrzesień 4%, a od października stosuję 5%. Rano na umytą i wysuszoną głowę wcieram 1ml, a wieczorem przed snem na nieumytą głowę 0,5ml. Nie stosuję nic więcej. Mam tendencję do przetłuszczania się włosów. Praktycznie zawsze musiałem myć codziennie rano. Nawet, gdy jeszcze nie łysiałem (liceum, pierwszy rok studiów).

Macie jakieś propozycje lub opinie? Zmienić RU na coś innego? Dodać coś do kuracji? Poczekać jeszcze?

Myślałem o minoxie, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Zanim trafiłem na fora o tej tematyce stosowałem sam minox przez rok lub dwa. Dawał bardzo dobre efekty, kilka razy słyszałem od innych, że zagęściły mi się włosy. Wyglądały bardzo przyzwoicie. Ale w pewnym momencie (sierpień 2015) przestał działać i w miesiąc zauważyłem duże przerzedzenie, które cały czas postępowało. Odstawiłem go, bo i tak już nie działał. Nie stosowałem nic i miałem bardzo duży ubytek włosów, widoczny z miesiąca na miesiąc. Ru zacząłem stosować w lipcu 2016, ale ubytek ciągle postępuje.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslimy, ze musisz zmienic myslenie, Wiekszosc uzytkownikow mysli, ze zacznie stosowac RU/CB i zapomna co to lyse miejsca.

Masz agresywne lysienie i chcesz zalatwic 1.5ml RU 3-5% problem z glowy?

Ru 2-2.5 ml 5% dziennie tez nie dawalo mi zatrzymania lecz tylko/az spowolnienie. Musisz dodac cos wiecej do kuracji, jak chcesz cos zagescic musisz mocniej uderzyc, ale to juz twoja decyzja jakie masz priorytety.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twój obszar potrzeba minimum 3 ml RU, to główną przyczyną że nie widziałaś efektow, jak szkoda ci kasy na 5% to rób mniejsze stężenie ale w stemoxie - elduterino niby mówi że lepiej działa niż w kb/standardowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki za odzew

@AngelOnTheEarth co masz na myśli mówiąc uderzyć mocniej?

Co myślicie o dodaniu SABY? Albo stemoxa? Ktoś używał go naszym forum? Jeszcze nie wiem co to stemox, ale zaraz poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzyc mocniej to znaczy- 2 blokery 1 wew 1 zew. Saba przydal by sie bardzo, chyba ze zdecydujesz sie na CB to juz nie bedziesz potrzebowal wtedy.

Minox by sie bardzo przydal i to nawet polarisa10/11 bys tu mogl dowalic , wtedy moglbys darowac sobie fina/duta wew , bo on ma w sumie fina, dziala tez systemowo, ale bodajze dzieki liposomom nie ma sie tyle skutkow ubocznych. Jak jest w rzeczywistosci nie wiem, bo nigdy nie stosowalem.

Witaminy biotyna, cynk.

Szampon z ketokonazolem z 2-3 x na tydzien.

To jest uderzenie o ktorym mysle, ze moglo by cos pomoc , ale nigdy nie ma sie pewnosci, jednak dopoki sie nie sprawdzi na sobie to sie nie przekona.

Niczego nie polecam, jedynie wyrazam swoja opinie. Mozesz miec po takiej kuracji uboki, za ktore nie biore odpowiedzialnosci, stad musisz bardziej wdrazyc sie w temat lysienia i zdecydowac tak jak wspomnialem wczesniej jak bardzo zalezy na wlosach.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uderzyc mocniej to znaczy- 2 blokery 1 wew 1 zew. Saba przydal by sie bardzo, chyba ze zdecydujesz sie na CB to juz nie bedziesz potrzebowal wtedy.

Minox by sie bardzo przydal i to nawet polarisa10/11 bys tu mogl dowalic , wtedy moglbys darowac sobie fina/duta wew , bo on ma w sumie fina, dziala tez systemowo, ale bodajze dzieki liposomom nie ma sie tyle skutkow ubocznych. Jak jest w rzeczywistosci nie wiem, bo nigdy nie stosowalem.

Witaminy biotyna, cynk.

Szampon z ketokonazolem z 2-3 x na tydzien.

To jest uderzenie o ktorym mysle, ze moglo by cos pomoc , ale nigdy nie ma sie pewnosci, jednak dopoki sie nie sprawdzi na sobie to sie nie przekona.

Niczego nie polecam, jedynie wyrazam swoja opinie. Mozesz miec po takiej kuracji uboki, za ktore nie biore odpowiedzialnosci, stad musisz bardziej wdrazyc sie w temat lysienia i zdecydowac tak jak wspomnialem wczesniej jak bardzo zalezy na wlosach.

 

TU widzę jakieś konkrety.

Nie wiem jak dokładnie używa się CB, bo z tego co widziałem to są duże koszty, poza moim zasięgiem, więc nawet się nie zagłębiałem w temat.

2ml RU to maks na co sobie mogę pozwolić. Ktoś sugerował, że jak używa się RU w stemoxie to wychodzi taniej, ale z tego co wyczytałem ,to nikt nie wie jak to właściwie mieszać z RU. Poza tym preparaty ze stemoxem wcale nie są tanie, więc o wiele lepiej zostać przy KB. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Po Świętach będę musiał sobie skołować SABĘ. Cały czas można zamawiać u Artura?

Nad minoxem też się zastanowię, ale już kiedyś używałem (ale bez blokerów) i mam uraz. Chociaż przez pewien czas 5% bez blokerów dawało dobre rezultaty. Można w razie czego jakoś bezpiecznie odstawić minox?

O tego polarisa chodzi? https://www.szampony.sklep.pl/produkt/Polaris_Labs_10

Normalnie bez recepty można to zamówić? Wygląda sensownie, ale czy to się stosuje tak samo jak 5% - po 1ml rano i wieczorem? Czy z racji tego, że to jest duże stężenie można zmniejszyć dawkę? Bo ten polaris to też bardzo duży koszt, jeśli miałbym kupować co miesiąc. Czy może ma jakieś tańsze zamienniki?

Wewnętrzne blokery mocno mnie zniechęcają, jak czytam o skutkach ubocznych odczuwanych przez innych.

Jaki cynk i biotynę polecacie?

Dużo mam pytań, ale pomimo, że to forum to faktycznie kopalnia wiedzy i eksperymentów, to ciężko mi znaleźć jakieś konkrety pomiędzy kłótniami, przekrzykiwaniem i niektórymi mało wnoszącymi postami.

Dlatego dzięki, za każdy konkret

 

-- 13 kwie 2017, 13:45 --

 

Na twój obszar potrzeba minimum 3 ml RU, to główną przyczyną że nie widziałaś efektow, jak szkoda ci kasy na 5% to rób mniejsze stężenie ale w stemoxie - elduterino niby mówi że lepiej działa niż w kb/standardowym.

 

Jak to działa? Z tego co czytałem w kilku wątkach to specyfiki ze stemoxem wcale nie są tanie. Więc nawet jeśli zmniejszę stężenie to chyba wcale nie wyjdzie taniej niż 5% w KB. Poza tym dużo osób ma wątpliwości jak tego w ogóle używac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten minox co podales link. Moglbys go uzywac na noc 1ml a rano 5% 1 ml to mialbys na dluzej i dzialac tez bedzie mocno.

Saba koniecznie by sie przydal to zamow u niego i sprobuj.

Skoro na wiecej sobie nie mozesz pozwolic to stosuj 2 ml RU.

Boisz sie ubokow po finie/ducie to daruj sobie je wewnetrznie. Stosujac polaris ostroznie kontroluj , on ma w sobie fina takze bedziesz widzial czy wszystko ok czy uboki jakies wystepuja.

Biotyna najlepiej puritan's pride

Cynk z 20-30mg bylo by ok.

Stemox od garniera jest bardzo tani. 40 zl za 86 ml wiec stosujac 2 ml dziennie masz na 43 dni, czyli prawie 1.5 miesiaca co = 30zl miesiecznie!

W jaki sposob sie stosuje? Zapewne tak jak i CB , czyli wsypujesz proszek, dodajesz tyle ml stemoxa jakie chcesz uzyskac stezenie i ilosc ml, po sprawie. (oczywiscie mieszasz porzadnie az sie rozpusci). Jezeli jakos inaczej sie to uzywa niz z CB, to sam sie z ciekawoscia dowiem ;]


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał stosować tyle ml RU zeby pokryć cały ten obszar, jeśli to wyjdzie stężenie 3/4% to trudno. Co z tego ze pokryje pół lysiny 5% a z resztą co będzie? Jeżeli mniejsze stężenie nie pomoże, a wiecej nie chcesz wydać to tylko wew środki zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym polecał stosować tyle ml RU zeby pokryć cały ten obszar, jeśli to wyjdzie stężenie 3/4% to trudno. Co z tego ze pokryje pół lysiny 5% a z resztą co będzie? Jeżeli mniejsze stężenie nie pomoże, a wiecej nie chcesz wydać to tylko wew środki zostają.

1ml Ru spokojnie pokrywa mi całą banię Może nie całą, ale wszędzie tam gdzie trzeba

Saba w drodze. Ktoś mi podpowie jak używać tego z Ru? Chodzi mi o to, czy w wieczory, w które będę nakładał Sabę odpuścić sobie nocną dawkę Ru? Jeśli nie, to jak połączyć dawkę Ru i Saby? I ile mam nakładać Saby na moją łepetynę (zdjęcie w pierwszym poście; aktualnie włosy mam prawie o połowę krótsze)? Najczęściej znajdowaną informacją było to, żeby nakładać jak najcieńszą warstwę Ale niewiele mi to mówi 0,5ml? 1ml? Mniej? Więcej?

Aaaa! I jak używać Ru i minoxa? Razem czy w odstępie czasowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. Doszła Saba hydro, znalazłem odpowiedzi na pytania ile stosować i jak. I wiem, żeby w wieczory, w które stosuję Sabę nie stosować niczego innego.

 

Jak to jest z Sabą i ketokonazolem? Jedni piszą, że nie wolno stosować jednego z drugim, bo występują problemy skórne. Z kolei Angel polecił mi Sabę i keto równocześnie.

 

Mam też dodatkowe pytanie. Po co Stosuje się Sabę hydro na przemian z Emu Oil i czy jest to konieczne? Niektórzy się tego trzymają, ale nie wiem o co chodzi. Nie mogę znaleźć wątku z Emu, czy olejkiem rycynowym i nie wiem do czego są te specyfiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saba z keto - stosowalem razem nie mialem zadnych problemow skornych. Jezeli kilka osob takie zauwazylo to stosuj w inne dni. Keto 2-3 dni w tygodniu i saba tez tyle proponuje wiec na przemian, nie widze zadnego problemu.

Emu popycha srodki stosowane przed/po takze saba sama w sobie to mocny srodek stosujac w ten sam dzien emu moglbys nabawic sie ubokow.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić biotynę Puritan's Pride? Szukam od dłuższego czasu, ale w każdym sklepie jest niedostępna Ewentualnie jest jakiś dobry zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Super. A jakiś dobry szampon do codziennego mycia polecicie? Do tej pory używałem komercyjnych, ale mam już na wyczerpaniu i kupiłbym coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...