free web hit counter Skocz do zawartości
Beniamin

21 lat, łysieje i nie wiem co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ktos kto byl juz czlonkiem lysienia info czegos takiego nigdy nie widzial to zostawie bez komentarza.

 

Nie, nie widziałem z prostej przyczyny. Od BIG3 nie odrosną/zarosną zakola. Łatwo to zweryfikować. Mokre włosy zaczesane do tyłu jak są trochę dłuższe. Często było i jest tak, że ludzie robią fotki umytych i wysuszonych włosów zgrabnie zaczesanych żeby ukryć zakola. Nawet suche włosy zaczesane do tyłu mają większą objętość i zakrywają łyse zakola dając złudny obraz obniżenia linii zakola. Mokre włosy zaczesane do tyłu powiedzą prawdę. Tak samo niektórzy po przeszczepach. Unikają deszczu czy fotek z mokrymi włosami z wiadomych przyczyn...

 

Duta, fina nikomu sie tu nie poleca, sam jestem jego przeciwnikiem i zaczalem brac w wieku 27 lat, jednak to sa leki, ktore dzialaja i sa stworzone do walki z tym go...em , wiec albo walczymy , albo bierzemy sie za maszynke

Nieprawda. Jeden jest od przerostu prostaty i nigdy nie był tworzony z myślą o walce z łysieniem androgenowym. Drugi to sprawy ciśnieniowe,kardiologiczne i też nigdy był tworzony z myślą o łysieniu androgenowym.

 

Sa jeszcze miejscowe blokery typu RU/CB ktore w polaczeniu z minoxem,keto moga dac zatrzymanie lub nawet z czasem odrosty. Ma forum i checi do walki to na pewno sobie poradzi i znajdzie cos dla siebie. Zablokuje lysienie to po roku bedzie mogl myslec o ht, polecanie w takim momencie ht to podciecie sobie skrzydel i nawieksza glupota jak moglby zrobic.

 

No są, są. Dlatego niezbyt ochoczo poleciłem pod kontrolą lekarza Polaris nr11 z zawartością finasterydu. Nie wiem czy dla autora tematu tak mocno zależy na zatrzymaniu i chodzeniem z łysymi zakolami a raczej odroście. Tak jak napisałem 20 latkowe czy 20-paro latkowie to są pełnoletnie osoby, ale nie wiem czy nie robią sobie krzywdy blokując systemowo DHT. Mam też obiekcje co do miejscowego leczenia minox+fin, ale być może do krwiobiegu przedostają tak małe ilości substancji czynnych, że one nie mają wpływu systemowo na organizm. Nie wiem tego, więc lepiej niech taka młoda osoba się skontaktuje z lekarzem i o tym porozmawia. Lepiej mieć łyse zakola niż rozpieprzyć sobie układ hormonalny za młodu i do końca życia regulować go tabletkami.

 

Co do RU/CB się nie wypowiadam. Są już jakieś badania kliniczne na ludziach przedstawione oficjalnie, że to działa? Zgłoszone do FDA, itd? Czy to dalej robią jakieś prywatne laboratoria na zamówienie "po cichu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za kolejne informacje. Walczę z myślą o stosowaniu finasterydu, choć boję się zamieszania które może wprowadzić w moim organizmie. Zakola tak naprawdę to pal licho, nie liczę nawet na żadne odrosty tam gdyż przyzwyczaiłem się do fryzury wygolonej z boków i z tyłu, najbardziej zależałoby mi na górze głowy skąd teraz nie wiedząc czemu włosy sypią się bardzo i pojawiają się przerzedzenia widoczne już gołym okiem. Jutro biegnę do laboratorium i badam poziom kortyzolu i dht. Czy jest coś jeszcze co powinienem zbadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że emigrant wyczerpał temat, branie się za fina czy duta to jest droga w jedną stronę, zatrzyma dalsze postępowanie - OK

 

Ale to są leki które trzeba brać do końca życia z myślą o włosach, odstawienie ich u kogoś u kogo włosy leciały garściami a zostało ograniczone przez fina/duta to powrót do punktu wyjścia i przywrócenie nadmiernego wypadania włosów.

Branie 1 rok, 2 lata mija się z celem, bo ani finasteryd ani dutasteryd nie są lekami które stosuje się np. ten okres czasu co napisałem a później łysienie jest zatrzymane - NIE, to leki które blokują DHT dopóki dana substancja krąży w organizmie, odstawienie leczenia i usunięcie z organizmu leku zaraz spowoduje wzrost DHT do odpowiedniego poziomu i zaraz wszystko zacznie się na nowo.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie musisz zrobić max do 10 rano. Jak zależy Ci na samej górze to jest duża szansa na zagęszczenie. Tam szybko są odrosty(zagęszczenie). Porozmawiaj z jakimś lekarzem czy możesz stosować miejscowo polaris nr11, który zawiera finasteryd. Jak chcesz blokować DHT systemowo w takim wieku to już Twoja decyzja, jesteś dorosły. Ja nie polecam. Tu moje zdanie nie ma żadnego znaczenia. Takie decyzje powinno się podejmować razem z lekarzem prowadzącym jakie wprowadzić leczenie. Pamiętaj, że po odstawieniu minixa i fina w ciągu mniej więcej 3 miesięcy wszystkie włosy wypadną, które sztucznie zatrzymałeś lub był jakiś odrost.

 

ps. możesz jeszcze dorzucić Siarczan dehydroepiandrostendionu(DHEA-S) i Estradiol. Z tymi wynikami do lekarza, najpierw może dermatolog a później endokrynolog. Posłuchaj co mają do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz czy coś pomoże. Ja mam 20lat od 8 miesięcy na finie i 2 na minoxie, i jakoś to wygląda. Zakola mi się zmniejszyły, nadal widocznie ale dużo mniejsze i jakość włosa jest dobra na tyle, że mogę je ułożyć w taki sposób, że raczej nikt nie powie, że łysieje. Nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz czy coś pomoże. Ja mam 20lat od 8 miesięcy na finie i 2 na minoxie, i jakoś to wygląda. Zakola mi się zmniejszyły, nadal widocznie ale dużo mniejsze i jakość włosa jest dobra na tyle, że mogę je ułożyć w taki sposób, że raczej nikt nie powie, że łysieje. Nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać

 

 

Bartek dzięki! Opinia osoby mniej więcej w moim wieku jest dla mnie istotna. Z tym, że nie mam nic do stracenia pozwolę się nie zgodzić, gdyż efekty uboczne fina nie są ciekawe ;( Jak tam u Ciebie z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Badanie musisz zrobić max do 10 rano. Jak zależy Ci na samej górze to jest duża szansa na zagęszczenie. Tam szybko są odrosty(zagęszczenie). Porozmawiaj z jakimś lekarzem czy możesz stosować miejscowo polaris nr11, który zawiera finasteryd. Jak chcesz blokować DHT systemowo w takim wieku to już Twoja decyzja, jesteś dorosły. Ja nie polecam. Tu moje zdanie nie ma żadnego znaczenia. Takie decyzje powinno się podejmować razem z lekarzem prowadzącym jakie wprowadzić leczenie. Pamiętaj, że po odstawieniu minixa i fina w ciągu mniej więcej 3 miesięcy wszystkie włosy wypadną, które sztucznie zatrzymałeś lub był jakiś odrost.

 

ps. możesz jeszcze dorzucić Siarczan dehydroepiandrostendionu(DHEA-S) i Estradiol. Z tymi wynikami do lekarza, najpierw może dermatolog a później endokrynolog. Posłuchaj co mają do powiedzenia.

 

Zbadałem dht i kortyzol. Na dht muszę czekać niestety miesiąc, ale kortyzol już mam i wynik to 22.34. Badanie robiłem o 9.38 i zakres referencyjny o tej godzinie to 6.2-19.4

Nie wiem co z tym zrobić i czy jest to tak zatrważający wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest.blisko normy lub w normie - powszechne sa widelki do 25. Nie ma powodow do zmartwien:) - bo Ci kortyzol podniesie. Chcesz obnizyc:

- zweryfikuj diete

- dodaj suple: ja uzywalem.wit C i tranu- ale pewnie znajdziesz wiecej

- jak to mozliwe zmien rozklad aktywnosci w dzien - silownia i sport, wysilek raczej rano i popoludniu - na pewno nie wieczorem

- wysypiaj sie

- postaraj wyeliminowac stres ( choc to niemozliwe) - dodaj jakies techniki relaksacyjne, medytacje - polecam:)

- pierdol łysienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jak to jest z tymi ćwiczeniami fizycznymi?

 

Po pierwsze czemu wysiłek fizyczny raczej rano i popołudniu, a nie wieczorem?

 

Po drugie czy to prawda, że nadmierne ćwiczenia powodują wzmożone wypadanie włosów? Czy one mają wpływ na ilość testosteronu we krwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z arczi098 jezeli masz dobra blokade dht, kuracje ktora dziala, to wtedy nie musisz zwracaj wielkiej uwagi na diete, cwiczenia, masturbacje. Blokada dht powoduje zatrzymanie lysienia w wiekszosci przypadkow wiec reszta w/w ma sie malo do jej powodowania wtedy. Jezeli nie stosujesz dobrej kuracji i nie blokujesz dht lysiejac to wtedy w/w maja wplyw i chcac spowolnic lysienie(zatrzymanie praktycznie bez fina,duta,ru,cb niemozliwe) to warto dbac o reszte.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do obniżania kortyzolu. Obniżenie kortyzolu nie spowoduje oczywiscie, ze przestaniemy łysieć androgenowo- to dwa różne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogl to obniżając kortyzol polepszasz libido i ogólnie samopoczucie, ktoś powinnien zrobić wątki jak zbijać kortyzol, prolaktyne itp ktoś z wiedzą na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kortyzolu walczyłem sporo z tym i mam wiedzę na ten temat, stack jaki bym Ci polecił to

- Aswaghanda + Różenieć górski + holy basil + reishi przed spaniem. Polecam gotowy stack Adrenal up z pewnego forum

- Witamina B5 Kwas pantoteinowy 3x500mg

 

To już powinno obniżyć kortyzol tylko daj sobie trochę czasu.

Jeśli nie to stoperan 2 tab z rana po porannej toalecie a wieczorem Phenylalanine (DLPA) 1,500- -2,250 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz czy coś pomoże. Ja mam 20lat od 8 miesięcy na finie i 2 na minoxie, i jakoś to wygląda. Zakola mi się zmniejszyły, nadal widocznie ale dużo mniejsze i jakość włosa jest dobra na tyle, że mogę je ułożyć w taki sposób, że raczej nikt nie powie, że łysieje. Nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać

 

 

Bartek dzięki! Opinia osoby mniej więcej w moim wieku jest dla mnie istotna. Z tym, że nie mam nic do stracenia pozwolę się nie zgodzić, gdyż efekty uboczne fina nie są ciekawe ;( Jak tam u Ciebie z nimi?

 

 

nie ma ich, ja też patrzę tak że traktuje łysienie jako skutek uboczny braku kuracji który jest gorszy ni skutki uboczne brania fina czy czegoś takiego. Moim zdaniem jeśli ktos mowi ze sutki mu rosna od fina, to skoro woli łysy łeb zamiaast większe sutki to nie mam pytań. Zacznij brać a jak poczujesz ze cos nie tak to odstaw na jakis czas i spróbuj znów.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda kasy na Nezyr? W cenie Nezyra masz na 8 miesięcy kuracji Proscarem( 2 opakowania ~58pln). Nie wiem dokładnie ile kosztuje Nezyr, ale chyba więcej niż 58 złotych, więc być może 1 opakowanie Nezrya to 3 opakowania Proscaru(rok czasu kuracji, ~87pln).

 

To nie leki na padaczkę, że potrzeba dozować dokładną ilość substancji czynnej. Przy finasterydzie nie ma to znaczenia czy substancji czynnej będzie 1mg czy 1,25mg, czy 0.8mg. Podzielenie proscaru na 4 części jest banalnie proste. Na 5 części ciężko, wręcz niemożliwe. Nie ma potrzeby dzielić na 5 części żeby było równo 1mg.

 

Sam chodzę do "państwowego" dermatologa na NFZ i w spisie leków dermatologicznych jest Proscar. Jakby go nie było, wtedy lekarz nie może wypisać Proscaru. Jak jakiś prywatny dermo nie chce wypisać Proscaru to proponuję zmienić dermatologa, może ma jakiś interes żeby ktoś kupował Nezyr bo apteka go zamawia i trzeba go sprzedawać. Czasami dermo sugerują, idź do tej apteki bo w niej jest np. Nezyr. Wszystko to interesy, interesiki między lekarzami prywatnymi i aptekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey Beniamin widze ze chlopaki sie w twoim watku rozpisali ....moim zdaniem dobrze ze zaczoles kuracje z finem chodz sam nie odwazylem sie go brac......

ale w twoim wypadku nie bylo zabardzo alternatywy,.... nie branie i czekanie az lysienie sie zatrzyma ..i wtedy HT ....ryzykowna sprawa jak skonczysz na nw6 ....zpowolnienie lysienia finem i HT na przod tez ryzyko jesli uboki kiedys sie pogorsza albo fin przestanie dzalac, ale przynajmniej jesczez przesz pare lat pocieszysz sie wlosami ( a jednack w mlodym wieku to wazna sprawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry po krótkim czasie, już ponad dwa tygodnie jestem na Finie i oczywiście nie ma tu mowy a żadnych pozytywnych wizualnych skutkach, ale pytanie kieruje w sprawie loxona 5. Od tygodnia skrapiam nim głowę dwa razy dziennie i włosy lecą bardzo. Czy powinienem go odstawić czy kontynuować kuracje z loxonem pomimo linienia? Może lepiej wrócić do niego po dłuższym czasie brania Fina?

 

Emigrant dzięki za info, kolejny lek jaki kupię to proscar.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zacząłeś stosować to nie przerywaj, stosuj dalej. Nie przejmuj się póki co wypadaniem, mieszki muszą swoje fazy zsynchronizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już zacząłeś stosować to nie przerywaj, stosuj dalej. Nie przejmuj się póki co wypadaniem, mieszki muszą swoje fazy zsynchronizować.

 

 

Ale sypią się strasznie, boje się, że przestanie w momencie, kiedy nie będę miał już włosów, może być tak, że minox mi szkodzi a nie pomaga? Ile czasu powinno się go stosować tak właściwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup se alopexy tanszy i bardziej przyjazny dla glowy niz loxon

 

-- 03 kwie 2017, 20:27 --

 

nie zwracaj uwagi na ilosc wlosow efekty ocen po roku czy mszz zageszczenie albo gora nic ci sie nie zmienila i nie patrz na osc wlosow bo one zawsze.leca czy lysiejesz czy nie jak masz kuracje to jej sie trzymaj a po roku badz poltorwj bedzesz sie cieszyc efektami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po miesiącu kuracji finem, nie biorę już nezyru tylko dziele proscar na 4 części. Po miesiącu żadnych zmian na plus, czubek głowy już bardzo przerzedzony, włosy wypadają, po tygodniu stosowania loxon odszedłem od niego i wole wrócić po jakiś 5 miesiącach stosowania Fina. Czy jest możliwość, ze Fin na mnie nie zadziała i ze włosy się nie zagęszcza? Pozdrawiam

 

-- 16 kwie 2017, 16:04 --

 

I pytanie, czy to normalne, ze przy braniu Fina na początku one tak wypdają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...