free web hit counter Skocz do zawartości
feensor1

Łysienie Feensor1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat, zakola, rzadkie włosy na czubku głowy oraz przy skroniach (jaśniejsze, cieńsze). Jako 15 latek miałem dużo niższe czoło, bardzo gęste włosy, kilka razy bardziej niż teraz.. Zauważyłem, że moje łysienie progresuje jako 16-latek.To co stało i staje się w perspektywie czasu z moimi włosami przyprawia mnie o kłopoty z moją psychiką, gdyż utrata włosów nie jest mi do twarzy. Kiedy zrobiłem sobie zdjęcia wpadłem w obłędne kompleksy i mogę dużo poświęcić aby zreperować linie włosów jeżeli to możliwe.. Proszę was o pomoc. Kiedyś czupryna była przesunięta o jakieś 3 cm w przód. Jakie rozwiązania możecie mi polecić? Bede wdzieczny za kazdy post.

 

Info:

- Kiedy mialem 14-15 lat miałem włosy wręcz obłędnie gęste i mocne, linia byla wysunieta kilka cm do przodu, z tyłu głowy włosy również sięgały niżej

- Wlosy bardzo szybko przetluszczaja sie, myje je codziennie od postawowki

- Kolor włosów odziedziczyłem po matce, ojciec jest brunetem

- Od jakichś 2 lat moje ciało nabiera owłosienia w innych miejscach, coraz więcej włosów pojawia się na całym ciele (dziwne - wlosy przerzedziły się w miejscach intymnych kiedy zaczęły również przerzedzać się na głowie)

- Włosy nigdy nie wypadały mi garściami, zawsze znajdowałem je na ubraniach, ławce szkolnej, podczas mycia również niedużo (mycie codzienne)

 

Prosze was o pomoc przy wybraniu odpowiedniej dla mnie kuracji.

 

Zdjecia:

https://drive.google.com/folderview?id= ... 0dBdHR0b00

oraz na 2 stronie tematu

Edytowane przez Gość

Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan nie wiem czy nie identyko jak u mnie, tyle, że ja rok starszy od Ciebie. U mnie to samo, czoło i nos ogólnie nie współgra z łysiną. Całokształt jota w jota prawie jak u mnie, nawet z tym późniejszym owłosieniem na ciele, gdzie wcześniej było go bardzo mało. To, że teraz mamy większe owłosienie świadczy o wysokim poziomie testosteronu. Doskonale Cie rozumiem.

 

Powiem krótko. Ja jestem na samym blokerze niecały rok (czyt. finasteryd) i w sumie nie wiem czy mogę zaobserwować jakieś większe efekty. Ostatnio dołożyłem do kuracji dodatkowo stymulator w postaci minoxidilu, ale o efektach tutaj raczej się jeszcze nie wypowiem, bo jest jeszcze za wcześnie. Jak skończy mi się fin, to raczej wchodzę na agresywniejszego blokera w postaci duasterydu.

Tobie proponuję wejść od razu na duasteryd tak co 3 dzień i jeśli mówisz, że odkładasz większą kasę, to jakiś przeszczep w Turcji, czy Indiach. Tam jest stosunkowo tanio, ale sadzą naprawdę gęsto i efekty są mega nie raz nawet za 3-4k euro.

Ja niestety nie mogę sobie jeszcze pozwolić na przeszczep, bo nie mam tyle kasy i jeszcze mieć chwilę mieć nie będę,bo jestem biednym studenciakiem Jedyne na co mnie stać, to kuracja w.w.

 

Nie załamuj się, jeszcze nie jest bardzo źle. Zacznij brać ten bloker i zarzuć może jakiś stymulator w postaci minoxa, a jak dozbierasz coś w miarę kasy, to HT będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 4 również czuje swędzenie w okolicach zakoli, po kilku dniach znika całkowicie jak to wytłumaczyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do punktu 4 również czuje swędzenie w okolicach zakoli, po kilku dniach znika całkowicie jak to wytłumaczyć ???

Kiedys napotkalem opinie ze takie swędzenie moze byc "objawem" miniaturyzacji i zanikania wlosow. Nie jestem w stanie stwierdzić czy to prawda powtarzam tylko czyjąś opinię sam miewam swędzenie na zakolach zawsze wtedy kiedy zapomne o stosowaniu nizoralu, co moze oznaczać powstający stan zapalny w miejscach miniaturyzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie kupiłem zamiennik Nizorala; Ketozolin. Planuje stosować go 2-3 razy w tygodniu. Chyba zdecyduje się dodatkowo na dutasteryd + minoxidil. Myślicie, że taka kuracja w moim przypadku będzie na początek najlepszym rozwiązaniem?


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do punktu 4 również czuje swędzenie w okolicach zakoli, po kilku dniach znika całkowicie jak to wytłumaczyć ???

Kiedys napotkalem opinie ze takie swędzenie moze byc "objawem" miniaturyzacji i zanikania wlosow. Nie jestem w stanie stwierdzić czy to prawda powtarzam tylko czyjąś opinię sam miewam swędzenie na zakolach zawsze wtedy kiedy zapomne o stosowaniu nizoralu, co moze oznaczać powstający stan zapalny w miejscach miniaturyzacji

 

też miałem swędzenie na zakolach ale jak zacząłem stosować fina to przestało zwędzić


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego blokera użyć na początku kuracji. Dut jest mocniejszy, ale może w moim przypadku na początek warto eksperymentować z finem, a potem ewentualnie przejść na dutasteryd. Czy rzeczywiście uderzać od razu w avodart(dut)? Podkreślę jeszcze, że włosy wypadają mi powoli, nigdy się nie sypały garściami, ale wypadają już takim tempem od jakichś 4 lat (teraz mam 20).


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij z finem, dorzuc minoxidil i stosuj rok w tak modym wieku na pewno będzie odrost, (sam żałuje że zacząłem jak miałem 22 lata a nie 20 lat) rok połtorej to czas na efekty, nie patrz na to ile ci wlosow wypada bo to absurd, twoje włosy mają sie nie przerzedzać a po około roku mają się zagęścić powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi, musisz przestać walic jak ja;D


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o RU? Istnieją może dane na jakie osoby RU działa lepiej niż wewnętrzny bloker? Można przewidzieć który rodzaj blokera może mieć u mnie większe szanse na powodzenie w kuracji?


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o RU? Istnieją może dane na jakie osoby RU działa lepiej niż wewnętrzny bloker? Można przewidzieć który rodzaj blokera może mieć u mnie większe szanse na powodzenie w kuracji?

ru działa lepiej/porównywalnie niż wewnętrzny bloker na takie osoby które go systematycznie stosują tutaj jest największy problem.. czasami zapomnisz nalać, czasami się środek skończy.. jak idziesz na imprezę to też raczej nie polejesz bo włosy wtedy nie wyglądają za dobrze i się kleją (przynajmniej u mnie tak było ja używałem ru+kb)..

no i dochodzi do tego jeszcze kwestia równomiernego nakładania i trzymania tego na głowie jak najdłużej, idziesz na basen? - zmywasz ru z głowy, prysznic w ciągu dnia? - to samo, w wakacje dochodzi jeszcze kwestia pocenia się skóry głowy..

 

moim zdaniem dobrą opcją jest dorzucić do tego jeszcze wewnętrzny bloker, powiedzmy w mniejszej dawce, tak aby w okresach kiedy nie masz ru na głowie włosy były też częściowo chronione


CB 2% 1ml ED + stemox

Dut E7D

Nizoral E4D

Biotyna 5mg/d

Magnez 400mg/d

MSM 5g/d

wit C 10g/d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawdopodobnie bede mial juz fina i zastanawiam sie czy na poczatek uzywac samego proscaru czy polaczyc go z RU? Moze warto wystartowac atakujac rowniez z zewnatrz? Co myslicie?


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcierki powodujące porost włosów lepiej dodać do kuracji dopiero po jakimś czasie aż bloker zacznie działać. Blokery zewnętrzne są bardzo dobre w walce z łysieniem, więc jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 10 dni mijają 4 miesiące odkąd zacząłem stosować finasteryd ED 1,25mg, szampon z keto. Włosy stały się lekko grubsze, przez co w sumie ogólny stan czupryny wizualnie stał się troszkę lepszy. Odrostów brak, zauważam spowolnienie łysienia, ale o zatrzymaniu bym jeszcze nie mówił.

 

Tydzień temu do kuracji dodałem Alpicort F (2ml E3D) oraz minoxidil Alopexy 5% (2ml ED). Miałem duże pokłady nadziei w minoxie, ale z bólem serca (dosłownie) będę musiał chyba z niego zrezygnować. Kiedy zacząłem stosować minoxa pierwsze uboki pojawiły się już po 1 dawce mianowicie właśnie lekki ból w okolicach serca; mniej więcej co jakiś czas w ciągu 2/3 godzin po zażyciu czułem coś takiego. Po kolejnej dawce i po kolejnej to samo, bez nasilania (lekki uciski w okolicach serca z towarzyszącym również lekkim bólem). Dzisiaj rano również nalałem 1ml na linie i znowu klatka piersiowa dała o sobie znać,poczułem nawet mocniejsze ukłucie w klatce piersiowej i przez jakiś czas taki "ciężar" na sercu. Bóle nie są mocne, ale jednak są i przygnębiający jest fakt, że nie będę mógł stosować stymulatora.

 

Miał może ktoś już takie uboki? Może to ze mną jest coś nie tak, planuję zrobić EKG, może istnieje jakiś lek, który zapobiega takim skutkom ubocznym stymulatora i biorąc go mógłbym stosować jednocześnie minoxa? Może moje skóra absorbuje aż za dobrze minoxa i za dużo substancji aktywnej przedostaje się do krwiobiegu?

20170415_140015.thumb.jpg.5bd0e61ae39225cfe21e8dd2e4efd5ca.jpg

20170415_135637.thumb.jpg.8b2afb7e6090f1c0953b514e45cb1e6f.jpg

20170415_141546.thumb.jpg.91fca3978a88e6b6999010f37550c14b.jpg

20170415_135806.thumb.jpg.d765f73e8d58979e945270d1fb4f8d5a.jpg

20170415_141611.thumb.jpg.54779ae0925a8574483d8de6327a4d25.jpg

20170415_140320.thumb.jpg.2679d588a4d7362e9b68744a8fa24b22.jpg

20170415_140235.thumb.jpg.313e57cb7d2924cf564ac101713b1101.jpg

20170415_140703.thumb.jpg.651bf82ebfaef52dd714edd7a9c1559a.jpg

Edytowane przez Gość

Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że chce robić EKG w obawie, że minox mi uszkodził pikawe. Tylko że może nawet bez minoxa jest z nim coś nie tak, ale nie daje żadnego znaku i dopiero coś się dzieje z minoxem. Może mam niskie ciśnienie, minox je jeszcze bardziej obniża i dlatego czuję od czasu do czasu ból takie mam swoje subiektywne pseudonaukowe teorie. Mam uboki jakbym łykał minoxa a ja stosuję go tylko zewnętrznie, masakra..


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po finie lekko spadlo mi libido ale nic poza tym, wszystko gra. Z minoxem to nie hipochondria.. A najgorsze jest to, że po tygodniu stosowania minoxa pojawiły się małe włoski na zakolach i nie mogę go dalej stosować


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox ma takie skutki uboczne jak i wystapily u Ciebie. Rowniez miewalem takie uboki od niego w dalekiej przeszlosci i trwalo to troche, ale z czasem sie ustabilizowalo.

Nie jest cos latwo uzywac, jezeli widac/czuc, ze z sercem cos nie tak sie dzieje, takze ciezko jest cos doradzic, bo z pompka nie ma zartow. Moze zacznij stosowac 1x dziennie , stosowalem tak latami, moze zniweluje uboki a dzialac wciaz bedzie na wlosy.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minox ma takie skutki uboczne jak i wystapily u Ciebie. Rowniez miewalem takie uboki od niego w dalekiej przeszlosci i trwalo to troche, ale z czasem sie ustabilizowalo.

Nie jest cos latwo uzywac, jezeli widac/czuc, ze z sercem cos nie tak sie dzieje, takze ciezko jest cos doradzic, bo z pompka nie ma zartow. Moze zacznij stosowac 1x dziennie , stosowalem tak latami, moze zniweluje uboki a dzialac wciaz bedzie na wlosy.

To co mowi Angel to swieta racja, ja osobiscie mimo ze stosuje minoxa nawet czasem zdarza sie ze 3-4 ml dziennie to uwazam ze serce jest najwazniejszym organem i gdyby pojawily sie jakiekolwiek symptomy dotyczące serca to dalbym sobie spokoj. Nawet uboki w sferze seksualnej po finie są niczym w porownaniu do tak waznego organu jakim jest serce, a post uzytkownika "arczi" jest nie na miejscu. Skoro tak Cie smieszy czyjas profilaktyka to chcialbym zobaczyc jakbys sie zachowal gdyby Ciebie dotknely takie objawy jakie ma autor tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ru działa lepiej/porównywalnie niż wewnętrzny bloker na takie osoby które go systematycznie stosują tutaj jest największy problem.. czasami zapomnisz nalać, czasami się środek skończy..

 

Tu nie o to chodzi, że zapomnisz nalać, bo jeśli sobie "zapominasz", to lepiej w ogóle daruj sobie walkę z łysieniem.

Albo działasz tak systematycznie jak się tylko da, albo daj sobie spokój - zaoszczędzisz czas, nerwy, pieniądze.

 

Problem jest taki, że z tymi lekami jest różnie - zarówno z ubokami jak i skutecznością. Stąd RU nie jest ani lepszy ani gorszy niż fin czy dut, jest po prostu inny.

Dla jednego jest więc lepszym rozwiązaniem, dla drugiego gorszym. Zależy od organizmu. Oczywiście może też być uzupełnieniem.

 

Ja osobiście zacząłbym od fina/duta gdybym łysiał także na czubku, a jeśli tylko na przodzie, to rozważyłbym RU lub CB. Oczywiście dopóki się nie przetestuje, to i tak nie będzie wiadomo co komu służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach stosowania fina przerzucam się na duta co trzeci dzień, ze względu na cofanie się zakoli i brak poprawy na gnieździe. Duta stosuje już od miesiąca, na razie nie jestem w stanie niczego stwierdzić oprócz lekkiego gino w klatce piersiowej. Niedługo będzie druga próba z minoxem


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z updatem po 14 miesiącach stosowania duta co 3 dzień. Niestety dut nie zatrzymał łysienia, ale znacząco je spowolnil. Teraz będę stosował go codziennie i prawdopodobnie wzmocnie kuracje o dodatkowy bloker być może zewnętrzny.


Dut 0,5mg codziennie

Nizoral raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...