free web hit counter Skocz do zawartości
klekoo91

Tłuste włosy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale moje pytanie dotyczy jak radzić sobie z tłustym wlosami. Musze je myć codziennie rano a i tak jakoś wieczorem jak chce gdzieś wyjsc to musze znów. Jeżeli jeszcze leżą na glowie nie dotkane to jeszcze jako tako dzień można przetrwać ale bez rewelacji ale jak już je ktoś dotyka to już bankowo trzeba umyć jeszcze raz. Są jakieś olejki szampony na to? Czy przed przeszczepem trzeba iść do dermatologa i zrobić badania włosów skóry głowy itp? W mdmedmix napisali ze każdy ich pacjent powinien iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Naszą pierwszą reakcją w przypadku przetłuszczających się włosów jest ich suszenie, a to najczęściej popełniany błąd. Włosom tłustym powinniśmy zapewnić intensywne nawilżenie. W tym celu warto włączyć do pielęgnacji oleje i silikony zabezpieczające końcówki włosów." - cytat za "Zbyt piękni by łysieć". Oczywiście zawsze warto też zadbać o dietę i patrzeć na skład kosmetyków, żeby był naturalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Jak zacznę grzebać we włosach, to wytrzymają 24h max. Potem zbyt tłuste. Niedotykane trzymają się dłużej - 48h+


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykanie włosów bardzo przyspiesza przetłuszczanie, zauważyłam to po sobie. Pomogło kiedy przerzuciłam się najpierw na szampon mineralny na wodzie siarczkowej, a potem na łagodne szampony naturalne (naprawdę łagodne i naturalne, a nie to, co w większości drogerii próbuje za nie uchodzić). Dobra dieta też pomogła, włosy nawilżone od środka mniej się przetłuszczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przetłuszczaniu dobra jest wcierka z kozieradki. Reguluje wydzielanie sebum i nawilża skórę głowy. Pomaga też przy leczeniu łupieżu, który lubi się pojawiać przy włosach przetłuszczających i ogólnie wzmacnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...