free web hit counter Skocz do zawartości
loki16-17

Maral 14.10.2016 3300Graft's

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale w wątku, do którego zalinkował morehair mowa jest chyba o zabiegach dogęszczających, a nie naprawczych. Autor napisał, że to jego trzeci zabieg, a gdyby nie pierwsze dwa to byłby praktycznie łysy jak kolano (a przynajmniej tyle informacji wynika z pierwszego posta). Poza tym specjalistą nie jestem, ale efekt zabiegu zależy chyba bardziej od umiejętności i doświadczenia chirurga niż od tego czy użyje metody manualnej czy automatycznej. No i po wizycie u Marala chyba każdy z tego forum odrost miał, a duży wpływ na to ma też to jak pacjent dba o sprawę już po zabiegu przeszczepu, zwłaszcza przez pierwsze miesiące...

 

a co dokładnie rozumiesz dbanie o sprawę po zabiegu przez pierwsze miesiące? Ja już jestem miesiąc po, uważam na słońce, myje szamponem dla dzieci, i delikatnie skracam przydługawe włoski maszynką na 3mm. Nie stosuje Loxonu bo nie chce być uzależniony od niego do końca życia, a po odstawieniu stracić włosy.


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dbanie o sprawę rozumiem np. noszenie czapki o każdej porze roku (przy dużym słońcu, a także przy niskich temperaturach zwłaszcza), mycie głowy nieagresywnymi szamponami (czyli w zasadzie właśnie takimi dla dzieci), słuchanie zaleceń lekarza i omijanie siłowni przez jakiś czas po zabiegu, no i nie macanie się co chwilę po okolicy biorczej i dawczej. A minoxa też nie jestem jakimś fanem. Sam nigdy nie brałem, ale mam kilku znajomych, którzy brali. W zasadzie matula mojego kumpla jest jedyną kobietą, która używa minoxa (spośród tych, które znam) i ze wszystkich moich znajomych tylko u niej efekt jest widoczny nawet po długim stosowaniu (w sensie widać zagęszczenie). U reszty nie zaobserwowałem, aczkolwiek ona jedyna nie miała androgenowego i może to jest powód (aczkolwiek spekulować za bardzo nie chcę - w zasadzie cała ta wypowiedź to jest moje osobiste podejście do sprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale w wątku, do którego zalinkował morehair mowa jest chyba o zabiegach dogęszczających, a nie naprawczych. Autor napisał, że to jego trzeci zabieg, a gdyby nie pierwsze dwa to byłby praktycznie łysy jak kolano (a przynajmniej tyle informacji wynika z pierwszego posta). Poza tym specjalistą nie jestem, ale efekt zabiegu zależy chyba bardziej od umiejętności i doświadczenia chirurga niż od tego czy użyje metody manualnej czy automatycznej. No i po wizycie u Marala chyba każdy z tego forum odrost miał, a duży wpływ na to ma też to jak pacjent dba o sprawę już po zabiegu przeszczepu, zwłaszcza przez pierwsze miesiące...

 

a co dokładnie rozumiesz dbanie o sprawę po zabiegu przez pierwsze miesiące? Ja już jestem miesiąc po, uważam na słońce, myje szamponem dla dzieci, i delikatnie skracam przydługawe włoski maszynką na 3mm. Nie stosuje Loxonu bo nie chce być uzależniony od niego do końca życia, a po odstawieniu stracić włosy.

 

Sportowy tryb życia w skrócie. Po miesiącu warto wrócić na siłownie, bieganie, rower. Dieta (jaja, ryby, wołowina, zdrowe tłuszcze, ograniczyć cukry), suplementacja (biotyna, msm, cynk,magnez, witamina c itd.) regeneracja (sen). Zero stresu (kortyzol). Zero imprezowania, alkoholu w dużych ilościach. A chodzenie w czapce bawełnianej nie wiem czy to dobry pomysł. Ludzie robią HT w okresie jesień-zima, żeby unikać słońca, co jest ważne. Ale w tym okresie mamy niskie temperatury. Czapka będzie uciskała miejsce dawcze, biorcze. Skóra musi oddychać, czapka dodatkowo w zimę będzie się elektryzować. To może mieć negatywny wpływ na włoski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkohol nie ma nic wspólnego z wypadaniem włosów ani regeneracją po zabiegu. Pierwsze 3 dni są decydujące i należy chuchać i dmuchać, a później alkohol w żaden sposób nie przyczynia się do kondycji włosów, może jedynie odwodnić organizm następnego dnia Wystarczy spojrzeć na żuli pod sklepem jakie geste włosy mają


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój brat przemox je smieciowe zarcie w ogromnych ilosciach i jest prawie anorektykiem, czyli od jedzenia nie da sie przytyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alkohol nie ma nic wspólnego z wypadaniem włosów ani regeneracją po zabiegu. Pierwsze 3 dni są decydujące i należy chuchać i dmuchać, a później alkohol w żaden sposób nie przyczynia się do kondycji włosów, może jedynie odwodnić organizm następnego dnia Wystarczy spojrzeć na żuli pod sklepem jakie geste włosy mają

 

Hehe będziesz bogaty kolego. Wymyśliłeś patent na łysienie. Jak widzisz w rodzinie, że mają problem z włosami to zacznij pić od małego, żeby w wieku 16 lat zostać alkoholikiem. Będzie miał gęstą czuprynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem.

Przemo ma rację, alkohol może zaszkodzić włosom, po zabiegu, ale przy łysieniu androgenowym, fakt spożywania alkoholu podobnie jak dieta nie mają żadnego znaczenia.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytajcie ze zrozumieniem.

Przemo ma rację, alkohol może zaszkodzić włosom, po zabiegu, ale przy łysieniu androgenowym, fakt spożywania alkoholu podobnie jak dieta nie mają żadnego znaczenia.

 

To dlaczego żule przeważnie nie łysieją ?

Skrajne i ciągłe oraz przewlekłe przechlanie obniża poziom hormonów.

 

Dieta również może być pomocna, że tak powiem bardziej lub mniej androgenowa czy estrogenowa, mniej lub bardziej bogata w dany jakiś składnik/pierwiastek którego akurat może być niedobór w organiźmie, choć wiadomo że sama dieta nawet najlepsza i jaka by nie była androgenówki nie uleczy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie wiem co musiałbyś jeść, żeby łysieć z powodu niedoboru jakiegoś pierwiastka.

U żuli czy osób ze złą dietą itp, ale bez łysienia androgenowego,to raczej może nastąpić ogólne pogorszenie jakości włosów, ale na pewno nie łysienie z tego powodu.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my piszemy co ma pozytywny i negatywny wpływ na nowe włosy po HT. Nie piszcie, że dieta i alkohol nie mają wplywu na to. Regeneracja po ht to priorytet. Pacjent na przeszczep wydaje spore pieniądze i później jest zdziwiony, że ma slaby odrost bo uderzył w tango. No to faktycznie dobre podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

alkohol wyplukouje wszystkie witaminy i mineraly z organizmu, faktycznie ma bardzo dobry wplyw na wlosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie alkohol po upływie 3 dni po HT nie ma wiekszego wpływu na pogorszenie jakości odrostu włosów. Jeden dzień po Ht był jeden pacjent z Anglii i pił do obiadu duże piwko, ponoć dr Maral mu pozwolił. Ja sam po upływie 4 dni pozwoliłem sobie na parę piwek. Ważniejsze jest by nie dotykać graftów przez pierwsze 24h po przeszczepie, nie uprawiać seksu do 3 dni po, nie uprawiać sportu do 2-3 tygodni po (nie pocić się obficie), nie chodzić na basen do 1,5msc po, nie opalać do 4msc po, przyjmować biotynę i jeśli ktoś chce może Loxon, ja nie biorę.


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alkohol wyplukouje wszystkie witaminy i mineraly z organizmu, faktycznie ma bardzo dobry wplyw na wlosy

 

Tak samo jak kawa .

Po przeszczepie wszystko na wpływ na grafty, nawet stres. Natomiast normalnie ten aspekt jest pomijalny.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kawa nie wyplukuje wszystkich witamin i mineralow, tylko magnez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kawa nie wyplukuje wszystkich witamin i mineralow, tylko magnez

 

Czarna z mlekiem juz nie


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zeszliśmy troche z tematu panowie, kliniki tureckie u dobrych specjalistów czy renomowane ale drogie kliniki na BHR i HDC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie łysienie jak masz kasę i NW7 moim zdaniem najlepiej lecieć do Marala zrobić ile się da i później lecieć np. do HDC aby zrobili trochę lepszą linię czy inne poprawki i macie w kieszeni sporo kasy no i BHR czy HDC robią to w 3-4 zabiegach zamiast w dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
kawa nie wyplukuje wszystkich witamin i mineralow, tylko magnez

 

Jak piłem swego czasu dużo kaw to w badaniach wyszedł mi niedobór potasu, a czułem się jakbym miał mieć zawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie powinno się coś dziać na przełomie stycznia/lutego bo teraz to pewnie wszystko wypadło i nic jeszcze nie rośnie poza jakimiś kłakami pojedyńczymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic sie nie dzieje, tak jak mowi matis pojedyncze klaki rosna reszta poleciala, dodam fotki okolo 14 grudnia to bedzie 2 m-ce po takze rowna data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...