free web hit counter Skocz do zawartości
asdator

moja walka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przedstawić swoją kurację, a zaraz zapytać się co w niej poprawić, dorzucić itd.

Łysieje od około 2 lat, teraz mam 22 lata i chciałbym się włosami jeszcze troszkę nacieszyć. Od roku stosuję:

- proscar 1mg na 36 godzin

- nizoral szampon co drugi dzień

- vitapil

- od 2 miesięcy vinifolin z dodatkiem :capsaicyny,biotyny, argininy,adonezyny.

 

W najbliższym czasie baze zamiast vinilofinu będę robił sobie sam (wg przepisu który podał mi Lion).

Zastanawiam się czy lepiej stosować nizoral w kremie, czy szampon a może 2 naraz ? Co mógłbym dodać do bazy ?. Mówię odrazu że minoxa narazie tykać nie chcę. Myślałem tez na folligenem.

 

Poniżej przedstawiam fotki robione rok temu:

http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 0025h.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 0027a.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 0028d.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 0030h.jpg/

 

Aktualne foty:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 62514.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 62523.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w minoxa nie wchodź bo masz świetną sytuację na głowie i możesz tylko pogorszyć w takim wypadku

 

Zaczynając kurację miałeś jakieś większe problemy? Skoro reagujesz na kurację wewnętrzna finasterydem to zachowasz włosy na długie lata

 

Tak zmień bazę na standardową, nie zobaczysz różnicy w działaniu a zaoszczędzisz ok 100zł

 

 

taka "ciekawostka":

Procyjanidyna b2 jest dobrym stymulatorem (w jednym badaniu zdecydowanie lepiej wypadła aniżeli minoxidil) ale użyty być musi liposomowy system transportu, bądź bardziej zaawansowany. W formie sprzedawanej w Vinifolin nie ma szans żeby była pomocna w przypadku łysienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 1mg proscaru co 36h na ciebie działa pozytywnie? Wlosy nie lecą?

Ze zdjęć definitywnie ciezko stwierdzić efekty, następnym razem włącz tryb macro w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A 1mg proscaru co 36h na ciebie działa pozytywnie? Wlosy nie lecą?

Ze zdjęć definitywnie ciezko stwierdzić efekty, następnym razem włącz tryb macro w telefonie

 

finasteryd ma znacznie dłuższy wpływ na redukcję AR5 typu II. Zobacz wątek poświęcony finasterydowi oraz dutasterydowi Branie co 24h zwłaszcza jeśli naszym celem jest głównie utrzymanie jest według mnie raczej zabiegiem marketingowy mającym na celu szybszy zakup następnego opakowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proscar działa pozytywnie, przynajmniej tak mi się wydaje. Spowolnił łysienie, choć ciężko stwierdzić jakby moja sytuacja wyglądała gdybym go nie brał.

Zastanawiam się jeszcze nad odżywka, stosowałem henna vax, ale w mojej ocenie szkodzi włosom, za dużo w niej sztucznych wypełniaczy. Warto dorzucić coś do bazy ? I czy do szamponu nizoral, stosować równiez krem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro proscar utrzymuje Ci dobry stan na głowie to nie ma sensu dorzucać krem nizoral. Szampon 2-3x tydz wystarczy...

 

Henna wax to shit, pisałem o tym niejednokrotnie

 

Odnośnie bazy:

1.wyrzuć biotynę, chyba że zaopatrujesz się w czysty 99% proszek (w co wątpię), bo taka wysypywana z kapsułki ma ponad 90% wypełniaczy

2.l-argininę poszukaj w czystej postaci (jakiś sklep z ekstraktami)

3.uważaj z adenozyną

4.możesz dorzucić GSE oraz GTE, ew. EGCG(ciężko dostać, trzeba sprowadzać z UK) + mała dawka piperyny (jeśli stosujesz wcierkę na noc - bo będzie farbować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie ziom co do bazy do moich składników.

Zamówiłem ostatnio większa ilość Nizoralu (wychodzi taniej) i dostałem za darmo jedno opakowanie "Hair Protect Men Spray 200ml". wiem ze to pewnie nic nie daje ale czy może słuszyć jako baza do GSE, Kapsaicyny, GTE, l_arganiny ? Pozdrawiam.

 

Skład heir protect man:

Aqua, butylene glycol (and) PPG-26-buteth-26-PEG-40 hydrogenated castor oil (and) apigenin (and) oleanolic acid (and) biotinyl tripeptide-1, PEG-40 hydrogenated castor oil, ginseng (panax ginseng) extract, glicerin (and) lecithin (and) sorbitol (and) xanthan gum (and)hammamelis virginiana extract (and) diathomeaceous earth (and) disodium edta (and) tocopheryl acetate (and) glyceryl linoleate (and) glyceryl linolenate (and) panthenol (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) butylparaben (and) ethylparaben (and) propylparaben (and) isobutylparaben, benzyl alcohol (and) methychlorosothiazolinone (and) methylisothiazolinone, parfum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry moment rozpoczęcia kuracji. Im wcześniej tym lepiej - chyba podstawowa teza dla kogoś kto chce osiągnąć zadowalające rezultaty z prowadzonej kuracji, druga to odpowiedni dobór medykamentów. Po zdjęciach widać, że rok temu miałeś krótsze włosy na linii czoła, obecnie tego nie widać. Kuracja na Ciebie działa. Oby tak dalej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze się ze fin na mnie działa, mam nadzieje ze uda mi się zachować włosy na dłuższe lata.

Co do tego hair protect man który służy za moją bazę, składniki dosyć się w nim rozpuszczają, nie wiem tylko jak z proporcjami. Butelka zawiera 200 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...