free web hit counter Skocz do zawartości
iwa168

Agresywne łysienie 19 latka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam 18 lat i od kilku miesięcy zaczelo mi się lysienie androgenowe. Mojemu tacie zaczelo się w tym samym wieku. Troche już czytałem na ten temat. W kwietniu miałem przygodę z minoxidilem mianowicie pianka rogaine która nakladalem na zakola której jeszcze wtedy były bardzo mało widoczne, miałem straszne lnienie i od razu odstawiłem minox na razie nie chce do niego wracac bo jestem za młody a wiem ze to straszna chemia. Nie chce wiazac się z tym na lata. Bralem finasteryd przez pol roku, który przepisala mi irlandzka dermatolog.Nie zaobserwowałem zadnych rezultatow ani skutkow ubocznych i po jakims czasie zwątpienia stwierdziłem ze jestem jeszcze za mlody na fina no i sporo już wtedy naczytałem i nasluchalem się o jego nieporzadanych skutkach i o tym jak może odbic się na zdrowiu po braniu go przez lata. Odstawilem go i po kilku miesiacach od odstawienia widze pogorszenie się moich wlosow mianowicie zakoli które się jeszcze bardziej powiekszaja (reszta wlosow jest gesta, bez przeswitow). Trycholodzy i dermatolodzy mowia ze można ten proces spowolnić (bo zatrzymać to się chyba nie da?), ale czy tylko przez branie fina, duta ?

Trycholog mowila mi o palmie i ze ma pozytywne efekty na jej klientach, o kasku laserowym igrow tez mi mowila ale wole o tym nie wspominać bo wydaje mi się ze to totalna sciema.Istnieje taka teoria ze palma jest ziolowym odpowiednikiem finasterydu, chociaż na necie ludzie pisza ze to szajs.Pomogla komus ta palma? Czy bedac w tak młodym wieku i nie chcąc jeszcze tak na poważnie brac się za fina,duta, minoxidilu mogę zrobić cos innego co spowolni moje lysienie?

Czy zaczelo sie komus lysienie w podobnym wieku? Co powinienem robic?

 

Bardzo proszę o pomoc

i pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palma sabałowa to była moja pierwsza oręż w walce z wypadaniem włosów.

Stosowałem tabletki Procerin i szału nie było. Mniej włosów wypadało i były trochę grubsze...

Jak chcesz naprawdę zatrzymać łysienie to bez chemi sie nie obędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie ze powinienem już wskoczyć na finasteryd ?

Czy poczekać jeszcze z 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, im wcześniej tym lepiej (według mnie). Ja tak samo jak byłem w Twoim wieku zacząłem łysieć, ale wmawiałem sobie różne rzeczy i kompletnie nie miałem pojęcia, że to AGA. Chciałbym być na Twoim miejscu i już od 3 lat sobie latać na finie, czy ducie + minox. Niestety dopiero od ok niecałego roku zacząłem coś z tym robić, a przez ten czas zdążyłem stracić 3/4 tego co miałem a górze głowy. Wrócić chociaż do stanu sprzed 2 lat bez agresywnej chemii, albo HT to nawet nie mam o czym marzyć.

Sprawa jest prosta, chcesz spowolnić/zatrzymać łysienie (+ może jakiś odrost), to musisz brać chemie + w przyszłości może HT. Jeśli włosy nie są dla Ciebie na tyle ważne w życiu, to odpuść i tyle. Wybór należy do Ciebie, my Ci nie możemy niczego narzucić, jedynie zasugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się 100% z kolegą wyżej, możesz SPRÓBOWAĆ fina jeśli bedziesz czuł się źle to możesz zaprzestać kuracji ale spróbować warto, ja mam 19 lat biorę od 6 miesięcy i jest spoko


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade tak chyba zrobie.

Czy może jednak być tak ze finasteryd na mnie nie będzie dzialal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie działał tak wczesnie napewno, minox tez ci da odrost ja tez odwlekałem dwa lata i mocno mi wlosy poszły, odzyskałem sporo dalej mam odrosty, nie patrz na to ile wlosow ci wypada bo to nie o to chodzi a o to aby ci się zagęstniały i przedewszystkim stan nie pogarszał możesz nawet całe ręce mieć czarne od włosów(nie wiem jaki masz kolor) to nie ma nic do rzeczy wazne zeby ci się nie przerzedzały a jak się boisz uboków o ile miec bedziesz to mozesz ładować cynk 50 mg, tyrozynę, arganine sporadycznie i żyjesz normalnie

 

-- 09 gru 2016, 0:48 --

 

aha i Efektów w postaci odrostów spodziewaj się po roku, w tak mlodym wieku to mozesz wrocic do stanu z przed lysienia jesli tak wczesnie zaczniesz, odrost u siebie widzałem po roku na minoxie i finasterydzie ( nie wierz w te bajdy jako to minox powoduje łysienie) i teraz znowu obserwuję odrost w drugim roku kuracji

 

-- 09 gru 2016, 0:51 --

 

palmy i laserki to sobie dermatolodzy niech w dupę wsadzą to nie działa działa minox fin, dut i ru ( choć nie wiem nie stosuję) na zachodnich forach o łysieniu ludzie po 15 latach dalej mają włosy uzywając kuracji a więc da się zatrzymać na bardzo długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będę bral np fina/duta/ru itp. przez kilka dobrych lat (6,7,8) to odbije się to jakos na moim zdrowiu?

nwm jak długo ty bierzesz ale czy np. jak będę bral fina przez 10 lat to potem może się np. okazac ze jestem bez plodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Palmę Sabałową stosowałem i to nie suplementy z palmą, ale leki z palmą, które to znalazłem na stronie Urzędu Rejestracji Leków (Fitoprost, Sterko).

 

Jak wiadomo leki podlegają większym rygorom niż suplementy.

 

Mimo to, strata pieniędzy jeśli idzie o łysienie.

Na prostatę natomiast to również sprawa dyskusyjna - niektórzy uważają, że coś tam pomaga, inni, że nie.

 

Z suplementów tylko biotyna może coś tam pomóc przy łysieniu, ale to też tylko jako dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, Angel,

 

Czy jak On jest taki młody to nie lepiej żeby wystartował z RU zamiast finem?

 

Po RU nie powinien mieć ( zdaje się ) takich skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lion, Angel,

 

Czy jak On jest taki młody to nie lepiej żeby wystartował z RU zamiast finem?

 

Po RU nie powinien mieć ( zdaje się ) takich skutków ubocznych.

 

Chłopie pytasz sie wszystkich o ten fin i o skutki uboczne... To nie są lekarstwa, gdzie leczą i nic się nie dzieje. Jak sama nazwa wskazuje są to sterydy i zawsze występują jakieś uboki. Kwestia jest tego typu, że jedni mają je większe, drudzy mniejsze, a jeszcze inni tak małe, że praktycznie ich nie ma (tak jak i wielu innych nawet tutaj na tym forum). Kwestia organizmu. Strasznie demonizujesz z tym finem i troche mnie to irytuje. To, że Ty brałeś i miałeś spore uboki, to nie znaczy, że każdy takie będzie miał.

 

RU wcale tez nie jest bez wad - poczytaj sobie jakie on ma uboki.

Nic nikomu nie powinno się odradzać, ani namawiać do brania tego czy tamtego. Zrobi jak zechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzies brał przed 2 miesiące i przestaniesz bo będziesz miał uboki to nic ci się złego nie stanie


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kwestia steryd niesteryd nie powinna być decydująca.

 

Witamina D jest sterydem, a silny antyandrogen RU nim nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli mogę już zacząć brac fina ale czy proponujecie cos jeszcze do tego dolozyc (oprócz minoxa) czy na razie nie?

wiem ze każdy musi sam się przekonac co na niego się dobrze dziala ale wy najlepiej wiecie co i jak i od czego najlepiej zacząć

mogę doslac zdjęcia zebyscie zobaczyli jak to teraz wygląda..

dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lec na finie samym w tym wieku na pewno jeszcze masz dobra linie: utrzymanie tego co jest Ci wystarczy


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczalem brac fina ale myslalem zebys cos jeszcze do tego dorzucić, porownywalem zdjęcia z przed miesiąca i widać ze sytuacja się pogorszyla. Proponujecie cos jeszcze do tego dolozyc?

 

-- 16 sty 2017, 21:47 --

 

myslalem o emu i saw palmetto w kapsułkach do stosowania bezpośrednio na wlosy, tak 3 razy w tyg, nalozyc zostawić na noc i rano wlosy umyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w cholerę tę palmę, żryj fina i ciesz się życiem, i tym, że zacząłeś go żreć tak wcześnie. Nie musisz stosować na razie nic więcej, chyba że masz jakieś stany zapalne na głowie. Obserwuj, czy po żarciu finasterydu się coś poprawia przez najbliższy rok, jak po roku stwierdzisz, że się nie poprawia, to będziesz się martwił za rok. Jak chcesz, możesz wstawić tu zdjęcia i pomożemy ci ocenić, czy minoksydyl warto zastosować w twoim przypadku, ale wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przezedzen nie ma ale sa zakola powiedziałbym takie nw2, minoxa na razie nie chce stosować i szukam czegos co może go zastapic i dac jakiś tam odrost

zdjęcia wrzuce na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym bledem bylo odstawienie fina. Dobrze, ze do niego wrociles. Jeszcze tragedii nie ma, w Twoim wieku tez mialem juz zakola podobnej wielkosci.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac zawalisty stan(praktycznie zero lysienia) wszedles na minox i fina i z obydwu zrezygnowales.

Skad takie posuniecie w ogole? Przed wejsciem na fina/minoxa trzeba sie 5 razy zastanowic i przemyslec za i przeciw. Natomiast rezygnowanie z nich nie moge nastapic nagle a na pewno bez zastapienia ich czyms rownie mocnym i dzialajacym.

Coz stan masz wciaz bardzo dobry , musisz zdecydowac co chcesz osiagnac i jaka droge wybrac, bo takie wahania decyzji do niczego dobrego jak sam widzisz nie daza...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...