free web hit counter Skocz do zawartości
bejker

Standardowy Pojazd Alkohol/Woda/PG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest mniej więcej stosunek tych składników i kolejność?

Chce sobie zrobić z 0,25g AHK-Cu, pojazd, do czasu przyjścia AHK Solution.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważa się takie proporcje za właściwe tzn. 50 alk/30 PG/ 20 woda, ale myślę że 50 alk / 50 PG też może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nord.

 

Czyli skoro chce zrobić 3% AHK z 0,25g substancji, to jak to przeliczyć na proporcje, ile ml wody, alkoholu i PG?

Wychodzi mi skoro 3% AHK to 0,25g - to całość powinna miać 8g wagi

Więc 7,75g to woda, Alkohol i PG

Czyli w teorii:

3,875 g - Alkoholu - 50%

1,55 g - Woda - 20%

2,325 g - PG - 30%

 

Dobrze to liczę?

 

Woda rozumiem destylowana, a Alkohol to spirytus?

 

I jeszcze pytanie jak z kolejnością, obojętna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przyjąłeś sobie przeliczni wagowy, tak jest łatwiej

 

Na przykładzie 5g:

0,15g AHK

0,85 - 1,35g woda destylowana - w tym rozpuść AHK

1 - 1,5g PG/gliceryna

2,5g - alkohol

 

Tylko dobrze robić świeże mieszanki bo nie jest to pojazd używany w badanach i nie wiadomo jak AHK będzie w nim stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziom, właśnie się za to biorę.

Najpierw rozpuścić w wodzie, a potem dodać resztę składników?

 

Dobrze liczę - 0,15g AHK + 0,85ml wody destylowanej(czyli 0,85g) + 0,79 ml (1g Gliceryny) + 1,95 ml Alko (2.5 g)

 

Zgodnie z przelicznikiem:

Gliceryna: 1,26g - 1ml

Woda 1g - 1ml

Alkohol 0,78g - 1ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest mniej więcej stosunek tych składników i kolejność?

 

W wielu badaniach używano: alkohol etylowy (etanol)/glikol propylenowy (PPG), w stosunku 50%/50% i bez dodatku wody.

Taka wcierka gwarantuje dobre wchłanianie, ale i bardzo podrażnia skórę.

 

Trzeba też brać pod uwagę, że nie wszystko rozpuszcza się w alkoholu - np. adenozyna rozpuszcza się w wodzie, ale jest praktycznie nierozpuszczalna w alkoholu.

 

Stąd ja używam wcierki: alkohol etylowy, glikol propylenowy , woda (oczyszczona lub destylowana), w stosunku 50%/20%/30%.

Taka mi dobrze służy - nie podrażnia tak skóry, a i składniki dobrze działają. Taka też była używana w wielu specyfikach z GenHair'u, które swego czasu kupowałem (m.in. spironolactone 2% lotion i flutamide 2% lotion). Chociaż teraz chyba zmienili skład.

Zerknij też na mój post tutaj, gdzie możesz zobaczyć standardowe stężenia we wcierkach z minoxidil'em.

 

Słowem: w alkoholu rozpuszcza się większość substancji aktywnych i transportuje on je wgłąb skóry.

Glikol zaś tworzy filtr na skórze, który to ułatwia (sam glikol nie wchłania się w skórę).

A woda też nieznacznie ułatwia wchłanianie i rozpuszcza niektóre substancje aktywne, ale przede wszystkim gwarantuje, że wcierka nie będzie aż tak podrażniała.

Dasz więcej spirytusu i glikolu, to będziesz miał większe wchłanianie. Dasz więcej wody, będziesz miał łagodniejszą wcierkę.

 

Co do źródeł:

 

Alkohol to spirytus z monopolowego, glikol jest z mazidel, a woda z apteki (oczyszczona, firmy prolab) lub ze stacji benzynowej (destylowana)

 

PS.

Użyj tego kalkulatora stężeń, jeśli nie masz wagi, bądź z innych powodów chcesz przelicznik wogowo/objętowościwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ziom, właśnie się za to biorę.

Najpierw rozpuścić w wodzie, a potem dodać resztę składników?

 

Dobrze liczę - 0,15g AHK + 0,85ml wody destylowanej(czyli 0,85g) + 0,79 ml (1g Gliceryny) + 1,95 ml Alko (2.5 g)

 

Zgodnie z przelicznikiem:

Gliceryna: 1,26g - 1ml

Woda 1g - 1ml

Alkohol 0,78g - 1ml

 

Czy ten przelicznik jest dobry bo:

0,15g : 4,35g = 3,44 %

0,15g : 3,5ml = 4,16 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ziom, właśnie się za to biorę.

Najpierw rozpuścić w wodzie, a potem dodać resztę składników?

 

Dobrze liczę - 0,15g AHK + 0,85ml wody destylowanej(czyli 0,85g) + 0,79 ml (1g Gliceryny) + 1,95 ml Alko (2.5 g)

 

Zgodnie z przelicznikiem:

Gliceryna: 1,26g - 1ml

Woda 1g - 1ml

Alkohol 0,78g - 1ml

 

Czy ten przelicznik jest dobry bo:

0,15g : 4,35g = 3,44 %

0,15g : 3,5ml = 4,16 %

 

No właśnie, stąd moje pytanie czy dobrze to policzyłem, z gramów przeliczyłem na ml.

Z drugiej strony nie można liczyć % z ml bo to są inne jednostki. Bo alkohol waży inaczej niż ma objętość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propo podrażniania skóry przez alkohol jakie mogą być negatywne skutki w zakresie łysienia ? Bo to że skóra jest przez jakiś czas troszkę czerwona to akurat nie przeszkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, łupież, zła kondycja skóry...

 

Lionowi raczej chodziło i zawartość glikolu propylenowego, bo to on głownie może podrażniać... spirytus może przesuszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że im więcej PG tym może wręcz spotęgować łysienie skoro negatywnie wpływa na mieszki włosowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gliceryna ma takie same właściwości jak PG, powiedziałbym wręcz że PG jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jako alkohol może być - Spirytus Salicylowy?

Bo dzisiaj chciałem przyrządzić mieszankę...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jako alkohol może być - Spirytus Salicylowy?

 

A po co chcesz tak kombinować? Przecież zwykły spirytus dostaniesz w każdym sklepie z alkoholem. Poza tym nie zaleca się czegoś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogło się stać z AHK, bo nagle z proszku zrobiła się maź... w sensie podzieliłem sobie tylko wrzuciłem na chwilę do papierka z apteki... kurde...

Ten z zamrażarki na razie jest proszkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi, mój jest w formie sproszkowanej trzymam w zamrażarce, żadnej mazi nie mam...

 

Sprawdź te papierki, może jakaś reakcja zaszła niechciana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom on jest sproszkowany, tylko poszedłem odmierzyć go w aptece, dali mi nie do pudełeczka, a takiego papierka, włożyłem go do zamrażarki i chwilę tam poleżał, bo nie miałem czasu, włożyłem potem do lodówki na 30 min (żeby nie było szoku) i zamiast proszku mam maź (w zamrażarce w pudełku jest proszek), więc możliwe że wilgoć się dostała, lub tak jak mówisz jakaś reakcja chemiczna, ale cała reszta w zamrażalce ma formę proszku

No i kupuję wagę, wolę to robić w domu niż łazić z tym gdziekolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny że zaszła jakaś niechciana reakcja, np wyłożyły to w aptece na słońce lub ten papierek zwłaszcza że obecnie są straszne upały, dobrze ze reszta Ci się nie zepsuła... ja moje produkty trzymam w pudełkach próżniowych (wysysam całe powietrze pompką) - za radą Liona

 

Waga to jest podstawowy element, poza tym 0,01/200g kosztuje śmieszne pieniądze (20zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tych przeliczeń ml na g na przykładzie Alkoholu tzn. czy prawidłowo jest gdy 1ml = 1,28g, a nie 1ml = 0,78g ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ziom, właśnie się za to biorę.

Najpierw rozpuścić w wodzie, a potem dodać resztę składników?

 

Dobrze liczę - 0,15g AHK + 0,85ml wody destylowanej(czyli 0,85g) + 0,79 ml (1g Gliceryny) + 1,95 ml Alko (2.5 g)

 

Zgodnie z przelicznikiem:

Gliceryna: 1,26g - 1ml

Woda 1g - 1ml

Alkohol 0,78g - 1ml

 

Ok, czyli te przeliczenia są błedne...

Chciałem tylko się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...