free web hit counter Skocz do zawartości
amd

Sporty walki po fue

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 3-4 tyg po zabiegu fue jest się czym przejmować -mma, Bjj itp?

Można bezpiecznie trenować ?

Lekarz mówił ze po miesiącu można wrócić do pełnej aktywności fizycznej/sportowej ale ww sporty są dość specyficzne jesli chodzi o "tarzanie się " po macie stad moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie ryzykował mimo wszystko przez conajmniej 2-3 miesiące po.

Tak się zastanawiam czy 2 bądź 3 miesiące powod. Ze obszar dawczy jest mniej narażony na uszkodzenia;

czy po 2,3 miesiącu obszar biorczy jest bardziej wygojony?

Na ta chwile w takim razie skupie się nad aspektami siłowymi czyli trening siłowy /wytrzymałościowy; ewentualnie za miesiąc techniczny-jeszcze bez walk, a po 3 miesiącu petarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siłke odstawiłem na 2 msc. Trenig bez obciązeń (pompki, drązek etc) zaczałem po 3 tyg.

Zauważyłem że obczar biorczy nie poci sie. Po np. bieganiu mam głowe mokrą ale na obszarze biorczym nie ma kropli potu, a jestem juz >1.5 msc po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że na miejsce biorcze trzeba uważać cały czas do roku. Nie mówię tutaj o rezygnowaniu ze wszystkiego ale napewno nie narażać na uszkodzenia mechaniczne, oparzenia słoneczne, uderzenia centralne w te miejsca itp. Także wszystko z głową. Co się dzieje w sportach walk wystarczy spojrzeć na uszy zawodników. Także ja bym był ostrożny z tym tarzaniem się po macie w miejscu gdzie miałeś przeszczep ale zrobisz jak będziesz uważał.

Co do potu to wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z uszkodzeniem jakiś nerwów, które się regenerują z czasem. Ja np. nadal nie mam czucia w miejscu biorczym, tzn mam ale bardzo słabe, w donorze już jest normalnie. Czytałem opinie lekarzy, że czucie może wracać długie miesiące, więc należy zakładać, że do tego czasu, do którego wszystko już nie jest jak należy (czucie, odrost) to należy na te miejsca uważać bo coś nadal tam ... dochodzi do siebie.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...