free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w skrócie jak wszyscy tutaj łysieje, zakola zaczeły mi się pojawiać w wieku 20 lat. w tym roku(24 lata) łysienie zaczeło postepować dosyć agresywnie tzn cała głowa przerzedziła mi się .

3 miesiące temu rozpocząłem moją walkę.

Co stosuje:

-RU58841 + Minoxidil -2 ML(2,5% RU,5% MINOX)

-foligen cream

-nizoral 2%

Moja dzienna rutyna :

7:30 nizoral( 2-3 razy w tygodniu)

7:45 - RU+MINOX 0.5 ml(przed pracą)

18:00 RU+MINOX 0.75ml(po pracy)

22:00 RU+MINOX 0.75ml

23:30 - foligen cream(tylko na zakola)

Moja spostrzeżenia : przez pierwsze 2 tygodnie włosy leciały mi jak szalone , po miesiacu zacząłem widzieć pierwsze nowe włoski potem z dnia na dzień było ich coraz więcej.

IMG_20160913_190216_1.thumb.jpg.954299edec54d09566fa7edc837ac7d8.jpg

IMG_20160913_190226_1.thumb.jpg.8dda7e1623545d5ff3f1fedde3e13f10.jpg

IMG_20160916_185743.thumb.jpg.eb98b6aa642f654374f75c9eb7db1d29.jpg

IMG_20161115_165555_1.thumb.jpg.3659dbd8efd38380242b413fa1c4c969.jpg

IMG_20161115_165607_1.thumb.jpg.d16eaa71395e2bf59573a7ea3eeeb47d.jpg

IMG_20161215_183022.thumb.jpg.2afaaed67aeb92c1943f5df9db724439.jpg

IMG_20161215_183021.thumb.jpg.c002b7b0d2c7906722123e5766e03482.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jestem w 100% pewien że RU z reschem działa, nie ma szans nato żeby minox sam zdziałał tak dużo w tak krótkim czasie.

Co o tym sądzicie?

 

RU to antyandrogen, tak samo jak flutamid. Nie ma możliwości żeby nie działał i w ogóle nie pomagał włosom. Takie substancje zawsze są dla nich korzystne.

 

Po prostu nie u każdego skuteczność jest wystarczająca. To tak samo jak z finem. Nie każdy ma efekty - nawet w badaniach efekty były różne (w tym ich brak).

Wiadomo np., że jak ktoś jest łysy przez długi czas (10-15 lat) to raczej mu już nic nie pomoże. Po prostu włosy się nie zregenerują po takim czasie, przynajmniej przy użyciu dostępnych nam środków.

 

A co do twoich efektów to po prostu rewelka. Jak na 2 miesiące to naprawdę rewelka. To jest naprawdę wyjątkowo krótki okres i bardzo dobry znak. Niektórzy podobne efekty mają nawet po 8 miesiącach, a tu widać je już po dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest efekt wyłącznie minoxidilu . RU nie ma tu znaczenia. RU to antyandrogen, więc nie spowoduje takiego odrostu; a na pewno nie w 2 miesiące. Gdyby równolegle brał palmę sabałową to też nie zasługa palmy. RU będzie potrzebne mu później, żeby ten odrost utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To jest efekt wyłącznie minoxidilu .

 

Już dawno temu wiadomo było, że minoxidil z flutamidem działał zwykle sporo lepiej niż sam minoxidil.

 

Tymczasem flutamid był niczym innym ja starszym odpowiednikiem RU.

 

To samo np minoxidil + finasteryd. Nie ignorowałbym też ketokonazolu (mimo iż jest najsłabszy z tej trójki).

 

Po samym minoxidilu różnie jest i czasem bywa wręcz mega linienie, po którym nie zawsze jest spodziewany odrost.

 

PS.

Gdzieś nawet były badania i wykresy - fin, minox oraz fin + minox. Po minoxie był lepszy odrost niż po finie, ale po finie z minoxem jeszcze lepszy i trwalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki szampon z keto żeby nie robił siana na głowie?


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki szampon z keto żeby nie robił siana na głowie?

Wszystkie szampony z keto raczej robią, dlatego stosuje się go max 2x w tygodniu. Taki jego urok. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Panowie jaki szampon z keto żeby nie robił siana na głowie?

 

Kiedyś było 5 czy 6 szamponów z keto na rynku, później oferta się trochę skurczyła (np Ketoxin kiedyś zawierał ketokonazol a teraz octopirox w jego miejsce).

 

Na obecną chwilę na pewno: Nizoral, Nizax Med i Zoxin.

 

Możesz też kupić Nizoral Krem, albo Daktarin (zawiera mikonazol, który ma również przeciwgrzybicze).

 

Z silniejszych to Terbinafina (maść) lub Lamisilatt.

 

Tego nie trzeba stosować codziennie. Starczy raz, 2x w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - uzyskałeś w krótkim czasie świetny efekt, chyba jeden z najlepszych na forum. Chciałbym się spytać czy do tych środków o których pisałeś w pierwszym poście, dodajesz jakieś suplementy albo stosujesz specjalną dietę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodikoz jak efekty stosowanej kuracji?

 

Minęło następne 2 tygodnie i jestem ciekaw jak to wygląda teraz.

 

PS

Jakieś efekty uboczne po RU?

 

Jakie mogą być w ogóle po tego typu blokerze. Tak jak po finie/dutcie? Obniżenie potencji, libido? Ktoś to wie? Ma doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tu dużo mówić - uzyskałeś w krótkim czasie świetny efekt, chyba jeden z najlepszych na forum. Chciałbym się spytać czy do tych środków o których pisałeś w pierwszym poście, dodajesz jakieś suplementy albo stosujesz specjalną dietę?

Dzięki,

żadnych witaminek nie łykam, a jeżeli chodzi o dietę to standard tzn. nie stosuje żadnej specjalnej diety która miała by jakoś pomóc w walce z łysieniem.

75days.thumb.jpg.410f698e534312cdeb671c803eb2dd51.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak od siebie jeszcze dodam że według moich obserwacji,tego co wyczytałem ogólnie na necie to bardzo dużo osób popełnia jeden duuuuuuży błąd tzn: wcierają minoxa/RU w włosy.....

Chłopaki minoxa/RU pod żadnym pozorem nie wciera się w włosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

minox/ru wchłaniają się przez skórke głowy, nie włosy dlatego nakladniego go na głowe i rozmasowywanie jest mega marnotrawstwem towaru.

Raz widziałem filmik na youtubie jak koleś mający długie włosy(na oko 10cm) nałożył minoksa na głowe i zaczą całą dłonią to rozmasowywac !SICK!

tutaj jest odpowiednia technika(którą ja stosuje) :

"Just dabb it on"!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się to oczywista oczywistość, że wciera się w skórę a nie we włosy.

Jaki miałby być sens wcierania we włosy? To są środki na mieszki włosowe, a nie na włosy jako takie.

Mieszki włosowe są zaś głęboko w skórze.

 

 

Choć wiadomo, że w miejscu w którym włosy wyrastają przez skórę przenikanie substancji jest lepsze (substancje wnikają do mieszków przez ten otwór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak od siebie jeszcze dodam że według moich obserwacji,tego co wyczytałem ogólnie na necie to bardzo dużo osób popełnia jeden duuuuuuży błąd tzn: wcierają minoxa/RU w włosy.....

Chłopaki minoxa/RU pod żadnym pozorem nie wciera się w włosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

minox/ru wchłaniają się przez skórke głowy, nie włosy dlatego nakladniego go na głowe i rozmasowywanie jest mega marnotrawstwem towaru.

Raz widziałem filmik na youtubie jak koleś mający długie włosy(na oko 10cm) nałożył minoksa na głowe i zaczą całą dłonią to rozmasowywac !SICK!

tutaj jest odpowiednia technika(którą ja stosuje) :

"Just dabb it on"!!!!

 

Obejrzałem filmik.

Tam koleś pipeta nakłada minoxa na głowę. Czy trzeba go też później wcierać czy wystarczy nałożyć pipeta?

Jak to robisz?

 

Jak wcieram rano mam problem bo włosy wygladaj tak, ze nie da się wyjść z domu.

Stad moje pytanie czy wystarczy nanieść pipet nie wcierajc w głowe ( przy okazji mocząc i sklejac włosy ).

 

PS

CZy sadzisz ze używanie samego minoxa bez RU ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak od siebie jeszcze dodam że według moich obserwacji,tego co wyczytałem ogólnie na necie to bardzo dużo osób popełnia jeden duuuuuuży błąd tzn: wcierają minoxa/RU w włosy.....

Chłopaki minoxa/RU pod żadnym pozorem nie wciera się w włosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

minox/ru wchłaniają się przez skórke głowy, nie włosy dlatego nakladniego go na głowe i rozmasowywanie jest mega marnotrawstwem towaru.

Raz widziałem filmik na youtubie jak koleś mający długie włosy(na oko 10cm) nałożył minoksa na głowe i zaczą całą dłonią to rozmasowywac !SICK!

tutaj jest odpowiednia technika(którą ja stosuje) :

"Just dabb it on"!!!!

 

Obejrzałem filmik.

Tam koleś pipeta nakłada minoxa na głowę. Czy trzeba go też później wcierać czy wystarczy nałożyć pipeta?

Jak to robisz?

 

Jak wcieram rano mam problem bo włosy wygladaj tak, ze nie da się wyjść z domu.

Stad moje pytanie czy wystarczy nanieść pipet nie wcierajc w głowe ( przy okazji mocząc i sklejac włosy ).

 

PS

CZy sadzisz ze używanie samego minoxa bez RU ma sens?

 

Kazdego pytasz o to czy uzywanie samego minoxa ma sens, a kazdy Ci odpowiada ze nie. Chcesz to sobie uzywaj a nie pytasz po 100 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdego pytasz o to czy uzywanie samego minoxa ma sens, a kazdy Ci odpowiada ze nie. Chcesz to sobie uzywaj a nie pytasz po 100 razy.

 

Pytam bo jednak różne odpowiedzi dostaję. Lekarz żeby brać, na różnych forach różne opinie, YT tez różnie.

Chcę podjąć możliwie najlepsza decyzję.

Przez to forum mam dostęp do osób, które temat mogą znać temat z praktyki dlatego podpytuje każdego.

Kto pyta nie błądzi - jakbym chciał używać bez pytania to już bym używał bo kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcieram rano mam problem bo włosy wygladaj tak, ze nie da się wyjść z domu.

Stad moje pytanie czy wystarczy nanieść pipet nie wcierajc w głowe ( przy okazji mocząc i sklejac włosy ).

 

PS

CZy sadzisz ze używanie samego minoxa bez RU ma sens?

1. dokladnie o tym pisałem żeby tego nie wcierać we włosy(czyli jak nakładasz na skóre i zaczynasz rozmasowywyać palcami to suma sumarum wcierasz to w włosy)

(lepiej rozprowadzać to nierównomiernie niż żeby cześć była na włosach)

2.sam minox nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1.

Czyli nanosisz pipetą lek i on sam rozpływa się po skórze głowy. Myślałem, że trzeba go wmasowywać. Jeżeli nie to dla mnie bardzo dobra wiadomość.

 

ad.2.

Chodzi o to, że odrost będzie szybszy ale i tak włos wypadnie, tak?

 

Jestem zielony więc sorry jeżeli moje pytanie jest naiwne.

Czy Ru masz wymieszane z minoxem?

Jeżeli tak to czy sam robisz mieszankę czy kupujesz gotową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ad.2.

Chodzi o to, że odrost będzie szybszy ale i tak włos wypadnie, tak?

 

Chodzi o to, że minox pogrubia włosy i wydłuża ich fazę wzrostu, ale ze świeczką szukać ludzi którym zatrzymał dalsze łysienie.

 

Innymi słowy: minox pomaga tym włosom które jeszcze są, a nie tym które wypadły lub mają wypaść, bo tu minox nic nie pomoże.

 

Połączenie minoxa z blokerem dopiero daje to co chcemy uzyskać : wzmocnienie istniejących włosów (minox) + zatrzymanie dalszego wypadania (bloker) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...