free web hit counter Skocz do zawartości
Danielro

Zakola a niespełna 18 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zmagam się z początkiem zakoli a mam dopiero 17.5 roku, w rodzinie ojciec ma spore zakola ale za to dziadek nie miał wcale.

Patrząc na zdjęcia zaczynają mi się a szczególnie z jednej strony.

Czy ktoś ma porady jak to zahamować lub ewentualnie co zrobić żeby te włosy mi odrosły?

 

http://tufotki.pl/cN25t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wieku, w okresie dojrzewania nie wolno blokować DHT systemowo, jest potrzebny. Farmakologicznie w Twoim przypadku tylko coś miejscowego np. Polaris NR-11(z racji obecności finasterydu). Jak tak bardzo przeszkadza to lekkie zakole uzupełnij przeszczepem. Innych opcji nie ma. Wersja farmakologiczna miejscowa to też zły pomysł w takim wieku. Minoxidilu i finasterydu trochę się dostanie do krwiobiegu. Zły wiek, zły czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Twoim wieku, w okresie dojrzewania nie wolno blokować DHT systemowo, jest potrzebny. Farmakologicznie w Twoim przypadku tylko coś miejscowego np. Polaris NR-11(z racji obecności finasterydu). Jak tak bardzo przeszkadza to lekkie zakole uzupełnij przeszczepem. Innych opcji nie ma. Wersja farmakologiczna miejscowa to też zły pomysł w takim wieku. Minoxidilu i finasterydu trochę się dostanie do krwiobiegu. Zły wiek, zły czas.

 

Czyli mówisz żeby nic nie robić? Jak na razie z moją grzywką zakoli wcale nie widać (czeszę na stronę gdzie mam większe zakole, a po drugiej stronie się jakoś kryje).

Ale boję się tego co będzie kiedyś i chciałem już z tym walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emigrant najlepsza pomoc jakakiedykolwiek czytalem. Z takim podejsciem wszyscy bylibysmy juz lysi, sa inne opcje niz dut czy fin. Daj chlopakowi szanse walki a nie skreslasz go na ht w tak mlodym wieku.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaka chcesz szpikować chemią? Nawet miejscową, która i tak dostanie się w jakieś części do krwiobiegu? Jeszcze chemią spod schodów jak jakieś RU i jemu podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecanie przeszczepu w wieku 18 lat to raczej brak wyobrazni, podobnie wjazd na duty i finy. Opcja topików wydaje się tu jedyną rozsądną opcją.

 

Emigrant nie mieszaj - w wersie wstępnym napiałeś ze polecasz mu Polaris nr 11, a dwa zdania poznie piszesz ze minox i fin miejscowo są złe - jak on ma cokolwiek z tego zrozumieć - ja nie rozumiem nic - a Ty rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mieszam. W jego przypadku i w jego wieku jedyna opcja to albo ht albo leczenie miejscowe. Żeby to miało sens ja widzę tylko w Polaris nr-11. Lecz część substancji aktywnych dostanie się do krwiobiegu i w tak młodym wieku niezbyt to jest dobre. Taką decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący. Oczywiście mówimy o realnym odroście a nie wzmocnieniu jakimś witaminami w tabletkach czy iniekcją.

 

Proszę rozwiń myśl jakie są przeciwskazania zrobienia przeszczepu w takim wieku? Przeszczepy są robione u jeszcze młodszych ludzi np. po jakiś wypadkach. Nawet chyba w jednym z odcinków "Sekrety Zdrowia" był robiony przeszczep u młodej dziewczynki, nie pamiętam wieku, ale coś 13-15lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć dlaczego w tym wieku nie można blokować DHT? O ile wiem, to jest ono potrzebne w życiu płodowym do wykształcenia się męskich narządów płciowych, a później to nikt tak naprawdę nie wie do czego DHT jest - może poza blokowaniem estrogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle zaczęła od znalezienia konkretnej przyczyny tego wypadania, bo tak strzelać na ślepo to tylko czas i pieniądze się traci, a jeszcze można zaszkodzić. Zgłoś się do lekarza, zrób badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym w ogóle zaczęła od znalezienia konkretnej przyczyny tego wypadania, bo tak strzelać na ślepo to tylko czas i pieniądze się traci, a jeszcze można zaszkodzić. Zgłoś się do lekarza, zrób badania.

 

A lekarz pomoże ?

 

Bo mi lekarze jakoś nie chcieli pomóc ino jeszcze bardziej zaszkodzić.

 

A co wygląda to na inny rodzaj łysienia i jest jakieś mocne podejrzenie że to nie jest łysienie androgenowe... ?

 

Możesz też napisać jakie badania ? - skoro już mówisz o badaniach.

 

-- 25 cze 2017, 11:46 --

 

Ktoś może mi powiedzieć dlaczego w tym wieku nie można blokować DHT? O ile wiem, to jest ono potrzebne w życiu płodowym do wykształcenia się męskich narządów płciowych, a później to nikt tak naprawdę nie wie do czego DHT jest - może poza blokowaniem estrogenów.

 

Można blokować w tym wieku (ale się raczej tego nie praktykuje powszechnie), tylko ludzie/młode chłopaczki nie chcą blokować w większości przypadków, a do tego blokowanie 5AR w tym wieku (jak i w starszym) jest uznawane przez lekarzy, FDA, jak i zwykłych ludzi za coś nie na miejscu, za coś nieetycznego, wysoce szkodliwego, i niepoprawnego mentalnościowo jaki chyba też nawet politycznie .

Mentalność młodych w większości przypadków też jest taka ze lepiej mieć minus 20.000 włosów na głowie i plus 3 dodatkowe włosy w obrębie brody niż odwrotnie, rozumiesz mając dobry stan na głowie i w czasach gdzie ''moda na glace'' nie doceniają jeszcze włosów na głowie, a być może nie mając jeszcze intensywnego zarostu chcą szpanować brodą. Reszta to niżej opisany paniczny strach przed blokowaniem 5AR powodowany informacjami o możliwych ubokach na ulotkach oraz glendzeniem ludzi w okół.

 

Fakt, masz racje, DHT po spełnieniu roli wykształcenia męskich narządów płciowych nie spełnia już żadnych poważniejszych funkcji a wręcz jest wysoce szkodliwe dla zdrowia i skraca życie, o powodowaniu łysiny jeśli ktoś genetycznie podatny na to już nie wspomnę. Jedyne plusy (co ew. można nazwać zaletami) to być może minimalnie niższy głos i większe małpiszonowe owłosienie ciała. Fakt też że trzyma cycki w rydzach, ale przy normowych poziomach T i bez skłonności do otyłości, cycków i tak nie będzie, nawet bez DHT - przynajmniej w większości przypadków. No jeszcze można zaliczyć ew. do zalet jak ktoś jest kulturystą, fanatykiem mięcha i max rozmiarów to bez blokowania DHT większy przyrost, bo notowane są większe przyrosty masy ale i to też skromnie bo do 8% - 10% - jak kiedyś gdzieś czytałem.

Tylko tyle, reszta to mity i kult wspaniałości ''wyjątkowego hormonu DHT'' oraz wyjątkowy i paniczny strach przed blokowaniem 5AR - tak paniczny strach że ludzie potrafią twierdzić że nawet jednorazowe lub kilkurazowe zażycie 1 mg finasterydu albo nawet i w powymyślanych z tego strachu mikrodawkach, zniszczyło im życie na zawsze, bezpowrotnie i pod każdym względem i że jest to nieodwracalne - chcesz więcej? - poczytaj brednie histeryków i paranoików i ogólnie o PFS.

 

-- 25 cze 2017, 14:02 --

 

Witajcie,

 

Zmagam się z początkiem zakoli a mam dopiero 17.5 roku, w rodzinie ojciec ma spore zakola ale za to dziadek nie miał wcale.

Patrząc na zdjęcia zaczynają mi się a szczególnie z jednej strony.

Czy ktoś ma porady jak to zahamować lub ewentualnie co zrobić żeby te włosy mi odrosły?

 

http://tufotki.pl/cN25t

 

Nie będę się udzielał, ale powiem tylko tyle że najgorsze to jest mieć nadzieje że to inny rodzaj łysienia a nie androgenowe/genetyczne dziedziczne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko badania wykazały, że to nie DHT odpowiada za owłosienie na ciele,l. Rolę tę pełni wolny testosteron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...