free web hit counter Skocz do zawartości
Marianpl2

05.12.2017 Zabieg z Metamorphis / 3800 graftów / Transest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem już od dawna biernym czytelnikiem tego forum. Z problemem łysienia, przetłuszczania włosów oraz trądzikiem styknąłem się już w wieku 20 lat ( mam 24 ). Wtedy to zacząłem uczęszczać na siłownie i sztuki walki, gdzie duża ilość białka, cholesterolu i wysoka liczba androgenów, dht przyczyniła się do osłabienia moich włosów i wpłyneła na jakość mojej skóry. Interesuje się medycyną i po wielu dietach, cud specyfikach dopiero niedawno poradziłem sobię z nadmiernym wypadaniem włosów przez alkalizacje, detoksykacje i utylizacje toksyn z organizmu. Wzmocniłem też nerki, układ limfatyczny, wątrobę a także obniżyłem ilość androgenów w organizmie za pomocą diety wegańskiej wysokowęglowodanowej. zniknął też uporczywy trądzik i przetłuszczanie skóry ( co również było problemastyczne, a wiedzy na polskim internecie było w tym zakresie mało). To tak w skrócie bo nie o tym mowa w tym temacie.

zdecydowałem się na zabieg gdyż wiem że ciężko będzie mi odzyskać włosy. Nie wezmę leków takich jak Proscar, ze względu że funkcje męskie i libido są dla mnie ważniejsze niż włosy. Wolałbym zrobić 4 zabiegi dla pełnego efektu niż truć się tą substancją.

 

Od dawna już interesowałem się zabiegiem za granicą i przez przypadek trafiłem na ofertę polskiego pośrednika - Metamorphis.

Spodobała mi się oferta i pod wpływem inspiracji wykonałem telefon. Polski pośrednik - Karol bardzo rzetelnie przedstawił mi warunki, sam miał zabieg w klinice w której jest pośrednikiem więc doskonale znał mój problem. Byłem już zdecydowany więc spontanicznie od razu zaklepałem swój wyjazd, okazało się że zabieg będzie miała jeszcze jedna osoba z Polski i będziemy lecieć razem. Zależało mi na zagęszczeniu całej góry jak i odrestaurowania mojej linii.

Klinika w której odbyłem zabieg to Transest ( Stanbuł,Turcja). Po kilku dniach byłem troszkę rozkojarzony bo mało jest w internecie opinii na jej temat. Nie powiem że nie miałem wachań i rozmyśleń, ale ostatecznie postanowiłem pojechać gdyż cena jak i dłuższa rozmowa z Karolem naprawdę do mnie przemawiała. Dostałem też kontakt do kolegi który będzie ze mną leciał i nawet udało nam się obniżyć koszta. Ostatecznie wylot zaplanowaliśmy z Berlina gdyż są o wiele tańsze bilety. Spotkaliśmy się w Szczecinie u Karola. Cieszyłem się że poznałem kolegę Roberta, który leciał ze mną na zabieg i również miał taką samą jazdę na punkcie włosów jak ja

Na miejscu razem z Robertem również mieliśmy wątpliwości gdyż nasz stan włosów nie był tragiczny i rozmyślaliśmy czy jednak nie pojechać na zabieg za jakiś czas, jednak nikt nie nalegał na wyjazd a sam Karol skontaktował się ponownie online z Lekarzem przesyłając nasze zdjęcia i odpowiadając na każe nasze uwagi i zapytania dotyczące zabiegu. Nie było już wiele czasu, a my uspokojeni i zaspokojeni wiedzą i odpowiedziami musieliśmy ruszać na lotnisko. Po drodzę nie mieliśmy już czasu myśleć, gdyż ledwo zdążyliśmy na samolot .

 

Całę napięcie minęło już w samolocie, kiedy wylądowaliśmy w Stambule odebrał nas kierowca kliniki i zawiózł do naprawdę fajnego a raczej ekskluzywnego hotelu z basenem, siłownią itp - nie spodziewałem się aż tak wysokiego standardu, więc byłem mile zaskoczony i coraz bardziej spokojny. Mieliśmy jeszcze czas dla siebie, zintegrowaliśmy się i poszliśmy zwiedzać miasto. Byłem zaskoczony, że ten kraj jest tak rozwinięty a ludzie całkiem mili - nie tak jak karmili mnie w mediach. Same lotnisko było według mnie lepsze niż w Berlinie, a samochody na ulicach też nie odbiegały od Niemieckich standardów .

Karol, przedstawiciel Metamorphis okazał się mega fajnym człowiekiem i mieliśmy dużo wspólnych tematów.

 

Na drugi dzień po obfitym śniadaniu w hotelu, zawieziono nas do kliniki gdzie miły menager kliniki Transest przedstawił nam cały plan zabiegu. Karol oczywiście był cały czas z nami tłumacząc wszystko po polsku. Całość trwała może z godzinę, wypełniliśmy ankiety, zrobiliśmy badania krwi, lekarz narysował nam linie i skierowano nas do sali w której dostaliśmy znieczulenie i pobrane zostały grafty. Cieszyłem się, kiedy usłyszałem większą ilość graftów niż miałem dostać bo było ich aż 3800 ( a przecież posiadam jeszcze sporo swoich włosów ) w korespondencji meilowej stawiano na ok 3200. Sam zabieg był naprawdę okej, wszyscy o nas dbali i czułem się jak jakiś VIP . Obsługa poza przedstawicielem Transest co prawda za dobrze nie mówiła po angielsku, ale widać że robią często zabiegi i są doświadczeni, na szczęście ja trafiłem na dwie fajne dziewczyny które były bardzo delikatnie i trzy godziny zabiegu chyba przespałem. Całość zabiegu trwała od godziny 10 do 17 łącznie z przerwą na obiad. Oczywiście Karol ciągle przy nas był, niczym anioł stróż.

 

Po całym zabiegu dostaliśmy znowu instrukcje dalszego postępowania wraz z lekami od kliniki. Kierowca zawiózł nas jeszcze po kebaba i odwiózł do Hotelu. Całość zniosłem bardzo dobrze, jednak po powrocie ogromnie rozbolała mnie głowa. Nie jestem fanem leków i nie używam ich w ogóle, ale zdecydowałem się wziąć jedną tabletke przeciwbólową którą dostałem od lekarza. Po godzinie wszystko przeszło .. nie wiem co tam sypią, ale widać że jakość Tureckich leków stoi na lepszym poziomie

 

Na trzeci dzień pojechaliśmy jeszcze na zabieg umycia głowy, zostały nam jeszcze powiedziane procedury jak mamy zachowywać się dalej, dostaliśmy odżywki i szampon. Całość trawała około godzinę, po czym pożegnaliśmy się i kierowca odwiózł nas na lotnisko.

 

Cały wypad naprawdę był super i ciesze się jednak że zdecydowałem się na zabieg. Teraz będę Was rzetelnie informował o efektach. Nie chcę być trollem który wygaśnie po 5 miesiącach bez śladu, sam zawiodłem się tutaj na takich wątkach.

 

A teraz może dość biadolenia i wstawie fotki

Przed:

3nz3vCG.jpg

4haE2xq.jpg

 

Po:

 

j8psLy6.jpg

 

JTTNVK6.jpg

 

qST7ia1.jpg

 

HpfAUZd.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli zabiegi w klinice wykonuja technicy, a jak sie nazywa dr ktory rysowal linie ? 6 h 3800 gr czyli jest to fue mechaniczne nie manualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem jak nazywa się doktor, wiem że była kobietą. Jestem zdziwiony że tak mało o nich piszą w internecie, a na miejscu mają tak duży prestiż. Muszę zapytać o inicjały lekarza. Zabieg robił doktor i dwóch techników. Pani lekarz która rysowała linie była cały czas i we dwoje głównie pracowali przy mojej głowie. Znieczulenie działało tak mocno, że nie czułem zbytnio nic.

Na miejscu dowiedziałem się dużo dobrego o klinice, jest ona wybierana przez Szwedów, Niemców i Angoli co mnie bardzo uspokoiło. Kolega miał ekipę facetów, a jego lekarz zwie się bodajże Dr Ahmed ALTAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli tak naprawde loteria w tej klinice czy trafi sie na dobrych technikow czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pracują te same dwie ekipy z tego co widziałem i mi wiadomo.

Na drugi dzień mieli kolejnych pacjentów i byli ci sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Troche dziwne bo posrednik twierdzi, tak samo jak jedna osoba z forum co robila, ze jest to fue manualne, a okazuje sie ze jest mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda fue mechaniczne i manualne bo nawet nie wiem w czym jest różnica? Wydaje mi się że część graftów pobierali mi jakąś maszynką, ale większość też jakby ręcznie skalpelem.. tzn leżałem na brzuchu więc mogę tylko stwierdzić po odgłosach i odczuciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak wygląda fue mechaniczne i manualne bo nawet nie wiem w czym jest różnica?

 

mechaniczne jest robione, tak jak pisales wyzej taka maszynka, wada tego jest ze niszczy donor, jak i czesc pobranych graftow , ale to powinienes chyba wiedziec skoro piszesz ze od dawna sledzisz forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze ze masz cienkie wlosy jestem ciekawy efektu koncowego,sam jestem.ciemnym blondynem o cienkich wloskach potrzebuje okolo 3000 graftow ,ze zdjec widze ze masz upakowane w zakola i miedzy natywne wlosy tak? Ciekawe co z tego wyjdzie ,klinika nie znana na forum ale widac ze ekipa klei i wie co robi noi cena teraz w promocji 1690€, powiedz jak.ci sie to goi kolego czy jest szansa ze w ciagu miesiąca bedzie mozna wyjsc do ludzi bez ryzykan ze ktos sie pokapuje ze bylo cos grzebane

 

Bede obserwowal ten watek i jesli u Cb bedzie odrost to warto rozważyć ta klinike ,prawda jest taka ze u blondynow te efekty na pewno nie będą spektakularne jak u ciapatych..poczekamy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę o wszystkim informował. Ja jestem chyba ewenementem jest 11 dzień a mój donor wygląda prawię na zagojony. Z góry schodzą strupki. Co do kwestii widoczności to indywidualna sprawa. Ja nie ruszam się narazie w większe tripy . Patrząc na innych to góra potrafi być zaczerwieniona i 4 miesiące.. tak mam zrobioną linię i całość została zageszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak mozesz to wrzuc zdjecie donoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę o wszystkim informował. Ja jestem chyba ewenementem jest 11 dzień a mój donor wygląda prawię na zagojony. Z góry schodzą strupki. Co do kwestii widoczności to indywidualna sprawa. Ja nie ruszam się narazie w większe tripy . Patrząc na innych to góra potrafi być zaczerwieniona i 4 miesiące.. tak mam zrobioną linię i całość została zageszczona

Donor szybko dochodzi do siebie -tzn mało widać jak odpadają strupki i odrosną troche włosy -to norma;

jakbyś ściął na zero to wtedy widać ze było grzebane "zagłębienia" goja się dłużej.

Najdłużej -widzę po sobie -dochodzi do siebie obszar biorczy-zaczerwienienie szczeg. W sztucznym oświetleniu jest bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak widziałem, mam nadzieję że w miarę szybko te zaczerwienienie zniknie. Naszla mnie ciekawa mysl jakby zastosować maść bepanthen która migiem zaleczyla moje tatuaże i pozbyła się czerwonej skóry . Ale na pewno te zaczerwienienie zniknie prędzej czy później . A jak jest z tymi nowymi włoskami? Czy to te wszystkie które teraz widać i się przebiły? Czy też większość może wyrosnąć też dopiero za jakiś czas? Ktoś się orientuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to jest z tym zaczerwienieniem. U mnie już po miesiącu było niewidoczne a nawet mam wrażenie, że skóra jest blada, biała. Chociaż możliwe, że odcień skóry mam lekko różowy i u mnie tak to się nie odznacza.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu mechaniczne czy manualne bo na stronie piszą gdzieś tam ze manualne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale tu chodzi o to ze chyba jest tak ze czesc mechanicznie a czesc manualnie podczas zabiegu, pozatym lekarz ktorego wymienil autor tematu robi mechaniczne fue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 dzień po zabiegu wrzucam zdjęcia

Góra wygląda naprawdę super pod względem gojenia prawie nie widać zaczerwienienia, jest naprawdę dobrze a ludzie nie spostrzegają różnicy. Jedynie czego bym się doczepił na dzisiejszy dzień to gęstość, boje się żeby nie było za rzadko, ale chyba jeszcze się dogęści jak wypadną te włosy i wyrosną nowe . Jestem bardzo zadowolony z nowej lini.. wygląd zmienia się niesamowicie. Całość jest zasiana równomiernie i nie rzucają się jakieś mniejsze czy większe pola z prześwitami. Donor jednak jeszcze trochę odbiega od obszaru niedotykanego, ale myślę że tragedii też nie ma.

 

Ogólnie wpływ na regeneracje ma na pewno dobry stan mojego organizmu. Myślę, że mój styl życia i wspomaganie miało też wpływ. Podzielę się z Wami jak to wygląda u mnie. Wspomagam się licznymi ziołami, melatoniną, GABA, NAC, Witamina E w dużych dawkach oraz Cynkiem. Nie jadłem za dużo, często raz-dwa razy dziennie żeby organizm miał energie na regeneracje zamiast zbędne trawienie i skoki insuliny. Dostarczałem jednak trochę więcej białka jako budulec dla włosów. Spałem bardzo dużo czasem nawet po 12-13 h ( podczas snu występuje największa regeneracja ), oraz robiłem dużo drzemek podczas dnia. Organizm znacząco odczuł zabieg i nawet nie musiałem się zmuszać żeby spać .

 

Zdjęcia:

 

FAclqq6.jpg

BMw6kHK.jpg

biMSYTW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 13sty dzień??

Powinieneś stworzyć oddzielny wątek dotyczący zdrowego trybu życia, bo u mnie było zdecydowanie inaczej!

 

Imponujące, wrzucaj fotki co jakiś czas, bo na to gojenie przyjemnie popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 dzień.. wkurzały mnie zarośnięte boki, całość przycieniowalem na 2mm delikatnymi ruchami maszynką. Jestem zaskoczony, bałem się że zaczerwieniona skóra głowy będzie towarzyszyć mi dłuższy okres, a tutaj po dwóch tygodniach wygląda naturalnie nawet przy wysokim świetle. Donor smaruje bepanthenem i ładnie się goi. Gdzie nie gdzie piwyskakiwalo mi trochę krostek z tyłu głowy ale to normalne.. wczoraj byłem na mieście i w pubie, kompletnie nikt się nie połapał że coś było robione wrzucam foto sXbxUEM.jpg

 

Ps. Krótka fryzura z ładną linią podoba mi się i chyba będę taka nosił jest wygodna i chyba mi pasuję:)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to zaczyna wyglądać, oby tak dalej.

 

Możesz napisać coś więcej o tej diecie, którą stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...