free web hit counter Skocz do zawartości
primrose

wypadanie włosów a badania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jakie badania polecacie zrobić przy wypadaniu włosów? Chciałabym mieć jakiś punkt wyjścia, bo mam już dość próbowania różnych szamponów i wcierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprawdzając poziom żelaza, ferrytyny czy TSH w celu wykluczenia problemów z tarczycą. Łysienie może być też efektem niedoboru określonych składników odżywczych (np. żelaza) lub chorób skóry. Ale przede wszystkim, to zacznij leczenie pod kierunkiem specjalisty, on najlepiej oceni wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby skorzystać z podpowiedzi trychologa, jeśli akurat przyjmuje u was w mieście. Mi pomogły zrobienie badan krwi, tych podstawowych i RSH. Par rzeczy sie wyjaśniło. Ja na swoje wypadające włosy brałam Biotebal prze dwa miesiące i u mnie wypadanie włosów się zatrzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej! Jakie badania polecacie zrobić przy wypadaniu włosów? Chciałabym mieć jakiś punkt wyjścia, bo mam już dość próbowania różnych szamponów i wcierek.

 

1. Przede wszystkim zrób hormony, w tym hormony tarczycy. U kobiet, jak pamiętam z forów, często problemem była tarczyca lub zespół policystycznych jajników (PCOS).

Inne badania to np trichogram, żelazo oraz ferrytyna (robi się te 2 zawsze razem), czy niedobór/nadmiar innych składników mineralnych - szczegóły tutaj Badania pomocne w ustaleniu przyczyny łysienia

 

2. Żadne ziółka i szampony nie pomogą - to jest strata pieniędzy i jeden wielki oszukańczy rynek.

 

3. Trycholog nie jest lekarzem, a tym samym nie ma dostępu do prawdziwych leków (np antyandrogenów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odswiezam watek:) Przede wszystkim robimy badania takie jak: hormony tarczycy(TSH,FT3, FT4), antyTPO, antyTG,LH,FSH,Testosteron,Kortyzol,Androstendion,Progesteron,DHEAs,Mg,Fe,FerrytynaB12,kwas foliowy i wit.D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...