free web hit counter Skocz do zawartości
marcinekk

Mój zabieg BHR styczeń 2017 (3100 graftów)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy czytają ten wątek. Jestem na tym forum od paru lat i gdyby nie to pewnie nigdy nie dowiedział bym się o tym co to jest przeszczep włosów, gdzie go można zrobić a gdzie nie powinno się tego podejmować. Zacznę od tego że jestem facetem przed czterdziestką który genetycznie skazany jest na łysienie (ojciec, brat). Generalnie nie będę wszystkich zanudzał faktami które na tym forum były już opisywane setki razy. Tak czy siak zdecydowałem się na HT w Belgii w klinice BHR u doktora Bisangi. Byłem na konsultacjach w Warszawie gdzie spotkałem się osobiście z doktorem i z konsultantem Janem. Miałem oczywiście wiele obiekcji odnośnie samego zabiegu ale koniec końców uznałem że to jedyna droga do bycia bardziej pewnym siebie itd. (musiałbym znowu pisać to co już tu padało setki razy czyli o przyczynach decyzji ZA przeszczepem). Doktor oglądnął moją głowę i powiedział że mam dobry donor i jak chce mieć dobrą fryzurę to czekają mnie 2 operacje. Pierwsza na połowę głowy (przód i linia a potem korona). Już wtedy mnie to zaintrygowało bo przecież większość klinik robi na całą głowę mega sesje a Bisanga zaproponował ok 3-3,5k graftów na przód a dalej się zobaczy za rok. Cena 3,5 juro za graft. Pomyślałem sobie „ok, może i robią na całą głowę za 2 tys $ ale ten gość ma renomę i na pewno mówi w trosce o mój efekt końcowy (już sobie wyobrażałem siebie z fryzurą która pokryje moje łysienie i nie mówię tu o afro żeby nikt nie brał mnie za niepoprawnego marzyciela). Jan szybciutko pokazał w komputerze gościa z bardzo podobnym łysieniem do mojego przed zabiegiem i po zabiegu… powiedziałem „też tak chcę”. Potem sprawy potoczyły się szybko i w styczniu byłem w Hotelu Catalonia czekając na 2 dniową sesję w BHR.

Teraz do rzeczy bo ci którzy czytają moje posty wiedzą po co piszę ten. Zabieg sam w sobie nie był jakoś nie do zniesienia. Oczywiście ból przy zastrzykach i takie tam fakty których znowu nie chcę powielać. Generalnie po dwóch dniach miałem ponad 3100 graftów i nadzieję na lepsze samopoczucie za jakieś 6-8 miesięcy. Wróciłem do domu do Polski zaopatrzony w medykamenty oraz wiedzę jak dalej postępować. Tu chcę wyraźnie nadmienić żę trzymałem się tych zasad co do joty… Czas mijał (tu też nie będę opisywać jak trudne są pierwsze tygodnie po przeszczepie bo było o tym wiele) i co rzadko opisywane mnie doskwierał straszny ból obszaru dawczego, palenie, pieczenie, sam nie wiem jak to określać. Tu muszę oddać BHR że na każdego maila odpisywali i uspokajali że to całkiem normalne i przejdzie. Przeszło ale za jakieś 2 tygodnie.

Standardowo po ok miesiącu włosy wypadły, to norma powie każdy, kolejne 2 miesiące (co też jest normą) nic się nie działo. W 4 i 5 miesiącu coś zaczęło się dziać i myślałem że „teraz wreszcie pójdzie”, niestety na tym tak naprawdę koniec. Odrost który mam teraz szacuję na ok 40%. Niestety nie mam zdjęcia w chwili kiedy już na głowie nie było strupów ale włosy jeszcze nie wypadały. To była prawdziwa gęstość. Teraz co popieram zdjęciami jest praktycznie tak jak przed zabiegiem. Dodatkowo nie wiedząc czemu na mojej głowie powstało spore wgłębienie w skórze i tam wszystkie zdrowe natywne włosy wypadły.

Zapytacie co na to BHR. Już odpowiadam: Jan na liczne moje maile z wyrazami zaniepokojenia odpowiadał niezmiennie „ bądź cierpliwy” – byłem… Ale kiedy dostał zdjęcie po 6 miesiącach to wreszcie mi napisał „coś jest nie tak” i „doktor wzywa cię do Belgii”. Mówię sobie trudno, jadę. Pojechałem i spotkałem się z Bisangą. Pooglądał moją głowę i wypalił „wszystko ok”. To ja pytam o to wgłębienie a on mi mówi że „nigdy czegoś takiego nie widział”. To ja znowu że to przecież wina zabiegu bo wcześniej tego nie miałem. On -„niekoniecznie”. Zrobił mi PRP i powiedział żeby mu słać zdjęcia co jakiś czas. Tak też robiłem do wczoraj kiedy mi napisał że kolejna dyskusja za 3 miesiące w Brukseli na podsumowaniu efektu. Muszę dodać że za bilet lotniczy na tą wizytę BHR oddał mi kasę. Za PRP też nic nie wzięli. Chcę być obiektywny i nie mogę o tym nie wspomnieć.

Rola konsultanta Jana w tym wszystkim…cóż do czasu kiedy było łatwo odpowiadać na moje pytania było ok ale od jakiegoś czasu nie odpowiada wcale…szkoda.

Nie zanudzają wszystkich już więcej oto moje spostrzeżenia: Wydałem ponad 50 tysięcy złotych na ponad 6 tysięcy dziur w głowie i na nic więcej. Włosów jak nie miałem, tak nie mam. Chyba że jestem ślepy, zbyt wiele od BHR wymagałem? Jeśli teraz Bisanga mówi że na tą chwilę on widzi że jest ok to ja pytam „czy my mamy te same oczy?”. Celowo fryzura na zdjęciach jest na ok 5mm żeby każdy mógł zobaczyć jaka to gęstość. Skoro w linii sadzi się 70-80 gr (jednowłosowych) a dalej ok 40-50 to ile mam ja? Dodam że średnia wyszła mi ok 2,2 włosa na gr.

To wszystko co chciałem napisać. Komentujcie i pytajcie do woli. Na wszystko odpowiem…

IMG_4521.thumb.jpg.af5599747e4086089f51b134637da575.jpg

IMG_4518.thumb.jpg.1ae54dd6d6daad00a5a2f0e4fb73a3d3.jpg

IMG_4524.thumb.jpg.ce7d515c2ea312d44a91b724805efb52.jpg

2066052316_5miechwpo.thumb.jpg.be93106b830329b5bb1c4c962b4101f5.jpg

1584024836_7miechwpo.thumb.jpg.31c88d35719b64a03d8f7c338e65fdeb.jpg

625571865_8miechwpo.thumb.jpg.6b3dafcd0c86990185c57430413fab72.jpg

563609295_9miechwpo.thumb.jpg.7f0812312236cbcc598c584e95cd637a.jpg

431123039_wgbienie.thumb.jpg.9dfa584c50492609321f8fb3295898f3.jpg

IMG_4608.thumb.jpg.d298bb7f6197875acf0455ca5d4f4458.jpg

762870919_5miechwpo.thumb.jpg.924a03616fa225d100835f83b454b243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszył mnie ten post.

 

Wiecie dlaczego? Bo sam rok temu tutaj pisałem, jak to renoma kliniki jest ważna, jak to Bisanga król jest mistrzem HT a Turcy to za 2000 dolarów robią 5000 graftów i orają donor.

Dzisiaj to cofam... możecie mi wierzyć czy nie potrafię noce spędzać śledząc wszystko co związane z HT i wniosek który jestem w stanie udzielić:

 

- "Prestiżowe kliniki" może dbają lepiej o donor, ale umówmy się jeżeli chodzi o efekt HT czy ty zapłacisz 30 tyś zł w "prestiżu" za zakola czy 10 tyś zł w tureckiej klinice, efekty są praktycznie identyczne, na YouTube roi się od nieznanych nam tutaj efektów Tureckich doktorów od HT, którzy gęsto i dobrze zrobili swoją robotę.

 

I gadajcie co chcecie, swoje prześledziłem i wywnioskowałem.

Nie brakuje też ludzi którzy w prestiżowych klinikach wydali po 100 tyś zł i mają dalej efekt zapałki w gównie, także każdego z osobna zapraszam do refleksji na ten temat, czy warto jebać pieniądze 4 x większe za to samo.

 

Np.

Kto tutaj piszę o Dr. Özgür Öztan? Nikt z nas go tutaj nie zna, efekt jego zabiegu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2QKzgyazKjM

Wierzcie mi mógłbym wam wrzucić naście takich linków od innych doktorów, ale nie taki jest sens, dobrze wiecie o czym piszę i do czego zmierzam.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Widzę, że na każdym zdjęciu masz równą długość jak obcinałeś włosy (maszynka, nożyczki) i z jaką częstotliwością, kiedy pierwszy raz obcinałeś po zabiegu?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam.

Sam jestem dwa tygodnie po HT (Nie w BHR) i codziennie śledzę wątki, te nowe jak i starsze.

To co tutaj kolega pokazał i opisał nie napawa optymizmem, ale jak mawiają nadzieja umiera ostatnia.

Mam nadzieję że coś ruszy...bo to aż niewiarygodne że na tym zostanie.

 

Taka moja refleksja odnośnie kliniki BHR i innych "prestiżowych" : Być może gubi ich rutyna, mają duży "przemiał" i traktują klinikę jak fabrykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz po zabiegu, chyba 3 miesiące. Potem częściej ale to tylko dlatego że przy takiej mizernej gęstości włosy dłuższe wyglądają po prostu nieestetycznie - mówiąc najdelikatniej. Jak bym chciał robić "pożyczkę" , "zarzutkę" czy jakkolwiek by tego nie nazwać to nie decydowałbym się na zabieg

 

-- 30 paź 2017, 23:01 --

 

Cześć wam.

Sam jestem dwa tygodnie po HT (Nie w BHR) i codziennie śledzę wątki, te nowe jak i starsze.

To co tutaj kolega pokazał i opisał nie napawa optymizmem, ale jak mawiają nadzieja umiera ostatnia.

Mam nadzieję że coś ruszy...bo to aż niewiarygodne że na tym zostanie.

 

Taka moja refleksja odnośnie kliniki BHR i innych "prestiżowych" : Być może gubi ich rutyna, mają duży "przemiał" i traktują klinikę jak fabrykę.

Otóż właśnie w tych tańszych klinikach zwykło się mówić o tłumach i przemiale. Jednak to chyba nie ma kluczowego wpływu na efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mi Maral powiedział, żeby przez pierwsze miesiące jeśli już to podcinać włosy tylko nożyczkami, nie używać maszynki. Teoretycznie nie powinno się nic stać po 3msc no ale właśnie, teoretycznie w praktyce może jest w stanie trwale uszkodzić. Czytając opinie lekarzy, które są skrajnie sprzeczne najlepiej chuchać na zimne jak to się mówi. Może powinieneś spróbować dać włosom u góry podrosnąć? Nam (mi i chłopakom którzy byli ze mną) Maral powiedział, że pełne efekty mogą być do 15msc i zaakceptuje jakiekolwiek reklamacje jeśli dostanie zdjęcie z dłuższymi włosami u góry zaczesanymi na jedną stronę. Wiadomo tak jak piszesz takie zaczeski czy dłuższe włosy na górze w tych pierwszych miesiącach nie wyglądają estetycznie ale oglądałem dużo filmów z serii Day by Day i ludzie raczej włosy na górze zotawiają ewentualnie strzygą boki, tył.

https://www.youtube.com/watch?v=AQHDCaEWvrk&t=22s

np ten koleś. Wiadomo,że to hindus ma grubsze włosy itp ale przez cały czas oczekiwania rocznego chyba góry nie obcinął, może nieznacznie.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja to rozumiem że nie da się przy tak jak na zdjęciach krótkich włosach osiągnąć efektu jak po mikropigmentacji. Jeszcze raz podkreślam że włosy obcinam na taką długość po pierwsze z braku choćby względnej gęstości a po drugie mam łysą koronę więc to już kompletnie odpada. Jak chodzi o Marala... Za 2300 $ gdybyś osiągnął taki efekt jak ja to byś reklamował u niego?

A tak po prawdzie i rozsądku.: Strzyżenie włosów po 3 miesiącach naprawdę nic nie zmienia czy to nożyczkami, maszynką czy brzytwą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno bym zareklamował. Ale nad naprawą już bym się zastanawiał i nie chodzi o kasę a o donor.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasmucił mnie ten temat.

Dotąd równiez myślałem że renoma kliniki to panaceum na udany zabieg.

Efekt jak na 50tysia jest delikatnie mówiąc słaby. Doktor powinien co najmniej zaproponować ponowny zabieg w ramach słusznej reklamacji. Może inna ekipa techników przy poprawce?

Ht to jednak loteria a nie pewnik.


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z zaufaniem do danej kliniki? Taki może banał przytoczę ale czy jak Ci w jakiejś restauracji podadzą nieświerze danie to wchodzisz do nich po raz drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie reklamacja... Donoru nic nie zwróci bo nie jest niezbywalny. Więc przy reklamacji czego byś oczekiwał?

Nie wiem jak ta klinika, w której robiłeś. Jeśli robią BHT to bym oczekiwał naprawy ewentualnie w taki sposób, że część z głowy część z ciała. Natomiast Maral tego nie robi więc mógłbym co najwyżej oczekiwać pieniądzy i pomyśleć nad goleniem się na łyso. Tak jak mówisz pieniądze w tej grze nie znaczą wiele.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pieniądze nie znaczą, zależy od donoru, predyspozycji, gęstości pozostałych włosów a dopiero jakości wykonania zabiegu.

 

Marcin wiedz, że pomożesz wielu ludziom tym tematem, skończymy z "prestiżem" za gruby hajs jak ty zapłaciłeś 50 tyś zł a sam jesteś rozczarowany.

Lepiej do Turcji zapierdalać i za 2000 dolarów zrobić to samo.

 

Nie zrozumcie mnie źle, jak ja bym zapłacił ponad 50 tyś zł o których mówi Marcin to na własny koszt wpadłbym do Bisangi i skopałbym mu tą czarną dupę.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to napisałem ten post. Nie urzalam się, jak mówią shit happens ale to forum czyta mnóstwo ludzi i mam nadzieję że choć paru z nich moim wpisem pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napiszę swoją opinię i powiem wam, że moim zdaniem to wina manualnego FUE dlaczego? dlatego, że oni się grzebią, robią powoli, a grafty leżą i schną zanim trafią z powrotem do głowy i jak go tam wsadzają on już jest martwy i nic z niego nie wyrasta, poza tym leżą sobie na głowie po wyciągnięciu jakiś czas zanim trafią do jakiegoś tam roztworu w mechanicznym FUE wszystko jest szybciutko moim zdaniem jakieś 4 razy szybciej i grafty trafiają do pojemnika, a 2 min. później od razu moczą się na tych wacikach i nie są wysuszone. Za 50 tysi to lepiej kupić 10 letniego mustanga i się bujać po mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że dyskusja o wyższości manualnej nad mechanicznym lub odwrotnie jest mniej więcej jak udowadnianie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad wielkanocnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja napiszę swoją opinię i powiem wam, że moim zdaniem to wina manualnego FUE dlaczego? dlatego, że oni się grzebią, robią powoli, a grafty leżą i schną zanim trafią z powrotem do głowy i jak go tam wsadzają on już jest martwy i nic z niego nie wyrasta, poza tym leżą sobie na głowie po wyciągnięciu jakiś czas zanim trafią do jakiegoś tam roztworu w mechanicznym FUE wszystko jest szybciutko moim zdaniem jakieś 4 razy szybciej i grafty trafiają do pojemnika, a 2 min. później od razu moczą się na tych wacikach i nie są wysuszone.

 

Ciekawe spojrzenie na sprawę, faktycznie może jest to kosztem donoru, ale u "Marala" za 2100 euro robi nawet 5000 graftów włosy wyrastają a robi mechanicznie przecież.

Ogólnie każdy musi tak jak ja czasu poświęcić na oglądanie, analizowanie efektów HT.

 

Ja już dzisiaj nie widzę Turków jako kogoś gorszego od "speca" od HT, mimo, że jeszcze rok temu tak było.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze Ci powinni oddać bez łaski, to nie najważniejsze ale w tej sytuacji twój strach przed robieniem czegokolwiek u nich jest uzasadniony. Za takie pieniądze, jeśli masz dobry donor jak mówisz możesz szukać pomocy w tańszych klinikach. Urosło z 40% jak twierdzisz więc jeśli wsadzą ci z 2tys graftów by zagęścić powinno być ok i na koronę też coś zostanie. Nie wiem tak bym kombinował bo pewnie o część kasy będą walczyć jak lwy więc zwrot może być na zasadzie licytacji kto da ile. Kasa nie wszystko ale miło by było gdybyś wyszedł na jakimś kompromisie finansowo-włosowym.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale jak tu wszyscy to czytacie to czy znacie taki przypadek? Nie mówię tylko o tym forum ale o wszystkich innych również. Ja nie znam albo ci którzy się "dogadali po prostu zawierają umowę milczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem, że się powtarzam, ale nie wyobrażam sobie siebie jakbym wydał 50 tyś i miał taki efekt jaki byłbym wku$%^&ny, w Turcji by nie wyszło trudno no dyszka w plecy nie było mi dane i tyle, ale tutaj...w BHR kojarze jeszcze 2 inne nie udane i chyba ktoś leciał na poprawę zakola na swój koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powinien kolega ubiegać się o kasę i za nią spróbować gdzieś indziej bo tutaj cena/jakość wypada blado. Najbardziej mnie śmieszy to odradzanie przez te renomowane kliniki tych tańszych. Niech efekty przemawiają, realne zadowolenie pacjentów. Wydaje mi się, że ktoś kto jest naprawdę dobry w tym co robi to roboty mu nie braknie i nie musi budować swojej marki na niezdrowej konkurencji. Ten kto tak robi ewidentnie się czegoś boi a boją się tego, że do ludzi powoli dociera, że to nie jest i nie musi być tak drogie jakie było żeby się opłacało lekarzowi.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...