free web hit counter Skocz do zawartości
delpiero02

26lat, Łysienie od 20.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 27 lat, łysieje od 19/20 roku życia. Jak zaczęło się łysienie u mnie, od razu podjąłem "walkę" tzn, używałem różnych środków z przerwami, począwszy od witaminek, typu cynk, poprzesz szampony typu Revita , aż fin, Ru, keto , minox. W wieku 22 lat zacząłem brać fina. brałem go równy rok. Nie zobaczyłem jakiś spektakularnych efektów, szczerze mówiąc, może lekkie spowolnienie łysienia. Następnie przerzuciłem się na Ru plus pianka reogine 5%. Używałem Ru plus minox około roku. Potem zaprzestałem kuracji. Też jakoś spektakularnych efektów u siebie nie zobaczyłem. W wieku 24 lat porzuciłam każda kurację, . Przez 2 lata nie brałem niczego.

Jednak rok temu zacząłęm brać fina. i również wydaje mi się, ze zadziałał na mnie , spowalniając postęp łysienia. Myślę powrócić do kuracji, ponieważ chciałby odzyskać trochę tych włosów. Dodam jeszcze ze od początku łysienie zmagam się ze przetłuszczaniem głowy, myje głowę praktycznie codziennie.;/

Moją kuracja:

Find(proscar) 1.25

Pianka Rogaine 2x dziennie

Nizoral 2-3 razy dzinnie

Biotyna

co o Ty sądzicie? jest jeszcze warto czy ogolić się na 3 mm i niech się dzieje co chce:)

zd4.jpg.f2b237cd86631398e6df31cd91d4a08a.jpg

zdj3.thumb.jpg.b0c57eadf6cf034295c6d0e739757ce3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze dut moze tu zdzialac cos jeszcze. Do niego dolozylbym jeszcze na najbardziej przerzedzone miejsca ru badz cb i rok na takiej kuracji- jezeli nic nie pomoze to wtedy 3mm ...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uważacie , że kuracja którą mam zamiar stosować może okazać się za słaba? tzn minox +fin+keto?

co do duta czy Ru, to nie chce tego stosować. Moim zdanie są to nadal leki eksperymentalne, które mogą w późniejszym czasie dać znać o sobie. Właśnie dlatego też porzuciłem stosowanie Ru, bałem się, żeby potem nie odbiło się to na moich przyszłych dzieciach. Tak, wiem ze fin ma sporo uboków, ale dotyczą tylko mojego zdrowia. Nie znalazłem nigdzie informacji, żeby zażywanie fina wpływało na zdrowie dzieci poczętych.

P.s

Proszę o wypowiedz także innych użytkowników i doradzeni mi czy jest jeszcze o co walczyć i czy kuracja którą mam zamiar stosować może przynieść rezultaty.

 

-- 23 paź 2017, 19:10 --

 

a tutaj odsyłam do linku

sprzed 4 latach . Trochę się posypało w ciągu tych 4 lat...

 

viewtopic.php?f=6&t=465&hilit=reogaine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie już się nikt nie wypowie? Niby to forum służy wspieraniu się wzajemnie, a tu zaledwie 2 osoby odpowiedziały na mój temat...

Jeśli jeszcze ktoś miałby ochotę podzielić się sowim doświadczenie to mam następujące pytanie? czy powinno się również stosować na cały obszar łysienie czy tylko na tył głowy>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI tylko tyle, że na tym etapie może być za słabo, sam wiesz, że łysienie przebiega różnie u jednego szybciej u drugiego wolniej.

Ale nie masz jeszcze tragedii.

 

RU/CB/Flutamid coś z tego jednak bym dołożył.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dut to lepszy lek i nowocześniejszy z dziećmi nic nie będzie nie masz się co martwić, bierz raz na 3 dni i obserwuj co się dzieje. Kuracja minimum pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie masz tragedii na głowie. Sam nie mam jezcze prawie żadnego doświadczenia w tej materii, Ale obserwując forum jesli chcesz coś zdziałać to tylko dut/fin +minox+ szampon z keto + ru/cb i ewentualnie Saba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dzisiaj postanowiłem zakończyć kurację finem, jak sie okazało w moim przypadku uboki okazały sie nie do zniesienia. Próbowałem sam siebie oszukać, ze to minie, przejdzie i po części się to udało. cześć uboków przeszła, ale uważam jednak, ze nie warto zwłaszcza mając perspektywę, zakładania rodziny itp,

W moim przypadku wystąpiły skutki uboczne w postaci "miękkiej fajki" spadku libidu, erekcji, ilości nasienia, nawet wizualny zmniejszeniu się penisa( ale to może być moja subiektywna ocena, nigdzie nie znalazłem wzmianki o takich skutkach ubocznych) Wiem, też , ze fin bardzo wpływa na samopoczucie, i to też jest z gorszych skutków.

 

Wydaje mi sie, ze fin u mnie zadziałał, tzn. spowolnił lub nawet zatrzymał łysinie, bo od roku włosy praktycznie nie wypadają. jeszcze 2 tyg. temu byłem pełny entuzjazmu, jak zakładałem ten wątek , pisałem nawet , ze planuje minoxa dołożyć, ba, nawet kupiłem:) ale zdrowy rozsądek podpowiedział mi, że nie warto( na całe szczęście)

Wiadomo, strasznie się boje, ze mi teraz polec wszystko i nawet nie dotrzymam tego co mam do Ślubu( za 13 miesięcy) , ale uznałem, ze na pewno nie będę walczył przy pomocy fina.

Teraz będę czekał, mając nadzieje, że skutki uboczne miną i wszystko wróci do normy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skutki uboczne miną. A co do stanu, to jedyne co mogłeś zrobić to stopniowo odstawiać (to jest zawsze lepsze) zamiast nagle.

Widać u ciebie łysienie rozproszone, więc raczej poza finem nic nie wchodzi w grę, bo musiałbyś smarować całą górę.

Czasami chyba najlepiej się pogodzić, tym bardziej, że już rodzinę zakładasz a nie łazisz po imprezach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, Dzięki Lion

masz pewnie rację , ze lepiej się z tym pogodzić chociaż trudno jest;/ sam wiesz.. bo walczysz już tyle lat

u mnie jest ten problem, ze a początku uboków nie było dopiero od 3-4 miesięcy się pojawiły.

Lion masz jakaś strategie odstawienia fina?

stosowałem proscar dzielony na 4/

chce dołożyć, też zieloną herbatę( tak wiem, ze to jest tylko jakieś ziółko, ale przynajmniej psychicznie pomoże, ze coś tobie w tym kierunku)

dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uboki Ci doskwieraja, bedziesz mial zone, myslisz o zakladaniu rodziny oraz co najwazniejsze potrafisz sie z tym pogodzic to tylko pozazdroscic podjecia dezycji. Ona nigdy nie jest lekka, jednak najwazniejsze, ze bedziesz szczesliwy. To ze fajka mieksza to u wiekszosci sie dzieje, stosowales cynk,zenszen ? On sporooo pomaga, ale skoro podjales decyzje to moze lepiej nie kombinuj juz i "zapomnij o problemie". Walka z lysieniem jest mega ciezka , wiec pogodzenie sie jest najlepszym wyjsciem, jednak nie kazdy potrafi. Osobiscie mega mozolnie mi to idzie.

To czy odstawisz od razu czy powoli to skroci czas wylysienia. Lepiej stopniowo , ale czy przez 13 miesiecy bedziesz w stanie zachowac w miare wlosy do wesela, hmm warto sprobowac , zycze zeby sie udalo.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak już podjąłem decyzje, wiem o Tym, ze będzie ciężko zahamować łysienia przez 13 miesięcy.. i wiem, ze jak zaczną wypadać to będę łapał doły.. ale tez wiem, ze sobie z tym poradzę:)

Natomiast życzę wszystkim samych sukcesów w walce z łysieniem . Oczywiście będę zaglądał często znając życie to forum, i sprawdzał czy są już jakieś skuteczne leki.

Myślę, ze kto tutaj chociaż raz zajrzał i ma problemy z włosami , to chociaż już odpuścił walki o forum nie zapomni:)

 

Jednak jeśli mogą jakaś oceny wystawić finowi, to myślę, ze nie warto. za dużo uboków , za mało rezultatów. Wiem, ze zatrzymanie łysienie jak w moim przypadku to bardzo dużo, ale w porównaniu z ubokami, to nie jest to warte.

zapomniałem o jednym skutku ubocznym napisać, a mianowicie "otłuszczenie ciała" w ciągu roku przytyłem z 74kg do 82kg. a prowadzę bardzo aktywny tryb życia( 2x basen, 2-3 razy bieg po 10km i czasami rowerek stacjonarny oraz domowa siłownia) i nie jem słodyczy oraz innych cukrów,wykluczać owoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tego kazdy sie obawia. Poddac sie a pozniej dalej wierzyc w cuda, bo Ci co raz sie tu zarejestrowali sa oznaka tego iz mega im zalezy na wlosach.

Niestety nie oszukujmy sie , jezeli ktos ma szanse na jakis przelom to Ci co zatrzymali jak najwiecej owlosienia na glowce, z pustego to i Salomon nie naleje. Majac wianek raczej tylko peruka wchodzi w gre, bo i klonowanie jakby bylo mozliwe to sporo $$$$ by kosztowalo wtedy pokrywajac taka powierzchnie.

Gratulacje decyzji i powodzenia !


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś doświadczenie jak powinienem stopniow odstawic fina?

brałem proscar dzielony na 4 części, teraz zacząłem być 1.25mg co drugi dzien.

Zamierzam tak robić około 2-3 tyg, następnie przejdę co 3 dni.

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś doświadczenie jak powinienem stopniow odstawic fina?

brałem proscar dzielony na 4 części, teraz zacząłem być 1.25mg co drugi dzien.

Zamierzam tak robić około 2-3 tyg, następnie przejdę co 3 dni.

Jak myślicie?

 

Dokładnie tak jak piszesz. Najpierw co 2-gi dzień, po kilku tygodniach co 3-ci itd. aż dojdziesz to 1xtydzień, a następnie odstawiasz. Przyjmij sobie jakiś sztywny interwał np. 2 tygodnie.

 

Powodzenia,

BTW jak powiększy Ci się rodzina to zapomnisz o problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracam po 2 miesiacach nieobecnosci.

Od okolo 2 miesiecy nie biore fina, i mam zwiazku z tym pytanie, czy mozliwe,że fin na mnie nie działał? Poniewaz nie zauwazylem od zaprzestania kuracji jakiegoś wzmozonego wypadania, a napewno nie takiego, jak co niektórzy tutaj piszą odnośnie odstawiania fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wiec skoro fin chyba na mnie nie działał, bo nie widziałem ani polepszenie sytuacji na głowie , ani też pogorszenia gdy go odstawiłem, mam zamiar stosowac duta co 3 dni .

moja kuracja:

1. dut co 3 dni

2. keto 3xtyg

3. witaminy, biotyna

4. zielona herbata

 

P.s wiem, że niby już miałem sobie dać spokoj ale chyba to bedzie ostatnio próba

 

jak myślicie biorac moją sytuacje na głowie, taka kuracja spowoduję odrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...