free web hit counter Skocz do zawartości
kuba197

Instytut z Riken ogłosił współpracę z firmą Kyocera.

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza coś tutaj, nie to co na HLT, codziennie od *uja nowych postów, panująca i trwająca ciągle euforia, emocje, obdarowywanie się nawzajem lajkami. Ale fakt szmal warto zbierać!

 

Pada rok 2020, cóż 4-5 lat zleci jak z bicza trzasł. Jednak przez 5 lat pewnie też można sporo odłożyć hajsu. I oby to było to na co wszyscy czekają.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt na hlt nawet Ci najbardziej "doświadczeni" forumowicze pisali o otwieraniu szampana ale sam nie wiem co o tym myśleć, ciężko uwierzyć, że za 4 lata nie było b tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie wyrzygali tego szampana, tak jak zresztą zawsze od lat wielu.

 

Problem oczywiście będzie, nawet jak to wypali to przecież to nie będzie tak że to całkowicie wyeliminuje problem i że wyleczy prawdziwą przyczynę czyli to zyebanie genetyczne. To po prostu pomoże zwiększyć ilość i gęstość włosów, a człek czekający w kolejce na takie leczenie będzie też już łysy czy czy dopiero łysiejący, ale jednak.

Jeśli to będzie, to oczywiście będzie to krok milowy na przód ale nie jest to dokładnie tym czymś cudownym czego nam potrzeba.

I druga sprawa nawet jeśli to rzeczywiście będzie za te 4-5 lat to w praktyce dla Polaków będzie to dostępne za 15 albo nawet za 25 jak trochę stanieje a wiadomo że każda nowość ma zawsze cyfry kosmiczne. A przecież jeszcze trzeba wziąść pod uwagę że nie wszystko może pójść po myśli oraz to że mogą wystąpić jakieś dodatkowe problemy i to niekoniecznie natury medycznej.

 

Ja tam wolę szampana nie spijać zawczasu żeby go czasami nie wyrzygać ale przyznaję że warto się interesować tym.

Czas pokaże co i jak to będzie, te kilka lat na prawdę szybko zleci. Apropo klonowanie miało być już w 2013 roku i co mamy 2016.

Cudowne wynalazki takie jak RU 58841 czy CB 03 01 też już były wynalezione dawno temu (RU ponad 25 lat temu a CB 16) i co nadal nie ma oficjalnego leku - żadnej cudownej wcierki.

 

Fakt podpisania umowy współpracy jest okazją do szampana dla zawierających tę umowę a na pewno nie dla szarych zwykłych ludzi postronnych stojących z boku.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe, że coś się dzieje. Ale tak jak mówisz - koszty. Samo to spędza sen z powiek.

Nawet gdyby już dziś doktorzy mieli nieograniczoną liczbę graftów to większości nie byłoby stać na zrobienie sobie całej głowy przy poważnych ubytkach.

 

Z drugiej strony konkurencja rośnie, ceny spadają. A w sumie mając nieograniczoną liczbę graftów to zaryzykowałbym w jakiejś słabszej klinice.

 

Wciąż jednak kliniki musiałyby ponosić koszty patentów na ten wynalazek.

 

To oczywiście przy założeniu, że wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami co do których nie wiemy na ile są prawdą, a na ile PR dla inwestorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba dużo racji, gdyby można było dzisiaj założyć, że za 4-6 lat będzie to możliwe to ,np. dzisiaj można by było zrobić ht na obszar już spustoszały ale nikt nie da nam takiej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, osobiście zastanawiam się czy lepiej byłoby wcześniej, nawet już teraz zrobić zwykłe HT czy jednak poczekać te parę lat i jakby pobrali kilka graftów i zrobili z tego ilość jaka jest potrzebna (albo nawet większą nieograniczoną lub w małym stopniu) to byłoby cacy a do tego donor zostałby w nienaruszonym stanie. No nic, może wytrzymam na tych dragach te kilka lat jakoś bez przeszczepu a do tego odłożę trochę kasy mam nadzieje. Bo teraz to nawet nie mógłbym sobie pozwolić nawet na przeszczep FUE w jakiejś dobrej klinice ''posiadającej'' doktora który zna się na rzeczy, ma doświadczenie w praktyce i wykonuje zabiegi transplantacji włosów z pasją.

 

No ale jak ktoś ma bardzo nieciekawy stan to pewnie bez wykonania wcześniejszego przeszczepu się nie obędzie. A jeśli to by wypaliło w takiej superlatywie jak jest o tym pisane to pewnie też dałoby się zrekonstruować wcześniej przetrzebiony przeszczepami donor.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest wróżenie z fusów na tym etapie.

Ja wiem, że nowinki dają entuzjazm, ale prawda jest taka, że od ok 2000 roku jak się tematem interesuję zawsze za 5 lat problem miał być rozwiązany.

 

Nieraz nie dwa portale nawet ogłaszały koniec problemu za 5 lat.

 

Nie twierdzę, że kiedyś tego problemu nie rozwiążą, bo myślę, że kiedyś w koncu rozwiążą.

Ale dopóki czegoś nie ma, dopóki nie warto robić sobie krzywdy poprzez nadzieję, bo później przyjdą rozczarowania.

 

Na tym etapie to jest tylko ciekawostka, a hajs zawsze warto zbierać, bo walka z tym prawie zawsze jest kosztowna niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Teoretycznie będą potrafili sklonować włos?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Weźcie pod uwagę że tak duża firma inwestuje w ten patent, a zatem musi celować w komercjalizacje nie późniejszą niż 10 lat. Tło naukowe jest najlepsze. Pisałem o tym w innym temacie. Nie myliłem się. W mojej opini ludzie z tego forum za 10-15 lat będą z tego korzystać. I nie uważam że to późno. Nikt nie zakładał, że to bd za naszego życia. I jestem w 100% pewny że do tego czasu wejdą nowe leki czy kuracje. Nie zapominajmy o dobrych HT, big 3 czy RU i CB. Do tego czasu można też jechać na mikropigmentacji jeśli stan już słaby.

 

-- 19 lip 2016, 22:45 --

 

Po za tym oni już sklonowali LUDZKI włos w 2012. Tylko że wszczepiony w myszę. Problemem jest/była mass produkcja komórek. No bo co z tego że z 1 włosa stworzą 1. Chcą z 1 stworzyć 10000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie strasz, za 15 lat to mi już nie będzie to w ogóle potrzebne. Zapewne po wielkich traumach zdążę się już nawet przyzwyczaić do mojej łysiny. Miejmy nadzieję że szybciej z tym wystartują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szampana otworzymy dopiero wtedy kiedy to będzie właśnie skomercjalizowane i przede wszystkim dostępne dla przeciętnych zjadaczy chleba (i finasterydu ). Nie będziemy świętować czegoś czego jeszcze nie ma, jak ludzie z HLT.

 

Swoją drogą... podoba mi się ta mysz z włosami może będzie ją można nabyć drogą kupna i utrzymywać jako wyjątkowe zwierze domowe

 

W mojej ocenie jest to krok na przód, ale nie wiadomo ile takich kroków jeszcze będzie potrzeba. Nawet biorąc pod uwagę obecne realia to 1 do 1 też jest osiągnięciem bo np. z 50000 włosów teoretycznie można zrobić 100000 i z pewnością pomogłoby to też sporo komuś kto ma przerzedzenia, analogicznie myśląc komuś kto stracił połowę włosów nawet, co dwa włosy to nie jeden, co np. 100 na cm2 to nie 50 itd. Jednak trzeba poczekać bo włos pobrany jest w sumie zmarnowany więc na jedno wychodzi i nie ma sensu taka zabawa.

 

Ciekawe też czy np. z takiego włosa zreprodukowanego sklonowanego i już wszczepionego w miejsce biorcze (bądź nie, a tylko w warunkach laboratoryjnych) można byłoby wytworzyć kolejny (i ew. jak długo musi trwać ten proces jeśli to możliwe) czy to musi być natywny włos pierwotnie rosnący sobie gdzieś tam w obszarze donoru ?

 

-- 20 lip 2016, 0:29 --

 

Weź nie strasz, za 15 lat to mi już nie będzie to w ogóle potrzebne. Zapewne po wielkich traumach zdążę się już nawet przyzwyczaić do mojej łysiny. Miejmy nadzieję że szybciej z tym wystartują.

 

 

Mnie akurat zawsze będzie zależało. Szybciej przyzwyczaiłbym się do smrodu ze szamba chyba niż do łysiny. Ale oczywiście dobrze byłoby żeby wystartowali jak najszybciej.

 

-- 20 lip 2016, 2:21 --

 

Wszystko też pięknie ładnie brzmi ''sklonowali'' ale równie dobrze mogli wziąść pobrać włosy od człowieka wsadzić je myszy, trochę podbustować jakąś chemią i efekt gotowy a klon to ściema. Prawdziwy klon jest wtedy kiedy nie zostaje zniszczony protoplasta czyli w tym przypadku włos pierwotny. Albo jeśli się go poświęca to powinno z niego powstać przynajmniej dwa nowe. I takie coś dopiero można by nazwać klonowaniem. A co dopiero mówić o masowej produkcji, najpierw trzeba osiągnąć to o czym powyżej a masowa produkcja jeśli by była to byłaby dodatkowym bonusem a także kolejnym wielkim krokiem i nową okazją do szampana.

 

A duże firmy inwestują dlatego żeby przyciągnąć jeszcze większe a jak taka bańka pęknie to z pewnością ktoś na tym skorzysta.

Poza tym ich pazerność, bo takie firmy już w wyobraźni mają ilość profitu w skali roku, dziesięciu czy pięćdzięsieciu co nieraz pokazywane na wykresach jest, już za w czasu węszą w tym interes ale niekiedy węch może zawodzić niestety - no ale to inny temat.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny pomysł

 

tak duża firma inwestuje w patent?

 

to weźmy ją wspomóżmy... czy ktoś z Was wie, gdzie można by kupić akcje tejże firmy?

 

Przedstawię swoją wizję...

zainwestuję z 2-3 tys teraz, ale jak to się sprawdzi i firma będzie mieć patent, to akcje tej firmy pójdą mocno w górę, wtedy będe mógł akcje odsprzedać i skorzystać z usługi firmy.

 

Więc - czy ktoś wie, i może w ramach solidaryzacji naszej walki z tym dziadostwem, podzielić się wiedzą, w celu walki o lepsze jutro dla nas wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak,Riken,oglosil,wspolprace,lub,sprzedal,to,firmie,Kyocera,to,na,tysiac,procent,huj,z,tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lek na łysienie od dawna jest. Pewnie jest to jakiś tani preparat, ale go nie wprowadzą do obiegu. WolĄ mydlić oczy i sprzedawać scam, albo generatory skutków ubocznych. Biznes ma się kręcić. Duże koncerny nie pozwolą wejść na rynek, bo dla nich byłby to koniec. Wszystko kręci się wokół kasy. Czemu produkuje się sprzęty tak marnej jakości teraz? No właśnie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie lek na łysienie od dawna jest.

 

No pewnie że jest już od dawna. Mnie powiedzieli o nim illuminati, posiadłem zatem stosowną wiedzę i wyleczyłem u siebie łysienie.

 

 

ale go nie wprowadzą do obiegu. WolĄ mydlić oczy i sprzedawać scam, albo generatory skutków ubocznych. Biznes ma się kręcić. Duże koncerny nie pozwolą wejść na rynek, bo dla nich byłby to koniec. Wszystko kręci się wokół kasy. Czemu produkuje się sprzęty tak marnej jakości teraz? No właśnie

 

Ale masz rację, prawdziwego i skutecznego leku na łysienie, nigdy nie będzie na rynku.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 2060 w cenie osiągalnej dla przeciętnego Polaka.

 

To w 2060 nadal będziemy szczurami.... ? - o ku*wa...

 

 

Niestety urodziliśmy się o pokolenie za wcześnie żeby mieć włosy

 

A skąd niby ta pewność że ten ''lek'' da nam włosy w następnym pokoleniu...?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...