free web hit counter Skocz do zawartości
wrobel

Mycie włosów po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakładam temat bo przyznam, że mam trochę z tym myciem problem. Dzisiaj zacząłem myć, 5 dzień po przeszczepie no i nie jest to takie proste bo dużo sprzecznych informacji idzie znaleźć na ten temat. Jedni zalecają myć już na drugi dzień, mi Maral kazał po 5. W każdym bądź razie napiszę jak ja to robię a może ktoś wie jak to robić lepiej. Mam na głowie wokół graftów dużo takich białych czopków, właściwie każdy graft jest tym pokryty, strupki i takie czopki łojowe myśle bo ogólnie mam tłustą skórę. No i rozumiem, że myciem trzeba to zmiękczyć żeby się wykruszyło. Dzisiaj nałożyłem delikatnie tak jak zalecał pierwszy raz na miejsca przeszczepów płyn nivea do mycia ciała i włosów. Rozrobiłem go w misce z letnią wodą na piankę i poprostu delikatnie wklepałem w miejca i tak zostawiłem na 10-15 min, potem spłukałem deliktanie letnią wodą z małej miski, żeby był delikatny strumień. Donor area myję mydełkiem dla dzieci z rumiankiem itp. Wszystko 2x dziennie a od poniedziałku będę stosował szampon dla dzieci. Po tym pierwszym myciu właściwie nie widzę sporo poprawy jeśli chodzi o strupki i czopki. Macie jakieś na to sposoby oraz jakie informacje co to są te czopki, jak szybko powinienem się ich pozbyć i jak to najlepiej, najbezpieczniej robić? Dzięki z góry za wszystkie porady.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche przygasł, ale dla przyszłych ludzi HT.

 

Mi Maral kazał rowniez umyc po 5 dniu.

Umylem pierwszy raz pod koniec 4 dnia.

 

Od 4 do 8 1x dziennie.

9 - 11 dzien 2x dziennie.

 

Po 11 dniu strupy zeszly wiec myje 1x dzienie.

 

Nakładałem lotion...czekałem 10 - 30 min. Następnie wklepywałem szampon i splukiwalem delikatnie ciepla wodą z miski poprzez nalewanie wody na palce ktore byly nad glowa. ( Czynnosc dla 2 osob )

 

Po 7 dniu po odczekaniu ilus tam minut na wchloniecie sie lotionu, wklepywalem szampon i delikatnie wmasowywalem. Splukiwanie juz delikatne uchem od wanny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę, co to jest ten lotion? To jest jakiejś konkretnej firmy? Odkąd jestem na forum to czytam o tym już któryś raz ale nigdy nie dotarłem do informacji, co to konkretnie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic specjalnego. Poprostu zalecił przez pierwsze mycia używać Nivea body & hair wash lotion. Nie musi być taki ważne jest natomiast żeby zawierał aloes, który zapobiega podrażnieniom i przyspiesza gojenie.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...