free web hit counter Skocz do zawartości
Chcoke

Ilosc wypadajacych wlosow

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Slyszalem ze podobno wypada zdrowemu czlowiekowi od 50 do nawet 150 wlosow dziennie. Czy to prawda? Jezeli tak to jak to jest liczone?

 

Chodzi mi o to ze mi np. wypada po 20-40 wlosow podczas mycia glowy. Mam krotkie/sredniej dlugosci wlosy (1-2 cm) i one zostaja mi w takiej ilosci na dloniach jak wcieram szampon we wlosy.

 

Dodatkowo jak przejade reka po wlosach ukladajac je to potrafi mi tak do 5 wlosow zostac na rece. Czy to normalne?

 

Jak zostaje mi 20-40 wlosow na rekach przy myciu wlosow to znaczy ze mieszcze sie w tym limicie 50-150 wlosow dziennie czy przy takiej ilosci podczas tylko samego mycia wlosow oznacza ze podczas calego dnia wypada mi o wiele wiecej (np. 300-500)?

 

Wiadomo, nie chodze z lupa i nie patrze za siebie i nie licze wlosow ktore moga mi gdzies tam wypadac jak poruszam sie w ciagu dnia.

 

Jak wy to widzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikomu z was nie wypadaja wlosy i nie jest w stanie mi pomoc (odpowiedziec na pytania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci na podstawie własnych doświadczeń i tego co tutaj wyczytałem

 

Bardziej niz ilość liczy się ich jakość czyli czy sypią ci się włosy zarówno cienkie grube długie i krótkie

czy raczej grubsze i w większości długie, jak masz rzadkie włosy to 50 dziennie to dla ciebie dużo

penie niektórym może wypadać po 200 dziennie i nie łysieją

Ew możesz sprawdzać czy wypada ci więcej niż zwykle.

Dodam tylko ,że w różnych porach roku i miesiącach włosów może

sie sypać więcej lub mniej.

 

Temat był na forum poruszany kilka razy poszukaj sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opowiedz. W wiekszosci sa to dosyc dlugie i chyba grube wlosy, wypadaja tez z cebulkami.

 

No i dalej zostaje pytanie czy jak przy myciu wypada 20-40 wlosow to duzo? Oczywiscie pewnie w skali calego dnia jest tego wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cebulkę włosa raczej ciężko zobaczyć gołym okiem

to białe na końcu włosa to łój, sama cebulka jest ciemna.

Tak jak pisałem bardzo indywidualna sprawa.

Ja znajdowałem tak ok 60 włosów na rękach

jak mi sie mocno przerzedzały.

I za każdym razem jak ręką po głowie

przejeżdżałem to coś mi na ręce zostawało.

 

Obserwuj głowę czy włosy stają się rzadsze

i cieńsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

No musze jeszcze pomonitorowac co sie dzieje.

 

A fakt, piszac cebulka myslalem ze to jest to biale, ale wychodzi na to ze to loj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczenie włosów to ma sens żeby zobaczyć czy kuracja działa.

Jeśli zauważyłem wzmożone wypadanie włosów i przerzedza Ci się w obszarze norwood'a, to kurde łysiejesz i czy wypada Ci 50 czy 100, czy 200 włosów podczas kąpieli znaczy jedynie tyle, że wyłysiejesz całkiem za 20, 10 lub 5 lat. Zależy toteż od tego jak gęste masz jak Ci się zaczęło.

 

Powiększające się zakola to łysienie. Jeśli np. w ciągu 4 lat ci poszły o 1 cm, to pierdol to i czekaj na lepsze metody leczenia w 2018 roku.

A jak Ci jebło 1 cm w rok, to trzeba coś pomyśleć albo odkładać na HT + lepsze leczenie w przyszłości.

 

Najgorsze to chyba połączenie norwooda z dyfuzyjnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw

Jak włosy przerzedzają sie na całej lub prawie całej górnej powierzchni, równomiernie to można dyfuzyjne podejrzewać ?

Czy to po prostu pierwszy etap androgenowego a potem zaczynają się łysienie według nw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek dziennie traci około 100 włosów i to jest norma. Przeciętnie mamy 80-150 tys. włosów, więc ta stówa to niewiele, a wypadanie należy do naturalnego cyklu włosa. Problem jest nie tylko wtedy, gdy tych włosów wypada więcej, ale też jeśli zauważamy, że nie są one zastępowane przez nowe, jak zauważają poprzednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...