free web hit counter Skocz do zawartości
Michal64135

Przerzedzone włosy 19lat, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam przerzedzone włosy na górze głowy. Nie jest źle, mam wrażenie, że wlosy są troche osłabione, nie widzę też żeby po myciu zostawało ich dużo w wannie ale chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś preparat blokujący wypadanie włosów i stymulujący chociaż delikatne zagęszczenie? Nie ukrywam, że zależy mi na konkretnej odpowiedzi bo troche nie daje mi to spokoju. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już od dłuższego czasu, ale często się pojawiają wzmianki o tym, że w młodym wieku lepiej niektórych rzeczy nie stosować i jestem troche omotany. Nie wiem na co się zdecydować dlatego zwracam się o pomoc kogoś bardziej doświadczonego i obeznanego w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jako młody to spróbuj kombo: Vichy Neogenic (Stemoxidine) + Eucapil (fluridil). Jedno rano, drugie wieczorem.

Ew możesz Fluridil zastąpić Spironolaktonem 2% (we wcierce, nie w tabletkach) lub Proxiphenem (zawiera spironolakton).

 

Dorzuć też szampon z ketokonazolem (Nizoral, Zoxin), który zostawiaj po umyciu na głowie (na np 5 minut) oraz biotynę 2500 lub 5000 mcg (witamina do łykania).

Biotynę kupisz w Puritan'ie lub ze Swanson Vitamins.

 

To są bezpieczne rzeczy, a na pewno pomagają zachować włosy.

 

Natomiast jak chcesz włosy wzmocnić, stymulować, pobudzić do odrostu to minoxidil 2 lub 5% (Alopexy, Loxon, Piloxidil, Kirkland, Rogaine) lub coś bardziej kompletnego - np Spectral DNC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że bez użycia minoxidilu stosując jedynie tamte wyżej wymienione środki nie ma szans na jakiekolwiek zagęszczenie? Mam troche obawy przed jego używaniem z tego względu, że chodzę jeszcze do szkoły a sporo czytałem na temat tego, że po minoxie potrafią lecieć włosy a nie ukrywam, że troche się tego obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam minox nie ma sensu przy łysieniu dziedziczym.

 

A co ww. środków to one są przede wszystkim na utrzymanie.

W praktyce jednak po roku czasu może nastąpić jakaś poprawa.

 

Nikt ci nie powie jak będzie, dopóki nie spróbujesz. Bo co przypadek to inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do łysienia dziedzicznego to nie wiem czy akurat w tym przypadku to jest to. Bo w rodzinie ani ze strony ojca ani matki nie ma nikogo kto by łysiał. Ale spróbuję, mam nadzieje, że to przyniesie jakiekolwiek skutki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie wiesz co, to się w ogóle nie zbieraj za jakiekolwiek leczenie.

Najpierw ustal przyczynę a potem przeciwdziałanie, a nie odwrotnie.

 

A gdyby okazało się że to np tarczyca, albo brak żelaza lub inny niedobór spowodowany złą dietą ?

Wtedy próbując leczyć być może jeszcze bardziej sobie spierdolisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o Ecapilu, to masz info gdzie go można kupić ?

Spectral DNC- czy nanoxidil ma mniej skutków ubocznych od minoxa ? Mam tu na myśli serce, a nie jakieś podrażnienia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...