free web hit counter Skocz do zawartości
Beniamin

21 lat, łysieje i nie wiem co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 21 lat i od dobrego roku włosy wypadają mi na potęgę. Zakola miałem już od pewnego czasu i pewnie wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale teraz stan moich włosów wygląda już bardzo niepokojąco (zważając na to, że zawsze miałem bujną czuprynę). Swoje leczenie zacząłem od mezoterapii igłowej z loxonem 5. Po 6 zabiegach mezoterapii ktora odbywała się mniej więcej co miesiąc, włosy zaczęły sypać się jeszcze bardziej. Zauważyłem to w pewnym momencie, gdy na ponad miesiąc odstawiłem loxon i później do niego wróciłem, efekt był tragiczny, każdy kosmyk włosów który delikatnie pociągałem wychodził mi z głowy. Po 6 zabiegach niezwłocznie udałem się do innego specjalisty od włosów, tym razem trychologa w hair medica aby zaczerpnąć kolejnej rady, gdyż wizyty u pani dermatolog nic nie dały a wręcz popsuły sytuację. Pani trycholog zrobiła zdjęcie skóry głowy i okazało się, że skóra jest mega zaczerwieniona, stany zapalne wszędzie, łupież i bród zalepia całą głowę ( a ja na takim stanie głowy miałem robioną mezoterapię, ba , pani dermatolog przepisała mi jakiś steryd na głowę na bazie alkoholu, żeby usunąć stany zapalne). Trycholog zaleciła serię 5 zabiegów oczyszczających oraz szampon antyłupieżowy solutie. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, kiedy wczoraj tuż przed 5 zabiegiem zrobiliśmy zdjęcia skóry głowy jeszcze raz, by sprawdzić jak ta apokalipsa na głowie się ma. Stany zapalne całkowicie zniknęły a zanieczyszczenie zostało zredukowane nie kłamiąc o niemal 85-90%. I wszystko byłoby super, przeczytałem, że łupież może powodować wypadanie włosów, ale pani trycholog dodała, że jest to najprawdopodobniej łysienie androgenowe. To "najprawdopodobniej" i fakt, że już od ponad 8 miesięcy jeździłem do dermatolog z tym problemem i słyszałem, że to nie jest łysienie typu męskiego irytuje mnie strasznie. Dlatego kieruję tutaj mój wpis i zamieszczam fotografie włosów, abyście Wy, obyci z tym tematem powiedzieli mi czy jest to łysienie androgenowe i co mogę z tym ewentualnie zrobić. Teraz, gdy wyleczyłem skórę głowy szykuję się do serii 10 zabiegów karboksyterapii ale już nie tak ochoczo nastawiony jak przed mezoterapią, kiedy to moje nadzieje były bardzo wysokie. Wczoraj również, zdobyłem receptę na nezyr, ale całą noc spędziłem czytając opinie ludzi którzy brali finasteryd i u których skutki uboczne nie puściły, bardzo się tego boję i wydaję mi się, że nie zaryzykuje. Od niedawna zacząłem łykać cynk (15mg) i biotynę(to już biorę długi czas). Z loxona nie chciałbym korzystać pamietając, co stało się ostatnim razem. Mam ogromny dylemat z tym nezyrem, bo wciąż nie wiem na 100% czy jest to łysienie androgenowe. Zbadałem testosteron i wynik to 431,0 gdzie zakres referencyjny to 72,0-853,0. Badania krwi, tarczycy, wszystko w normie. Jestem bardzo wysportowany, jem różnie ale raczej zdrowo. Wiem również, że stres może bardzo wpłynąć na wypadanie włosów, trochę tego stresu u mnie było w ostatnim czasie ale trudno mi stwierdzić czy aby na pewno jest to powód mojego łysienia. Bardzo proszę i z góry dziękuje za wszelkie rady, przestrogi, opinie, cokolwiek. Pozdrawiam i póki mam włosy mam zamiar o nie walczyć, choć wypadają cały czas i w dużych ilościach.

17270459_1406544169413233_1840640986_n.jpg.4a88aa0337dc0fb0a829d69140f477a6.jpg

17236925_1406543886079928_915763436_o.thumb.jpg.cd9806aa69c17169082283346ffa63ac.jpg

17236861_1406544206079896_955087630_o.thumb.jpg.add9470ab89a9a06032b3eba6c1ddf52.jpg

17237065_1406543922746591_1343545901_o.thumb.jpg.6bfa30c9d3d694f2738ae61acd5bf120.jpg

17230379_1406544242746559_558353591_o.thumb.jpg.ef4381da42cbe8ff08c261c53f99c7dc.jpg

17204382_1406566539410996_1123914331_n.jpg.2f8116140e33fde29a37f998321d0d1b.jpg

17238301_1406566529410997_1189026004_n.jpg.c4a542d509c5d0b6b4668d686a5ca87d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło bardzo agresywnie zważając na stan sprzed 2 lat, roku a nawet Września 2016

 

Jak chcesz walczyć o to co pozostało to jechałbym w fina (blokuje 1 typ 5AR) dutasteryd (blokuje 2 typy 5AR, jest nowocześniejszy) i według badań skuteczniejszy od fina

Ale fin jest tańszy od duta

 

Jak się prezentuje stan włosów na głowie twojego ojca?

 

Finasterydy i dutasterydy to ta sama klasa leków, jednak jest między nimi znaczna różnica. Enzym 5 alfa-reduktazy występuje w dwóch formach: typ 1. i typ 2. Finasteryd blokuje wyłącznie typ 2. Udowodniono, że w pewnych okolicznościach jego stosowanie pozwala zahamować wypadanie włosów (ale nie każde łysienie spowodowane jest podwyższonym poziomem DHT) oraz zredukować symptomy przerostu prostaty (np. problemy przy oddawaniu moczu). Jednak w wielu przypadkach po przepisaniu finasterydu następowała tylko częściowa poprawa. Odkryto, że choć finasteryd przeciwdziałał konwersji testosteronu w DHT, blokując enzym 5aRI typu 2., to w innych tkankach nadal działał 5aRI typu 1. Zmienione przez ten enzym steroidy dostawały się do prostaty, gdzie w obecności innych hormonów następowała ich konwersja w DHT.

Odkrycie to otworzyło furtkę dla nowego leku blokującego obydwa typy 5aRI, czyli dla dutasterydu. W badaniach klinicznych okazało się, że działa on znacznie lepiej od finasterydu.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie potrzeba żadnego trychologa czy dermatologa żeby zobaczyć, że to klasyczne łysienie androgenowe męskie. Nie rób żadnych mezoterapii i innych badziewi bo to wywalanie pieniędzy w błoto. Zakola zniszczył Ci DHT i raczej nie do odratowania farmakologicznie. W tych miejscach bardzo szybko chodzi o zwłóknienia mieszków włosowych bezpowrotnie. Nie znam chyba żadnej osoby, która odratowała "duże" zakola farmakologicznie.

Zbadaj sobie DHT, jaki masz poziom. W Twoim wieku łykanie finasterydu jest dość ryzykowne bo tak do 25-27 roku DHT jest potrzebny dla organizmu. Samym minoxidilem bez blokera tylko zniszczyłeś sobie włosy. Finasteryd systemowo nie, ale miejscowo można zaryzykować np. tym polarisem nr 11. To chyba jedyna metoda farmakologiczna żeby coś zdziałać w takim wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zapomniałem dodać stan włosów rodziców, oboje mają bujne czupryny, dzień w dzień żel, lakier, mama farbuje bardzo regularnie, włosy gęste. Dziadek od strony taty również ma włosy, nie znam jedynie dziadków od strony mamy. U strony taty w rodzinie nie znam nikogo z problemem łysienia.

 

-- 11 mar 2017, 13:49 --

 

Tu nie potrzeba żadnego trychologa czy dermatologa żeby zobaczyć, że to klasyczne łysienie androgenowe męskie. Nie rób żadnych mezoterapii i innych badziewi bo to wywalanie pieniędzy w błoto. Zakola zniszczył Ci DHT i raczej nie do odratowania farmakologicznie. W tych miejscach bardzo szybko chodzi o zwłóknienia mieszków włosowych bezpowrotnie. Nie znam chyba żadnej osoby, która odratowała "duże" zakola farmakologicznie.

Zbadaj sobie DHT, jaki masz poziom. W Twoim wieku łykanie finasterydu jest dość ryzykowne bo tak do 25-27 roku DHT jest potrzebny dla organizmu. Samym minoxidilem bez blokera tylko zniszczyłeś sobie włosy. Finasteryd systemowo nie, ale miejscowo można zaryzykować np. tym polarisem nr 11. To chyba jedyna metoda farmakologiczna żeby coś zdziałać w takim wieku.

 

 

Zdjęcia pokazują, że na zakolach są włoski i rosną dalej, są jednak zbyt małe i przezroczyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie odratujesz już farmakologicznie, ale próbuj jak chcesz. Tak jak pisałem zbadaj DHT. Masz pewnie bardzo wysoką nadwrażliwość mieszków włosowych skroniowych na DHT i prawdopodobnie są już zwłókniałe jak u większości facetów z zakolami. Możesz się pobawić z 2 lata farmakologicznie, ale to nic nie da imho. Zagęścisz tylko górę i czubek głowy. Zakola zostaną jak są teraz i co jedynie zatrzymasz dalsze powiększanie zakoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego nie odratujesz już farmakologicznie, ale próbuj jak chcesz. Tak jak pisałem zbadaj DHT. Masz pewnie bardzo wysoką nadwrażliwość mieszków włosowych skroniowych na DHT i prawdopodobnie są już zwłókniałe jak u większości facetów z zakolami. Możesz się pobawić z 2 lata farmakologicznie, ale to nic nie da imho. Zagęścisz tylko górę i czubek głowy. Zakola zostaną jak są teraz i co jedynie zatrzymasz dalsze powiększanie zakoli.

 

 

Yhym rozumiem, szkoda, że przegrywam bój w wieku 21 lat, nie ma sprawiedliwości na tym świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przegrywasz. Są jeszcze przeszczepy. Profesjonalnie zrobione dają rewelacyjne efekty. Tu trzeba już trochę zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie przegrywasz. Są jeszcze przeszczepy. Profesjonalnie zrobione dają rewelacyjne efekty. Tu trzeba już trochę zapłacić.

 

 

Masz może namiary na klinikę gdzie robią przeszczepy właśnie z takimi rewelacyjnymi efektami?

 

-- 11 mar 2017, 14:22 --

 

Poszło bardzo agresywnie zważając na stan sprzed 2 lat, roku a nawet Września 2016

 

Jak chcesz walczyć o to co pozostało to jechałbym w fina (blokuje 1 typ 5AR) dutasteryd (blokuje 2 typy 5AR, jest nowocześniejszy) i według badań skuteczniejszy od fina

Ale fin jest tańszy od duta

 

Jak się prezentuje stan włosów na głowie twojego ojca?

 

Finasterydy i dutasterydy to ta sama klasa leków, jednak jest między nimi znaczna różnica. Enzym 5 alfa-reduktazy występuje w dwóch formach: typ 1. i typ 2. Finasteryd blokuje wyłącznie typ 2. Udowodniono, że w pewnych okolicznościach jego stosowanie pozwala zahamować wypadanie włosów (ale nie każde łysienie spowodowane jest podwyższonym poziomem DHT) oraz zredukować symptomy przerostu prostaty (np. problemy przy oddawaniu moczu). Jednak w wielu przypadkach po przepisaniu finasterydu następowała tylko częściowa poprawa. Odkryto, że choć finasteryd przeciwdziałał konwersji testosteronu w DHT, blokując enzym 5aRI typu 2., to w innych tkankach nadal działał 5aRI typu 1. Zmienione przez ten enzym steroidy dostawały się do prostaty, gdzie w obecności innych hormonów następowała ich konwersja w DHT.

Odkrycie to otworzyło furtkę dla nowego leku blokującego obydwa typy 5aRI, czyli dla dutasterydu. W badaniach klinicznych okazało się, że działa on znacznie lepiej od finasterydu.

 

 

Stan włosów na głowie taty jest bardzo dobry, gęsta czupryna, tato 45 lat. Dziadek również nie łysiał. Wiem, że poszło bardzo agresywnie, stres myślę grał tutaj największą rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum poszukaj. Jest dużo o przeszczepach w różnych firmach.

 

Na razie zbadaj DHT i kortyzol(hormon stresu). Testosteron masz w normie, brak patologi podwyższonego testosteronu. DHT możesz mieć bardzo wysoki, ale musisz go zbadać ~50pln badanie. Tyle ja płaciłem, każde labo ma inne ceny. Diagnostyka zaśpiewała mi 120 złotych i 40 dni oczekiwania. W innym labo dałem 56 złotych i czas oczekiwania teoretyczny 10 dni robocze a wynik był po 7 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum poszukaj. Jest dużo o przeszczepach w różnych firmach.

 

Na razie zbadaj DHT i kortyzol(hormon stresu). Testosteron masz w normie, brak patologi podwyższonego testosteronu. DHT możesz mieć bardzo wysoki, ale musisz go zbadać ~50pln badanie. Tyle ja płaciłem, każde labo ma inne ceny. Diagnostyka zaśpiewała mi 120 złotych i 40 dni oczekiwania. W innym labo dałem 56 złotych i czas oczekiwania teoretyczny 10 dni robocze a wynik był po 7 dniach.

 

 

Dzięki wielkie za informację, w poniedziałek lecę zrobić badania i będę informował tutaj o wynikach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odratujesz fin i minox i będą odrosty

 

-- 11 mar 2017, 20:51 --

 

Tego nie odratujesz już farmakologicznie, ale próbuj jak chcesz. Tak jak pisałem zbadaj DHT. Masz pewnie bardzo wysoką nadwrażliwość mieszków włosowych skroniowych na DHT i prawdopodobnie są już zwłókniałe jak u większości facetów z zakolami. Możesz się pobawić z 2 lata farmakologicznie, ale to nic nie da imho. Zagęścisz tylko górę i czubek głowy. Zakola zostaną jak są teraz i co jedynie zatrzymasz dalsze powiększanie zakoli.

na jakiej podstawie twierdzisz że nie odratuje. ? młody jest ddwa lata temu jeszcze miał gęste włosy więc na kuracji fin minox po roku półtorej roku będą odrosty i 100 % że tak będzie więc nie siej fermentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. A na zakolach - malo prawdopodobne bez estradiolu


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, doswiadczony user naganiacz? Nigga plz


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

op nie ma tragedii na włosach fakt że przerzedzily mu sie ale mogl by sprobowac na finie i minoxe i ewentualnie wtedy sprobowac przeszczepu JEŚLI nie miał by odrostów ok daltego pomyslalem sobie ze emigrant to naganiacz przeszczepowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EMIGRANT NAGANIACZ ADMIN ZBANOWAĆ

 

WTF?!

 

-- 11 mar 2017, 21:27 --

 

odratujesz fin i minox i będą odrosty

Kłamiesz. A raczej nie wiesz co mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj dlaczego po finie i minoxie nie ma odrostów jak się jest młodym i dwa lata wsteczmiał gęste włosy odrost jest stu procentowy i nie siej fermentu że nie,

 

-- 11 mar 2017, 21:34 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej. Do tego autor tematu nie powinien systemowo brać inhibitora DHT. Jest jeszcze na etapie, prawie końcowym dojrzewania płciowego i stabilizacji gospodarki hormonalnej. Miejscowo można zaryzykować, ale pod kontrolą lekarza i częstych badań. Tak naprawdę nie powinno się blokować DHT mniej więcej do 28 roku życia.

Na razie niech chłopak pokaże wyniki badań DHT i kortyzolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj mowicie nieprawde. Arczi w kwestii tego, ze odrost pewny jesli ktos jest w mlodym wieku, a lysiec zaczal niedawno. Nie ma na potwierdzenie tej tezy dowodow, jednostkowe przypadki to zaden dowod. Wiecej powiem - pewniejsze odrosty sa w wieku pozniejszym, jesli ktos wczesnie reaguje. Emigrant zas pisze nieprawde co do tego, ze nie powinno sie przyjmowac blokerow dht do 28 r.z. Sa to tylko i wylacznie przemyslenia laika hobbysty (oczywiscie - bez obrazy).

 

Emigrant, wiem, zes doswiadczony user, dlatego podejrzewanie Cie o jakies naganianie to lekka paranoja

Edytowane przez Gość

genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary, doswiadczony user naganiacz? Nigga plz

 

Ja jestem starszy stażem niż to forum. Jestem jeszcze ze starej ekipy z lysienie.info, które chyba już nie istnieje. Kto pamięta ten pamięta czemu powstało to forum. Z resztą widać kiedy założyłem konto, zaraz po założeniu przez Liona nowego forum, czy kilka dni później. Mało udzielam się na forum bo nie mam czasu. Czasami zerkam co tam słychać.

 

-- 11 mar 2017, 22:08 --

 

Emigrant zas pisze nieprawde co do tego, ze nie powinno sie przyjmowac blokerow dht do 28 r.z. Sa to tylko i wylacznie przemyslenia laika hobbysty.

 

Dobrze Panie doktorze endokrynologu, niech tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz dowody skoro wyprowadzasz skutki z jakiegos faktu. Na Tobie ciazy obowiazek wykazania racji. (Dodalem fraze "bez obrazy", zebys nie pomyslal bron Boze, ze uzywam tutaj argumentum ad personam. Nie moze za takowy uchodzic moja konstatacja)


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę nic udowadniać. Mam od tego swoich lekarzy z którymi wielokrotnie rozmawiałem jak to jest z "dzieciakami" co chcą zatrzymać łysienie. Ja tylko przekazałem informację, że zabawa z układem hormonalnym systemowo w okresie dojrzewania to szkodzenie komuś. O ile dobrze pamiętam u mężczyzn ostatecznie ukształtowanie jąder jest w wieku 23-24 lat a nawet czasami do 25 roku życia. Blokowanie DHT to ingerencja w życiowy proces młodego organizmu, który dopiero się kształtuje albo ukształtował przed chwilą. Do tego DHT bierze udział w młodym wieku tak do 26-28 roku życia w procesach budowy kości(nie pamiętam szczegółów). U ludzi po 30sce jest już pełna stabilizacja organizmu o ile nie ma jakiś patologi to DHT już w niczym nie jest potrzebny lub mniej potrzebny. Można go blokować z korzyścią dla włosów.

 

ps. to są jakieś jednostkowe przypadki odrostu zakoli po finasteryd+minox na świecie? Ja nie znam żadnego. Pomijam tu jakiś tranwestytów, transseksulanych, itd co zrobili sobie kastrację chemiczną chcąc stać się kobietą. Ja znam tylko przypadki, gdzie ludzie zatrzymali proces łysienia na skroniach, to tak. O odroście zakoli nigdy nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem przeglądając wątki na hairloss w dziale succes story jest sporo przypadków mega odtorsów, zagęszczenie napewno uzyska a czy mu się delikatnie obniży lina na zakolach to nie wiadomo okej, ale odrosty będą i nie zaprzeczaj że nie

 

-- 12 mar 2017, 0:40 --

 

jak się jądra kształtują do 25 XDDD co się z nimi dzieje większe się robią czy co podaj mi badania na ten temat bo tak to ja tez mogę napisac ze mam lekarzy i z dupy trzasnąć że łykając coś tam będzie coś

 

-- 12 mar 2017, 0:44 --

 

ostatnia faza rozwoju narządów płciowych to wiek 16 lat

 

-- 12 mar 2017, 0:47 --

 

20 lat to jakieś skrajne przypadki może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, promujcie łykanie duta czy finasterydu przez młodych. Jeszcze tak by wypadało brać za nich odpowiedzialność jak już ktoś poleca. Odważni tylko na forum. Moim zdaniem to są leki dla 30-latów i starszych ludzi, którzy mają problem z łysieniem androgenowym. Że ktoś łyka fin, duta, czy miniox doustnie w wieku 20 lat to jego sprawa. Jest osobą pełnoletnią i robi co chce ze swoim organizmem. Ale to już inna bajka.

 

EOT

 

-- 12 mar 2017, 1:56 --

 

ostatnia faza rozwoju narządów płciowych to wiek 16 lat

Przeleciałem trochę różnych publikacji(nie wiem na ile są wiarygodne) i rzeczywiście ostatni etap dla chłopców to 21 lat, średnio to jest 17 lat. Dobrze, to jest rozwój fizyczny. Jest jeszcze hormonalny. Ja dokładnie pamiętam wiek mniej więcej 23 lat i być może chodziło o stabilizację hormonalną, która może trwać też do 25 roku życia. System kostny w którym bierze udział też DHT 27-28 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z mojej perspektywy wyglada tak.

Jest sporo odrostow przy big 3 na zakolach, calosci glowy, wszystko zalezne od czasu reakcji po zaobserwowaniu lysienia plus jak kto reaguje na dane leki. Jezeli ktos kto byl juz czlonkiem lysienia info czegos takiego nigdy nie widzial to zostawie bez komentarza.

Duta, fina nikomu sie tu nie poleca, sam jestem jego przeciwnikiem i zaczalem brac w wieku 27 lat, jednak to sa leki, ktore dzialaja i sa stworzone do walki z tym go...em , wiec albo walczymy , albo bierzemy sie za maszynke. Nie jest jego ani nasza wina, ze zaczal lysiec wczesniej, sam zaczalem w wieku 17 lat wiec znam jego bol.

 

Sa jeszcze miejscowe blokery typu RU/CB ktore w polaczeniu z minoxem,keto moga dac zatrzymanie lub nawet z czasem odrosty. Ma forum i checi do walki to na pewno sobie poradzi i znajdzie cos dla siebie. Zablokuje lysienie to po roku bedzie mogl myslec o ht, polecanie w takim momencie ht to podciecie sobie skrzydel i nawieksza glupota jak moglby zrobic.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...