free web hit counter Skocz do zawartości
lys

Łysiejącym może pomóc nietypowy skutek uboczny leku

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że takie odkrycia są co chwile, ale w to akurat jakoś trochę wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie, ponieważ jeżeli lek już jest stosowany od dawna to po jaki h..j badania kliniczne ???

Skoro jest już od dawna stosowany wcześniej ich nie przechodził ? - lek stosowany już od 20 lat ???

Nie jest podana żadna dokładna nazwa jakiś skrót który jak wrzucisz w google wyrzuca tylko to co jest związane z tym artykułem, nie ma nazw powiązanych nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś chce kupić mam chęć wyrzucić trochę kasy w błoto i kusi mnie właśnie na to

tylko 205 $ więc nie dużo za 10 gram tylko jak to podać na skórę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A może ktoś chce kupić mam chęć wyrzucić trochę kasy w błoto i kusi mnie właśnie na to

tylko 205 $ więc nie dużo za 10 gram tylko jak to podać na skórę

 

 

No właśnie dzięki takim wyrzutkom kasy w błoto nigdy nie będzie 100 % leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry mój błąd 10 mg ale kusi mnie to żeby kupić w końcu to lek na osteoporozę, dodatkowo my byśmy go brali zewnętrznie, kolejna rzecz to widziałem jakieś porównania graftów po 6 dniach stosowania i widoczne było spore pogrubienie

 

https://www.tocris.com/products/way-316 ... oride_4767

 

ten link który podajesz to ewidentnie wyzysk po ogłoszeniu tych informacji że działa na włosy, szukają frajerów, te 10 mg jeszcze może bym się skusił, ale 2000$ za 1 g pojebało

No i kolejna rzecz jak to podać żeby wchłonęło się przez skórę do mieszka, bo rzucić proszek na skórę to mogę zamiast tego mąkę sypać.

 

-- 02 cze 2018, 22:36 --

 

Albo zrobić nawet ściepe dla jednego odważnego który się podda i opisze rezultaty, ale to potrzebne by było np po 10 złoty składamy się wszyscy jest nas tutaj trochę i byśmy mieli dobrą relację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry mój błąd 10 mg ale kusi mnie to żeby kupić w końcu to lek na osteoporozę, dodatkowo my byśmy go brali zewnętrznie, kolejna rzecz to widziałem jakieś porównania graftów po 6 dniach stosowania i widoczne było spore pogrubienie

 

https://www.tocris.com/products/way-316 ... oride_4767

 

ten link który podajesz to ewidentnie wyzysk po ogłoszeniu tych informacji że działa na włosy, szukają frajerów, te 10 mg jeszcze może bym się skusił, ale 2000$ za 1 g pojebało

No i kolejna rzecz jak to podać żeby wchłonęło się przez skórę do mieszka, bo rzucić proszek na skórę to mogę zamiast tego mąkę sypać.

 

-- 02 cze 2018, 22:36 --

 

Albo zrobić nawet ściepe dla jednego odważnego który się podda i opisze rezultaty, ale to potrzebne by było np po 10 złoty składamy się wszyscy jest nas tutaj trochę i byśmy mieli dobrą relację

 

10 mg to zbyt mała ilość, żeby myśleć o rezultatach. To oznacza, że 1g kosztuje 20000 $, a nie 2000$. Po takiej ilości nie zobaczysz wyników. Dlatego podałem 10x tańsze źródło, choć trochę mniej pewne. Poza tym tocris może w ogóle nie chcieć Ci tego sprzedać.

 

Jak podać? Masa molowa jest wysoka, ale nie przekracza 500. Da się rozpuścić, ale raczej tylko DMSO wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło chemik, mistrzu trzeba czekać jeszcze chwile, ale jak coś jestem za

1. Wiadomo że mniejsza ilość kupowana na raty będzie droższa

2. Nie znamy ilości jaka będzie potrzebna do jakichkolwiek rezultatów, na pewno ja bym tego użył na jakimś niewielkim obszarze gdzie ewentualne zniszczenie nie będzie rzucało się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ło chemik, mistrzu trzeba czekać jeszcze chwile, ale jak coś jestem za

1. Wiadomo że mniejsza ilość kupowana na raty będzie droższa

2. Nie znamy ilości jaka będzie potrzebna do jakichkolwiek rezultatów, na pewno ja bym tego użył na jakimś niewielkim obszarze gdzie ewentualne zniszczenie nie będzie rzucało się w oczy.

 

Też jestem za i sam chętnie przetestuję, ale niech jeszcze trochę stanieje. Cyklosporyna była używana w stężeniu 5%, czyli 50 mg na 1 ml. tutaj maksymalna rozpuszczalność to 10 mg/ml w DMSO, więc stężenie będzie do 1%. Przy cyklosporynie działanie było szybkie, chociaż i tak trzeba było trochę czekać (po 4 miesiącach i 12 miesiącach 2/12 pacjentów miało odrost większy niż założone odpowiednio 40% i 100%). Po ostatnich wieściach odnośnie WAY wielkość popytu na tę substancje drastycznie rośnie, co zachęci wiele laboratoriów do produkcji i ceny będą mocno spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy, choć pewnie zanim cena spadnie pojawią się już relacje i będziemy wiedzieli coś więcej, jak coś ja się piszę.

 

-- 03 cze 2018, 14:05 --

 

A jeszcze skąd bierzesz te info bo ja tak trochę tego szukałem i nie za wiele znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to czekamy, choć pewnie zanim cena spadnie pojawią się już relacje i będziemy wiedzieli coś więcej, jak coś ja się piszę.

 

-- 03 cze 2018, 14:05 --

 

A jeszcze skąd bierzesz te info bo ja tak trochę tego szukałem i nie za wiele znalazłem

 

Fora zagraniczne o łysieniu (głównie HLT), nowe i stare artykuły naukowe, internetowe źródła o właściwościach chemicznych substancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne jeżeli lek dopuszczony przez FDA, powoduje raka, może chodzi bardziej o ten lek immunosupresyjny, który był stosowany na początku przy odkrywaniu mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał tylko tyle: "Only problem is it raises the risk of cancer", więc taka informacja jest niczym nie poparta.

 

Ale to prawda, że cyklosporyna A jest silnym immunosupresantem, a lista uboków długa https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1392.

 

Natomiast WAY-316606 ponoć jest łagodniejszą substancją i raczej ją trzeba by stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w to nie wierzę;) I chyba faktycznie starsi stażem forumowicze mają rację aby się tak nie napalac na te wszystkie "przelomy". Non stop są takie newsy a póki co jak nie było skutecznego leku tak nie ma dalej. A nawet jak coś się pojawi to pewnie w perspektywie 20 lat a wtedy to będę miał to już w pompie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też nie wierze, ale spróbować mogę kiedy cena będzie mniej zaporowa, do stracenia nic nie mam (przy leku który jest dopuszczony do użytku wewnętrznego, nie boję się go zastosować zewnętrznie), a do odzyskania dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to już stosowany lek to powinien być dostępny na normalnym rynku. Wie ktoś z jakiego to leku jest substancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro jest to już stosowany lek to powinien być dostępny na normalnym rynku. Wie ktoś z jakiego to leku jest substancja?

 

Nie ma na rynku leku z WAY. On był tylko testowany przez niewielki okres. W tym czasie nie wykryto skutków ubocznych. Problemem był krótki czas półtrwania (nie znalazłem jaki dokładnie). Dlatego pewnie trzeba będzie smarować głowę kilka razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...