free web hit counter Skocz do zawartości
sakweron

Więc tak... chcę zacząć walkę z łysieniem (21 lat) fotki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwadzieścia jeden lat, walkę z tym dziadostwem chciałem zacząć już wcześniej, ale zacząłem czytać i tego jest tak dużo, tak są rozbieżne zdania, że pomyślałem, daj sobie spokój. Efekty uboczne itd... ale wracam. Trzeba się za to wziąć bo czym dłużej tym gorzej się z tym czuję, wstyd mi wstawać z rana przy dziewczynie, zaraz automatycznie próbuję to zakryć, chociaż ona wszystko wie i widzi, żenujące, myślę o tym wszędzie gdzie jestem. Nie chcę robić wszystkiego za wszelką cenę, ale przynajmniej spróbować, może nie będzie żadnych efektów ubocznych? Może mój organizm dobrze zareaguje? Jeśli nie to postaram się to jakoś przeboleć, nie wiem jak bym sobie z tym poradził, ale będzie trzeba lecz najpierw chciałbym podjąć tą walkę.

 

Cechy/informacje (ważne?)

 

-Mam gęsty zarost

-Patrząc po rodzienie to ojciec mojej mamy nie wyłysiał a miał 70 lat i dość sporo gęstych włosów lecz zakola, reszta czyli ojciec, wujkowie, kuzyni itd, dwa razy gorzej ode mnie w tym samym wieku. Moja mam tez ma bardzo gęste włosy, coś jak ja w dzieciństwie, po prostu masakra miałem taką szopę.

-Libido mam ogromne, należę do tych co mogę i pięć razy dziennie.

-Owłosienie wszędzie, plecy, klatka, brzuch, łydki, uda, barki, stopy i za przeproszeniem dupa.

-Trenuję na siłowni cztery razy w tygodniu i tutaj moje pierwsze pytanie, czy to będzie w jakimś stopniu kolidowało, pogarszało efekty?

 

I najważniejsze pytanie, czytałem sporo i wszędzie widzę, fina, duta, ru, saba gel, nizarol itd. Jaka jest minimalna cena jakiejś wartościowej kuracji na miesiąc, jak to wychodzi miesięcznie bo o to się najbardziej boję. 200zł nie sprawiło by problemu, czy to wystaczy? Co wtedy byście polecali połączyć, dla normalnego zdrowego 21 latka, który trenuje, nie choruje, nie pije, nie pali i trzyma się swojej diety, nie jem śmieciowego jedzenia, nic z tych rzeczy. Da się coś w tej chwili z tym jeszcze zrobić?

 

Tyle chciałem na start, wstawiałbym zdjęcia przed i po, choćby to miał trwać i grube lata to chcę podjąć jakąkolwiek walkę z tym cholernym łysieniem...

 

 

 

Zdjęcia numer jeden - tutaj normalne z różnych miejsc (pasta i lakier na łbie to mus, bez tego nawet z domu nie wyjdę) - wszystkie ogólnie dość teraźniejsze, maksymalnie trzy miesiące temu.

472944510_Beztytuu.thumb.png.3bde062af731f68a4fe9ad0364750e1f.png

 

Drugie robione przed chwilą, myłem po południu ( a o 20 wcierałem wcierkę "jantar" kupiłem bo pomyślałem, że chociaż nie zaszkodzi choc wiem, że i nic raczej nie pomoże) jak widać tutaj to już wygląda tragicznie, że nawet anonimowo czuje jakiś wstyd po prostu.

dwoa.thumb.png.978d77f9439e025e17d8e047caab4596.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra na 1 zdjeciu nie widac za wiele , bo masz zamaskowane wszystko i mysle cos tu wkrecasz. Jednak na drugim foto widac konkretnie, ze lysiejesz i masz nw 1.5-2.

Niestety najbardziej klasyczna i taka kuracja, ktora powinna pomoc a tez wiaze sie z ubokami to bloker fin/dut i jak chcialbys dodac stymulator to minox. Mozesz rowniez z miejscowymi blokerami sprobowac typu RU/CB.

Poczytaj o tym wszystkim, ciezko jest tak doradzic komus w tym wieku, bo wszystko ma swoje zalety i wady.

 

Cena to zaleznie na co sie zdecydujesz jezeli fin/dut to wyjdzie bardzo tanio , RU wciaz spoko. 200 zl to sporo, jak dobrze przemyslisz wszystko to i w 100 zl sie spokojnie idzie zmiescic.

 

Czego sie w ogole spodziewasz po kuracji i w ktorym kierunku chcesz isc? Blokerow wew czy zew? Myslisz o stymulatorach czy bardziej chcesz tylko zatrzymac to co jest?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo 21 lat jak Ty. Również miałem opory przed spróbowaniem blokera i ogólnie całej kuracji. Stwierdziłem jednak, że chodzenie z przerzedzonymi kłakami (zakola to mniejszy problem, bo jak masz gęste włosy to łatwo to ukryć) w wieku 21 lat to dość słaba perspektywa, a z łysą głową już całkiem słabo bo mam beznadziejny kształt czachy . Jestem jakos 5 miesiąc na finasterydzie + minoxidil + nizoral. Ogólnie uboków nie odczuwam żadnych, a jest bardzo widoczny progres w kondycji wlosow, nawet zakola się w jakimś stopniu wypełniły. Nie chcę tu Cię zachęcać do niczego ale biorąc pod uwagę to że jesteśmy w tym samym wieku może da Ci to jakąś wskazówkę. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chciałbym iść w stronę czegoś raczej zewnętrznego ale jak będzie trzeba to i fina bym spróbował. Bardzo mnie cieszy, że nie jest to tak drogie, a oczekuję przynajmniej zagęszczenia, zahamowania, jakiegoś lekkiego wzmocnienia włosów bo trochę jak siano są i wiadomo chyba każdy z nas liczy na jakieś minimalne odrosty ale to traktowałbym bardziej jako dodatek. Będę dziś dalej czytałem i dam znać w najbliższym czasie na co bym postawił a może ktoś z was by to ocenił, trochę pomocy bym potrzebował na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że historia praktycznie taka sama jak u mnie. Nawet z owłosieniem, libidem, wiekiem i takim samym typem włosów na głowie. Fakt, u mnie może troche mniejsze zakola, ale gęstość jakoś tak jak u Ciebie. Nawet podobne rzeczy stosujemy do "kamuflażu" włosów przed wyjściem Z tą dziewczyną, to u mnie jest to samo

Mamy chyba takie same schematy łysienia, ale u mnie jest troche lepiej z zakolami, ale to pewnie przez to, że ja na finie jestem już 10 miesiąc i gdyby nie on to pewnie bym miał dużo gorszy stan.

Powiem tak, u mnie fin jak na razie odrostu raczej żadnego nie dał, ale zastopować, to trochę zastopował. Mnie też już przeraża łysy łeb, więc wjeżdżam na coś mocniejszego i zamówiłem sobie minoxidil 15% i mam zamiar to kłaść na łeb. Zobaczymy co to przyniesie.

Tobie mogę polecić standardowe gold 3 na start, czyli fin + mino + szampon z keto. Nie wiem, być może zadziała na Ciebie - ciężko powiedzieć. To jest raczej agresywniejsze łysienie jak u mnie, więc może od razu dut? Decyzja należy do Ciebie. Wybierz sobie jakąś kurację i stosuj ją przez min 6 miesięcy. Rób foty i sprawdzaj efekty. Jak widzisz, że działa - to dobrze, stosuj dalej. Jak nie? - No to prosta sprawa musisz wrzucić coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak na finie awangarda uboki jakies masz czy nie ? : 0

 

Żadnych uboków. Uboków brak i jakichś efektów lepszych W sumie im większe uboki, tym lepsze efekty niby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba niedługo zacznie się tutaj mój dziennik prowadzić.

 

Na początek fina steryd - powiedzmy rok-dwa później coś mocniejszego (ile dawkować na samym początku przygody z tym lekiem aby też nie przesadzić...?)

minoxidil czy coś od razu mocniejszego i ile tego dawać?

Nizoral (dwa razy w tygodniu myć włosy?)

Cynk - zwykł suplement https://www.fbb.pl/uns_zinmag_b6_90kaps_ids_3028_1 moim zdaniem fajny skład a cena też fajna.

Siłka, dieta, ruch to od zawsze u mnie więc nadal będzie.

Herbaty nie lubię ale jak trzeba to zacznę popijać codziennie.

 

 

Gdzie kupić te wszystkie leki ze sprawdzonego źródła żeby też już nie łazić po dermatologach aby wypisywali recepty?

Było by mi to bardzo pomocne i mógłbym już zacząć działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba niedługo zacznie się tutaj mój dziennik prowadzić.

 

Na początek fina steryd - powiedzmy rok-dwa później coś mocniejszego (ile dawkować na samym początku przygody z tym lekiem aby też nie przesadzić...?)

minoxidil (tak samo ile tego dawać?)

Nizoral (dwa razy w tygodniu myć włosy?)

Cynk - zwykł suplement https://www.fbb.pl/uns_zinmag_b6_90kaps_ids_3028_1 moim zdaniem fajny skład a cena też fajna.

Siłka, dieta, ruch to od zawsze u mnie więc nadal będzie.

Herbaty nie lubię ale jak trzeba to zacznę popijać codziennie.

 

 

Gdzie kupić te wszystkie leki ze sprawdzonego źródła żeby też już nie łazić po dermatologach aby wypisywali recepty?

Było by mi to bardzo pomocne i mógłbym już zacząć działać.

 

finasteryd powinno się uzywać co najmniej 7.8 miesięcy żeby zobaczyć ,że "coś dziala" a nawet do roku... z minoxem to zalezy od producenta.. zaleca się 1ml rano i 1ml wieczorem wszystko bedziesz miał napisane na opakowaniu polecam (alopexy za 29zł) , nizoral to najlepiej zoxin med za około 20 zł z keto.. 2 razy w tygodniu starczy więcej to siano sie z włosów robi.. a także moze powodować większe wypadanie chociaż rzadko.. rozne suplementy to tylko dodatek wizualny dla wlosów..mozna brać ale mało to daje..nigdy nie zaszkodzi : )


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba długo to ciągnąć, napisałem własnie 1-2 lata bym go brał i dopiero wskoczyłbym na coś lepszego. Nie jest to chyba tak, że od wzięcia pierwszego tabsa dopiero po 7-8 miesiącach zacznie blokować wypadanie?

 

Fina steryd (gdzie mogę go zamówić, bezpieczne źródło jakieś)

Zoxin Med

alopexy5% to nie to samo co loxon 5%?

 

+ reszta, witaminy itd.

 

 

W sumie reszta to pies... wybiorę coś jeszcze, poczytam o mxil, alopexy lub loxonie. Szampon już jest zoxin med, najważniejsze to ile brać finasterydu na początek i skąd go wziąć, jak dzielić itd o to mi najbardziej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że trzeba długo to ciągnąć, napisałem własnie 1-2 lata bym go brał i dopiero wskoczyłbym na coś lepszego. Nie jest to chyba tak, że od wzięcia pierwszego tabsa dopiero po 7-8 miesiącach zacznie blokować wypadanie?

 

Fina steryd (gdzie mogę go zamówić, bezpieczne źródło jakieś)

Zoxin Med

alopexy5% to nie to samo co loxon 5%?

 

+ reszta, witaminy itd.

 

 

W sumie reszta to pies... wybiorę coś jeszcze, poczytam o mxil, alopexy lub loxonie. Szampon już jest zoxin med, najważniejsze to ile brać finasterydu na początek i skąd go wziąć, jak dzielić itd o to mi najbardziej chodzi.

 

Fina blokuje DHt niemal od razu po zażyciu ale żeby zauważyć jego pozytywne działanie na włosy trzeb trochę poczekać. Moim zdaniem warto czekać bo czym dłużej się go bierze tym mniej włosów leci z głowy a z czasem może wyeliminować wypadanie włosów do zera - to jest moja opinia oparta na moim doświadczeniu z tym lekiem. Dawka 1mg bądź 1.25 mg wystarczy w zupełności. Według badań taka dawka jest najskuteczniejsza w leczeniu łysienia więc bierz nie mniej nie więcej.

 

Gdzie go można kupić? Najlepiej w aptece na receptę. Najlepiej pochodzić po lekarzach, wytłumaczyć problem i poprosić o wypisanie recepty na proscar. Opakowanie kosztuje grosze a starcza nawet na 4 mce kuracji.

 

Jeśli chodzi o minoxidil to zacznij od 2 %. Ja bardzo krótko używałem 5% wersji, zraziłem się bo lek o wyższym stężeniu parzył mi skalp. Skóra była czerwona i bardzo swędziała więc dałem sobie spokój ale znowu myślę aby rozpocząć kurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem dzięki. Niedługo wybiorę się do lekarza, wytłumaczę co i jak i zaczynam. Jest to 1mg-1,25mg na dzień tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie oczywiście dziennie, najlepiej o stałej porze np. ja zawsze jem kawałek tabsa do śniadania.

Poczytaj jeszcze trochę o tym leku bo nie możesz być zielony w trakcie wizyty inaczej nikt Ci tego nie przepisze. Musisz wytłumaczyć lekarzowi dlaczego chcesz lek na prostatę a nie na leczenie łysienia. Domyślam się, że lekarz będzie wiedział o co chodzi ale w moim akurat wypadku ja wytłumaczyłem co jak i dlaczego. Kobieta złapała za encyklopedie leków, przejrzała jeden lek potem drugi i eureka to jest faktycznie to samo! Tylko stężenie jest różne. Warto podkreślić też żeby przepisali go na 100 % ☺️ i nie poddawaj się po jednej wizycie. Dużo lekarzy odmówiła mi przepisania leku w obawie chyba o portfel firm farmaceutycznych, niestety już taki jest ten świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się już na dniach, to nie mogę po prostu zagadać, że ewidentnie łysieje, przeglądałem forum takie i taki, sporo osób bierze lek taki i taki z takim składem, dostałem rady żeby zajść do dermatologa itd,itd krótko zwięźle i na temat. Bez zbędnego kręcenia, że potrzebuję na prostatę itd się nie obejdzie mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto zwięźle i na temat. Zasugeruj tylko proscar jako tańszą alternatywę Propeci ale z doświadczenia wiem że dermatolodzy nie chętnie wypisują recepty na fina w dawce 5mg w tabletce bo to lek urologiczny, że ich kontrolują itd. Jak to nie przejdzie to poproś przynajmniej o propecie / nezyr, będziesz mógł zacząć kuracje i szukać dalej lekarza który przepisze proscar. Chyba że kasa dla Ciebie nie ma znaczenia to poproś odrazu o trzy opakowania i będziesz miał trzy miesiące spokoju. Po trzech mce wrócisz po kolejna receptę i nie będziesz musiał się martwić o dzielenie tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej u rodzinnego próbować niż u dermatologa

 

Jezeli mialbym kombinowac majac kase, to 100 razy wolalbym zamowic juz troche drozej na forum. Zawsze tak robilem i bez kombinacj,i i problemow sie odbywa .


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start 0,5mg fina. 2x minox 5% dziennie.

Zarzucam jeszcze koncepcje - Alpicort E

 

Progress wrzuć za pół roku, wtedy doradzimy co dalej robić.

 

Ktoś tam doradzał Duta - Puk puk w czółko.

 

-- 20 paź 2016, 3:04 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na start 0,5mg fina. 2x minox 5% dziennie.

Zarzucam jeszcze koncepcje - Alpicort E

 

Progress wrzuć za pół roku, wtedy doradzimy co dalej robić.

 

Ktoś tam doradzał Duta - Puk puk w czółko.

 

-- 20 paź 2016, 3:04 --

 

Dlaczego 0.5mg a nie zalecana dawka na lysienie 1mg?!

 

Dlaczego puk puk, dut co 4 dni moze powodowac mniejsze uboki od fina a dziala lepiej i mocniej, wiec nie wiem o co ci chodzi ??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka 0.5mg jest wystarczająco na początek.

To że jest ZALECANA to nie znaczy że mamy jej w pełni przestrzegać

Tutaj 0.5 będzie idealny na start MOIM zdaniem.

 

Niby jak DUT może powodować mniejsze skutki uboczne jeżeli blokuje 5AR praktycznie w 90%+

To tak jakbyś chciał wypić jednego kielona więcej na przetrzeźwienie.

 

W ogóle po co startować z Dutem jeżeli jest finasteryd nie wypróbowany i do tego DUT to nie jest zabawka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokuje o ponad 90 % stosowany codziennie , ja tu mowie o innym schemacie- co 4-5 dni blokuje o sporo mniej i uboki o wiele mniejsze w wiekszosci przypadkow. Chcesz fina 0.5 mg , bo tak bedzie lepiej na poczatek, hmm- ok stosuj.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e4d dut i tak trzymasz norme w granicach 90%~~75% DHT suspression (UMOWNIE). Zależy od twojego organizmu. Jeden weźmie Duta i będzie miał 95% zbite dht od strzała w 1 dzień do 4 , drugi czyli ty w 1 dzień będzie miał 80% a w czwartym 65%. On na finie może mieć bite 70% i nie dużo spadku do kolejnej dawki.

 

Ja na finie nie zbijam 70%. Raczej dużo dużo mniej. myślę że około 50%

 

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... st-1379086

 

Ostatnia strona, lub przed. mam badania na finie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina jednak kupiłem z tego forum za 70zł jedno opk. na początek czyli prawdopodobnie w poniedziałek zaczynam.

 

Fina 1.25mg, tyle mam w planach zaczać, nie wiem czy dam radę to podzielić na 0,5mg a maszynek żadnych nie posiadam wiec wole chyba standard 1,25mg.

Zoxin Med

Mino (jeszcze nie jestem pewny)

Suplementy, cynk itd.

 

 

Zobaczymy co się będzie działo i jak na to zareaguję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyszedł do mnie proscar, ale wolę się upewnić czy to nie jakiś fake. Jak panowie? Zamawiałem tutaj z forum od użytkownika.

 

20161025_114730.thumb.jpg.6d64c0c41615956aaa3f51cbcf819cc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...